Polecamy: Zostań Twarzą Kinder Bueno 3 DNI DO BIELI

Heenara Herbal Hair Pack (Naturalna farba do włosów z henną)

Heenara Herbal Hair Pack (Naturalna farba do włosów z henną)

Ajurwedyjski środek koloryzujący, odżywiający i pielęgnujący włosy. Nadaje włosom intensywny rudawo - miedziany kolor. Naturalna henna dla włosów suchych i przetłuszczających się.

odświeżenie koloru

• Chandan,
  • Sugandhi Dravya

Używa produktu od: próbka

Tylko dla orłów.

Spróbowałam raz i podziękuję.

+ naturalny skład
+ bez amoniaku
+ nabłyszcza włosy

+/- wypłukuje się, katastrofa nie trwa wiecznie
+/- naturalny ziołowy zapach, przypomina mi trociny, korę drzew

- wymaga wprawy w jej przygotowaniu i nakładaniu
- ma konsystencję proszku do którego dodaje się wody, ciężko tą maź rozprowadzić równomiernie na włosach
- ścieka z włosów na szyję, czoło, wszędzie
- zamiast jasnego brązu otrzymałam rudy, nierównomierny kasztan
- trudno ją wypłukać z włosów, woda wciąż jest ruda i ruda i ruda
- włosy są bardzo spuszone i wysuszone, skołtunione, trudno je rozczesać

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1354581].usefull || 0 }}% pomocna.

To była moja pierwsza henna. Przygotowanie może być nieco kłopotliwe za pierwszym razem, bo trzeba uważać na temp wody i odpowiednią jej ilość i pamiętać o soku z cytryny. Po 8 godzinach "dojrzewania" nakładanie farby też jest dość czasochłonne, ale efekt warty poświęcenia. Włosy po spłukaniu(tylko wodą!) są nieco przesuszone, ale jest to plus da kogoś kto boryka się z przetłuszczaniem. Kolor wyjściowy może nie zachwycać, ale zmieni się on po kontakcie z powietrzem i umyciu szamponem. Po kilku dniach nieco ciemnieje, a blask włosów jest przepiękny!

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1354391].usefull || 0 }}% pomocna.

całkiem dobra

Od tej mieszanki ziół i henny zaczynałam swoją przygodę z naturalnymi farbami. Miałam wtedy włosy po farbowaniach chemicznych z odrostami na czubku głowy.

Kolor naturalny to ciemny brąz farbowany na mahoń.

Próbowałam tej henny na kilka sposobów ale najlepszy okazał się z samą cytryną doprawioną herbatą nigdy nie gorącą ale czasami ciepłą woda .

Trzymałam na głowie zawsze około 4 godzin.

Na włosy za łopatki zużywam całe opakowanie z dodatkiem kilu cytryn i mocnej herbaty.Mieszm do uzyskania konsystencji rzadszej śmietany i odstawiam do użycia następnego dnia.

Kolor za każdym razem wychodził piękny. Z moich włosów robił śliniące miedziane włoski,mieniące się na tysiąc kolorów w słońcu.

Odrostów prawie nie dało się odróżnić od reszty tak ładnie i równo pokryła

Od jej użycia zaczęła się moja zabawa z henną i trwa do dziś.Próbowałam już kilku rodzajów w tym Hennara, Mehandi i Mumtaz.

Hennara na moich włosach spisuje się bardzo dobrze ale wypłukuje się dużo szybciej niż Mumtaz która moim zdanie jest najlepsza.Daje jaśniejszy kolor i dłużej się trzyma.

Każda henna powoduje u mnie przesusz włosa ale to trwa tylko do następnego mycia po którym aplikuje olej i odżywkę i włosy wracają do dawnej formy.

U mnie włosy zawsze wychodzą tego samego koloru nie widać nigdy różnicy po odrostach jak czasami zdarzało mi się przy chemicznych farbach.

Ciężko też rozczesać włosy po hennie i trzeba ją trzymać kilka godzin ale blask oraz kolor rekompensuję te niedogodność.

Ogólnie polecam wszystkim tą i inne henny.Myślę że ja już nie wrócę do chemicznego farbowania.

Ilość zużytych opakowań: 6 sztuk

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1028305].usefull || 0 }}% pomocna.
Studio fryzur kłos jak Olivia Wilde

OMG! Co ja mam na głowie....

