Phytum Actif Cheveux Gras, Shampooing Anti-gras - Effet Retard (Szampon do włosów przetłuszczających się)

Zawiera Polyphenole 100% roślinne, które ograniczają wydzielanie sebum oraz zmniejszają przetłuszczanie się włosów. Delikatnie myje włosy, które stają się błyszczące i puszyste.

Cena: 15 zł / 200 ml

Dla tłuściochów

Zaczęłam go używać przypadkiem, bo mój Luby ma kartę do YR i to był jego ulubiony szampon :D Pożyczałam sobie ten szampon, aż zaczął kupować dwie butelki :D.

Zalety:
- uniwersalny dla kobiet i mężczyzn
- dobrze sobie radzi z przetłuszczającą skórą głowy
- odświeża skórę głowy, trochę chłodzi
- ciekawy zapaszek
- nawet radzi sobie z łupieżem związanym z szybkim przetłuszczaniem się skóry, jeśli myje się nim codziennie
- klarowny, ziołowy, kiedyś uważałam, że jest mega naturalny, hehe
Wady:
- totalnie odtłuszcza włosy i moim zdaniem za bardzo wysusza, po miesiącu regularnego stosowania z długich włosów robi się siano, nawet jak się po każdym myciu odżywkę nakłada
- nie ułatwia rozczesywania włosów, plącze długie włosy
- to otwarcie jest koszmarne, mam długie paznokcie, to albo prawie któryś złamałam, albo wybierałam zastygły szampon pazurem ze szczeliny, łeh. W efekcie szampon był ciągle otwarty.

Polecam do krótkich, nie plączących się włosów.

Używam tego produktu od: używałam pół roku nieregularnie

Taki sobie

Całkiem przeciętny. Kupiłam szampon YR, ponieważ wcześniej pożyczyłam parę razy Pomme dApi mojej córki i miałam nadzieję, że ta sama marka, więc mi się pewnie spodoba. Niestety. Szampon mało wydajny, słabo się pieni. Włosy owszem, w pierwszej chwili wyglądają ok, ale przełuszczają się szybciej.
Do tego opakowanie udziwnione. Paznokcie można sobie połamać podczas otwierania butelki.

Oddałam mężowi, na szczęście zapach nie za bardzo "babski", więc mimo wszystko jakaś zaleta :).

Używam tego produktu od: paru miesięcy z przerwami
Ilość zużytych opakowań:1 niecałe

fajny

Szampon całkiem, całkiem:) Mianowicie, myślę że rzeczywiście trochę ogranicza przetłuszczanie, poza tym włosy są po nim takie odświeżone, oczyszczone, no nie da się tego opisać, trzeba by poczuć:) Ładnie pachnie. Tzn. nie każdemu musi się podobać, bo jest to dość ostry zapach, ale mnie się podoba:) I co jeszcze... To "przesławne opakowanie" wcale nie jest takie straszne, da się je otworzyć:D, przecież nie trzeba pod tą zatyczkę wpychać paznokci,ale zwyczajnie ją otworzyć przecież palec się nie złamie:P

Używam tego produktu od:ok. miesiąca
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1

3 rodzaje dolnej kreski

e tam, dziadostwo

używam wielu produktów tej firmy, ale ten szampon to istna porażka - wcale nie zmnijsza przetłuszczania (a nawet wzmaga) i dodatkowo po kilku myciach dostaniecie łupież gratis - po prostu do niczego

Używam tego produktu od:kilka miesięcy temu
Ilość zużytych opakowań:chyba ze dwa

Zmiękcza

Bardzo dobry szampon. J
Jednak nie na dłuższą metę. Starcza bowiem na ok 22h.
Podobny efekt jak przy Klorane.
Jednak warto go użyć dla efektu miękkości i bardzo delikatnego zapachu w świeżo umytych włosach.
Nie używałam go bez odżywki więc nie wim jak się włosy rozczesują itd

Używam tego produktu od:1tyg

do tej pory najlepszy :)

