Przeciwpróchnicza płukanka do ust z aminofluorkiem

Przeciwpróchnicza płukanka do ust z aminofluorkiem

Zawartość fluoru: 250 ppm F - (100 ppm F - pochodzi z aminofluorku Olaflur, 150 ppm F - pochodzi z fluorku sodu). Aktywne składniki:
Aminofluorek Olaflur (N' - octadecyltrimethylendiam ine - N,N,N' - tris (2 - ethanol) - dihydrofluoride). Fluorek sodu
Działanie:
zapobiega próchnicy zębów, chroni szkliwo zębów przed działaniem kwasów, wzmaga remineralizację szkliwa
zmniejsza rozpuszczalność szkliwa, zapewnia skuteczną ochronę miejsc niedostępnych dla szczoteczki.
Postać:
gotowa do użycia płukanka do ust nie zawiera alkoholu ani sztucznych barwników; pH 4,3. Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia.
Pojemność: 100 ml lub 400 ml - z praktycznym dozownikiem

15 zł / 400 ml

mój ulubiony i jedyny jaki znoszę

Lubię ten płyn używać pół godziny po posiłku, kiedy nie mam czasu umyć zębów w trakcie dnia. Wieczorem po użyciu pasty do zębów elmex mam wrażenie, że ten płyn jest dużo łagodniejszy od pasty i jego użycie jest bezsensowne. Dlatego wybieram go w pojedynkę. Ma bardzo delikatny zapach i działanie. Polecałabym go wrażliwcom z delikatnymi dziąsłami i problemami z odnawiającą się próchnicą.

Polecam!

To pierwszy produkt tego typu, z jakim miałam do czynienia. Płyn spisał się bardzo fajnie.
☆ Ma przyjemny delikatny smak.
☆ Dobrze się pieni.
☆ Bardzo dobrze odświeża.

Dla zdrowia

Płukanka różni się zasadniczo od innych tego typu produktów, mianowicie nie odświeża tak mocno, ma przyjemny, delikatny, lekko słodki smak. Dla mnie to ogromny plus, lubię jej używać, nie muszę obawiać się pieczenia czy też wysuszenia.
Mocno się pieni, a może po prostu łatwiej mi nią przepłukać każdy zakamarek i dlatego doprowadzam do takiego ubicia piany.
Pachnie bardzo delikatnie. Pomogła mi na wrażliwość zębów. Opakowanie wygodne do trzymania i do otwierania.
Z pewnością zagości u mnie na dłuższy czas.

depilacja czego nie wolno

Bardzo dobry!

+ Pomaga z wrażliwością moich zębów - dzięki połączeniu tej płukanki i past Elmex, nie mam takich problemów przy ciepłych i zimnych napojach oraz posiłkach.
+ Mam wrażenie, że wzmacnia szkliwo, ale fachowcem nie jestem :D
+ Ma przyjemny delikatny posmak mięty, więc uczucie świeżości pozostaje na dłużej.
+ Nie jest tak strasznie "ostry" jak inne płyny do płukania jamy ustnej, więc można faktycznie wytrzymać chwilę bez pieczenia języka.

+/- Jedyny minus, jak zauważyłam, to mało solidna zakrętka. Pod koniec zdarza się jej pękać, ale nie przeszkadza to aż tak bardzo.

super!

Zarówno pasta, jak i płyn są bardzo dobre dla zębów, szczególnie dla tych wrażliwych. Dla mnie tylko smak płynu jest za słaby, powinien bardziej odświeżać. I butelka mogłaby być większa. Poza tym jest bardzo ok. Dzięki tej serii moje wizyty u dentysty ograniczają się do przeglądu zębów bez wiercenia ;)

Mineralizuje

Często sięgam po ten płyn. Lubię używać w duecie z pastą. Mam poczucie, że pomaga mi dbać o zdrowy uśmiech.

Plusy:
+ jest delikatny, nie wypala jamy ustnej jak Listerine
+ wydajny
+ mineralizuje i wzmacnia szkliwo
+ używany regularnie pomaga przeciwdziałać próchnicy, walczy z nadwrażliwością szkliwa
+ łagodzi
+ odświeża
+ wybiela
+ jest delikatny i nie podrażnia jamy ustnej
+ często dostępna w promocji np 2za 1 lub w gratisie z pastą

Neutralne;
- zawiera aminufluorek
- ma specyficzny smak fluorku, nie jest miętowy
- pieni się w ustach

jak najbardziej na tak:)

Bardzo fajna płukanka która fajnie odświeża i stanowi doskonałe uzupełnienie pasty z tej samej serii . Nie piecze jest delikatna więc mogą ją także stosować młodsze osoby:)Minusów nie zanotowałam więc zdecydowanie polecam:)

Warty próby

Płyn dostałam do pasty, jego małą wersję. Na początku drażnił mnie jego lekko słodkawy posmak, ale przyzwyczaiłam się do niego. Ładnie kończy zabieg czyszczenia zębów, odświeża, ściąga, mam wrażenie mega czystości po jego zastosowaniu. Jeśli zapobiega próchnicy jak obiecuje producent - to jak najbardziej wypróbować trzeba.

Pomarańczowe cudenko nr 2

Produkt zaczęłam stosować z polecania wręcz z nakazu dentysty, produkt jeden z droższych na rynku ale warty swojej ceny.
Ujmuje mnie delikatny smak, taki lekko wyczuwalny
jak dla mnie produkt świetny, razem z pastą tworzy super duet, po umyciu czuję że moje zęby są całkowicie czyściutkie.
PŁyn jest niewydajny, częsciej kupuje sie go niż pastę
ale co najwazniejsze nie podrażnia

Używam tego produktu od: od dawna
Ilość zużytych opakowań: dużo

Rewelacyjny!

Najdroższy płyn na rynku, a jednak wart swojej ceny. Stosuję go od lat, dentysta zalecił mi stosowanie całej serii Elmex. Przede wszystkim, płyn ma dobry smak, bo dla mnie te "ostre" są po prostu niemożliwe do stosowania! Tutaj smak jest przyjemny, nawet jak się go przypadkowo połknie, nic się nie dzieje. Butelka jest duża, starcza na bardzo długo, ja dla wygody przelewam ją do mniejszej, żeby się mieściła w kosmetyczce. Zapach też ok, w buzi czuć jak kosmetyk się pieni. Mam delikatne dziąsła, a ten produkt ich nie podrażnia. Polecam!
1 opakowanie wystarcza na około 3 miesiące

Używam tego produktu od: kilkanaście lat
Ilość zużytych opakowań: kilkanaście/kilkadziesiąt opakowań

Skuteczny

Płyn razem z pastą dają naprawdę dużą ochronę przed próchnicą. Z takim zestawem będziemy chodzić rzadziej do dentysty. Płyn ma mocniejszy posmak niż zielony, miej mi odpowiada, pół gwiazdki odejmuje za cenę no i tę pojemność :(

Ilość zużytych opakowań: pięć całych

Fajny

Ciężko mi oceniać płyny do płukania jamy ustnej, bo nie widzę efektów gołym okiem. Bardziej to kwestia zaufania, że inwestuję w swoje zdrowie.
Płyn Elmex nie wypala mi buzi, więc go lubię. Co prawda nie odświeża buzi przez to, ale ja to akceptuję. Minusem jest na pewno cena i wydajność, drogo wychodzi stosowanie Elmexu :)

Ilość zużytych opakowań: kilka