Marc Jacobs, Dot EDP

Marc Jacobs, Dot EDP

Sprawdź ceny produktu

Nowy zapach od Marca Jacobsa na wiosnę we flakonie przypominającym biedronkę w kwiatowych płatkach.

Kategoria: kwiatowo - owocowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: czerwone jagody, pitahaya
nuta serca: jaśmin, kwiat pomarańczy, wiciokrzew
nuta bazy: driftwood, wanilia, piżmo, kokos

Rekomendacja
wiosna / lato
50 - 100ml

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Piękny zapach.

Są to jedne z moich ulubionych perfum. Zapach mają naprawdę oszałamiający. Kojarzy mi sie troszkę ze świeżo koszokoszona trawą, z letnim deszczem. I ten FLAKON! Kiedyś je powachalam i stwierdziłam, ze musze mieć. Niestety nie wiedziałam, ze sa tak bardzo nietrwale. Godzina i ich nie czuć. A szkoda, bo zapach jest WOW.

Od czapy.

Zabawne są te flakony MJ. Stworzone z dużym dystansem i szacunkiem do świata. Ale są też przezabawnie urocze. Taki tam pstryczek w nos, dla tych, którzy wszystko biorą zbyt serio.

Zapach jest lekki, radosny, w szczególności owocowy. Wyczuwam w nim rześkość deszczu i ogromną ilość witamin. Jest soczysty, słodki, delikatnie kwaskowaty, jak sok z czereśni, jagód, jabłek, wiśni i malin. Taki kompocik, który nie ma zamiaru nikogo urazić, a raczej napocić, uzdrowić i dodać energii.

Trwałość ulotna, bardzo ulotna. Ale dobry nastrój pozostaje.

Trwałość do kitu

Jedyną rewelacją jest buteleczka, przyznam że jest bardzo urocza. Zapach jest świeży, lekki, owocowy. Niestety trwałość nie powala, bardzo szybko zapach się ulatnia. I tu jest za to o dwie gwiazdki mniej. Jedynie urzekła mnie chyba ta buteleczka :-)

Ilość zużytych opakowań: 50ml (prawie skończone)

Biedroneczki są w kropeczki...

Zapach z gatunku kwiatowo-owocowych, idealny na wiosenno-letnie dni. Lekki, świeży, pobudzający, choć delikatnie słodki. Zapach oparty na drzewnej bazie przynosi uczucie przyjemnego orzeźwienia. Zarówno na dzień jak i na wieczór. Uroczy flakonik z pewnością dopełnia jego charakter.

Używam tego produktu od: 2014 roku
Ilość zużytych opakowań: 1 próbka z atomizerem o pojemności 1,2 ml

Marc Jacobs szybko się ulatnia

Jak to Marc Jacobs- kolorowe, spektakularne flakony, a w środku ot, byle co;) Pod tym względem Jacobs nie zawiódł- EDP jest słodka, lecz nieciekawa, jak zwykle. Mówię to jako wielbicielka zapachów właśnie słodkich. Dla mnie słodycz perfumiarska to Angel, albo Wish Choparda, albo Candy Prada- te zapachy mają swój specyficzny styl i tworzą niesamowitą atmosferę, u Jacobsa w Dot EDP brak czegokolwiek.

Sam zapach, kompozycja, jest słodyczą, ale bardzo mizerną. Powiem tylko, że to słaby pomysł w szalonej buteleczce. W dodatku jest to zapach bardzo nietrwały, na mnie trzyma się przez niecałą godzinę. Myślałam, że coś ze mną nie tak, skoro żadna z nowych wersji EDP nie trzyma się na mojej skórze dłużej- może ja już nie żyję? Ale okazało się, że prawdziwe perfumy czy EDP trzymają się przyzwoicie nawet na mnie, Prada 8-12 godzin, Angel by TM- około 12 godzin, gdyby wieczór tyle trwał:) A Marc Jacobs nie, po godzinie się ulatnia.

Opakowanie jak gadżet dla małych dzieci.

Używam tego produktu od: 1 mies.
Ilość zużytych opakowań: 1 x 1,2 ml próbka z perfumierii

Warto mieć choćby 30 ml

Piękny , letni zapach , dla osób która nie potrafią się zdecydować czy wolą słodkie czy świeże zapachy.Dot jest lekko słodki i swieży.Na lato warto zainwestować w niego tak samo jak w Daisy.Odjęłam gwiazdkę za niezbyt szokującą trwałość , jednak w okresie letnim w niczym to nie przeszkadza , w dodatku pięknie wyglada ja półce.Polecam :)

Używam tego produktu od: tygodnia

Kropka i koniec

Nic nie czuję- to moje pierwsze wrażenie. Rozwodniony, słaby aromat jest echem wielu kwiatowych kompozycji z Daisy włącznie.Nie mam żadnych emocji związanych z perfumami Jacobsa. Są dla mnie jakby nieobecne, puste, bez życia.Widocznie nie odbieram zapachów na tych częstotliwościach.
O ile Daisy trochę mnie irytuje echem Flower Kenzo, a Lola taka nudna i banalna, to Dot jest już zupełnie poza skalą. Szkoda czasu i pieniędzy na testowanie zapachu, który wręcz nie istnieje. Pierwszy z brzegu BI-ES/seria a la podrób/, ma w sobie więcej życia.Komu więc komu Jacobs adresuje ten produkt? Ja zieeewam i idę do domu!
Trwałość anemiczna.
Flakonik uroczo zabawny!

