Mydło Aleppo 70% (Mydło oliwkowo - laurowe.)

Mydło Aleppo 70%

Bywa nazywane „MYDŁEM DOSKONAŁYM”, biorąc pod uwagę walory pielęgnacyjne jest to fakt niepodważalny.

Olej laurowy – Naturalny antybiotyk! Ma silne działanie antyseptyczne i mocno nawilża. Skutecznie łagodzi dolegliwości i problemy skórne, takie jak trądzik, łuszczyca, atopowe zapalenia skóry, łojotok. Miliony ludzi na świecie przekonały się o jego leczniczym działaniu.
Oliwa z oliwek skarbnica witaminy E, oprócz nawilżenia zapewnia odpowiedni poziom natłuszczenia i ochrony, ważny szczególnie dla skóry suchej. Regeneruje ją i opóźnia procesy starzenia.
Mydło polecane szczególnie do skóry bardzo tłustej lub z zaawansowanymi problemami dermatologicznymi takim jak łuszczyca, egzema, trądzik, AZS, łojotok.

Znasz skład tego produktu?

Dodanych produktów: 4

Napisanych recenzji: 27

Ukochane!

Mydło zakupiłam w mydlarni u Franciszka i od razu się w nim zakochałam. Moja miłość do mycia twarzy mydłem zaczęła się właśnie od aleppo. To mydełko nie jest co prawda tanie, ale przy używaniu wyłącznie do twarzy, bardzo wydajne - mi kostka wystarcza na około 5 miesięcy codziennego używania 2-3 razy dziennie. Zapach mydła jest charakterystyczny, ale można się do niego przyzwyczaić - ja go polubiłam. Jednak najważniejsze jest działanie - skóra po myciu jest co prawda wysuszona i ściągnięta, ale idealnie czysta aż się skrzy, a efekt ściągnięcia niweluje krem czy olejek. Przy regularnym używaniu zauważyłam, że moja skóra mniej się przetłuszcza i rzadziej wyskakują mi niespodzianki. Kiedyś nie byłam przekonana do mydeł w kostce, bo wydawały mi się niehigieniczne, ale mydło wystarczy trzymać w osobnej mydelniczce i z dala od źródeł wody a nie będzie się ono rozwarstwiać i będzie czyste. Mydełko na pewno kupię jeszcze nie raz i mogę go z czystym sumieniem polecić, zwłaszcza, że jest ono naturalne, bez żadnej zbędnej chemii.

Ilość zużytych opakowań: jedna kostka

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1075496].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 2

Genialny!

Jeszcze do niedawna bałam się używać wody do mycia mojej twarzy, ponieważ strasznie się wysuszała. Skórę przemywałam jedynie płynem micelarnym, ale jednak czegoś mi brakowało. Po rekomendacji mojej znajomej zdecydowałam się kupić to mydełko i nie pożałowałam tej decyzji. Od kiedy zaczęłam je stosować, wszystko się zmieniło. Moja cera stała się bardziej nawilżona i powstaje na niej mniej wyprysków niż przedtem. Po umyciu twarzy czuje się fajny efekt ściągnięcia (oczyszczenia), który można zneutralizować hydrolatem (np. z płatków róży) jak ktoś nie lubi. Mydło to używam 2 razy dziennie i nie zamienię go na żadne inne! Bardzo wydajne.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1032698].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 2

Napisanych recenzji: 50

Piękne myje

Dużo nasłuchałam się o tym mydle i zapragnęłam tego cudotwórcy u siebie. Cudotwórcą nie jest, ale jestem zadowolona z jego użytkowania. Używam go trzy razy dziennie. Myje nim twarz rano i wieczorem, po południu domywam twarz po demakijażu.
Mydło pięknie oczyszcza i myje, Za to najbardziej je cenie. Domywam mi nawet niechcący pofarbowaną skóre po farbowaniu włosów. Dzięki temu produktowi mam pewność, że mam w porach żadnych sylikonów i innych zapychaczy. Skóra jest pięknie oczyszczona, taka skzrypiąca. Ważne żeby pamiętać o przywróceniu jej prawidłowemu ph żeby powstała ta naturalna warstwa ochronna.
Co do jakiś właściwości antytrądzikowych, ściągających pory. Nie zdołałam zauważyć dlatego, że stosuje wiele produktów i wszystko sie składa na pozytywny efekt.

