Pervoe Reshenie, Przepisy Babci Agafii, Tradycyjny syberyjski szampon do włosów nr 2 na brzozowym propolisie

Propolis od bardzo dawna ceniono za jego lecznicze i pielęgnacyjne właściwości. Syberyjska zielarka Agafia Jermakowa często stosowała propolis do przygotowania szamponów. Babcia Agafia radziła: `Jeżeli Twoje włosy są słabe i matowe weź propolis brzozowy ze słonecznych łąk i pól, dodaj go do wyciągu z kotków brzozowych, do miodu lipowego i mydlnicy lekarskiej a potem myj włosy aby były piękne i mocne`. W produkcji tradycyjnego syberyjskiego szamponu Nr 2 na brzozowym propolisie kosmetolodzy firmy Pervoe Reshenie uzupełnili przepis babci Agafii organicznym ekstraktem z pokrzywy, olejami z żeń-szenia i wrzosu aby regeneracja włosów była jeszcze bardziej intensywna i efektywna. Szampon na brzozowym propolisie regeneruje zniszczone włosy i poprawia stan skóry głowy. Przeznaczony jest do mycia i pielęgnacji słabych i zniszczonych włosów z tendencją do wypadania. Nie zawiera SLS, parabenów, silikonów i soli.

Składniki aktywne i ich działanie:
- Żywica sosny długoigielnej (Pinus Palustris Wood Tar) - silny antyoksydant, działa przeciwzapalnie, odżywia.
- Wosk pszczeli (Beeswax) nabłyszcza, chroni i odżywia.
- Pyłek kwiatowy (Pollen Extract) zawiera praktycznie wszystkie życiowo ważne składniki, witaminy, minerały, aminokwasy, zawiera niezbędne dla zdrowia włosów i skóry składniki.
- Wyciąg z kory brzozowej (Betula Alba Extract) - wzmacnia cebulki włosowe, nadaje włosom blask, zapobiega wypadaniu.
- Brzozowy propolis - przywraca włosom witalność, poprawia ich strukturę.
- Mydlnica lekarska (Saponaria Officinalis Root Extract) - zawiera pieniące się i łatwo rozpuszczalne w wodzie saponiny o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym, i przeciwgrzybicznym. Okłady i przemywania z naparów z korzenia mydlnicy lekarskiej są pomocne w leczeniu chorób skóry, takich jak trądzik, egzemy, owrzodzenia, opryszczka, a także przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy, łupieżu i wypadaniu włosów.
- Pyłek z kwiatów brzozowych (Betula Alba Flower Pollen Extract) - regeneruje, odżywia.
- Miód lipowy (Mel) - odżywia, wzmacnia, wygładza, przywraca połysk.
- Organiczny ekstrakt z liści pokrzywy (Urtica Dioica Extract) - pokrzywa znana jest ze swojego dobroczynnego działania na włosy. Przy wypadaniu włosów polecana jest do nacieranie skóry głowy. Wzmacnia cebulki włosowe i pobudza je do wzrostu.
- Żeń-szeń (Panax Ginseng Oil) - zapobiega łysieniu i wypadaniu włosów, posiada działanie regenerujące
- Olej wrzosowy (Calluna Vulgaris Oil) - działa przeciwzapalnie i ściągająco, ujędrnia, nawilża i poprawia wygląd skóry.
- Smółka z brzozowych kotków (Betula Alba Flower Tar) - poprawia ukrwienie skóry głowy co skutkuje dotlenieniem i odżywieniem cebulek włosowych.

Świetny szampon!

Ten szampon jest cudowny, uwielbiam go. Włosy są po im wygładzone, nie obciąża, nie oblepia. Nie przesusza nawet przy codziennym stosowaniu. Dobrze się pieni- jakby bardziej delikatnie niż inne drogeryjne szampony.

ratunek dla tłustych włosów

Z przetłuszczającymi włosami borykam się od wielu lat, próbowałam już wiele szamponów dla tego rodzaju włosów i ten jest najlepszy. Normalnie jestem zmuszona myć włosy codziennie, a na dodatek rano, ponieważ rzadko kiedy wytrzymują mi cały dzień po umyciu wieczorem poprzedniego dnia. Jednakże używając tego szamponu mogę umyć wieczorem i spokojnie wytrzymują mi cały następny dzień. Niestety bardzo słabo się pieni, więc czasami muszę umyć głowę nawet 3 razy, żeby w końcu mieć uczucie dokładnego wyczyszczenia. Poza tym włosy po nim są nieco szorstkie, więc koniecznie trzeba później nałożyć odżywkę (ja używam balsam z tej samej serii). Nie zauważyłam aby je przesuszał.

