Bourjois, 123 Perfect Foundation (Podkład korygujący cerę)

Bourjois, 123 Perfect Foundation (Podkład korygujący cerę)

Cena już od 31,98 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

123 Perfect Foundation Bourjois to pierwszy podkład który posiada trzy pigmenty korygujące cerę. Pożegnaj się z ziemistą cerą i zaczerwienieniami.
Żółte pigmenty - redukują cienie pod oczami.
Fiołkoworóżowe pigmenty - świeża cera bez plamek i piegów.
Zielone pigmenty - maskuje popękane naczynka i czerwone ślady po trądziku.
Podkład 123 Perfect Foundation jest lekko matujący, długotrwale nawilżający oraz posiada SPF 10.

Znasz skład tego produktu?

Moja kosmetyczna rewelacja!

Mam cerę mieszaną, w kierunku tłustej, z różnego rodzaju przebarwieniami, wypryskami- podkład Bourjois jest dla mnie idealny. Idealnie kryje, maskuje niedoskonałości oraz matuje moją cerę na wiele godzin. Szeroka gama kolorystyczna sprawia, że jest ze mną cały rok- zimą używam odcienia 52, a latem nawet 54. Zużywam 2.5 buteleczki w roku, więc jest bardzo wydajny.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1275576].usefull || 0 }}% pomocna.

Dobry, ale..

Kupiłam ten podkład kilka miesięcy temu na promocji -49%. Przekonały mnie opinie moich koleżanek, które bardzo go sobie chwaliły. Używam go od 2 miesięcy i muszę przyznać, że dla mnie sprawdził się średnio. Mam cerę tłustą, sporadycznie pojawiają się jakieś wypryski i w dodatku ostatnio zauważyłam popękane naczynka na policzkach. Kupiłam najjaśniejszy kolor i muszę przyznać, że w końcu znalazłam kolor, który nie jest za ciemny. Po nałożeniu podkład wygląda ładnie, naprawdę dobrze maskuje zaczerwienienia i wyrównuje delikatne przebarwienia. Jednak, zupełnie nie radzi sobie z kryciem bardziej widocznych przebarwień, rozszerzonych porów i śladów po wypryskach. Po ok. 2 godzinach podkład waży się i zbiera w załamaniach na twarzy, szczególnie w okolicach płatków nosa. Dodatkowo, szybko ściera się z brody. W ciągu dnia niezbędne są poprawki, często po kilku godzinach muszę prawie całkowicie nakładać go od nowa.
Podsumowując:
*podkład dobrze sprawdzi się przy cerze mieszanej i normalnej, która nie przetłuszcza się za szybko
*dobrze maskuje drobne przebarwienia, zaczerwienienia itp., ale do zakrycia bardziej widocznych niezbędny jest korektor
*szybko waży się na twarzy i niestety użycie bibułek matujących i pudru nie wystarczy, trzeba prawie całkowicie zetrzeć go z twarzy
*występuje w takiej gamie kolorystycznej, że każdy znajdzie kolor odpowiedni dla siebie
*nie utlenia się i nie brązowieje w trakcie dnia
*cena regularna, jak dla mnie, jest zbyt wysoka
*jest wydajny, wystarczy niewielka ilość, aby pokryć całą twarz
*opakowanie jest bardzo wygodne, pompka umożliwia zaaplikowanie nawet bardzo niewielkiej ilości podkładu

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1274476].usefull || 0 }}% pomocna.

Dobry, ale nie idealny.

Od lat poszukuję idealnego podkładu i ten jest póki co moim nr 1. Używałam odcienia Vanilla.

Plusy:
* Dobre krycie. Mam zaczerwienioną i delikatną cerę z powodu łuszczycy. Podkład z pomocą korektora doskonale radził sobie z zatuszowaniem niechcianych rumieńców, jednocześnie nie dając efektu maski.
* Trwałość. Podkład wytrzymywał na twarzy cały dzień dając matowe wykończenie. Nawet po treningu czy jeździe na rowerze przypudrowania wymagał jedynie nos, ewentualnie okolice pod oczami
* Produkt jest lekki, nie czuć go na twarzy, nie zapycha i nie powoduje problemów ze skórą, nie pogarsza też stanu obecnych już na skórze niedoskonałości.
* Dobrze współgra z innymi kosmetykami - korektorami, pudrem, bronzerem czy rozświetlaczem. Nie maże się i nie tworzy plam.

Minusy:
* Nie jest zbyt wydajny, kończył się u mnie szybciej niż inne podkłady, które stosowałam.
* Odrobinę zmieniał kolor na twarzy. Robił się bardziej pomarańczowy, jednak była to subtelna różnica.
* Cena jest dość wysoka. Jak przy wszystkich podkładach tej marki warto poczekać na promocję.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1272741].usefull || 0 }}% pomocna.

Bobbi Brown - nude make-up: bronzer

Żółcioch

Posiadam dwa kolory - light vanilla oraz vanilla. Oba są niemiłosiernie żółte - mimo iż mam ciepłą karnację, to te odznaczały się na niej. Krycie niezłe, choć podkreśla skórki i zdarza mu się podkreślać rozszerzone pory. Nie do końca radzi sobie z mocnymi zaczerwienieniami, maskuje cienie pod oczami. Opakowanie poręczne, pompka jak najbardziej na plus, z wydajnością jest już gorzej. Skład średni. Utrzymuje się kilka godzin, poprawki są nieuniknione.
Minusem jest też to, że produkt testowany jest na zwierzętach. Cena przyzwoita.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1267578].usefull || 0 }}% pomocna.

