Polecamy: Zostań twarzą Kinder Bueno

Pervoe Reshenie, Przepisy Babci Agafii, Maska do włosów drożdżowa na pobudzenie wzrostu

Cena już od 7,28 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Maska do włosów drożdżowa to wspaniały sposób na przyśpieszenie wzrostu włosów. Drożdże piwne to naturalne źródło białka, witamin i mikroelementów, które przenikają w strukturę włosa, wzmacniając je i przyspieszając wzrost. Olej z kiełków pszenicy posiada działanie regeneracyjne i przeciwdziałające wypadaniu. Sok z brzozy to znany ludowy środek na wzmocnienie cebulek włosowych. Dzięki zawartości olejów z zimnego tłoczenia maska ułatwia rozczesywanie. Włosy stają się jedwabiste i pełne blasku.
Nie zawiera PEG i parabenów.

Maska zawiera ekstrakty z:
- Drożdże piwne (Yeast Extract) - poprawiają strukturę włosa, wzmacniają, przyśpieszają wzrost.
- Sok brzozowy (Betula Alba Juice) - wzmacnia cebulki włosowe, nadaje włosom blask, zapobiega wypadaniu.
- Oman wielki (Inula Helenium Extract) - działa antyseptycznie i przeciwbakteryjnie
- Mącznica lekarska ( Arctostaphylos Uva Ursi Extract) - znakomity naturalny antyseptyk
- Ostropest plamisty (Silybum Marianum Extract) - łagodzi stany zapalne i hamuje zmiany skórne.
oraz oleje z zimnego tłoczenia:
- Olej z kiełków pszenicy (Triticum Vulgare Germ Oil) - regeneruje wnętrze włosów, odtwarza naturalną osłonkę i wygładza ich powierzchnie. Chroni przed nadmierną utratą wody oraz promieniowaniem UV.
- Olej z nasion białej porzeczki (Ribes Aureum Seed Oil) - wykazuje działanie przeciwzapalne, intensywnie odżywia włosy.
- Olej z orzeszków cedrowych (Pinus Siberica Cone Oil) - ogranicza łojotok, zwalcza łupież, stymuluje krążenie podskórne i przeciwdziała wypadaniu włosów
- Olej z owoców dzikiej róży ( Rosa canina Fruit Oil) - odżywia, nawilża i uelastycznia włosy

Ciasteczko

Zakupiłam pod wpływem chwili i nie żałuję. Widzę wiele sprzecznych opinii co do jego zapachu, według mnie pachnie przepięknie, słodkimi ciasteczkami.
Włosy troszkę mi po nim ruszyły kiedy stosowałam go regularnie, ale nie było efektu WOW, bo włoski rosną mi szybko bez wspomagaczy.
Maska jest bardzo rzadka i dosyć szybko się zużywa.
Stosuję go raczej w celach relaksacyjnych ;)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1507966].usefull || 0 }}% pomocna.

Nie koniecznie

Dostałam ją jakieś dwa lata temu od zachwyconej koleżanki-włosomaniaczki.
Niestety u mnie ta maska się nie sprawdziła. Moje włosy potrzebują troszkę silikonów by się nie plątały, nie puszyły itd, a po tej masce pamiętam tylko kołtun, szorstkość i okropny puch. Ładnie pachniała. Konsystencja dla mnie była zbyt rzadka.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1500771].usefull || 0 }}% pomocna.

Może być

Nie zauważyłam pobudzenia wzrostu włosów, ale stosowałam regularnie tylko jedno opakowanie maski. Ma przyjemny, choć nietypowy zapach, lekko wodnistą, lejącą się konsystencję. Maska jest dość wydajna (mi starczyła na 3 miesiące), przyjemnie się jej używa. Jest tania, łatwo dostępna i ma wygodne opakowanie w słoiczku. Chętnie kupię ponownie lub spróbuję innych masek tej marki, nie wiem. Myślę, że warto spróbować, nadmienię, że będą z niej zadowolone posiadaczki zadbanych włosów, gdyż maseczka nawilża i odżywia naprawdę delikatnie. Miałam problem jednak z rozczesywaniem po niej włosów.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1491171].usefull || 0 }}% pomocna.

