Herbatint, Permanent Herbal Hair Color Gel (Ziołowa farba do włosów)

Herbatint, Permanent Herbal Hair Color Gel (Ziołowa farba do włosów)

Ziołowa trwała farba Herabtint daje bardzo naturalny efekt ich barwienia, włosy wyglądają zdrowo, naturalnie i są pełne blasku - przy czym jest bardzo trwała.
100 pokrycia siwych włosów przy pierwszym zastosowaniu (odcienie z literka N).
Bez amoniaku, zapachu, rezorcyny, parabenów, alkoholu, perfum.

Wielkie rozczarowanie

Kupiłam, bo zachęcona opiniami na włosowych blogach chciałam dać włosom co najlepsze. Niestety bardzo się rozczarowałam. za prawie 50 zł kupiłam farbę, która przesuszyła mi włosy, nie pokryła odrostów. Kolor (pomarańczowy) też nie spełnił oczekiwań bo wyszedł ciemniejszy niż się spodziewałam.

Ilość zużytych opakowań: 1 pudełko

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1024270].usefull || 0 }}% pomocna.

ja ją lubię

Naturalny kolor moich włosów to tzw. typowy "polski blond". Kilka lat temu znudził mnie na tyle, że postanowiłam się z nim chwilowo pożegnać:) I poszłam (po chwilowym błędzie z b.jasnym blondem) w kolory ciemniejsze. Mimo, że podobno mężczyźni wolą blondynki;)
Na początku chodziłam na farbowanie do fryzjera/stosowałam farby kupowane w sklepach fryzjerskich. Ale przyznaję się - nie znoszę chodzić do fryzjera. Postanowiłam więc znaleźć bardziej dostępną i przyjazną farbę do nakładania w domu - i padło na Herbatint. I to był na szczęście dobry wybór:)
Używałam farb wyłącznie z serii N (naturalna): kilka razy 5N, a aktualnie 6N (ciemny blond).

Jestem zadowolona - w skrócie Herbatint na moich włosach:
*pokrywa równomiernie odrosty (siwych włosów nie mam - na ten temat się nie wypowiem)
*powoduje piękne nabłyszczenie włosów po zastosowaniu. aż nie mogę się w tym czasie oprzeć przeglądaniu się w lusterku;)
*nie wysusza włosów, nie nie podrażnia skóry, łatwo się zmywa ze skóry,
*nie powoduje wypadania włosów
*zmywa się równomiernie
Farba nie śmierdzi jakoś strasznie, łatwo się przygotowuje.
Cena porównywalna do farb fryzjerskich.
Nie mam jej nic do zarzucenia - ale jak widać farba ma dość zróżnicowane opinie.

******

Używam tego produktu od: ok. 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: kilka opakowań

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1011151].usefull || 0 }}% pomocna.

Mieszane uczucia

Byłam ciekawa tej farby od dawna. Aż pewnego dnia dostałam ja w prezencie. Kolor którego użyłam to 5r czyli jasny miedziany kasztan. Mój wyjściowy kolor to rudy wcześniej farbowany Color&soin 8c i ponieważ zaczął mnie nudzić stwierdziłam że jasny miedziany kasztan to będzie dobra zmiana. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt ze kolor wyszedł prawie czarny z czerwonymi refleksjami. Na pewno nie był on ani jasny, ani miedziany, a nawet nie kasztanowy. No trudno, jakoś przeżyje, wyplucze się jak każda farba. Nie płakałam bo pomimo tego że kolor kosmiczny to włosy były w całkiem dobrym stanie, ale już przed farbowaniem były zdrowe wiec na początku farba po prostu im krzywdy nie zrobiła a nawet było ich jakby więcej. Nie wypadały jak po farbach z drogerii i ogólnie byłam zadowolona. Do czasu. Obecnie prawie 2 tyg po farbowaniu włosy strasznie się pusza, są lekko przesuszone, mocniej się przetluszczaja, nie chcą współpracowac (mam włosy za łopatki i normalnie łatwo mogę zrobić z nimi co chce a obecnie są płaskie i proste, w ogóle nie chcą się kręcić). Plus za to ze obecnie kolor się już jakoś wypłukal i jest jaśniejszy. Coś bardziej jak orzechowy brąz. Zauważyłam jeszcze ze farba wyszła ciemniejsza na obrotach i ja obecnie widzę ich obecność. Odznaczają się lekko od reszty włosów. Zawiodłam się trochę na tej farbie i na pewno już jej nie użyje. Wole tańszy i lepiej działający na moje włosy Color&soin ;-)

Używam tego produktu od: Krócej niż miesiąc

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[995432].usefull || 0 }}% pomocna.

