Intensiv- Aufbau Spülung Amaranth (Odżywka do włosów wymagających z amarantem)

Intensiv- Aufbau Spülung Amaranth (Odżywka do włosów wymagających z amarantem)

Odżywka Alverde zapewnia suchym włosom niezbędną porcję pielęgnacji. Formuła z koenzymem Q10, kwas hialuronowy oraz ceramidy, pielęgnują, wzmacniają i naprawiają włosy.
Amarant i olej sojowy z kontrolowanej ekologicznej uprawy chroni przed szkodliwym wpływem środowiska. Pomaga w rozczesywaniu, wzmacnia włosy i nadaje im połysk.

Skład: Glycine Soja Oil*, Glycerin, Myristyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium PCA, Lauroyl Sarcosine, Amaranthus Caudatus Seed Extract*, Hydroxyethylcellulose, Panthenol, Panthenyl Ethyl Ether, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Sodium Hyaluronate, Ubiquinone, Ascorbyl Palmitate, Hydrogenated Lecithin, Ceramide 3, Parfum**, Linalool**, Limonene**, Geraniol**, Benzyl Salicylate**.
*Ingredients from certified organic agriculture.
** From natural essential oils.

całkiem fajna

Odżywka jest całkiem niezła. Moje włosy są cienkie, a na dodatek strasznie zniszczone od prostownicy i farbowania. Bardzo ładnie je wygładza i rozplątuje niesforne kosmyki które się splątały podczas mycia włosów. Delikatnie nawilża.
Co prawda do mojego ulubieńca, czyli odżywki aloesowej z NaturVital, jest jej daleko, ale jeśli jedziecie do Niemczech to możecie się za nią rozejrzeć. Odradzam jednak kupowania przez internet, bo cena wtedy będzie o wiele wyższa, a nie jest to aż tak rewelacyjny kosmetyk, żeby tyle przepłacać.

Konsystencja jest gęsta, za co duży plus. Nie spływa i wiemy, że jest na włosach (przy niektórych ma się wrażenie, że momentalnie wsiąka).
Odżywka nie podrażnia skalpu, nie powoduje łupieżu, ani wzmożonego przetłuszczania.
Niestety, nie jest zbyt wydajna.

Skład:

Aqua- woda

Cetearyl Alcohol- alkohol, emolient

Alcohol- alkohol etylowy, naturalny konserwant

Stearamidopropyl Dimethylamine-

Glycine Soja Oil- olej sojowy

Glycerin- alkohol, humektant, substancja nawilżająca

Myristyl Alcohol- emolient, stabilizuje emulsję

Caprylic/Capric Triglyceride- emolient, stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną, zmiękcza i wygładza

Sodium PCA- humektant

Laurolyl Sarcosine- substancja powierzchniowo czynna otrzymywana z kombinacji naturalnego kokosowego kwasu tłuszczowego i sarkozynowych roślinnych kwasów tłuszczowych

Amaranthus Caudatus Seed Extract- ekstrakt z nasion szarłatu zwisłego

Hydroxyethylcellulose- konserwant

Phanthenol- prowitamina B5

Panthenyl Ethyl Ether- pochodna pantenolu (prowitaminy B5)

Tocopherol- witamina E, antyoksydant

Helianthus Annuus Seed Oil- olej z pestek słonecznika

Sodium Hyaluronate- humektant, kondycjonuje skórę i włosy, czyli zmiękcza i wygładza

Ubiquinanone- koenzym Q10

Ascorbyl Palmitate- antyoksydant, pochodna witaminy C

Hydrogenated Lecithin- uwodorniona lecytyna, substancja kondycjonująca skórę, emulgator

Ceramide 3- posiada właściwości silnie nawilżające i jednocześnie przywraca skórze naturalną barierę ochronną (płaszcz lipidowy)

