Guerlain, L'Instant de Guerlain EDP

Guerlain, L'Instant de Guerlain EDP

Rozbudzenie zmysłów i emocji. Nowa forma magii powoli okrywa i zmienia. Przezwycięża niespodziewane uczucie kobiecości. Czas może wciąż stać. Wszystko się może zdarzyć... L'Instant de Guerlain, niespodziewana i świeża wieczność, która przybliża się, oczarowuje i zaskakuje.
Świetlisty, intymny, błyskotliwy i zmysłowy. Pierwsze wrażenie, to musujące cytrusowe nuty mandarynki i bergamotki, otulone ciepłem miodowego słońca. Przechodzi ono w blask delikatnej, ale intensywnej woni białych kwiatów: wszechobecnej magnolii chińskiej, jaśmini i ylang-ylang, by zmienić się w zmysłowy dotyk ambry i niezwykle delikatnego syntetycznego piżma, którym towarzyszy wspaniały akord wanilii i żywicy, wzbogagony o pudrową woń irysu i szczyptę delikatnie korzennych aromatów. Aura cytrusowo-miodowych akordów przenika cały zapach jak błysk światła, musując od nuty głowy po nutę bazową, bo w przeciwieństwie do struktury klasycznego zapachu, L'Instant de Guerlain nie rozwija się od nuty głowy po nutę głębi. Tu każda nuta zapachowa rozkwita i trwa od pierwszego do ostatniego tchnienia.

Nowa rodzina zapachowa - krystaliczno-ambrowa:
nuta głowy : cytrusy miodowe,
nuta serca: magnolia,
nuta bazowa: krystaliczna ambra.

Skład: Alcohol, Parfum (Fragrance), Aqua (Water), Linalool, Geraniol, Limonene, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Butyl Methoxydibenzoylmathane, Ethylhexyl Salicylate, Benzyl Salicylate, Citronellol, BHT, Citral, Isougenol, Coumarin, Benzyl Benzoate, Methyl 2-Octynoate, Fernesol, Benzyl Alcohol, Disodium EDTA, CI 14700 (Red 4), CI 60730 (Violet 2), CI 19140 (Yellow 5)

Cena: 30ml / 220zł; 50ml / 295zł; 80ml / 395zł; 7,5ml (ekstrakt perfum) / 410zł

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Piękny i kobiecy

Dla mnie to bardzo piękny i bardzo kobiecy zapach. Zwraca uwagę, ale w sposób dyskretny. Nie narzuca się otoczeniu, nie jest kontrowersyjny, nie przydusza. Dobrze zmieszane składniki ładnie układają się na skórze w ciepły, przytulny sposób. Używam tego zapachu na codzienne okazje, ale i na wieczór spokojnie się sprawdzi. Ma niezłą trwałość do ok. 5 godz.

Zapach rewelacyjny !

Woda jest świetna , ja czuję zapch orientalny ,lekko pudrowy , jest słodkawy ,troche rzeczywiście przebija miodem , owocami . Czytając niepochlebne opinie można się zniechęcic ale ja polecam sprawdzić zapach na własnej skórze . Maiałam już initial ale oddałam mamie bo zbyt gorzki i surowy zapach , brakowało mu słodyczy którą ma L\'Instant . Zapach jest mocny ,trwały na wyjście na spacer ale do zamkniętego pomieszczenia bo może zadusić . Istny romans z orientem :)

Ilość zużytych opakowań: 80ml

jak herbatka z lodem, cytryną i cukrem

Po jednorazowym zetknięciu z edt muszę powiedzieć, że pachnie okej.
Bezpiecznie, na letnie dni, jak herbatka z lodem, cytryną i cukrem. Ale nie ma tu słodyczy cukrowej, co działa na plus. Z wielu składników jest magnolia, jaśmin, grejpfrut i jabłuszko - tworzą miły bukiet. Nie ma tupnięcia nogą. Nawet przez chwilę, jakby mi miodkiem podeszło. Polecam osobom, które potrzebują demokratycznych perfum do pracy, aby nie zawadzić innym. Dla mnie za bardzo bezpieczny, jak ta jasna Mania Armaniego, nie ma czegoś szczególnego.

