Kobo Professional, True, Growing Lashes Mascara (Tusz do rzęs z odżywką)

Kobo Professional, True, Growing Lashes Mascara (Tusz do rzęs z odżywką)

Tusz Kobo Professional True Growing Lashes Mascara z odżywką stymulującą naturalny wzrost rzęs. Innowacyjny składnik Widelash w sposób widoczny wzmacnia strukturę i pobudza wzrost rzęs.

Sama nie wiem

Posiadam wersje czarną. Lubię efekt sztucznych rzęs i niestety od tego tuszu tego nie dostanę. Naturalnie mam bardzo króciutkie i rzadkie rzęsy i odnoszę wrażenie, że ten tusz nie działa zbytnio na nie i tym samym nie widzę efektów.
Zaczęłam go ostatnio używać z połączeniem z innym tuszem, ale z essence 'all eyes on me' i powiem szczerze, że podoba mi się efekt. Bez tego tuszu z Kobo nie otrzymuje takiego ładnego efektu.
Podsumowując, pojedynczo zdecydowanie nie, ale jednak się przydaje.

zero efektu, ale ma swoje zalety

Tusz daje bardzo ale to BARDZO naturalny efekt. Poza tym nie podrażnia oka i łatwo się zmywa. Tym co mnie rozczarowało jest okropnie gęsta konsystencja, mam wrażenie jakby w buteleczce była jakaś czarna glina albo... stary przeterminowany tusz (mój na pewno było świeży). Przez tą konsystencję dziwnie operuje się jego ilością na szczotce, zawsze jest go za mało i malowanie zajmuje mi więcej czasu niż powinno. Z wszystkich tuszy Kobo które do tej pory używałam, ten jest najsłabszy.

Bardzo lubię

Ciężko jest mi znaleźć tusz idealny, bo w przeciwieństwie do większości konsumentek nie zależy mi na efekcie wow. Poszukuję tuszy dających bardzo, bardzo naturalny efekt, prostych w obsłudze i niedrogich.
Tusz z Kobo spełnia moje wymagania. To nie jest mascara do tworzenia efektu sztucznych rzęs, nie wyjdzie nią w żaden sposób dramatic look. Tusz jedynie podkreśla rzęsy, koloruje, nadaje wyrazu. Prawie nie pogrubia, nie zauważyłam też żeby wydłużał, ale moim rzęsom ani jedno ani drugie nie jest za bardzo potrzebne. Doskonale rozczesuje moje gęste rzęsy, więc jestem z niego zadowolona. Niestety nie zaobserwowałam zmiany w kondycji i ilości moich rzęs, więc sądzę, że ta formuła, którą producent się chwali jest chwytem marketingowym.
Tusz ma bardzo ładne, zgrabne opakowanie. Szczoteczka jest dość tradycyjną spiralką, raczej krótszą niż w innych tuszach. Formuła jest bardziej sucha (nie muszę nawet wycierać czubeczka szczoteczki). Ilość produktu jaka nabiera się na szczoteczkę moim zdaniem jest idealna.
Nie rozmazuje się i nie kruszy w ciągu dnia i łatwo się zmywa micelem.
Polecam, ale tylko do bardzo dyskretnego makijażu.

Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

Starzenie się skóry - dieta

Mój ulubieniec ever :)

Tak w skrócie..
Zalety:
- ma małą, klasyczną szczoteczkę (coś dla mnie, ponieważ nie przepadam za sylikonowymi szczoteczkami, w szczególności jeżeli są duże)

- nie skleja rzęs (chciałam sprawdzić - dopiero przy 3 warstwie coś się zaczęło dziać, ale wszystko wyglądało dalej przyzwoicie)

- nie sypie się (lekki pyłek pod oczami zauważam dopiero po 9h od nałożenia)

- ma bardzo ładny, czarny kolor
- rzęsy po nałożeniu tego produktu są miękkie (brak sztywnych rzęs)
- nie czuć go na rzęsach
- nie wysycha szybko
- można go upolować w promocji za ok 12 zł ^^

Dla mnie plusem jest również to, że od początku do końca pracuje się z nim dobrze. Mogę go nakładać od razu po zakupie bez obawy, że będzie zbyt ,,mokry".

Nie wypowiem się na temat jego właściwości odżywczych dla rzęs, ponieważ nie maluję się codziennie :)
Na moich oczach tworzy piękny wachlarz rzęs :)Używam tego produktu od: ok 1,5 roku do 2 latIlość zużytych opakowań: od 5 przestałam liczyć :D

Edit: nie wiem czemu zdjęcie przedstawia ten tusz w opakowaniu z edycji limitowanej. Teraz ma klasyczne czarne opakowanie ;)

warto spróbować - ja przy nim zostaję

Być może nie stworzy oszałamiająco długich rzęs, ale działa. Jest czarny (widoczny nawet na moich ciemnych rzęsach), bezzapachowy, nie rozmazuje się i nie kruszy, a przy tym dobrze zmywa płynem micelarnym.
Świetna szczoteczka - sztuczne włosie (?) - pozwala na dokładne rozczesanie rzęs i nie pozostawia grudek.
Dodatkowy plus - odżywka z tuszem w jednym opakowaniu. Rzęsy są rzeczywiście nieco dłuższe niż gdy zaczęłam go używać, mniej wypadają, nie łamią się przy używaniu zalotki.
Zdecydowanie - mój typ, zwłaszcza na co dzień. Razem z czarnym cieniem nałożonym na linii rzęs wygląda świetnie!
I słowo o objętości - dzięki temu, że jest go mało, nie wysycha :).