Bardzo fajny

Wlosy sie po nim szybko nie przetluszczaja oraz nie wysusza wlosow tylko dodaje lekkiego polysku. Jak na swoja cene jest duzy i dobrze dziala. Caly czas do niego wracam. Nie mam po nim lupiezu

Salon fryzjerski

babcia petarda

szczerze? nie sądziłam, że pieradło do włosów za niecałe 8 złotych zwali mnie z nóg INSTANT, a jednak. Najlepszy szampon ever. Zapach miażdży, pieni się jak nie wiem, włosy sprawiają wrażenie grubszych po wyschnięciu, a jeszcze w trakcie mycia są gładką taflą. Lśnią potem jak głupie. Bardziej jak bohaterowie stephena kinga.

kiepsko myje i matowi moje kręcone włosy

Zdecydowanie nie polecam! Widzę tyle pozytywnych komentarzy, ale ja nie mam nic dobrego do powiedzenia na temat tego szamponu. Konsystencja półpłynna zielona w ciemnej estetycznej butelce, logo z babcią i zapewnienia o naturalności składników - wszystko niby dobrze. Szampon dobrze się pieni, dobrze się zmywa, ale nie wiem, w czym tkwi problem, że moje włosy są obciążone przy skórze głowy, matowe i przesuszone na końcach po wysuszeniu - i to naturalnie, bez suszarki. W efekcie włosy są jeszcze bardziej matowe niż były, i jeszcze bardziej przesuszone niż były. Praktycznie nie do ułożenia. Wyglądają nieświeżo i nieładnie. Do kompletu jest odżywka, ale ta nie robi praktycznie nic - po jej zmyciu nie widzę efektu. Nie widzę też efektu przy dłuższym stosowaniu czy to z odżywką, czy to bez. Nie używałam tez w tym czasie żadnych pianek czy lakierów, więc główna odpowiedzialność spada na Agafię, która jeszcze bardziej pogorszyłą stan moich włosów.
Dla cienkich, naturalnie kręconych i z tendencją do przesuszania - ten szampon się zupełnie nie nadaje! Odradzam ten zakup!

super

Bardzo przypadł mi do gustu. To szampon, który przez bardzo długi czas był moim podstawowym szamponem. Bardzo dobrze, ale łagodnie oczyszcza włosy, nie plącze ich ani nie obciąża. Kiedy używam tego szamponu mam wrażenie, że włosy zyskują na lekkości, są jakby odciążone.
Sam szampon ma przyjemną, typową dla szamponów konsystencję. Jest w kolorze transparentnej zieleni. pachnie roślinnie, jakby lasem. Pieni się dobrze jak na szampon pozbawiony slsów. Bardzo łatwo go spłukać. Na moich włosach konieczne jest użycie odżywki, bo są po nim bardzo szorstkie w dotyku. Zawsze kiedy wracam po jakimś czasie do tego szamponu moje włosy przez pierwsze mycia "przyzwyczajają się" do niego i dopiero po tym czasie widzę jak ładnie na nie działa.
Plus również za opakowanie przyjemne dla oka i super relację cena-wydajność.
Polecam.

Nie dla mnie.

Moje włosy nie polubiły się z tym produktem. Zmęczyłam całe spore opakowanie na przemian z innymi. Nie dodawał im życia ani wyglądu, za to ładnie pachniał.

Konsystencja: bursztynowy kolor, dość gęsta, dawała przyjemną piankę.

Działanie: niestety solo nie sprawdził się u mnie. Miałam po nim oklapnięte włosy, tworzyły mi się tzw. strąki, szybciutko traciły świeżość. Na pewno jest to zdrowsza alternatywa dla innych chemicznych szamponów, jednak co poradzę jak moja fryzura lubi slsy ;). Stosowany wraz z innym szamponem nie obciążał, nie plątał, jednak nie powrócę do niego, ponieważ dużą butlę męczyłam kilka miesięcy.

Zapach: na plus, pachnie pięknie brzozą, typowy ziołowy zapach.

Opakowanie: minusem jest nieprzezroczystość, nie wiadomo ile go jeszcze zostało. Klips jest poręczny, nie wyleje nam więcej produktu, niż chcemy.

