Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Elmex, Przeciwpróchnicza płukanka do ust z aminofluorkiem

Elmex, Przeciwpróchnicza płukanka do ust z aminofluorkiem

Zawartość fluoru: 250 ppm F - (100 ppm F - pochodzi z aminofluorku Olaflur, 150 ppm F - pochodzi z fluorku sodu). Aktywne składniki:
Aminofluorek Olaflur (N' - octadecyltrimethylendiam ine - N,N,N' - tris (2 - ethanol) - dihydrofluoride). Fluorek sodu
Działanie:
zapobiega próchnicy zębów, chroni szkliwo zębów przed działaniem kwasów, wzmaga remineralizację szkliwa
zmniejsza rozpuszczalność szkliwa, zapewnia skuteczną ochronę miejsc niedostępnych dla szczoteczki.
Postać:
gotowa do użycia płukanka do ust nie zawiera alkoholu ani sztucznych barwników; pH 4,3. Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia.
Pojemność: 100 ml lub 400 ml - z praktycznym dozownikiem

15 zł / 400 ml

Rewelacyjne uzupełnienie codziennej pielęgnacji.

PLUSY:
- Wygodne opakowanie,
- Łagodny smak,
- Skład na poziomie,
- Perfekcyjna ochrona dziąseł,
- Czystsze zęby,
- Świeży oddech

Minusów brak.

Dobry

Kupuję często, zawsze do niego wracam. Smak bardzo łagodny, przy czym zadanie swoje spełnia dobrze. Nie zawiera alkoholu, a to duży plus. Na pewno polubią go ci, co nie znoszą ostrych płynów. Niestety jest stosunkowo drogi, a wydajność raczej kiepska, szybko się kończy.

Bardzo dobry produkt

+stosuję od lat, dawno temu seria Elmex została mi zalecona przez dentystę (byłam dzieckiem) i od tamtej pory stosuję ciągle, od czasu do czasu zmieniam na coś innego, ale tylko dlatego, że skusi mnie jakaś promocja,
+zero podrażnienia, mam wrażliwe zęby, inne płyny powodują ból,
+źle znoszę też alkoholowe płukanki, zwyczajnie wszystko mnie wtedy piecze (a nie mam żadnych ran), Elmex nie powoduje żadnego dyskomfortu,
+jest tak delikatny i łagodny, że mogę nim płukać jamę ustną i płukać, przy innych płynach, np. Tołpy, po tych 30 sekundach już mnie trochę piecze, przy Elmexie nigdy,
+nie mogę stwierdzić bezpośredniego wpływu płynu na to, ale nie mam żadnych problemów z próchnicą ani innymi rzeczami, dentysta twierdzi, że stosowanie go 2 razy dziennie ma na to wpływ,
+design jest ok, wygodne dozowanie,

-/+ przeciętna wydajność,
-/+ w jamie ustnej się pieni,
-/+ taki elmexowy zapach i smak, jest ok,

-w porównaniu z innymi na rynku jest dosyć drogi

Stosuję go od 20 lat i podejrzewam, że będę stosować dalej, jest łagodny i spełnia swoją rolę. Polecam.

depilacja czego nie wolno

mój ulubiony i jedyny jaki znoszę

Lubię ten płyn używać pół godziny po posiłku, kiedy nie mam czasu umyć zębów w trakcie dnia. Wieczorem po użyciu pasty do zębów elmex mam wrażenie, że ten płyn jest dużo łagodniejszy od pasty i jego użycie jest bezsensowne. Dlatego wybieram go w pojedynkę. Ma bardzo delikatny zapach i działanie. Polecałabym go wrażliwcom z delikatnymi dziąsłami i problemami z odnawiającą się próchnicą.

Polecam!

To pierwszy produkt tego typu, z jakim miałam do czynienia. Płyn spisał się bardzo fajnie.
☆ Ma przyjemny delikatny smak.
☆ Dobrze się pieni.
☆ Bardzo dobrze odświeża.