Już dawno nie byłam tak wdzięczna rodzicom za obdarzenie mnie w genach kręconymi włosami, które nieco maskującą masakrę, jaką dobrowolnie zafundowałam sobie ma głowie.
\\nTeraz w modzie jest nazywanie farb do ścian rożńymi ciekawymi nazwami i podążając tym tropem i spoglądając na siebie w lustrze, moj kolor mogę spokojnie nazwać - wczesne błoto, bądź świeże błoto.
\\nJuż bardzo długo farbuję włosy i jeszcze nigdy w mojej karierze nie wyszedł mi tak obrzydliwy kolor, gdyby była zima nalożylabym czapkę, a tak będę jakis czas chodzić w ściśle związanych włosach. Myślałam, że po hennie Khadi miałam na głowie susz, ale to nic w porównaniu z tym, co mam po tej hennie. Dosłownie nie mogłam włożyć grzebienia we włosy i pomogła dopiero tona odźywki.
\\nByłabym w stanie przełknąć to siano, gdyby tylko kolor był fajny, bo przyznaję, że skusiła mnie ta henna na zdjęciu jednej z blogerek, której wyszedł przepiękny rudo czerwony kolor . Ktoś wcześniej pisał o efekcie odwróconego ombre i dokładnie to mam na włosach choć pojęcia nie mam jak to możliwe, że ciemniejsze włosy zrobiły się jaśniejsze i odwrotnie, ale dzięki kręconym włosom tak bardzo tego nie widać.
\\nTeraz czekają mnie tygodnie pielęgnacji, by przywrócić włosy do stanu sprzed.
\\nNigdy więcej, za żadne pieniądze i w żadnych okolicznościach
\\n

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1001832].usefull || 0 }}% pomocna.

miedziany ideał.

farba cud.
Przeszłam przez wiele farb, próbując znaleźć idealną rudą farbę, która by nie była chamskim pomarańczem, ani też czerwienią (choć kiedyś ją preferowałam). Szukałam koloru głębokiego, z pięknymi refleksami i długo utrzymującego się. Już zdążyłam porzucić wszelką nadzieję, kiedy nagle odkryłam Heenarę.
Po użyciu włosy są cudownie odżywione, nawilżone, błyszczące i podniesione. Przez 1,5 miesiąca praktycznie nie używam po niej odżywek, masek ani oleju. Później zdarza się, ale bardzo rzadko. Widać także pogrubienie włosów (tak, tak jak po większości farb, z tym, że tutaj utrzymuje się dłużej).
I wielki wielki plus,że włosy po niej nie lecą. Dobrze działa na skórę głowy. Po innych farbach dużo szło przy myciu, tutaj praktycznie nic.
Wybaczam jej konsystencję błotka przy nakładaniu i zapach kurczaka w curry przez 2/3 dni (bądź do pierwszego mycia). Niestety, zapach jest, do tego stopnia czutny, że kiedyś na przystanku jakaś kobieta powiedziała do swojej koleżanki, że "nie wie skąd, ale czuje curry", bądź znajomi, że mogę gotować orientalny rosół głową. ;) Także radzę farbować w takim czasie, kiedy przez 2 dni nigdzie nie wychodzicie.
Farbę mieszam z sokiem z cytryny i wodą, zostawiam na noc. Włosy do ramion - 1 opakowanie (aż za dużo), trzymam 1,5 /2 godziny.
Co jest dziwne, nawet przy pierwszym myciu, woda jest czysta, a ręczniki bez śladów.
Miałam włosy farbowane, z dużym, mysim odrostem. Za pierwszym razem Heenara złapała i wyrównała odrosty z częścią pofarbowaną. Zdziwiło mnie to, myślałam, że będzie widoczna różnica. Rudy nie był pomarańczowy, ale dość delikatny, jak naturalny jasny. Bardzo długo się utrzymywał, prawie w ogóle nie blednąc. Nie wiem w jaki sposób. Tymbardziej, że wtedy myłam włosy praktycznie codziennie. Teraz, po 3 farbowaniu mam piękny miedziany kolor, na którym mi właśnie zależało. Wygląda bardzo naturalnie i po prostu pięknie, a zwłaszcza w słońcu.
No i cena, w sklepie Magiczne Indie - 15 zł.
Jak dla mnie, najlepsza farba ever.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[958246].usefull || 0 }}% pomocna.

klapa, nie polecam

Ehhh, to była moja pierwsza henna, po latach farbowania włosów chemicznie, przez ostatnie pół roku na rudo, postanowiłam przerzucić się na hennę. Tą hennę doradziła mi pani w sklepie helfy, mówiąc że to czysta henna i nie ma się czego obawiać. Po obejrzeniu opakowania w domu okazało się że czysta henna to to nie jest, a mieszanka. Następnego dnia wróciłam do sklepu i pani przekonywała mnie, że to tylko dobroczynne zioła i one dadzą mi efekt miedzi na włosach, zwłaszcza amla w niej zawarta, a im dłużej będę ją trzymać na włosach tym trwalsza ta miedź będzie. No to oki, zrobiłam ją tak jak należy, woda 80 stopni, sok z cytryny, pozostawienie na 12h, potem nałożenie na wilgotne włosy, trzymanie kilka godzin, spłukanie i.... po spłukaniu ukazało się odwrotne ombre w odcieniach od ciemnego rudego przy nasadzie do ciemnego wręcz prawie czarnego koloru przez ponad połowę włosów po końcówki ;/ ok-ro-pne!!! Szybko przeszperałam internet jak się tego pozbyć, niestety nic totalnie nie pomogło, ani melasa z sodą, ani szampon przeciwłupieżowy z sodą, ani miód z cytryną i drożdżami, oliwa z oliwek, nic, totalnie nic ze sposobów polecanych w internecie. Jedyna fryzura w jakiej jakoś jeszcze wyglądam to ciasny kok owinięty chustą, bo inaczej strasznie widać to co zrobiło się niemal czarne. Nie wspomnę o tym co ogólnie henna robi z włosami czyli przesusz... Teraz marzę o tym żeby cofnąć czas ;] Nie polecam zdecydowanie, chyba że na bardzo krótkie włosy które, nie mają zbyt długiej historii.