Niezły

Podkład kupiłam na słynnej promocji w Rossmanie -49% słysząc całkiem dobre opinie o nim. Faktycznie nie zawiodłam się, mam kolor najjaśniejszy i idealnie pasuje do mojej cery. Dzięki żółtym pigmentom nie podbija moich czerwonych przebarwień potrądzikowych, których mam całkiem sporo. Ładnie stapia się z cerą, krycie całkiem dobre. Utrzymuje się u mnie przez około pół dnia, troszkę zbiera się w okolicach nosa, ale to raczej wina mojej przetłuszczającej się skóry niż samego produktu.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1267183].usefull || 0 }}% pomocna.

Drugi po healthy mix :)

Tuż po healthy mixie, drugi z najlepszych potomków Bourjois. Jego zapach nie jest tak cudowny jak jego owocowego brata, ale nadrabia kryciem, które jest nieco lepsze niż w drugim przypadku. Jest na tyle silnie matujący i kryjący, że bez przygotowania skóry i nawilżenia jej przed nałożeniem, może skończyć się przesuszeniem i łuszczeniem się naskórka (zdarzyło mi się to :( ) więc warto o tym pamiętać. W lecie raczej go odstawiam przez to, że jest taki silny, ale jesień i zima to czas powrotu w wielkim stylu :) Kilka razy zdarzyło mi się zasnąć w "pełnej krasie" i rano musieć zmywać makijaż, ale byłam miło zaskoczona gdy poduszka była czysta a dopiero po dokładnym umyciu twarzy waszmość raczył się z niej zmyć :) Ogólnie daje mu wysoką notę, cena wbrew pozorom nie jest wysoka, ok 40zł to naprawdę nie majątek za takiej jakości produkt, nie popadajmy w paranoje bo nie wszystko może kosztować 10 zł - z czegoś trzeba te kosmetyki robić :) +polujcie na promocje w Rossmannie -40% i kupujcie go za półdarmo, dodam, że znika wtedy z półek jako pierwszy ;-)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1265523].usefull || 0 }}% pomocna.

bardzo fajny

uff jak dobrze, że nie czytałam ostatnich opinii o tym podkładzie tylko kupiłam w ciemno... Mam cerę mieszaną, podkład nie jest może najtrwalszym jakiego używałam ( tu Double Wear rządzi!) ale jest na równi z Revlon Colorstay. Bardzo ładnie kryje, ujednolica cerę, kolor jaki wybrałam to 57 - najciemniejszy, bo jestem teraz bardzo opalona. Generalnie moja cera go bardzo lubi, podkład nie warzy się i nie ciemnieje.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1260688].usefull || 0 }}% pomocna.

Rozczarowałam się.

Moja mama od lat twierdzi, że jest to najlepszy podkład dla niej. Ma cerę normalną, ale i bardzo wrażliwą. Ja zachęcona jej pochwałami na temat tego produktu, stwierdziłam, że też go wypróbuję. Niestety, moja mieszana skóra nie odebrała tego pozytywnie.

- Z założenia miał być to produkt o intensywnym kryciu, czyli coś idealnego dla mnie. Niestety, ja nie zauważyłam nic spektakularnego.
- Roluje się. Mowy nie ma, żeby na ten podkład nałożyć korektor albo puder sypki. Po prostu pędzel zjada cały kosmetyk!
- Z trwałością również kiepsko. Trzyma się w porywach do jednej godziny, co wymaga ciągłych poprawek.
- Moja skóra wpada raczej w ciepłe tony, ale ten podkład jest po prostu niemiłosiernie żółty!
- Wybór kolorów nie jest jakiś bardzo mały, ale wszystkie są dla mnie zbyt ciemne.
+ Jedynym plusem jest to, że - och, dzięki Bogu! - nie wysusza cery, tak jak się tego spodziewałam.

Absolutnie nie polecam. Za taką cenę spokojnie można wybrać coś lepszego.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1256408].usefull || 0 }}% pomocna.

spełnia swoje zadanie

Poleciła mi ją pani w drogerii, po nałożeniu w sklepie wyglądało to genialnie na mojej twarzy. Nie stosuje podkładów codziennie, ale ten spełnia moje oczekiwania, gdy go potrzebuję. Potrafi dostosować się do odcienia mojej karnacji, gdy trochę się opale, czy zblednę w zimę.
+konsystencja
+wydajność
+pompka
+kolor
+zapach
+krycie
brak minusów, ale szukam czegoś jeszcze lepszego

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1253973].usefull || 0 }}% pomocna.

Kolejne rozczarownie tą firmą ..

Rozczarowałam się kiedyś podkładem Flower Perfection ale dałam szansę tej firmie raz jeszcze, nabywając 1-2-3. I kolejna klapa.

+ zapach, posiadanie pompki
- każdy ma żółte tony, bladzioch nie znajdzie odpowiedniego odcienia, krycie na poziomie minimalnego, bardzo szybko znika, ciemnieje

podkład ok dla osób którym zależy na wyrównaniu kolorytu

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1252491].usefull || 0 }}% pomocna.