Equilibra, Aloe Shampoo (Szampon aloesowy)

Equilibra, Aloe Shampoo (Szampon aloesowy)

Idealny do łagodnego mycia włosów i skóry głowy dla całej rodziny. Surfaktanty na bazie roślinnej zawarte w składzie szamponu łagodnie oczyszczają. Działanie ochronne aloesu zwiększa tolerancję skóry na produkt.
Dlaczego aloesowy szampon?
- wysokie stężenie aloesu: 20%, szampon wzbogacony pierwiastkami sladowymi soli z morza martwego o działaniu remineralizującym,
- surfaktanty na bazie roślinnej,
- nie zawiera detergentów SLES i SLS,
- nie zawiera parabenów,
- nie perfumowany.
Niewielką ilość szamponu nanieść na wilgotne włosy. Myj głowę, lekko masując włosy u nasady opuszkami palców. Na koniec delikatnie spłucz ciepłą wodą. W razie potrzeby powtórz czynność.

Lubię :)

Szampon zamknięty jest plastikowej butelce o pojemności 250 ml, zamykanej na klik. Szata graficzna ładna, prosta, typowa dla produktów tej marki.
Konsystencja jest płynna o zielonkawej barwie, ale nie przelewa się przez palce. Wygodna i dobrze się pieni. Zapach przyjemny, delikatny, aloesowy, który utrzymuje się przez jakiś czas po zmyciu.
Co do działania to jak najbardziej na plus, spełnia swoje zadanie - myje dobrze, zmywa oleje, włosy są świeże i fajnie nawilżone.
Co ważne, szampon nie obciąża, nie podrażnia skóry głowy i nie powoduje szybkiego przetłuszczania. Idealny do codziennego stosowania.
W składzie ma między innymi 20% aloes i pierwiastki z morza martwego, nie zawiera sylikonów, parabenów i alergenów za co ma u mnie duży plus.

Kolejna rzecz z aloesem, która mnie zachwyciła

Bardzo lubię produkty do twarzy marki Equilibra. Z ciekawością sięgnęłam więc również i po szampon. Jestem zadowolona :)
Plusy:
- dobrze oczyszcza, mimo delikatnego składu
- delikatny, ale przyjemny zapach
- nie obciąża
-n nie wzmaga puszenia
Wad nie widzę, no może mógłby być trochę tańszy. Marka Equilibra po raz kolejny mnie nie zawiodła :)

Niezawodny :)

O szamponie dowiedziałam się z jakiegoś bloga włosowego i zachęcona świetna opinia kupiłam jedno opakowanie i tym sposobem szampon został moim ulubieńcem :) Delikatnie myje skalp i włosy, nie podrażnia skory głowy. Nadaje włosom miękkości i sypkości, nawilża je. Szampon stosuje ogólnie do każdego mycia, jednak raz na tydzien używam mocniejszego produktu, gdyż ten przy długotrwałym używaniu nie radzi sobie ze zmyciem nagromadzonego brudu i pozostałościach po innych produktach :) Jest bardzo wydajny, ładnie pachnie i przede wszystkim ma naturalny skład. Polecam gorąco!

bardzo dobry

Dobrze czyści (nie polecam do codziennego stosowania), przyjemny delikatny zapach i skład.
Wygodne opakowanie, bardzo wydajny.
Pozostawia miękkie, świeże włosy, trochę plącze.
Cena adekwatna do jakości i wydajności (często w promocji w hebe)

Aloesowa miłość :)

Zacznę od tego,że mam bardzo problematyczne włosy:wypadające, przetłuszczające, cienkie i z tendencją do podrażnień na skórze głowy. Przetestowałam bardzo dużo szamponów w poszukiwaniu tego jedynego na dłuższy związek :) Pewnego dnia postanowiłam rzucić szampony z sls i postawiłam na naturalny szampon aloesowy Equilibra. I tak oto zaczęła się moja miłość do tego szamponu! Już po pierwszym użyciu czuć różnicę na skórze głowy. Włosy są wyczuwalnie świeże,skóra głowy dobrze oczyszczona, włosy na długości miękkie i nie plączące się. Zdecydowanie polecam osobom, które mają problem z łupieżem, swędzącą skórą głowy. Doskonale sprawdzi się na delikatnych, cienkich włosach gdyż nie obciąża.Szampon nie przedłuża radykalnie świeżości włosów, jednakże w długim okresie stosowania na pewno pomaga zmniejszyć przetłuszczanie. Aloes ma działanie antybakteryjne i antygrzybiczne, więc szampon doskonale oczyszcza i zabezpiecza skórę głowy. Szampon ma lekki,przyjemny, świeży zapach. Delikatnie, ale dobrze się pieni:) Jak dla mnie ulubieniec, który już na zawsze pozostanie w mojej pielęgnacji!

Wysusza. Mało wydajny.

Szampon wysusza mi włosy i skórę głowy.. Opakowanie 250 ml starczyło mi tylko na 20 myć, czyli ponad 12 ml na jedno mycie, przy 8ml Garniera z olejkiem rycynowym.

Aloes

Uwielbiam delikatny zapach aloesu a ten szampon nie dość że przyjemnie pachnie to moje włosy po umyciu są nawilżone, odświeżone, nie obciążone a do tego ślicznie pachną świetny szamponik.