Well 01

Przewaga minusów nad plusami.

Maska drożdżowa zasłynęła w blogosferze, bez dwóch zdań. Jako rasowa włosomaniaczka nie mogłam przejść obojętnie obok produktu, który miał w zamierzeniu poprawić porost moich jakże cennych włosów. Czy faktycznie maska zadziałała? Muszę przyznać, że miło się zaskoczyłam :)

PLUSY:
- Opakowanie. Wygodny, plastikowy słoik. Gwarancja wykorzystania produktu do samego końca.
- Naturalny skład.
- Niewygórowana cena, bo za słoik takiej maski trzeba zapłacić około 11zł. W takiej cenie występują nawet niektóre odżywki, więc za maskę - korzystnie.
- Konsystencja. Jakowoż maskę należy aplikować w głównej mierze na skórę głowy. Cebulki włosowe - skóra głowy - logiczne. Maska jest bardzo płynna, bardzo łatwo ją rozprowadzić między włosami. Ważnym jest, żeby uważać, bo maska jest na tyle płynna, że przecieka przez palce.
- Działa! zauważyłam szybszy wzrost włosów. Wiele osób również zwróciło mi na to uwagę, że bardzo mi włosy urosły. Jest coś na rzeczy. Niestety nie prowadzę pomiaru długości włosa każdego miesiąca, aby się wypowiedzieć jak sprawa się ma w centymetrach. Pragnę również zaznaczyć, że maski nie stosowałam bardzo regularnie, średnio raz w tygodniu.

MINUSY:
- Zapach. Ja za zapachem drożdży nie przepadam, lecz jest to oczywiście kwestia indywidualna.
- Nie ma jednoznacznych danych, które potwierdzałyby, że produkty z serii Bania Agafii itd. nie są testowane na zwierzętach.
- Wydajność. Maska znika w ekspresowym tempie. Maska wystarczyła na dosłownie kilkukrotną aplikację, z czego większość obejmowała tylko skórę głowy. Bardzo rzadko zdarzało mi się "przeciągnąć" również maską po całej długości włosa.
- Łatwość w zastąpieniu. Maskę drożdżową można przygotować samodzielnie w domu, wykorzystując do tego drożdże i jakiś półprodukt mający również dobroczynny wpływ na porost włosów (np. olej łopianowy lub rycynowy).
- Dostępność. Pomimo coraz większej ilość sklepów, oferujących kosmetyki naturalne, rosyjskie itd. Ja wciąż miałam mały problem ze znalezieniem tejże maski. W kilku sklepach nie było wcale, w innych wyprzedane itd. Niezawodnym miejscem wciąż pozostaje internet, ale gdy się chce w danej chwili kupić tylko jeden produkt, to przestaje to być opłacalna forma zakupów.

W obliczu niskiej wydajności, cena za tę maskę przestaje być już taka atrakcyjna. Również łatwy i tańszy sposób na jej zastąpienie, nie przemawia na jej korzyść.
Nie dziwi mnie popularność tego kosmetyku. Działa i jest to najważniejsze. Pomimo bardzo dobrych efektów do maski tej nie wrócę ;) z oczywistych względów.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1474496].usefull || 0 }}% pomocna.

Niestety nie przyspiesza wzrostu

Maska nie spełniła moich oczekiwań.
Zakupiłam zachęcona deklaracją producenta o przyspieszeniu wzrostu, wzmocnieniu cebulek.
Właśnie takich kosmetyków ostatnio poszukuję, ponieważ mam problem ze słabymi cebulkami. Maska niestety nie dała rady, nie wpłynęła w widoczny sposób na poprawę ich kondycji.

+ przepiękny zapach! tak samo jak jajeczna pachnie budyniem
+ wydajność, wystarcza na długo
+ efekt wygładzenia, połysk - przy moich puszystych włosach to duży atut
+fajny skład, wyciągi roślinne
+cena i dostępność ( w niemal każdym eko sklepie)

-nie daje długotrwałego efektu odżywienia i wzmocnienia włosów
- niestety ! nie pobudza wzrostu, nie wzmacnia cebulek :(((
-nakładana na skalp trochę obciąża włosy, trzeba uważać z ilością
-lejąca konsystencja, trudniejsza aplikacja.