Parfum- kompozycja zapachowa

Linalool- substancja zapachowa, może uczulać, imituje zapach konwalii

Limonene- substancja zapachowa, może uczulać, imituje zapach skórki cytrynowej

Geraniol- składnik olejków eterycznych, imituje zapach pelargonii

Benzyl Salicylate- substancja zapachowa, może uczulać

Używam tego produktu od: miesiąc z kawałkiem
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[971187].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo fajna

Używałam równolegle z szamponem z tej samej serii.
Niewątpliwym plusem jest bogaty skład odżywki. Naprawdę fajnie działa na włosy, łatwiej się rozczesują, na dłuższą metę wyglądają lepiej i są w lepszej kondycji. Dla niektórych może mieć nieprzyjemny zapach.
Włosy się łatwiej rozczesują.
Niestety, moim zdaniem odżywka jest średnio wydajna, albo moje włosy jej tak dużo piją.
Nie jest to ósmy cud świata i zapewne dla osób o bardzo zniszczonych włosach może być "za lekka", ale dla moich, które już są teraz w zdecydowanie lepszej kondycji niż jakiś czas temu jest świetna :) Jedna z lepszych z tej firmy, i moim zdaniem pierwsza piątka ogólnie. Za tą cenę warto spróbować, bo dużo nie stracimy a można zyskać ;)

Ilość zużytych opakowań: trzy

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[882135].usefull || 0 }}% pomocna.

Nic nadzwyczajnego- szkoda pieniędzy i zachodu

To jest recenzja równoległa do mojej recenzji szamponu z tej samej serii. Marka ALverde jest niedostępna w Polsce, w związku z czym trzeba kombinować z Allegro lub znajomymi za granicą ;)

Plusy:
+ dobry skład, bez szkodliwej chemii
+ przyjemny, przynajmniej dla mnie, zapach

MINUSY:
- bardzo słabe nawilżenie włosów
- włosy były wciąż przesuszone i plączące się

Koniec końców, zużyłam odżywkę do golenia ;)

Nie polecam nikomu- szkoda pieniędzy i czasu przeznaczonego na zdobycie tej odżywki.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[872633].usefull || 0 }}% pomocna.
Anna Małecka masaż szyi i dekoltu

Szału nie ma

Odżywkę dostałam od koleżanki do testów. Nie wiedziałam co powinna robić bo nie zrozumiałam co jest na niej napisane :). Słyszałam ,że jest dobra, zachęcona składem i fatalnym stanem moich włosów przystąpiłam do testów.

Plusy:
* bardzo sympatyczny skład
*konsystencja dość charakterystyczna
* nie spływa z włosów
* dobra do codziennego stosowania do włosów bez większych problemów

Minusy:
* dostępność
* zapach, dość charakterystyczny- dla mnie nieprzyjemny
* obciąża włosy
* nie regeneruje włosów zniszczonych

Podsumowując, spodziewałam się większego wow po tym co o niej słyszałam a dostałam nic specjalnego, ot lekkie nawilżenie i wygładzenie. Dobra na codzień do stosowania po myciu, zaleciłabym jednak w duecie z jakąś maską odżywczą/regenerującą ze 2 razy w tygodniu bo sama moze sobie nie poradzić.

Używam tego produktu od: 3 miesięcy1

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[769755].usefull || 0 }}% pomocna.

REWELACJA!

Jak na razie nie znam lepszej odżywki, a wypróbowałam już mnóstwo równiez z firmy Alverde.

Dzięki tej odżywce jestem w stanie rozczesać moje włosy bez najmniejszego problemu. Jeszcze żadna odżywka nie radziła sobie tak dobrze jak ta.

Włosy mam strasznie zniszczone dekoloryzacja, kapiela rozjaśniająca i farbowaniem, które wykonałam w przeciągu jednego miesiąca.
Tylko dzięki tej odżwyce mogę rozczesać włosy. Jest cudowna!

Zapach delikatny. Nie podraznia skóry głowy. Nie przetłuszcza włosów.
Jak dla mnie same plusy.

