Acne 2, Koncentrat do cery tłustej, trądzikowej i mieszanej

Acne 2, Koncentrat do cery tłustej, trądzikowej i mieszanej

Zawiera m.in. wyciąg z drożdży bogaty w kompleks witamin grupy B, zespół naturalnych czynników nawilżających skórę i olejków eterycznych o działaniu kojącym, mającym zastosowanie w różnych problemach skórnych.
Niedobór witamin grupy B objawia się zewnętrznie m.in. zwiększoną pracą gruczołów łojowych, rozszerzonymi porami oraz nadmiernym złuszczeniem naskórka. Acne 2 ściąga pory, nawilża i poprawia koloryt skóry. Jest wskazany do pielęgnacji cery tłustej, trądzikowej i mieszanej.

lekki i regulujący

Stosowałam go jakieś 8 lat temu w wersji Femi Acne2 (biała plastikowa buteleczka) jak i w zeszłym roku pod nazwą Acne w buteleczce z ciemnego szkła.

Oprócz zawartości konserwantu, kosmetyk ma same zalety. Jest wyjątkowo lekki, ma konsystencję wody. Aplikowałam go nalewając odrobinę w zagłębienie dłoni, rozcierając w rekach i następnie wykonując delikatny i krótki masaż bądź gładząc twarz w kierunku od wewnątrz do zewnątrz. Szybko sie wchłania, delikatnie nawilża i zupełnie nie czuć go na twarzy.
Posiada niezwykle przyjemny,łagodny, ziołowy zapach (dominuje lawenda).
Reguluje wydzielanie sebum, uspokaja a jest przy tym wyjątkowo lekki, spokojnie można na niego aplikować krem i podkład, w dodatku nic sie nie roluje. Stosowałam dwa razy dziennie i byłam bardzo zadowolona z rezultatów zarówno jako bardzo młoda nastolatka jak i dwudziestolatka.
W lecie zupełnie wystarczy jako specyfik na dzień dla cery tłustej bądź pod krem nocny do zadań specjalnych.
Jeśli ktoś oczekuje zwężenia porów bezpośrednio po aplikacji czy matowienia na kilka godzin to z pewnością się zawiedzie. Pamiętajcie, że kosmetyki naturalne mają inną konsystencję, skład, tempo i rodzaj działania. To kosmetyk pielęgnujący, nie upiększający - od tego jest makijaż.

Używam tego produktu od:8 lat

Świetny

Kosmetyk spełnia wszystko co obiecuje. Jestem z niego kosmicznie zadowolona. Po 2,5 tygodniowej kuracji uwolnił moją skórę od szarości, syfków itp itd.

Bardzo dobry!

Bardzo dobry koncentrat, który polecam do odkażania cery przed wykonaniem oczyszczania twarzy (w gabinecie oczywiście) no i do potraktowania miejscowo twarzy po tym zabiegu. Oczywiście sprawdza się również jako punktowy kosmetyk na wypryski.

Botoksu zastosowania

pogotowie ratunkowe ;)

To moje "pogotowie ratunkowe" na wszelkie wypryski i podobne niespodzianki.Gdy widzę, że zaczyna robić się źle na mojej buzi, obficie traktuję ją na noc tym specyfikiem.Zwykle już rano albo po następnej wieczornej aplikacji skóra wraca do równowagi. Denerwuje mnie jednak wodna konsystencja i "zabrudzenia", które są w tym koncentracie - takie brązowe grudeczki.No i opakowanie, bo zapach wybaczam, dopóki działa. ;)Za to działanie właśnie daję 5 *****. :)Ilość zużytych opakowań: 1,5