Mydło do ciała

Mydło do ciała

Mydło to zawiera mleczko do ciała, pozostawia skórę miękką jak skóra dziecka. Występuje w trzech wersjach:

mlecznej

miodowej

z olejkem z migdałów

Dobre, zwykłe mydło

Ja posiadam czwartą wersję tego mydła, nie uwzględnioną w opisie ani na zdjęciu - kolor opakowania zielony/ miętowy.

Oceniam mydło z perspektywy osoby dorosłej, więc nie wiem nic o jego działaniu na skórę dzieci:

- po pierwsze - zapach. Ten może wzbudzać różne odczucia. Przyzwyczajeni jesteśmy do pięknie perfumowanych mydełek, pachnących kwiatami, owocami itd. To mydło ma zwykły, "surowy" zapach, trochę jak mydliny, trochę jak płatki do prania. Na pewno nie jest to żadna róża ani cytrynka.

- dobrze myje, nie wytwarza mega piany, ale do umycia się wystarczy w zupełności

- kostka ma wygodny, obły kształt, zaokraglone krawędzie, dzięki czemu dobrze układa się w dłoniach i dobrze obraca.

- mydło jest raczej zwarte i twarde, dzięki czemu nie rozmięka na mydelniczce, nie ciapie się

- mimo że jest twarde, nie ma skłonności do wysychania i nie tworzą się na nim nieestetyczne bruzdy i pęknięcia

- nie podrażnia, nie uczula, nie czyni krzywdy skórze

- jest raczej wydajne

- cena do przyjęcia, pojawia się również w promocjach

Ogólnie: dobre mydło do codziennej pielęgnacji. Żadnych skutków ubocznych w czasie używania nie ma. Pół gwiazdki odejmuję za zapach, który lekko trąci szarym mydłem.

Używam tego produktu od: ok. miesiąc

nie kupie ponownie

Mydla jak dla mnie musza sie dobrze pienic, nie wysuszac i ie odrzucac zapachem.. To, niestety, pachnie koszmarnie! Jakims plastikiem, sztucznoscia....ohyda!
Owszem, to zgrabna kostka, ktora dobrze sie pieni (jak wiekszosc mydel) i wystarcza na calkiem dlugo nawet przy codziennym stosowaniu.
Jest jednak, moim zdaniem, koszmarna propozycja dla doroslych jak i dla niemowlakow :(
Mecze i mecze i wyrzucic doczekac sie nie moge.. Ciezko mi cos wyrzucic do smieci..
Nie moge sie doczekac do powrotu do moich upatrzonych tanich jak barszcz kokosowych mydelek z bootsa, ktore kupowalam hurtowo!

Używam tego produktu od: miesiacI
lość zużytych opakowań: 3!

Chętnie do niego wracam.

Miałam parę razy to niebieskie, z samej góry. Z dwóch pozostałych widziałam tylko to, które znajduje się w środku, a było to już dawno temu. Ogólnie, dostępność tych mydeł jest fatalna, czasem można jedynie dorwać lawendowe w Rossmannie. A szkoda, bo kupiłabym częściej. Ale taki już chyba urok niektórych kosmetyków J&J - gdzieś tam są, po czym znikają.

Ale samo mydło wywołuje u mnie pozytywne wspomnienia. Przede wszystkim, miało ono taki śliczny, delikatny, dziecięcy zapach. Zupełnie nienachalny, cudo! Poza tym, dobrze myło i chyba nie wysuszało nadmiernie, ale ja i tak później nakładam krem. Kosteczka była uniwersalna - do całego ciała, nawet do twarzy. A i kartonik ładny. Jedyna wada to trochę słaba wydajność, ale są mydła, które zużywają się jeszcze szybciej, więc to nie wypada tak całkiem najgorzej pod tym względem.

Używam tego produktu od: jakiś czas temu przez 2 miesiące
Ilość zużytych opakowań: dwa całe

Eris film 1

zapach mnie odrzuca

Kupiłam to mydełko w niebieskim opakowaniu,z nadzieją,że będzie tak dobre,jak lawendowe(fioletowe opakowanie).Niestety nie jest ono takie jak to fioletowe.Zapach mnie po prostu odrzuca,wolę nie pisać,z czym mi się kojarzy:D Jeśli chodzi o właściwości,to dobrze myje,aczkolwiek potrafi wysuszyć skórę.Wytwarza dość obfita pianę.
Myję nim dłonie i ostatnio używałam do prania skarpetek i bielizny,żeby szybciej zużyć.Zdecydowanie do prania bardziej się nadaje.

Używam tego produktu od: jakiś czas (ze 2miesiące na pewno)
Ilość zużytych opakowań: dzisiaj wykończyłam resztkę

Najprzyjemniejsze

Po pierwsze - mydło przepięknie pachnie. Bardzo lubię ten zapach. wytwarza gęstą, kremową pianę, nie wysusza, bardzo dobrze oczyszcza. Moje ulubione spośród mydełek drogeryjnych.

Używam tego produktu od:kilku dni
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1

Beznadzieja!