Mydełko kupie ponownie, właściwości myjące pomagają mi zapobiegać zaskórnikom. Nie przeszkadza mi zapach, można się przyzwyczaić, ważny jest stan cery.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w połowie kostki

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1027587].usefull || 0 }}% pomocna.

Cellulit jak stosować kosmetyki

Napisanych recenzji: 6

Dobre, ale nie na moją cerę

Mydło jest naprawdę świetne - wygładza, oczyszcza, myje ciało, włosy, twarz jest bardzo wydajne itp, ale ta konkretna proporcja składników jest dla skóry bardziej tłustej niż moja. Po regularnym używaniu pojawiły mi się gdzieniegdzie przesuszone miejsca, ale nie mam przesadnego łojotoku, więc innym powinno pasować.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[972160].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 3

Prawie ideał w oczyszczaniu

Długo szukałam czegoś co dobrze oczyści moja mieszana skórę. Kupiłam mydło w maju, za szalona kwotę 39 zl, na szczęście jest bardzo wydajne, bo używałam codziennie rano i wieczorem przez 8 miesięcy, więc cena bardzo znośna.
PLUSY
*cudownie oczyszcza
*wyleczyl moja ciągłą wysypke /kaszkę na czole
*dobrze zmywa makijaż
*niesamowicie wydajny

MINUSY
*brak uczucia komfortu po umyciu -mam tu na myśli delikatne ściągnięcie skóry zaraz po umyciu

Używam tego produktu od: Dłużej niż pół roku

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[971064].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 3

Napisanych recenzji: 75

Dobre

To była moja pierwsza przygoda z mydełkiem aleppo - całkiem długa i przyjemna.

Plusy:
1. Bardzo dokładnie doczyszcza buzię, w zmywaniu makijażu nie dorównuje nawet płynom micelarnym. Zmniejszyła się częstotliwość pojawiania się "niespodzianek" na twarzy.
2. Dobrze się pieni
3. Stosowane na włosy może być alternatywą dla codziennego szamponu. U mnie się sprawdziło rewelacyjnie - dużo lepiej doczyszcza skalp, niż szampony bez sls.
4. Skład - sama natura.
5. Jest mega wydajne

Minusy:
Przy wyborze tego mydła trzeba zwracać uwagę na to ile ma procent. 70% okazało się za dużo dla mojej twarzy, co nie raz powodowało przesusz, ale w lecie to zjawisko nie występowało.

Używam tego produktu od: 5-6 miesięcy

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[970591].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 36

genialne

Mydło dostałam na urodziny. Początkowo używałam mydła tylko do twarzy. Po jakimś czasie przerzucilam się na całe ciało, ale od czasu do czasu myję nim też włosy. Ale do rzeczy:
Twarz i ciało:
Po raz pierwszy w życiu czuję, że moja skóra jest oczyszczona. Jest tak czysta, że aż skrzypi :)
Mydlo trzeba dobrze wypłukać z okolic oczu, ponieważ oczy w kontakcie z nim bardzo szczypią :/ Mydło ma neutralny zapach - niektorym może to przeszkadzać.

Włosy:
Podobnie jak skórkę, świetnie oczyszcza włosy. Po umyciu mydłem włosów mam wrażenie, że czuję strukturę włosa. Wlosy mokre są nieprzyjemne w dotyku, ale o dziwo świetnie się je rozczesuje, a po wyschnięciu są miękkie i same się unoszą!
Mydło ma problem ze zmyciem nafty kosmetycznej, więc nie wiem jakby się zachowało przy zmywaniu olejów, więc używam go przed zabiegami na wlosy, a maski itp. zmywam szamponem.

