Polecamy: Zostań Twarzą Kinder Bueno 3 DNI DO BIELI

Przepisy Babci Agafii, Tradycyjny syberyjski szampon do włosów nr 2 na brzozowym propolisie

Propolis od bardzo dawna ceniono za jego lecznicze i pielęgnacyjne właściwości. Syberyjska zielarka Agafia Jermakowa często stosowała propolis do przygotowania szamponów. Babcia Agafia radziła: `Jeżeli Twoje włosy są słabe i matowe weź propolis brzozowy ze słonecznych łąk i pól, dodaj go do wyciągu z kotków brzozowych, do miodu lipowego i mydlnicy lekarskiej a potem myj włosy aby były piękne i mocne`. W produkcji tradycyjnego syberyjskiego szamponu Nr 2 na brzozowym propolisie kosmetolodzy firmy Pervoe Reshenie uzupełnili przepis babci Agafii organicznym ekstraktem z pokrzywy, olejami z żeń-szenia i wrzosu aby regeneracja włosów była jeszcze bardziej intensywna i efektywna. Szampon na brzozowym propolisie regeneruje zniszczone włosy i poprawia stan skóry głowy. Przeznaczony jest do mycia i pielęgnacji słabych i zniszczonych włosów z tendencją do wypadania. Nie zawiera SLS, parabenów, silikonów i soli.

Składniki aktywne i ich działanie:
- Żywica sosny długoigielnej (Pinus Palustris Wood Tar) - silny antyoksydant, działa przeciwzapalnie, odżywia.
- Wosk pszczeli (Beeswax) nabłyszcza, chroni i odżywia.
- Pyłek kwiatowy (Pollen Extract) zawiera praktycznie wszystkie życiowo ważne składniki, witaminy, minerały, aminokwasy, zawiera niezbędne dla zdrowia włosów i skóry składniki.
- Wyciąg z kory brzozowej (Betula Alba Extract) - wzmacnia cebulki włosowe, nadaje włosom blask, zapobiega wypadaniu.
- Brzozowy propolis - przywraca włosom witalność, poprawia ich strukturę.
- Mydlnica lekarska (Saponaria Officinalis Root Extract) - zawiera pieniące się i łatwo rozpuszczalne w wodzie saponiny o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym, i przeciwgrzybicznym. Okłady i przemywania z naparów z korzenia mydlnicy lekarskiej są pomocne w leczeniu chorób skóry, takich jak trądzik, egzemy, owrzodzenia, opryszczka, a także przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy, łupieżu i wypadaniu włosów.
- Pyłek z kwiatów brzozowych (Betula Alba Flower Pollen Extract) - regeneruje, odżywia.
- Miód lipowy (Mel) - odżywia, wzmacnia, wygładza, przywraca połysk.
- Organiczny ekstrakt z liści pokrzywy (Urtica Dioica Extract) - pokrzywa znana jest ze swojego dobroczynnego działania na włosy. Przy wypadaniu włosów polecana jest do nacieranie skóry głowy. Wzmacnia cebulki włosowe i pobudza je do wzrostu.
- Żeń-szeń (Panax Ginseng Oil) - zapobiega łysieniu i wypadaniu włosów, posiada działanie regenerujące
- Olej wrzosowy (Calluna Vulgaris Oil) - działa przeciwzapalnie i ściągająco, ujędrnia, nawilża i poprawia wygląd skóry.
- Smółka z brzozowych kotków (Betula Alba Flower Tar) - poprawia ukrwienie skóry głowy co skutkuje dotlenieniem i odżywieniem cebulek włosowych.

super

Bardzo przypadł mi do gustu. To szampon, który przez bardzo długi czas był moim podstawowym szamponem. Bardzo dobrze, ale łagodnie oczyszcza włosy, nie plącze ich ani nie obciąża. Kiedy używam tego szamponu mam wrażenie, że włosy zyskują na lekkości, są jakby odciążone.
Sam szampon ma przyjemną, typową dla szamponów konsystencję. Jest w kolorze transparentnej zieleni. pachnie roślinnie, jakby lasem. Pieni się dobrze jak na szampon pozbawiony slsów. Bardzo łatwo go spłukać. Na moich włosach konieczne jest użycie odżywki, bo są po nim bardzo szorstkie w dotyku. Zawsze kiedy wracam po jakimś czasie do tego szamponu moje włosy przez pierwsze mycia "przyzwyczajają się" do niego i dopiero po tym czasie widzę jak ładnie na nie działa.
Plus również za opakowanie przyjemne dla oka i super relację cena-wydajność.
Polecam.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1588586].usefull || 0 }}% pomocna.