Absolutna beznadzieja!Kupiłam to mydełko kilka dni temu dla mnie i mojej córki.Już po pierwszym użyciu zamiast czuć uczucie komfortu,moja skóra została jeszcze bardziej wysuszona.Córka ma 1,5 roku i ma równie wrażliwą cerę co ja,i niestety jej dziecięca skóra stała się również bardzo sucha.Odradzam wszystkim skłonnym do wysuszenia i alergii!!!Nie warto ryzykować pogorszeniem stanu skóry!

Używam tego produktu od:Kilka dni
Ilość zużytych opakowań:W trakcie 1

Dla mnie najlepsze!!

Moją ocenę zacznę od tego, że raczej szerokim łukiem omijam produkty zawierające oleje mineralne, czy parafinę- jest to składnik ropopochodny i wolę naturalne oleje typu: np. migdałowy itp.
Jednak w miejscu w którym przebywam obecnie firma Johnsons wykupiła chyba sobie monopol, bo nie ma innego mydełka, w żadnej tutejszej drogerii.
Poprzednio moim ukochanym mydełkiem było po prostu Bambino :)

Jeśli chodzi o Johnsons Baby:
- dobrze się pieni
- jak już wcześniej wspominały kobietki nie zawiera mydła- polecam do higieny intymnej !! to naprawdę duży plus
- ma nie drażniący zapach
- jest delikatne dla mojej skóry
- bardzo dobrze nawilża ( znacznie lepiej niż Bambino) nawet skórę na łydkach, to pewnie za sprawą wspomnianej parafiny- zatrzymuje wodę w zewnętrznych warstwach naskórka

Jedyną moją obawą jest fakt działania parafiny, kiedy tworzy na skórze warstwę ochronną, ile substancji aktywnych z mojego balsamu przedostanie się do naskórka?!

Jednak plusem tego mydełka jest to, że pozostawia skórę na tyle nawilżoną, że w niektórych partiach mojego ciała balsam jest nawet zbędny!!

Polecam dla osób dorosłych, bo stosowałam mydełko tylko na sobie!! i moim zdaniem w kategorii mydełek dziecięcych, których zawsze używam do mycia.

Używam tego produktu od: 2tygodnie
Ilość zużytych opakowań: jestem w połowie kostki

TO NIE MYDŁO,TO SYNDET!

To nie mydło, chociaż tak nazywa ten produkt producent, to tak naprawdę kosta syndetu. Czyli produktu, który ma PH zbliżone do naszej skóry ok 5,5-6,5(normalne mydła mają bardzo wysokie PH ok 10 i ponad, i są bardzo agresywne, wysuszające i drażniące). A więc to "mydełko" jest bardzo delikatne dla wrażliwej skóry, nie wysusza, nie podrażnia, a dobrze myje, i dobrze się pieni. Polecił mi ten produkt deramotolog ponieważ mam atopowe zapalenie skóry oraz łojotok. I ten produkt dokonel się spisuje zarówno przy atopi jak i przy łojotoku u mnie, bo w przeciwieństwie do normalnego mydła nie zapych porów i nie sprzyja robieniu się zaskórników i pryszczy. I jak używam tego mydełka to moja skóra sie uspokaja, a atopia powoli znika. Jak mi odbije i kupie sobie inne mydło, albo żel do ciała, wraca łojotok wraca atopia i zaczynają się od nowa problemy z cerą i skórą. A Pani, która napisała, że Jej dzieciatko ma suche plamy po tym mydełku radzę iść do deramtologa z dzieckiem, bo to nie od mydełka tego, ale grzybica od wody...

Używam tego produktu od:od 4 lat z przerwami
Ilość zużytych opakowań: ok 100 kostek

fajne...chyba

Te mydełko dostałam bezpłatnie. I jakoś niedawno go sobie wyprubowałam. Dobre jest. Mam te niebieskie, podoba mi się zapach. Skóra jest po nim gładsza, ale to jest zasluga nie tylko mydełka.
Używam tego produktu od:kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań:w trakcie pierwszego

Pachnące!

Uwielbiam zapach tego mydełka, mogłabym je stosowac dla niego samego! Samo mydło nie nawilża dostatecznie, stosowałam go podczas kłopotów z cerą i wtedy dosyć ja wysuszył, ale chyba większość mydeł ma tą wadę. Od dawna już jednak ich nie stosuje, nawet na rece przerzuciłam sie na żele, ale Johnson zawsze mnie wabi swoim ładnym opakowaniem i zapachem - to jego główne plusy. Rozumiem jednak, że to stanowczo za mało, tym bardziej kiedy chodzi o pielęgnację maluchów.

Używam tego produktu od: 1996
Ilość zużytych opakowań: 5 dawno temu....

Nie polecam

Nie polecam, bo okazało się, że uczula moje dziecko.potwornie wysusza i tak suchą skórkę. Nic to że pieknie pachnie, jak mały ma suche plamy na ciałku po użyciu. Tragedia.

Używam tego produktu od:miesiąca

zwykłe

Niby nic mu nie można zarzucić, ale nie ma też jakichś wyjątkowych zalet. Pachnie bez wyrazu. Myje standardowo. Nie uczula. Nie dostarcza żadnej przyjemności użytkowania. Nie wracam do niego odkąd odkryłam Bambino. Zwykłe mydło.