Dobry, prosty szampon

Z powodów coraz większych podrażnień na skalpie uznałam że czas dać szansę szamponom Agafii żeby włosy odpoczęły od drogeryjnych silikonów i innych. Używałam szamponu przez kilka miesięcy (wielka butla za grosze) w sezonie zimowym i jestem zadowolona. Dla skóry jest delikatny, nie podrażnia, włosy się nie przetłuszczają, dobrze myje z suchych szamponów i olejkowych odżywek bez spłukiwania. Jedyne co mogę mu zarzucić to to, że na cienkich włosach może lekko wysuszać końcówki, ale od tego zawsze mam maski i odżywki. Kiedy na szybko umyję włosy tylko szamponem to mam lekkie problemy z rozczesaniem, za co odejmuję pół gwiazdki. Szampon jest odżywiający – odżywienia spektakularnego nie odnotowałam, ale utrzymuje włosy w świetnym stanie. Polecam do praktycznie wszystkich typów włosów, może oprócz tych wyjątkowo suchych.
Mam w zapasie jeszcze szampon nr 1, zobaczymy jak się sprawdzi.

Rosyjskie cudeńko

+ Ten szampon świetnie działa na moje włosy. Są po nim czyste, gładkie, świecące i lekko uniesione i odżywione
+ Ma świetny skład
+ Śliczny, naturalny zapach
+ Elegancką butelkę (po zerwaniu etykiety), którą wykorzystuję do mieszania własnych mikstur

Ma śmieszną, galaretkową konsystencję

Szampon do mycia, nie regenerowania

Przy moich włosach szampon nie spełnia oczekiwań związanych z samą nazwą, natomiast idealnie nadaje się do zmywania całodziennych zanieczyszczeń etc.
+jest w stanie dobrze oczyścić włosy z zanieczyszczeń, sebum u nasady, oleju i pozostałości po suchym szamponie
+dobrze się pieni; ma fajny zapach i przyjemną konsystencję
+świetne wizualnie i praktyczne opakowanie, które umożliwia szybką aplikację

-nie regeneruje zgodnie z nazwą (ale chyba trzeba się przyzwyczaić że szampon sam w sobie do tego nie służy)
-przy moich długich po pupę włosach jest mało wydajny uwzględniając mycie co 2-3 dni
-jeżeli się spieszę i nie mam czasu użyć odżywki to jednak zostawia włosy matowe i trudne do rozczesania

Bardzo go lubię :-)

Bardzo dobry szampon. Świetnie oczyszcza włosy, nie usztywnia. Zmywa bez problemu olej i suchy szampon. Do tego rewelacyjna cena, fajne opakowanie i wydajność. Na początku przeszkadzał mi zapach, ale tak przekonałam się do działania, że nie zwracałam później na to uwagi. Jest coraz lepiej dostępny.

Cud miód i orzeszki :)

Kupiłam produkt przypadkiem, z założeniem przetestuje, jak się nie sprawdzi, oddam chłopakowi - ucieszy się, ponad pół litra szamponu za kilkanaście zł.
Niestety, albo stety - szamponu chłopak nie zobaczył, bo został u mnie. To była miłość od pierwszego umycia ;) Zacznę od tego że mam ŁZS i praktycznie wszystkie szampony dostępne w drogeriach robią mi krzywdę. Jedyny który tego nie robi to Bioderma. Ale jest ona droga, nie wszędzie dostępna i chciałabym czasem użyć normalnego szamponu. I mimo, że już chciałam się poddać wielokrotnie i zaprzestać poszukiwań, zawsze na coś się skuszę. Wracając - przeżyłam prawdziwy szok po umyciu bo nie było swędzenia skóry głowy. Ale nie piszę tej recenzji po 1 myciu. Dałam mu parę szans pod rząd i jest ok :) I nie prawdą jest to co piszą dziewczyny, że nie nadaje się do włosów farbowanych. Każdy szampon się nadaje do włosów farbowanych, bo szamponem myjemy skórę głowy, a nie włosy! Ja myję włosy zawsze dwa razy. Woda szampon, lekko spłukuje, znów szampon, spieniam i zostawiam na chwilę żeby podziałał i spłukuję. Szampon tylko na skórę głowy - nie pienie go na całych włosach. I na tak umyte wstępnie włosy nakładam odżywkę i również daje jej podziałać.
Super cena, dobry skład (plus moja skóra uwielbia miód) wydajność, zapach jest ok, skóra głowy nie swędzi, czego chcieć więcej? :D Jedyna wada to może ta butelka - jest duża i nie przeźroczysta, ale w sumie mało który szampon ma teraz przeźroczystą butelkę ;)
Polecam :D P.S. Mam ochotę potestować jeszcze inne wersje szamponów z ten serii i odżywkę.