Bardzo dobry

Mam mocno zniszczone i osłabione włosy, jednak postanowiłam poszukać rozwiązania nie wśród drogich, popularnych marek, tylko na działach dermo i naturalnych. Tak napotkałam ten szampon. Cudownie pachnie, jest wydajny i przyjemny w użyciu, a włosy po nim są bardziej miękkie i lśniące. Może nie jest cudotwórcą (wciąż szukam większej regeneracji), ale warto go polecić wszystkim osobom, które chciałyby dać kopa swoim "smutnym" kosmykom

Pięknie pachnie i dobrze czyści włosy

Moim zdaniem szampon nie jest agresywny dla włosów ani dla skóry głowy, a u mnie te strefy są bardzo wrażliwe i skłonne do podrażnień, łupieżu itd. Szampon aloesowy od Equilibra ma przepiękny zapach słodko-aloesowy, nie pieni się jakoś bardzo mocno - trzeba go trochę rozmasować na głowie, ale po umyciu włosy są bardzo świeże i przyjemne w dotyku. Zapach utrzymuje się na włosach, ale jest odczuwalny tylko przy bliskim kontakcie. Moich długich włosów nie plącze i odżywka nie jest obowiązkowa. Nadaje się do codziennego używania. Naprawdę lubię go używać i w 100% spełnia moje oczekiwania.

Rozczarowanie

Mega rozczarowanie. Pomimo tak licznych pozytywnych recenzji szampon wywołał swędzenie i łupież. Posiada w swoim składzie inny silny detergent ALS. Włosy początkowo były miękkie i nawilżone, niestety do wieczora zdążyły się przetłuścić u nasady i cały dzień utrzymywał się świąd głowy.

Nie od pierwszego razu, ale jak dotąd na stałe

To moje drugie podejście do szamponu, nasz pierwszy kontakt miał miejsce jakieś 2-3 lata temu, pamiętam , że wtedy nie przypadł mi jakoś szczególnie do gustu. Potraktowałam go jako przeciętny, a że kocham próbować nowych produktów nie wracałam do niego. Pozytywne opinie i słabsza kondycja włosów rozjaśnianych zimą skłoniła mnie, aby do niego wrócić, jednak jak zauważyłam ma zmienioną szatę graficzną, ( nie wykluczone, że miały miejsce jakieś zmiany w składzie ).

Szampon skradł moje serce w zupełności. Chociaż moja miłość do testowania i próbowania nowych produktów jest zbyt silna, aby stał się tym jedynym w mojej łazience, to a pewno zasługuje na miano pewniaka i mojego ulubieńca, którego zdarza mi się jednak zdradzić.

Moje włosy są rozjaśniane, grubsze, skłonne do przesuszenia i puszenia. Patrząc na to, że moje włosy nie do końca lubią się z aloesem spodziewałam się małej katastrofy, ale ku mojemu zdziwieniu ona nie nastąpiła.

Szampon na pewno ma doskonały skład, co sprawia, że naprawdę odżywia włosy ( tak, też jestem w szoku, że szampon może to robić), są one mięsiste, nawilżone, dociążone, a przy tym nie są spuszone, przeciążone, czy nie strączkują się- niemożliwe staje się możliwe! Skóra głowy go kocha, bardzo łatwo ulega podrażnieniu, ale nie w towarzystwie tego Pana, on ją koi, nawilża po prostu pielęgnuje. Na pewno nie wzmaga przetłuszczania, włosy ładnie wyglądają nie są obciążone, a nawilżenie utrzymuje się przez dłuższy czas.

Wydajność jest zniewalająca, ponieważ jednak szampon z racji delikatnego składu nie pieni się mocno, to automatycznie się go więcej aplikuje, jednak ku mojemu zdziwieniu, przy myciu włosów 1-3 razy w tygodniu, po 1,5 miesiąca użytkowania jest nadal 1-3 opakowania, co jest naprawdę świetnym wynikiem.

Butelka i konsystencja są przyjemne i na pewno nie sprawiają problemów. Zaznaczę też, iż szampon cudownie pachnie, o ile nie jestem najlepsza w identyfikacji zapachów, to mnie osobiście kojarzy się on ze świeżością, kosmetykiem dziecięcym, co więcej ten jakże przyjemny zapach, choć bardzo delikatny utrzymuje się jeszcze dłuższy czas po myciu.

Słabo jest z dostępnością, bo jednak niewiele drogerii stacjonarnie ma to cudeńko w swoim asortymencie, ale od czego są zakupy online.

Fanstastyczny

Moje włosy są cienkie i delikatne, rozjaśniam je od lat. Mycie włosów klasycznymi szamponami z drogerii z sls'ami tylko pogarsza ich stan. Wysuszają się i rozdwajają na końcach. Odkąd zaczęłam używać szamponów z delikatniejszą formułą myjącą jest znacznie lepiej. Moim faworytem jest właśnie szampon aloesowy. Delikatnie oszcza skórę głowy i włosy. Skóra głowy przestała mi się tak przetłuszczać jak przy innych szamponach. Cena trochę wysoka, ale za dobrą jakość trzeba zapłacić, więc nie narzekam.
Szczerze polecam. do włosów rozjaśnianych :)