Używam tego produktu od: użyty raz
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[936259].usefull || 0 }}% pomocna.

Nigdy więcej.

Hennuję włosy od ponad roku.
Uzyskalam taki kolor, jaki zawsze chciałam mieć na głowie.
Henna nic a nic się nie wypłukuje, więc czasem kładę tylko ELD, zeby podbić trochę odcień.
Polecono mi Heenarę która podobo pieknie chwyta w odcienie miedzi.

Heenara baaaardzo napsociła ;/ Z włosów rudych [załączam zdjęcie 1] zrobiła pogrom! Przyciemniła wszystko do kasztanowego brązu a na górze stworzyła dziwną zielono-kurczakowo żółta poświatą ;/ [zdjęcie 2/3]
Stworzyła na mojej głowie różne kolory [zdjęcie 4] które odbijały się zieloną poświatą.

Ogromne rozczarowanie i włosowa katastrofa, na szczęście nie trzymała się również na głowie zbyt długo bo spłynęła do poziomu w którym delikatna kąpiel rozjaśniająca uratowała kolor na mojej głowie.

Kupiłam 4 opakowania, 2 wyrzuciłam bo nawet niei chciałabym nikomu odsprzedać produktu który potrafi narobić tyle kłopotu i bałaganu.

Używam tego produktu od: miesiaca

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[932136].usefull || 0 }}% pomocna.

Efekt odmienny od oczekiwanego

Pierwszy raz zastosowałam ta hennę na swoje włosy w nadziei otrzymania pięknego miedzianego kolorku, ale niestety efekt był odmienny od oczekiwanego. Dodam, że wyjściowy kolor moich włosów to jasny brąz z rudą poświatą. Po nałożeniu produktu otrzymałam... kasztanowy brąz z lekko rudą poświatą na czubku głowy. Stwierdzam, że henna mocno przyciemniła moje włosy, a nie tego oczekiwałam. Jednakże pomijając kwestię koloru, włoski po farbowaniu były odżywione, puszyste, błyszczące i jakby grubsze.. Pozostały również dłużej świeże i mogłam je dzięki temu rzadziej myć. Także z własności produktu jestem raczej zadowolona, ale niestety zasmucona kolorkiem moich włosków...

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[918931].usefull || 0 }}% pomocna.

totalna klapa

Mam farbowane włosy, mimo to od czasu do czasu używam henny. Głównym powodem dla którego zmuszona jestem stosować chemiczną koloryzację jest to, że jeszcze żadna henna (nawet Khadi) nie chwyciła moich odrostów w tak zwanym mysioszarym, ciemnym blondzie. Ta henna jako jedyna była blisko. Skąd taka niska ocena? Ano po zmyciu i utlenieniu okazało się, że od ucha w dół moje kasztanowe włosy (zdecydowanie bardziej rude niż brązowe) zmieniły totalnie kolor. Stałam się posiadaczką ciemnobrązowych włosów z chłodną poświatą a od ucha w górę z czymś a la ciemna miedź. Muszę jednak przyznać, że henna po zmieszaniu z sokiem z cytryny i odrobiną wody miała idealną konsystencję, czupryna dotąd lśni jak lustro a zapach nawet mi się spodobał. Jednak na chwilę dzisiejszą żałuję, że po nią sięgnęłam i staram się zrobić wszystko co w mojej mocy aby się jak najszybciej wypłukała (i oby udało mi się dojść do stanu wyjściowego).

Używam tego produktu od: od tygodnia
Ilość zużytych opakowań: dwa

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[883474].usefull || 0 }}% pomocna.

Genialna!

Odkąd pierwszy raz użyłam tej henny pożegnałam raz na zawsze sklepowe farby do włosów.

Henna jest świetna. Daje piękny miedziany kolorek. Taka naturalna miedź. Nie wypłukuje się szybko. Pokrywa siwe włosy. Może nie mam ich za wiele ale mimo to jest to dla mnie istotne. Nie jest droga. I przede wszystkim naturalna. Nie mamy w niej żadnej chemii, utleniaczy..itd.

Przygotowuję hennę dzień wcześniej z połówką cytryny. Henna jest wydajna. Opakowanie wystarczy na dłuższe włosy.

Henna nie tylko pięknie koloryzuje ale też świetnie wpływa na kondycję włosów.

Małe minusy to ziołowy intensywny zapaszek, który utrzymuje się 2-3 dni oraz dostępność henny. W zasadzie tylko sklepy internetowe.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[870333].usefull || 0 }}% pomocna.