Katarzyna Gudan fryzura studniówkowa 02

MAAAsakra!!!

Stosowałam farbę Herbatint 7N. Kolor dość ładny ale...no własnie ale! Przestrzegam wszystkich przed tą farbą, a szczególnie osoby które mają z natury włosy suche. Przed farbowaniem obciełam u fryzjera 5cm włosów wiec stały się wmiare ładne i zadbane pózniej położyłam kolor 7N. I co??? SIANO!!!!!!!! Farba zrobiła mi z wlosów siano. U góry nie jest jeszcze tak zle ale na dole masakra!!! Włosy sztywne jak drut, sianowate i puszące się. Jestem w szkoku! Wcześniej stosowałam biokap i było ok. pokusiłam się o Herbatint i ostatnie 2tyg. to moja ciągła walka o odzyskanie normalnych włosów!!!

Używam tego produktu od: tygodnia1

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[973136].usefull || 0 }}% pomocna.

bardzo dobra farba

Tej farby używam już od dłuższego czasu (ponad 3 lata) i na pewno długo nie zamienię jej na inną!
Jakość włosów po farbowaniu znakomita, włosy są miękie i jedwabne chociaż silikonu w niej niema. Oczywiście wiem, że jest to kompromis i jednak trochę tej chemii w Herbatint jest, ale moja wrażliwa skóra głowy się po niej nie odzywa i to mi wystarcza. To znaczy, że tej chemii jest rzeczywiście niedużo (po drogeryjnych: dramat na głowie to mało powiedziane).
Ważne, że włosy mam teraz fajne, kolor też (uzywam 5N+6N).
Wspólczuję tym które te farby nie przypasowały, ale z tego co widze to za wiele ich nie ma. Poleciłam Herbatint moim psiółkom i obie sa zadowolone.

Używam tego produktu od: ponad 3 lata
Ilość zużytych opakowań: a kto to liczy ;)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[954532].usefull || 0 }}% pomocna.

Droga i słaba :(

Miałam kilka podejść do tej farby. Recenzję wystawiam po 5 użyciu.
Farba dość szybko wypłukuje się, spowodowała wzmożone wypadanie włosów.
Kolor jasny brąz wychodzi bardzo ciemny, nieomal czarny. Po krótkim czasie spod spodu przebijają rudawo- miedziane refleksy :(
Nie polecam i raczej do niej nie wrócę.
Tym bardziej, że drogo wychodzi, ja na włosy za łopatki musiałam nakładać 1,5 opakowania.

Używam tego produktu od: prawie roku
Ilość zużytych opakowań: 7 całych

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[943352].usefull || 0 }}% pomocna.

DRAMAT! DNO!

NAJGORSZA farba do włosów, z jakiej kiedykolwiek korzystałam!
Od tego roku zainteresowałam się naturalną pielęgnacją włosów. Chciałam zastąpić farby do włosów z których dotychczasowo korzystałam i przejść na coś bardziej lekkiego, \\\'\\\'naturalnego\\\'\\\'. Dopiero teraz widzę, jak bardzo się myliłam.
Moje włosy były dopieszczone oraz gęste, dopóki nie skorzystałam z tej farby.
Jedynym plusem jest brak pieczenia skóry głowy podczas farbowania. Na tym koniec jej zalet.
Podczas zmywania farby z głowy zauważyłam sporą ilość wypadających włosów. Były w całej łazience. Z powodu sporej ilości włosów zatkał mi się odpływ w wannie. Nigdy się nie spotkałam z taką sytuacją, żeby AŻ TYLE włosów wypadło podczas zmywania farby. Nawet po metalicznej Palette za 10 zł.
Stałam 20 minut przed lustrem aby je rozczesać, również wtedy wypadło mi sporo włosów.
Kolor wyszedł prawie CZARNY (farbowałam włosy jasnym złocistym kasztanem, kładłam na sprany jasny brąz).
Na moje szczęście farba jest nietrwała, kolor szybko się wypłukał.
Przez ponad 1.5 miesiąca walczę z nasilonym wypadaniem włosów. NIGDY, po żadnej farbie jak po tej, NIE WYPADAŁO mi tyle włosów. Najwięcej wypada ich podczas mycia, pomimo, że dbam o włosy jak najbardziej się da, stosuję różne maski i oleje, jednak niewiele to daje.
Jestem zmuszona zasięgnąć po tabletki i szampon przeciwko wypadaniu włosów, innej opcji nie widzę...
Chcę mi się płakać, kiedy widzę cienką kitkę włosów....
Odechciało mi się stosowania ziołowych farb, które są \\\'\\\'naturalne\\\'\\\' tylko z nazwy.
No i kolejny minus - cena. Zmarnowałam ok. 100 zł na taki bubel!
ODRADZAM WSZYSTKIM! Nie dajcie się zrobić w balona!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[934209].usefull || 0 }}% pomocna.