Używam tego produktu od: ponad miesiąca

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[769037].usefull || 0 }}% pomocna.

Ok, ale bez fajerwerków

Zuzyłam cale opakowanie i moge powiedziec, ze to solidny kosmetyk, ale bez wielkiego wow.Włosy po jej uzyciu sa nawilzone, gladkie , miłe w dotyku.Zapach nie drazni, raczej neutralny.W sumie dobra, ale szukam dalej odzywki idealnej.

Używam tego produktu od: 4 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 1 szt.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[758051].usefull || 0 }}% pomocna.

Ogólnie polecam, choć szału nie ma.

Na początku wydawała mi się ok , lecz po dłuższym stosowaniu ok 1 opakowania i obserwacji okazało się że ta odżywka tak naprawdę nie poprawiłakondycji moich włosów. Ok wien że naturalne, że może trzeba troche poczekać , ale ogólnie jak napisałam szału nie ma.
Plusem moze być cena,bezproblemowe rozczesanie włosów, minusem dostępność- albo alllegro albo za.granica, no i efekt jednorazowy.
Zapach jak kto woli mi akurat nie przeszkadzał.
Generalnie podsumuwując to chyba najlepsza z całej serii alverde , choć to też zależy od oczekiwań.

Używam tego produktu od: 2m-c
Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[736608].usefull || 0 }}% pomocna.

jak na naturalny kosmetyk do wlosow jest ok!

Zaczne od tego, ze mam staly dostep do kosmetykow Alverde i wyprobowlaam naprawde sporo rzeczy tej firmy.
Nie przepadam za kosmetykami naturalnymi, ze wzgledu na to, ze albo sie zle rozprowadzaja,wchlaniaja albo w przypadku odzywek do wlosow- moze i nie maja silikonow i SLS ow ,ale biorac pod uwage fakt ile trace wlosow probujac je rozczesac pod prysznicem to jednak sklonie sie w strone chemii.

Z ta odzywka bylo jednak inaczej.
Po umyciu wlosy sa faktycznie mile w dotyku, wylgadzone i nie ma problemu z ich rozczesaniem. Mysle ze odzywka znakomicie nawilza wlosy.

Cena jest tez przystepna, cos okolo 2,50 euro.

Zapach jak na naturalne kosmetyki przystalo- specyficzny.

Minus jaki widze to fakt, ze byla malowydajna, w moim przapadku.

Mysle, ze kupie jeszcze niejedno opakowanie tej odzywki.

Używam tego produktu od: od roku z przerwami
Ilość zużytych opakowań: zuzylam okolo 4 opakowan

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[716673].usefull || 0 }}% pomocna.

Jedna z lepszych odżywek jaką miałam

Pod wpływem youtubowych dziewczyn postanowiłam ją nabyć. Zdecydowanie to był strzał w 10!

Plusy:
+ zapach, niektórzy uważają, że śmierdzi,ale mi się ten zapach bardzo podoba
+ konstystencja, gęsta, nie trzeba jej dawać dużo, nie wylewa się z butelki
+ cena
+ działanie, moje włosy jeszcze nigdy nie było tak miękkie i błyszczące!

Minusy:
- dostępność

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[708462].usefull || 0 }}% pomocna.

Średnia

Plusy niewątpliwie za dobry skład. Ma również fajną konsystencję, gęsta, ale dobrze wychodzi z opakowania i dobrze sie trzyma na włosach.
Nie wiem o co chodzi z zapachem-ja go prawie nie czuję;)
No i działanie...zawiodłam się niestety. Włosy są miękkie, błyszczące,ale od połowy dłgugości jednak ciagle się "puszą" czyli są średnio nawilżone. Przy skórze głowy okej, natomiast końcówki chyba dodatkowo trzeba traktowac innym nawilżaczem.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[690582].usefull || 0 }}% pomocna.