Mydlo jest piekielnie wydaje. Urodziny miałam w sierpniu, a mam jeszcze ponad połowę mydła!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[878989].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 5

bardzo dobre mydło naturalne

Kupiłam z polecenia siostry, cena trochę mnie przeraziła - 42zł. Na początku przy silnych objawach azs nie sprawdziło się. Po kilku tygodniach, po uspokojeniu skóry mydło okazało się bardzo dobre. Używałam do mycia ciała i włosów. Przy codziennym używaniu na całe ciało i przy myciu włosów co 2 dni, mydło starczyło na ok 3,5 miesiąca. Jeżeli chodzi o działanie na ciało było bez zarzutów, nawilżało odpowiednio (miejsca ze zmianami azs tak sobie:). Jeżeli chodzi o mycie włosów to skóra głowy była dobrze oczyszczona, nawilżona, włosy również. Niestety w moim przypadku po wyschnięciu czasem robiła mi się z włosów szopa.

+: wydajne, dobrze nawilża, nawet skórę wymagającą, ładny, orientalny zapach, ułatwia rozczesywanie włosów
+/-: cena, w pierwszych dniach używania trochę nieporęczne, w przypadku występowania małych ranek może szczypać

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka, ok. 170g

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[876027].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 62

Najmniejsze zło do mycia.

Mycie twarzy zawsze jest problematyczne jeśli twarz jest problematyczna. Moim hitem był przez długi czas żel dla atopowców z Uriage, jednak skóra posiada swoją odporność na regularnie zrywanie bariery ochronnej i zaczęła się buntować. Wtedy najpierw sięgnęłam po OCM, którego moja skóra nie zniosła z powodu łatwości zapychania i w końcu później trafiłam na aleppo.
Mydełko jest wydajne, ma przyjemny, naturalny zapach (lekko ziemisty, ale dla mnie to przyjemny :), bo nie perfumowany), ładny kolor, nie rozpuszcza się. Po umyciu na twarzy nie zostaje warstwa mydlanego osadu, twarz jest umyta i świeża, jednak czasami nieco ściągnięta, może to być jednak wina stężenia olejku lawendowego - może powinnam wybrać niższe.
Ogólnie - ze środków myjących jest chyba najmniej inwazyjnym czego używałam.

Używam tego produktu od: pięciu miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w połowie kostki

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[852647].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 13

Bardzo fajne

Uważam, że to mydełko jest bardzo, ale to bardzo fajne i przyjemne w użyciu. Ja osobiście lubię takie naturalne zapachy, poza tym sama myśl, że nie mamy na twarzy zbędnej chemii, jest niesamowicie miła.

Tak naprawdę od czasu, kiedy zaczęłam używać bardziej naturalnych kosmetyków, nauczyłam się, że nie ma co liczyć na cud. Jeśli jesteś w okresie dojrzewania i posiadasz niedoskonałości na twarzy to prawdopodobnie czynnikiem, który je powoduje są hormony, a ja nie potrafię sobie wyobrazić, że samo mydło usunie taki problem.

Jest to jednak bardzo fajna opcja dla osób z AZS. Po prawie roku używania mydeł o różnym stężeniu oleju laurowego problem z suchością skóry znacznie się zmniejszył, nie muszę codziennie nakładać balsamu do ciała.

Mydło jest bardzo, bardzo wydajne: moim myje twarz raz dziennie od trzech i pół miesiąca i praktycznie nie zmyła się jeszcze całkowicie sygnatura.

W moim odczuciu jest to produkt wart wypróbowania przez każdego, ale warto zacząć od niższych stężeń, ponieważ cena jest zależna od ilości oleju laurowego użytego w produkcji, poza tym każda skóra jest inna i dla niektórych już 10% oleju może być wystarczające. Jest wiele źródeł, z których można się dowiedzieć jakie stężenie jest odpowiednie dla naszej skóry.

Polecam stosowanie mydelniczki z porządnym ociekaczem, bo mydło starczy nam wtedy na znacznie dłuższy czas.

Używam tego produktu od: 3,5 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: Zero

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[773595].usefull || 0 }}% pomocna.