Używam tego produktu od: 1 miesiac temu
Ilość zużytych opakowań: jednorazowe psikniecie

Mexx Look up now

jesienno zimowy otulacz

Jejku jejku jak ja kocham ten zapach! I właściwie jeżeli ktoś zapytałby mnie " jaki rodzaj perfum lubisz?" pewnie bez wahania odpowiedziałabym "kwiatowe, a najbardziej kocham różę" a tu niespodzianka - fi zachywca się ambrą ;)

Ten zapach to ciepło, to ogień z kominka czy świeczki, to zapach kobiety otulonej miękką tkaniną - tak go widzę i tak go czuję. Niedawno kupiłam dużą butelkę i zamierzam używać w tym sezonie.

Na uwagę zasługuje trwałość tego zapachu - jest niesamowita! To jedne z trwalszych perfum z jakimi miałam do czynienia.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: kilka butelek, nie mniej niż 3

Kolejna petarda z Guerlain

Jak oni wiedzą o ch chodzi z zapachami.
Kolejny mocarz.
Zawiesisty, ciężki, słodki, taki jak trzeba.
Ciepły, zimowy i otulający.
Szalikowiec.

Używam tego produktu od: Dłużej niż miesiąc
Ilość zużytych opakowań: Więcej niż 1

taka kobieta niejednemu zawróci w głowie

Jeśli chcesz na siebie ściągnąć wszystkie męskie spojrzenia gdziekolwiek wejdziesz - to jest doskonały wybór. I nie zdziw się, że nagle obudzi się w panach, niezależnie od wieku, uśpiony "gen gentelmena" i będą do Ciebie lgnęli jak pszczoły do... bingo! - miodu. Kompozycja jest nim przepełniona, a Ty jesteś pośród tego wszystkiego królową. Zatem dziel i rządź!

Mocny i długotrwały zapach dla odważnych, świadomych i umiejących przyjmować komplementy kobiet. Choć brakuje mu tej nutki tajemniczości i zadziorności jaką ma Insolence edp (dlatego odjęłam pół gwiazdki). Ujęła mnie bergamota w początkowej fazie. Środek bardzo mi przypomina inny, dość gourmandowy zapach - Fancy, Jessiki Simpson - choć L\'Insant edp jest bardziej kwiatowa. Zwłaszcza połączenie magnolii i jaśminu jest tym, co mnie kupuje od pierwszego wąchnięcia.

Po raz kolejny przekonałam się, że w kompozycjach guerlainowskich koniec jest tym, czego innym zapachom brakuje. Jest prawdziwym dopełnieniem dzieła. Wygląda to tak, jakby pozostałe zapachy wypełniające półki perfumerii były konstruowane w ten sposób, aby zachęcić kupującego pierwszymi - jak wiadomo - nietrwałymi nutami. A potem niech się dzieje co chce - pieniądze przecież już wydane. Kompozycje marki Guerlain absolutnie nie hołdują tej zasadzie. Dlatego - na szczęście! - ta marka nie jest aż tak popularna.

Flakonik oczywiście dołączy do mojej kolekcji, choć tak jak w przypadku Insolence edp - mały, 30ml, bo jest to kompozycja, której nie trzeba wylewać, wystarczy odrobina żeby się delektować i robić przy okazji piorunujący efekt.

Używam tego produktu od: testy ogólne
Ilość zużytych opakowań: próbki

hm..pączki dopiero co wyjęte z rondla

może ja mam bardzo wysublimowany zmysł powonienia, ale pierwsze, co mi się nasuwa na myśl, po użyciu "Wieczności" to śliczny , cieplutki, okrąglutki pączuś, właśnie wyjęty z rondla i obciekający na papierze z oleju. domowej roboty. mniam. zamiast lukru polany miodem i przybrany polnym kwieciem... najgorsze jest to, że wiem, iż w środku pączek ten jest niedopieczony. doskonale wyczuwam świeże ciasto (zwłaszcza drożdże i aromat cytrynowy), po naciśnięciu palcem, na talerz wylewa się zakalec. a już miałam w ciemno kupić całą flachę , oczywiście największą. dzięki boże za znak !!!