Cytrynowa skorka

Ojoj.. zupelnie nie tego spodziewalam sie po takim flakonie.. O ile mamy tu dosc oryginalny flakon(czy ladny - kwestia gustu - mnie sie kompletnie nie podoba, kwintesencja kiczu wrecz, ozdoba toaletki bym go nie nazwala...wsrod moich prostych, minimalistycznych i eleganckich flakonow pasowalby jak przyslowiowa piesc do nosa, jak totalny zart ) - to sam zapach oryginalnoscia nie grzeszy... Ja czuje tu glownie cytryne, bardziej gorzka niz kwasna, moze to bardziej skorka cytrynowa.
Zawsze wydawalo mi sie, ze prym w dziedzinie cytrusowych zapaszkow wiedzie Moschino (I love love, Funny, Couture) jednak cos mi sie teraz zdaje, ze Marek z tym cudakiem moglby stanac z nimi w szranki ;)
Chociaz pewnie nie mozna odmowic im tego, ze sa dobre na lato. Swieze, lekkie, niezobowiazujace, sportowe. Jak ktos lubi, chcialoby sie powiedziec - czemu nie...jest tylko jeden warunek - musi lubic tez dopsikiwac sie co godzinke...
Tak...lekkie i latwe w odbiorze. Bardzo lekkie i latwe w odbiorze...zbyt! Nie moja baja...Ponosic mozna, ale oszalec trudno.
Z trwaloscia oczywiscie tez nie najlepiej - cytrynowy standard, a wiec godzinka i despedida ;) i glownie przez ta szalenie kiepska trwalosc zgodnie z sumieniem - nie polecam.
Skonczyly mi sie dwie probki i na pewno ich sobie nie kupie, to bylaby czysta glupota z mojej strony..zdecydowanie nie jest mi do szczescia potrzebny;)

Używam tego produktu od: tydzien
Ilość zużytych opakowań: 2 probki

Cudny flakonik

Zapach należy do mojej ulubionej kategorii lekkich owocowo-kwiatowych mieszanek. Jest on delikatny i niestety ulotny. Wyczuwam w nim słodkie jagody w połączeniu z kwaśną pomarańczą, pozostałe nuty zapachowe są według mnie przytłoczone przez te dwie wcześniej wymienione. Zdecydowanie bardziej z perfum Marca Jacobsa wolę Daisy, ale Dot nie jest zły. Uwielbiam flakoniki tej marki, ich dziecinność i niesamowity urok. Choć są nieporęczne, to można nimi nacieszyć oko. :)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 4 ml miniaturki

Odświeżona i ocieplona wersja Aqua Allegoria Groselina Guerlain\'a.

Początkowe uderzenie porzeczki, której absolutnie nie znoszę, czaruje lekkością i ciepłem.

Kategoria: owocowo-kwiatowe

Wyczuwalne nuty: czerwona porzeczka, smoczy owoc, jaśmin, wiciokrzew, piżmo, kokos

Polecam na: ciepły wiosenny/letni dzień;

Trwałość: niska, 2-3 godziny, potem delikatny cień zapachu utrzymujący się kolejną godzinkę, max 2;

Flakon: z pozoru wesoła biedroneczka powinna nabrać klasy dzięki perełkom, aczkolwiek dla mnie flakon Dot\\\'a jest nieporęczny i tandetny (nie noszę w torebce, bo boję się, że motylki odpadną w te migi);

Ogólnie: zapach początkowo drażniący staje się ciepły i delikatny. Jest zdecydowanie dziewczęcy, wesoły i bezpieczny na lato i wiosnę. Pięknie pachnie na włosach.

Największym minusem jest trwałość, zresztą typowa dla Coty, który jest producentem Dot\'a.

Nie wiem czy kupię ponownie, bo nie ukrywam, nie szaleję za zapachem porzeczki, który w tych perfumach jest bardzo wyraźny.

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: 30 ml - w trakcie

Kpina

Nie przepadam za perfumami Marca Jacobsa, te które miałam okazje poznać miały infantylne flakony i banalne zapachy. Jesli chodzi o Dot to czytając nuty liczyłam, na zaskoczenie, mieszanka jaśminu, kwiatu pomarańczy i kokosa miała być eksplozją zmysłowości i dziewczęcości, co dostałam w zamian ? bliźniaka Be delicious, ogórkową duszność, to takie wodniste owocki przyduszone kokosem i czymś brzydkim czymś co siedziało niegdyś w perfumach Avon - Flower by Cynthia Rowney czy jakoś tak... I na to tak czekałam? Na Be delicious by Jacobs? Marek, no bez jaj :)

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: testy

uwielbiam na lato

Myślałam, że się nie polubimy. Jednak przyszła cieplejsza pora i Dot na mojej skórze nabrał innego wyrazu. Zapach piękny, lekki, trochę owocowy, trochę kwiatowy, nie potrafię powiedzieć jaka nuta dominuje.
Nieraz zostałam zapytana o to, czym pachnę- ja go na sobie nie czuję po czasie (to chyba dobrze:)), więc zwraca na siebie uwagę. Do tego ta buteleczka- cudo!

Ilość zużytych opakowań: pół butelki 100 ml