L`Eau de Chloe EDT

L`Eau de Chloe EDT

Podobnie jak oryginał, te unikatowe perfumy łączą rzadką elegancję z zaskakującą nowoczesnością - wolną, spontaniczną i żywą kobiecością.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: grejpfrut, cytron, słodka brzoskwinia
nuta serca: fiołek, płatki róży, naturalna woda różana
nuta bazy: drzewo cedrowe, paczula, ambra

Cena: ok. 220zł / 50ml

50% jesień/zima 50% wiosna/lato

świeżutki

Ja posiadam co prawda 20 ml ale wystarczy go naprawdę odrobinka żeby pachnieć przez kilka godzin.Zapach jest cudowny świeżutki,delikatny a przy tym niesamowicie trwały,myślę że spodoba się kobiecie w każdym wieku.Różni się zdecydowanie od Love Store bo tym zapachu przebija się zapach różany pomieszany z delikatną limonką ale ta mieszanka jest jak najbardziej na plus.Pokochałam ten zapach od pierwszego psiknięcia i przyznam się szczerze że nie wiem czy bardziej podoba mi się ten zapach czy Love story który był dotąd moim ulubieńcem.U mnie dostaje 5 z plusem <3

Kocham!

Najlepszy zapach Chloe - na dzień, na wieczór, na każdą okazję.

Niepowtarzalny i ciekawy.

Trwałość na minus, lecz kupiony w dużej pojemności się opłaca.

Piękna kompozycja! Polecam dla odmiany tych słodkich i nudnych :)

lato w pełni

Uwielbiam ten zapach, rezerwuję go zawsze na ciepłe wiosenne i letnie dni. Idealny świeży, ale nie tak egzotyczny i cytrusowy - bo tego w perfumach nie znoszę. Szczypta słodkości i elegancji zamknięta w ślicznym flakoniku.
Dla mnie bomba, pasuje mi jak druga skóra i zawsze słyszę komplementy, ale wydaje mi się, że nie na każdym ładnie pachnie.

Co to jest strobing? [Odpowiadają mężczyźni]

pomyłka

Niestety zapach zupełnie nie dla mnie. Dostałam go w prezencie i stoi i się kurzy. Jest niby świeży, ale ma nutkę mdłej słodyczy, która jest dla mnie męcząca. Nie jest też super trwały. Dla mnie to nie to.

Rozkosz dla nosa

Cudowny zapach.Zgadzam się w 100% z opiniami, że jest to zapach niespotykany,inny niż wszystkie.Ma w sobie coś co trudno opisać, wprowadza w dobry nastrój.Daje uczucie świeżości a jednocześnie otula delikatną ciepłą nutką. Dość dobrze się utrzymuje jak na edt a na ubraniach jest bardzo wyczuwalny.Naprawdę piękny elegancki zapach zamknięty w minimalistycznym flakoniku.Wart swojej ceny .To pewne że wrócę do niego a już byłby znowu mój gdyby jakiś diabeł nie podkusił mnie spróbować Givenchy;)

Delikatny, radosny, odrobinę praniowy

Tak jak nie lubię popularnych zapachów (a zapachy Chloe można umieścić w tej kategorii), tak właśnie z tymi perfumami mam inaczej. Być może \'popularny\' w odniesieniu do Chloe nie jest określeniem w 100% trafionym, ale jest to zapach, który w miarę często pojawia sie w moim bliższym i dalszym otoczeniu, więc pozwolę sobie na obronę tego przymiotnika.

Wszystkie zapachy Chloe spodobały mi się przez swoją prostotę i elegancję. W każdym wydaniu wyczuwam różę i tytoń plus jakieś dodatki - w zależności od wersji zapachu. To połączenie -róży i tytoniu- jest bardzo trafione: zarazem eleganckie, lekkie i figlarne.

Wersja L\'eau również pachnie różą i tytoniem, ale na samym początku przebijają się w niej wyraźne cytrusy, ładne cytrusy, które nie dają wrażnia odświeżacza do toalet, ale poblask czystego, przewianego wiatrem, prania. Ta cytrusowość jest pierwsza i ulotna, z czasem pozostaje po niej miłe wrażenie i rześkość.

Po fazie cytrusowo-praniowej pojawia się piękna tytoniowa róża i tak już zostaje do końca. Rozwinięcie zapachu jest bardzo ładne i daje dużo satysfakcji.

Wydaje mi się, że jest zapach stworzony na ciepłe, miejskie lato.

Trwałość jest dobra.

W obecnej fazie minimalizmu perfumowego nie, nie pogardziłabym buteleczką :D

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu
Ilość zużytych opakowań: odlewka 5 ml

jedne z ulubionych

Powracam do zielonej wersji zawsze latem i wiosną. Zapach jest elegancki i świeży. Wyczuwam w nim cytrusy i róże. Jest lekki, świeży, ale nienachalny. Na mojej skórze trwa do końca dnia, nie męczy, nie powoduje bólu głowy. Zawsze do niego wracam!

