Emolium, P, Trójaktywny kojący żel do mycia ciała

Emolium, P, Trójaktywny kojący żel do mycia ciała

Trójaktywny kojący żel do mycia ciała Emolium P jest przeznaczony do kompleksowej pielęgnacji skóry bardzo suchej i atopowej w okresach zaostrzenia z podejrzeniem lub obecnością nadkażeń bakteryjnych. Dzięki połączeniu opatentowanych substancji preparat działa przeciwświądowo, hamuje rozwój szkodliwych bakterii oraz regeneruje płaszcz hydrolipidowy. Jest rekomendowany do pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt. Nie zawiera substancji zapachowych, barwników i parabenów.
Zastosowanie: przeciwświądowa pielęgnacja i higiena skóry:
- podrażnionej, swędzącej,
- nadmiernie suchej, szorstkiej, popękanej.

W sam raz dla problematycznej skóry

plusy:
+ pozostawia ochronną warstewkę
+ nie podrażnia
+ łagodzi problemy skórne

minusy:
- brzydko pachnie

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
- słaba dostępność
- za wysoka cena
- niewydajny

Nie jest idealem

Trzeba zacząć od tego, że produkt ten nie powinnien być porównywany z normalnymi zelami pod prysznic. Działa od nich o niebo lepiej, jednak wśród kosmetyków specjalistycznych dla skór suchych nie jest już taki wyjatkowy.
W ogóle się nie pieni, ma wyczuwalny zapach dla mnie drazniacy. Ma to jeden plus - myje się szybciej i nie przesiaduje w wannie, co jest zalecane dla skóry atopowej.
Na pewno nieweluje swędzenie i łagodzi. Powoduje, ze zmiany trochę się zatrzymują i nie poglebiaja. Nie dopuszcza to znacznego pogorszenia stanu skóry (co stałoby się gdybym używała jakiegokolwiek normalnego zelu), jednak nie mam wrażenia ze wpływa na polepszenie jej stanu. Tzn. zatrzymuje zmiany, ale nie poprawia stanu skóry. To i tak duzo, ale będę szukać dalej.

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

nie do końca mi pomógł

Ostatnio borykam się z problemem bardzo suchej skóry. Stwierdziłam, że może emolium pomoże mi pozbyć się ciągłego uczucia ściągnięcia i szczypania na ciele.

+ gęsta, kremowa konsystencja
+ nie tworzy piany
+ nie uczula, nie podrażnia
+ specyficznie pachnie, ale nie jest to drazniący zapach

- stosowany do mycia ciała nie jest zbyt wydajny
- cena za pojemność 200 ml to mały koszmar
- niestety moja skóra nadal jest sucha i nie odczułam poprawy pomimo, że stosuję go już prawie miesiąc, zatem w moim przypadku nie spełnia obietnic producenta

Niestety przez to, że mi nie pomógł musze szukać dalej :(

Używam tego produktu od: ponad 3 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: drugie opakowanie 200 ml

Rewelacyjny nie tylko dla Atopowców

Przez długi czas walczyłam z trądzikiem, podczas kuracji miałam bardzo przesuszoną i podrażnioną cerę.
Produkt ten stosowałam głównie na twarz jako żel myjący oraz na dekolt. Skóra po nim jest gładka i wręcz da się odczuć nawilżenie.
Konsystencja jest bardzo przyjemna, nie lepi się, nie pieni.
Ma charakterystyczny zapach, niektórym może on przeszkadzać jednak mi nie robi on różnicy.
Co najważniejsze nie czuć w nim chemii, sztucznych zapachów.
Produkt wydajny (podkreślam że stosuje go tylko na twarz)

Używam tego produktu od: poł roku

Pierwsza pomoc w zmianach atopowych

Częściej biorę prysznic niż kąpiel (takie są zalecenia dla atopowców). żel łatwo się rozprowadza, pieni się i nie pachnie w ogóle, co mogę uznać za plus. Nie ma substancji konserwujących, parabenów oraz substancji zapachowych. Nawilża skórę i zmiękcza ją.

Po myciu dłoni pokrytymi zmianami atopowymi (to wygląda jak kora krewna i takie też jest w dotyku) skóra jest zmiękczona, nawilżona i elastyczna. Reszta skóry jest rozświetlona i nawilżona.

Używam tego produktu od: dwóch lat z przerwami - zawsze wtedy gdy mam zmiany
Ilość zużytych opakowań: około 8 (200 ml)