Nie dla mnie.

Moje włosy nie polubiły się z tym produktem. Zmęczyłam całe spore opakowanie na przemian z innymi. Nie dodawał im życia ani wyglądu, za to ładnie pachniał.

Konsystencja: bursztynowy kolor, dość gęsta, dawała przyjemną piankę.

Działanie: niestety solo nie sprawdził się u mnie. Miałam po nim oklapnięte włosy, tworzyły mi się tzw. strąki, szybciutko traciły świeżość. Na pewno jest to zdrowsza alternatywa dla innych chemicznych szamponów, jednak co poradzę jak moja fryzura lubi slsy ;). Stosowany wraz z innym szamponem nie obciążał, nie plątał, jednak nie powrócę do niego, ponieważ dużą butlę męczyłam kilka miesięcy.

Zapach: na plus, pachnie pięknie brzozą, typowy ziołowy zapach.

Opakowanie: minusem jest nieprzezroczystość, nie wiadomo ile go jeszcze zostało. Klips jest poręczny, nie wyleje nam więcej produktu, niż chcemy.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1584986].usefull || 0 }}% pomocna.

Dobry, prosty szampon

Z powodów coraz większych podrażnień na skalpie uznałam że czas dać szansę szamponom Agafii żeby włosy odpoczęły od drogeryjnych silikonów i innych. Używałam szamponu przez kilka miesięcy (wielka butla za grosze) w sezonie zimowym i jestem zadowolona. Dla skóry jest delikatny, nie podrażnia, włosy się nie przetłuszczają, dobrze myje z suchych szamponów i olejkowych odżywek bez spłukiwania. Jedyne co mogę mu zarzucić to to, że na cienkich włosach może lekko wysuszać końcówki, ale od tego zawsze mam maski i odżywki. Kiedy na szybko umyję włosy tylko szamponem to mam lekkie problemy z rozczesaniem, za co odejmuję pół gwiazdki. Szampon jest odżywiający – odżywienia spektakularnego nie odnotowałam, ale utrzymuje włosy w świetnym stanie. Polecam do praktycznie wszystkich typów włosów, może oprócz tych wyjątkowo suchych.
Mam w zapasie jeszcze szampon nr 1, zobaczymy jak się sprawdzi.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1469672].usefull || 0 }}% pomocna.
Co zrobić z włosami pod czapką?

Rosyjskie cudeńko

+ Ten szampon świetnie działa na moje włosy. Są po nim czyste, gładkie, świecące i lekko uniesione i odżywione
+ Ma świetny skład
+ Śliczny, naturalny zapach
+ Elegancką butelkę (po zerwaniu etykiety), którą wykorzystuję do mieszania własnych mikstur

Ma śmieszną, galaretkową konsystencję

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1405871].usefull || 0 }}% pomocna.

Szampon do mycia, nie regenerowania

Przy moich włosach szampon nie spełnia oczekiwań związanych z samą nazwą, natomiast idealnie nadaje się do zmywania całodziennych zanieczyszczeń etc.
+jest w stanie dobrze oczyścić włosy z zanieczyszczeń, sebum u nasady, oleju i pozostałości po suchym szamponie
+dobrze się pieni; ma fajny zapach i przyjemną konsystencję
+świetne wizualnie i praktyczne opakowanie, które umożliwia szybką aplikację

-nie regeneruje zgodnie z nazwą (ale chyba trzeba się przyzwyczaić że szampon sam w sobie do tego nie służy)
-przy moich długich po pupę włosach jest mało wydajny uwzględniając mycie co 2-3 dni
-jeżeli się spieszę i nie mam czasu użyć odżywki to jednak zostawia włosy matowe i trudne do rozczesania

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1379691].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo go lubię :-)

Bardzo dobry szampon. Świetnie oczyszcza włosy, nie usztywnia. Zmywa bez problemu olej i suchy szampon. Do tego rewelacyjna cena, fajne opakowanie i wydajność. Na początku przeszkadzał mi zapach, ale tak przekonałam się do działania, że nie zwracałam później na to uwagi. Jest coraz lepiej dostępny.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1283866].usefull || 0 }}% pomocna.