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: kilka butelek

Inny niż wszystkie

Tak, zielona wersja Chloe pachnie inaczej niż inne perfumy, które mam. Jest lekko, świeżo, zielono. Taki delikatny zapach, a jednak ma w sobie kobiecość. Jest idealny na okres wiosny i lata. Nie męczy, nie przytłacza, dodaje optymizmu.
Najpierw czuję powiew cytrusów, ale jest on delikatny, złagodzony różą, która jest kluczem do odczytania tego zapachu. Znikają cytrusy i dominuje róża. Taka świeżo ścięta w rześki dzień, zroszona rosą. Świeża i subtelna. Całość podbita jest delikatnym piżmem.
Minus-mała trwałość, mocno rozczaruje jak na markę i cenę.

Używam tego produktu od: parę miesięcy
Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Królowa zieleni

Właśnie zaczęłam 100-u mililitrową przygodę z zieloną Chloe.
Stanowi ona wspaniałą odskocznię od ulepnych słodziaków i nudnych wód kwiatowych, które leżakują na półce każdej drogerii.
L\\\'Eau de Chloe otwiera się mocno i z pazurem. Chłodno, lecz dostojnie. Wyczuwam drzewo cedrowe i nuty cytrusowe, następnie dołącza do nich pierwszy wiosenny fiołek i świeżo ścięta subtelna róża.
Zielona Chloe jakoś nie komponuje mi się z radosną i spontaniczną kobietą. To raczej zapach tajemniczej damy, inspirującej, może lekko chłodnej w wyrażaniu uczuć. Marzycielki, która kocha przyrodę, las i zieleń otaczających ją roślin.
Zapach bardzo wyważony, nie ciągnie się jadowicie za właścicielką i nie tłucze po nosach każdego przechodnia. To zapach stonowany, bliskoskórny, podkreślający enigmatyczność i romantyczną naturę.
Mnie to bardzo odpowiada. Po przygodach z landrynkowymi nudziarzami, chętnie sięgnęłam po taką wysublimowaną zieleń z tajemniczego ogrodu.
Amatorki szyprów powinny być bardzo zadowolone. Zapach ma duszę, słodkość nie wychodzi z niego ordynarnymi buciorami, tylko ładnie gra w dalekim tle. Świeżość jest elegancka i z klasą, nie ma nic wspólnego ze świeżakami Mexx\\\'a ;).
Ktoś wspomniał w recenzji, że zielona Chloe jest bardzo podobna do Avon Passion Dance. Hmmm, jeśli bardzo pobieżnie zapoznać się z nią, to może nasunąć się takie podobieństwo (choć ja sama bym nigdy na to nie wpadła). Może za sprawą początkowych nut grejpfruta? Ale Zielona Chloe rozwija się całkiem inaczej i piękniej. Jest szlachetna i eteryczna. Passion Dance to taki toporniak bez ogłady ;) (pamiętam go dobrze, bo przed długie lata używała go moja siostra).
Porównać Zieloną Chloe do Passion, to jak porównać pączka z marketu do tortu Sachera ;).
Gwiazdę odejmuję za trwałość. Mogłaby być lepsza. Na skórze marniutko - ok. 4-5 godzin. Na ubraniach - dzień/dwa.
Flakon bardzo pozytywnie retro.

Używam tego produktu od: tydzień
Ilość zużytych opakowań: rozpoczęta flacha 100ml

ładny ale miłość szybko wyblakła

zapach udany i napewno dobrze skomponowany, jednak po początkowym zapoznaniu się z nim, z biegiem czasu zmieniał mi się odbiór tego zapachu. Najpierw zdawało mi się ze ma w sobie sporą nutę klasycznego chloe, jednak po uzywaniu na zmianę z klasykiem, doszłam do wniosku, że jednak baardzo się różnią. Jest to jedynie jakas mała wspólna nutka. W tym faktycznie czuć dużo &quot;zielska&quot;, jak to juz ktoś tu ocenił:) Przypomina mi to lekko piołunowe aromaty ala paloma picasso. Moja mama często uzywała takich. Dlatego przypuszczam, że l\'eau de chloe mogło by się nawet jej spodobać, a rzadko podobają nam się te same aromaty:)
Reasumując nie jest to mój typ, ale jest to kwestia tylko i wyłącznie moich indywidualnych preferencji.

trwały

Lato i płatki róż...

Zapach niezwykle kobiecy i elegancki. Choć w nucie serca bez wątpienia króluje róża, to jest ona o wiele łagodniejsza niż w klasycznej wersji Chloe. Nuty cytrusowe nadają całemu zapachowi lekkości i świeżości, przez co idealnie sprawdzi się w okresie wiosenno-letnim. Uroczy flakon dopełnia jego charakter.

Używam tego produktu od: 2014 roku
Ilość zużytych opakowań: 1 próbka z atomizerem o pojemności 1,2 ml

Nie wiem.

To jedyne perfumy, które testowałam w odstępach kilkumiesięcznych a dalej nie wiem, czy mi się podobają, czy nie. Największa zaleta tego zapachu to to, że jest niepodobny do żadnego innego, mainstreamowego zapachu z perfumerii. To nie jest kolejny słodko-kwaśny, kwiatowo-owocowy zapach. Widzę w nim zamysł perfumiarza i konsekwencję w realizacji wizji. Niestety, zapach ma coś retro, co nie bardzo mi odpowiada. Część nut w tym zapachu mnie zachwyca, ale część, która odpowiada za &quot;babciność&quot; tego zapachu niestety skutecznie zniechęca mnie do całości.

Używam tego produktu od: parę miesięcy z przerwami.
Ilość zużytych opakowań: długie testy.