Mazidła, Masło karite

Mazidła, Masło karite

Zgłoszony przez chimay

Masło karite znane również jako masło shea jest uzyskiwane z orzeszków drzewa masłosza rosnących na sawannach. Jest stałym tłuszczem o orzechowo - drzewnym zapachu. Zawiera odżywcze substancje, nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe, fitosterole, witaminę E. Ma naturalny filtr chroniący przed promieniami UVB. Działa przeciwzapalnie, łagodząco, ochronnie. Nadaje się do każdego rodzaju skóry i włosów.

UWAGA! Prosimy o ocenianie własności wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków

Cena: 11,97zł / 50g; 20,03zł / 100g; 38,38zł / 250g

wielofunkcyjne

Masła karite używam od około 10 lat, wcześniej były to jednak masła rafinowane, dostępne w sklepach - białe, z bardzo delikatnym zapachem.
Po powąchaniu masła shea z mazidłeł przeżyłam lekki szok - wiedziałam, że zapach będzie specyficzny, liczyłam na to jednak , że będzie znośniejszy. Trudno, nie zapach jest jednak najważniejszy ;)

Dość twarde ale topi się w kontakcie ze skórą.

Co do działania- używam głownie do twarzy na noc, nawilża i natłuszcza, najlepiej jednak sprawdza się w połączeniu z jakimś lekkim serum/nawilżaczem pod spodem.
Zimą jest świetne na dzień- po nałożeniu odczekuję 15-30 min i przykładam do twarzy chusteczkę, która usuwa nadmiar masła. Skóra jest otulona i chroniona przed mrozem, i nie błyszczy się.

Do ciała, rąk, stop tez jest ok

Do włosów nie polecam , jest za geste i ciezko je zmyć

Ogolnie-bardzo dobra rzecz, do uzywania samodzielnie lub w mieszankach ( można roztopić i wymieszać z olejem, będzie bardziej maziowate).
Tylko zapach- jak w wielu składnikach naturalnych- jest mało atrakcyjny.

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: opakowanie 250 gramów

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[647941].usefull || 0 }}% pomocna.