Mam bardzo mocno przetłuszczające włosy i niestety muszę je myć codziennie. :(
Ten szampon naprawdę działa, włosy mniej się przetłuszczają, prze co mogę je myć co drugi dzień :) Ma wyjątkowo przyjemny zapach ... mmmm.
Dlaczego nie KWC? Bo kupuję mnóstwo szamponów i cały czas szukam ideału. Jak na razie ten jest najlepszy, ale cały czas próbuję inne, żeby znaleźć taki, który jeszcze lepiej zadziała na tłuste włosy. A może znajdę taki, który będzie miał jeszcze jakieś inne zalety np. zwiększy objętość? (marzycielka ze mnie :))

Używam tego produktu od: czterech lat (ale pełno zdrad)
Ilość zużytych opakowań: przynajmniej 5

nie zadziałał

Niestety nie mogę wystawić dobrej oceny...
Wady:
- w żaden sposób nie ograniczył przetłuszczania,
- mało wydajny,
- stosunkowo drogi,
- nieciekawy zapach.
Zalety:
- nie powoduje łupieżu ani swędzenia głowy,
- nie przesuszył włosów.

Nie spełnił swojego zadania.

Używam tego produktu od: 2 tyg
Ilość zużytych opakowań: kończę 1 butelkę

naprawdę myje

Nabyłam ten szampon przez przypadek, wcześniej w ogóle nie znałam produktów YR przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Zostałam bardzo mile zaskoczona. :-) Mało który szampon do włosów przetłuszczających się tak dobrze radzi sobie z nie tylko z włosami ale i z przetłuszczoną skórą głowy. Wystarczył jeden raz i moje włosy jakby odetchnęły, nabrały żywotności i elastyczności. Efekt jest długotrwały. Co ciekawsze, szampon radzi sobie również z łupieżem - działa po prostu całościowo.
Na dłuższą metę lepiej używać go rzadziej, by nie dopuścić do przesuszenia końcówek włosów.
Jedynym minusem jest mała wydajność. Cena? Myślę, że jest adekwatna do jakości produktu.
Mój chłop jest równie zadowolony, to jego ulubiony szampon. :-)

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: a kto by je zliczył... ponad 4 sztuki na pewno

świetny

Jestem zadowolona z tego szamponu. Dla narzekających na cenę - radzę poczekać na promocję. Ja kupiłam go za 8 zł, czyli tak jak standardowe szampony.
Dobrze oczyszcza, hmm.. jakby zmiękcza włosy, nie splątuje ich, więc rozczesywanie bez odżywki nie jest problemem.
Trzyma fason w normie - dla mnie starcza raz na 2 dni (tak jak inne, wypróbowane szampony lecznicze, m.in. Seboradin, od którego oceniam Phytum Activ wyżej), ale dla mocno przetłuszczających się włosów pewnie do codziennego użytku.
Zapach mocny, ziołowo-korzenny, ale ja go lubię.
Wydajny.
Lubię eksperymentować, dlatego jeszcze nie wiem, czy kupię ponownie.Używam tego produktu od: ok.4 miesięcy, na zmianę z innym
Ilość zużytych opakowań: 1,5

nic specjalnego!!!

jak za te pieniądze to nic nadzwyczajnego!! jaet go tylko 200ml, czyli mniej niz zazwyczaj..
nie zauważałam zeby jakoś specjalnie ograniczył przetłuszcanie skóry głowy, za to przesuszyl włosy. Musze nalożyć sporą porcje odżywki i dość długo ją potrzymać.
ale najgorszy jest dla mnie zapach. Brdzo "ziołowy" i intensywny, długo sie trzyma na włosach..
dlatego tylko 2*

przyjemny

Gęsty, pachnie nieciekawie, ale nie brzydko. Dobrze się pieni i spłukuje. Włosy dobrze się po nim rozczesują, nie trzeba odżywki. Dobrze myje i odświeża, włosy są czyste i puszyste cały następny dzień, ale nie ogranicza spektakularnie ich przetłuszczania. Wydajny.