Cud miód i orzeszki :)

Kupiłam produkt przypadkiem, z założeniem przetestuje, jak się nie sprawdzi, oddam chłopakowi - ucieszy się, ponad pół litra szamponu za kilkanaście zł.
Niestety, albo stety - szamponu chłopak nie zobaczył, bo został u mnie. To była miłość od pierwszego umycia ;) Zacznę od tego że mam ŁZS i praktycznie wszystkie szampony dostępne w drogeriach robią mi krzywdę. Jedyny który tego nie robi to Bioderma. Ale jest ona droga, nie wszędzie dostępna i chciałabym czasem użyć normalnego szamponu. I mimo, że już chciałam się poddać wielokrotnie i zaprzestać poszukiwań, zawsze na coś się skuszę. Wracając - przeżyłam prawdziwy szok po umyciu bo nie było swędzenia skóry głowy. Ale nie piszę tej recenzji po 1 myciu. Dałam mu parę szans pod rząd i jest ok :) I nie prawdą jest to co piszą dziewczyny, że nie nadaje się do włosów farbowanych. Każdy szampon się nadaje do włosów farbowanych, bo szamponem myjemy skórę głowy, a nie włosy! Ja myję włosy zawsze dwa razy. Woda szampon, lekko spłukuje, znów szampon, spieniam i zostawiam na chwilę żeby podziałał i spłukuję. Szampon tylko na skórę głowy - nie pienie go na całych włosach. I na tak umyte wstępnie włosy nakładam odżywkę i również daje jej podziałać.
Super cena, dobry skład (plus moja skóra uwielbia miód) wydajność, zapach jest ok, skóra głowy nie swędzi, czego chcieć więcej? :D Jedyna wada to może ta butelka - jest duża i nie przeźroczysta, ale w sumie mało który szampon ma teraz przeźroczystą butelkę ;)
Polecam :D P.S. Mam ochotę potestować jeszcze inne wersje szamponów z ten serii i odżywkę.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1106516].usefull || 0 }}% pomocna.

Znakomity

Odkąd miałam problemy z włosami, które dosłownie kruszyły mi się w rękach i wypadały garściami, zaczęłam używać produktów do włosów dobrej jakości. I tak już zostało.

Nie znam lepszych szamponów do włosów niż rosyjskie. Przy czym są dwie zasady ich kupowania:
- nigdy nie wybieraj tych z sls,
- kupuj te z najdłuższą listą naturalnych składników, nawet jeśli kosztują kilka razy drożej od innych (mają ogromną objetość, więc i tak nie przepłacisz).
Kiedyś dochodziła do tego zasada trzecia:
- kupuj tylko przez Internet,
ale teraz w moim mieście znam co najmniej 2 sklepy, w których można je kupić za połowę ceny internetowej.

Szampon na brzozowym propolisie ma same zalety:
- nie przesusza włosów
- powstrzymuje ich wypadanie, łamliwość (przy długotrwałym stosowaniu widzę różnicę)
- wydajny
- piękny kolor i konsystencja (zielony, gęsty ze złotymi drobinkami)
- efektownie prezentuje się w łazience
- dobrze się pieni, dobrze zmywa olej rycynowy i inne pozostałości po eksperymentach włosowych :)
Generalnie, nie ma wad.

Nie przejmujcie się tym, że za pierwszym razem się nie pieni i trudno go rozprowadzić na włosach. Ja zawsze myję głowę 2 razy: za drugim razem pieni się i rozprowadza idealnie.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno, w trakcie

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1073961].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo dobry przeciętniak.

Szampon jest na prawdę dobry. To znaczy nie niesie żadnych negatywnych skutków. Nigdy nie swędziała po nim głowa, nie przesusza włosów, dobrze myje no i ma genialny skład. Włosy owszem są gęstsze, ale mimo używania tego szamponu wypadają. Jest bardzo wydajny i myślę, że tu jest problem!

Włosy przyzwyczajają się do szamponu bo 600 ml bardzo gęstej substancji starsza na ok. 3 miesiące i to przy używaniu przed dwie osoby.

Jest on dla mnie mocno neutralny, nie jest zły, jednak nie jest w 100% moim ideałem.

Nie sprawił on jednak, żeby mojej skórze głowy lub włosom coś złego się stało, dlatego zostawiam 4,5 gwiazdki ;)

Używam tego produktu od: 3,5 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: dopiero 1

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1036180].usefull || 0 }}% pomocna.

Ideał

+ włosy stały się miękkie
+ dobrze myje włosy po olejowaniu
+ zapach
+ skład
+wygodne opakowanie
+ pojawiła mi się masa baby hair
+ Po myciu włosy dobrze się układają
+ stały się mocne i błyszczące
+ cena
+ dostępność (internet i sklepy zielarskie)
+ wydajny
+mam wrażenie, że włosy mi po nim szybciej rosną

Minusów nie stwierdziłam.

(1 zdjęcie- maj, 2- koniec sierpnia)

Używam tego produktu od: października 2014
Ilość zużytych opakowań: 4 (w między czasie używam innych szamponów tej serii)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1030168].usefull || 0 }}% pomocna.