Dla zdrowia

Płukanka różni się zasadniczo od innych tego typu produktów, mianowicie nie odświeża tak mocno, ma przyjemny, delikatny, lekko słodki smak. Dla mnie to ogromny plus, lubię jej używać, nie muszę obawiać się pieczenia czy też wysuszenia.
Mocno się pieni, a może po prostu łatwiej mi nią przepłukać każdy zakamarek i dlatego doprowadzam do takiego ubicia piany.
Pachnie bardzo delikatnie. Pomogła mi na wrażliwość zębów. Opakowanie wygodne do trzymania i do otwierania.
Z pewnością zagości u mnie na dłuższy czas.

Bardzo dobry!

+ Pomaga z wrażliwością moich zębów - dzięki połączeniu tej płukanki i past Elmex, nie mam takich problemów przy ciepłych i zimnych napojach oraz posiłkach.
+ Mam wrażenie, że wzmacnia szkliwo, ale fachowcem nie jestem :D
+ Ma przyjemny delikatny posmak mięty, więc uczucie świeżości pozostaje na dłużej.
+ Nie jest tak strasznie "ostry" jak inne płyny do płukania jamy ustnej, więc można faktycznie wytrzymać chwilę bez pieczenia języka.

+/- Jedyny minus, jak zauważyłam, to mało solidna zakrętka. Pod koniec zdarza się jej pękać, ale nie przeszkadza to aż tak bardzo.

super!

Zarówno pasta, jak i płyn są bardzo dobre dla zębów, szczególnie dla tych wrażliwych. Dla mnie tylko smak płynu jest za słaby, powinien bardziej odświeżać. I butelka mogłaby być większa. Poza tym jest bardzo ok. Dzięki tej serii moje wizyty u dentysty ograniczają się do przeglądu zębów bez wiercenia ;)

Mineralizuje

Często sięgam po ten płyn. Lubię używać w duecie z pastą. Mam poczucie, że pomaga mi dbać o zdrowy uśmiech.

Plusy:
+ jest delikatny, nie wypala jamy ustnej jak Listerine
+ wydajny
+ mineralizuje i wzmacnia szkliwo
+ używany regularnie pomaga przeciwdziałać próchnicy, walczy z nadwrażliwością szkliwa
+ łagodzi
+ odświeża
+ wybiela
+ jest delikatny i nie podrażnia jamy ustnej
+ często dostępna w promocji np 2za 1 lub w gratisie z pastą

Neutralne;
- zawiera aminufluorek
- ma specyficzny smak fluorku, nie jest miętowy
- pieni się w ustach

jak najbardziej na tak:)

Bardzo fajna płukanka która fajnie odświeża i stanowi doskonałe uzupełnienie pasty z tej samej serii . Nie piecze jest delikatna więc mogą ją także stosować młodsze osoby:)Minusów nie zanotowałam więc zdecydowanie polecam:)

Warty próby

Płyn dostałam do pasty, jego małą wersję. Na początku drażnił mnie jego lekko słodkawy posmak, ale przyzwyczaiłam się do niego. Ładnie kończy zabieg czyszczenia zębów, odświeża, ściąga, mam wrażenie mega czystości po jego zastosowaniu. Jeśli zapobiega próchnicy jak obiecuje producent - to jak najbardziej wypróbować trzeba.

Pomarańczowe cudenko nr 2

Produkt zaczęłam stosować z polecania wręcz z nakazu dentysty, produkt jeden z droższych na rynku ale warty swojej ceny.
Ujmuje mnie delikatny smak, taki lekko wyczuwalny
jak dla mnie produkt świetny, razem z pastą tworzy super duet, po umyciu czuję że moje zęby są całkowicie czyściutkie.
PŁyn jest niewydajny, częsciej kupuje sie go niż pastę
ale co najwazniejsze nie podrażnia

Używam tego produktu od: od dawna
Ilość zużytych opakowań: dużo