Odradzam

Farba tragicznie niszczy włosy. Są po niej przesuszone, puszą się, ich faktura zmienia się w papierową.
Zalety:
- kolory prawie jednakowe jak we wzorniku
- łatwość nakładania
- doskonała obsługa @ konsultantki
Wady:
- pieczenie skóry
- niszczenie włosów, szczególnie tych naturalnych, zdrowych
Odradzam stanowczo i bądźcie ostrożne!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[933653].usefull || 0 }}% pomocna.

Tragedia!

Zdecydowanie odradzam używanie tej farby. Zastosowałam kolor FIOLETOWY z serii "modny błysk", a na mojej głowie zawitał jedynie błysk gówna. Dosłownie. Kolor nie ma nic wspólnego z zapowiadanym przez producenta! Jest szaro-brązowy, a nakładany był na jasne włosy! Farba przyciemniła mi je bardzo, nie pokolorowała na FIOLETOWO, może jedynie w jakimś refleksie, ale to bardzo naciągane stwierdzenie. Swoją drogą nie wiem jak doprowadzę teraz włosy do stanu w jakim były wcześniej, bo starałam się uzyskać kolor fioletowy w czystym wydaniu, a teraz mam burobrązowe włosy. Nie wiem, może ktoś pomylił opakowania przy pakowaniu produktu, ale to nie powinno mieć miejsca.
Poza tym jak na naturalną farbę za taką cenę spodziewałam się więcej, bo w ogóle nie zauważyłam, aby włosy były lśniące i pełne blasku jak zapowiada to producent. Poza tym pani w sklepie również powiedziała, że kolor pomarańczowy jej nie wyszedł pomarańczowy, ale niestety... musiałam sprawdzić na sobie. Żałuję.

same minusy

Używam tego produktu od: 3 dni

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[924564].usefull || 0 }}% pomocna.

Całkiem dobra

Zdecydowałam się na tę farbę bo jednak henna to dla mnie za duże wyzwanie, a chciałam przetestować "zdrowsze farbowanie\'.
Po długim rozeznaniu wybrałam CIEMNY BLOND mimo, że mam brazowe włosy (nie mam siwych włosów), ale nie znosze za ciemnych włosów u siebie, a farbuje dla odświeżenia i połysku.
Nie lubię efektu tuż po farbowaniu gdy przez pierwszy tydzień mam zbyt ciemne i ewidentnie pofarbowane i nienaturalnie wyglądające włosy.
I ten kolor okazał się strzałem w dziesiątke. Od razu po farbowaniu włosy wygladały naturalnie, nie były za ciemne. Z reguły robię Kolestonem (5.3) uważam, że to jedna z lepszych farb( wcześniej robiłam Lorealem Majirel), ale nie znoszę pierwszego tygodnia, dopiero potem kolor przechodzi w ładny złotawy brąz. Z kolei gdy zrobię jaśniejszym, to po tygodniu mam zbyt jasne i spłowiałe włosy.
W przypadku Herbatint od początku byłam zadowolona. Wbrew temu co czytałam u mnie kolor dosyć długo się nie spłukiwał i ładnie trwał. Dopiero po niecałych dwóch miesiącach zauważyłam lekkie wymywanie.
W zasadzie farba nie ma wad. Efekt końcowy jest zdecydowanie najlepszy z tych jakie mam po domowym odświeżaniu koloru. Włosy nie są zniszczone czy wysuszone. Trwałość koloru przyzwoita. Mam włosy za ramiona, bardzo cienkie i zawsze farbę mam na dwa razy w tym przypadku na styk starczyło mi jedno opakowanie więc niezbyt wydajna.
Kolor CIEMNY BLOND na moich brązowych włosach wyszedł bardzo ładnie, naturalnie bez żadnych czerwieni co jest ważne, jednak teraz po dwóch miesiącach zaczynam dostrzegać czerwone tony.W miarę jak się farba spłukuje włosy nabierają coraz czerwieńsze tony.
Uważam, że to dobra farba i warto dać jej szansę chociaż ja nie postrzegam farbowania jako bardzo niszczącego procesu, większość profesjonalnych farb które używałam po prostu nadają ładny kolor, przyznam, że nie pamiętam, żebym miała wrażenie, że stan włosów pogorszył się po farbowaniu, więc to że Herbatint jest jakoś bardziej pożyteczna w tej kwestii nie przekonuje mnie szczególnie ale bardoz doceniam kolor i w zasadzie bezproblemowość farby.

Używam tego produktu od: dwa miesiące

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[919405].usefull || 0 }}% pomocna.