Używam tego produktu od: 3 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: odlweka

duuuża pomyłka

Wystawiam zaledwie 3 i wcale nie żałuję, że im psuję nieco opinię, bardzo żałuję natomiast że pod wpływem zapisanych opinii skusiłam się na zakup dużego flakonu.
Pomyślałam że pora kupić coś droższego żeby pachnieć klasą. Nic bardziej błędnego! L\'instant jest na mnie nudny, niezbyt trwały, chyba raczej bliskoskórny.
Nie zaskakuje, nie odkrywa głębszych podtekstów, żadnej niespodzianki, żadnej tajemniczości - żadnej przyjemności (dodam że perfumki z pewnością oryginalne)
Może zapach przytulny i ciepły, ale nie o to mi chodziło!

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 80ml

Eleganckie i piękne:)

Zapach uwiódł mnie zupełnie przypadkowo, gdy dostałam probkę w perfumerii. Tak mi się spodobał, że natychmiast po zużyciu pobiegłam do Sephory zakupić cały flakonik 30ml. Od tamtej pory wciąz wracam do L Instant:)
Woń jest piękna:) Niby początkowo producent zapewnia nas o pierwszych nutach- czyli bergamotce i mandarynce, ja jednak ich zupełnie nie wyczuwam. Dla mnie perfumy te od razu wybuchają mocnymi, intensywnymi zapachami magnolii, jaśminu, ylang-ylang, pudrem irysa, wanilią, zywicą i szczyptą korzeni, a wszystko podlane słodkim miodem. Całość- po ustabilizowaniu się woni- zdecydowanie waniliowo-miodowe lekko przełamane pudrem i żywicą. To perfumy ciepłe, intensywne ( bardzo wyczuwalne dla otoczenia, zostawiające ogon), trochę duszące i ciężkie. Niby słodkie- ale nie landrynkowe i przecukrzone. Zapach zdecydowanie- dla dojrzałej, eleganckiej, zadbanej kobiety, zupełnie nie pasują mi do młodych dziewczyn czy nastolatek. Dla nich zbyt zmysłowe i dystyngowane.
Flakon również piękny, ciężki i elegancki:)

Ilość zużytych opakowań: 1x 30 ml, 1x 50ml+ próbka

Miłe zaskoczenie

Skusiłam się na odlewkę zachęcona opinią, że spodoba się miłośniczkom D&G the one, którym byłam wówczas oczarowana. Jest podobny, ale o ile DG odbieram jako "zapachowy walec drogowy" (tyle atakujących nut zapachowych), o tyle L\\\\\\\'instant jest subtelniejszy, bardziej wyciszony, bez takiej chemicznej nuty, która ma the one. Rzeczywiście delikatnie miodowy, ale nie jest mdląca ordynarna słodycz. Przestrzenny, magnolia delikatnie się przebija. Bardzo elegancki, jak dla mnie luksus i klasa. Trwały, wydajny, piękny zapach.
Używam tego produktu od: Kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: Odlewka, kilka ml (niestety)

kocham

Cudowny zapach!
Ososbiście mój ułomny nos czuje miód w ogromnych ilościach, trochę wanilii i coś nieokreślonego.
(żadnych cytryn ) zapach niebywale słodki........... ale to co dzieje sie po ok 2 h to szaleństwo słodkości.

Uwielbiam zapach, jego intensywność, mega trwałość, piekny elegancki flakon.
Zapach kojarzy mi się z luksusem,elegancją.
Dodatkowym plusem jest jego unikatowość - nigdy na nikim nie cułam tego zapachu

Uczta zakrapiana miodem

Słodki klasyk o wysokim stężeniu. Cytrusowe nuty rozwijają się w miodowe akordy i magnoliowe serce, które bije przez wiele godzin. Super trwała woda perfumowana. Używać po trosze i z umiarem z uwagi na megatrwałość.