Tak jak w przypadku maski jajecznej z tej serii i tę stosowałam bardziej jak odżywkę. Maska zachwyca zapachem, idealna do długiej relaksującej kąpieli.
Nie nakładałam jej na dłużej pod czepek, efektów takiej kuracji po prostu nie było widać, więc odpuściłam.
Pomimo całej mojej sympatii do marki Babuszki Agafii raczej już do niej nie wrócę, nooo chyba że ze względu na zapach który wyjątkowo przypadł mi do gustu :)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1451627].usefull || 0 }}% pomocna.

Średnia maska.

Ta osławiona maska nie powaliła mnie na kolana, nie zauważyłam poprawy czy wzrostu moich włosów. Ot, mocny średniak.

Konsystencja: rzadka, uciekała przez palce, ale trzymała się na włosach.

Działanie: zalecenia producenta by nakładać ją na całą długość włosów w moim przypadku nie zdała egzaminu, ponieważ była zbyt obciążająca. Trochę to bez sensu- nakładanie maski na wzrost, ale od połowy włosów by ich całkowicie nie obciążyć. Wykończyłam ją by mieć czyste sumienie. Nakładana na długość od ucha sprawiała, że fryzura nie puszyła się, włosy nie były poplątane. Zdaję sobie sprawę, że to nie bomba silikonowa i fryzura nie będzie jak z reklamy, ale liczyłam na coś więcej. Szczególnie po tylu pozytywnych opiniach od przyjaciółki czy z internetu.

Zapach: jak dla mnie mocno wyczuwalne ziarno kakaowca, nie wiem skąd, ale jest bardzo przyjemny, mimo, że ulotny.

Opakowanie: jest bardzo poręczne, wygodne do samego końca.

Plusy:
- niedrogi kosmetyk
- wydajny
- ładnie pachnie
- nie plącze włosów,
- są miękkie i puszyste

+/- dostępność stacjonarna

Minusy:
- maska nałożona na skalp strasznie obciąża włosy, więc jak ma podziałać stymulująco na wzrost? Bez sensu.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1436611].usefull || 0 }}% pomocna.

Dobra maska odżywiająca

Maska jest dobra. Odżywia włosy i przy tym ich nie obciąża. Początkowo po jej zastosowaniu włosy wydawały się szorstkie i tępe jednak było to tylko pierwsze wrażenie. W rzeczywistości bardzo dobrze się rozczesywał, a po wysuszeniu wyglądały bardzo zdrowo, ładnie się układały i były mięciutkie. Podczas kolejnych aplikacji włosy stały się jeszcze cudowniejsze. Jeżeli chodzi o zapach to jest on dość specyficzny. Za pierwszym razem wydawał mi się cudownie słodki ale z czasem mi zbrzydł. Maska pachnie jak pieczywo. Pobudzenia wzrostu nie zauważyłam.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1436071].usefull || 0 }}% pomocna.

Średniak

Używam raz na jakiś czas na włosy, gdy czuję że potrzebują protein. Mieszam ją wtedy z miodem i nakładam przed myciem. Taki miks zawsze mi się sprawdza.
Na lubię jej na skórze głowy, mam wtedy nieświeże włosy, a skalp mnie swędzi.
Zapach mi nie odpowiada, jest słodki, mdlący i chemiczny.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1431981].usefull || 0 }}% pomocna.

plus za naturalność.

w okresie jesiennym, przez kilka miesięcy zmagałam się z ogromnym wypadaniem włosów. nigdy nie miałam czegoś takiego, wyjmowałam je sobie płacząc. powodów mogło być wiele, ale nie będę się o tym rozpisywać. wydałam fortunę na wszelakie kosmetyki do włosów (od razu mówię, że najbardziej pomogły mi chyba witaminy geriavit i solgar)
+ekstra skład, możecie być pewne, że maska złego wam nie zrobi
+zapach mmm, taki przyjemny, jak ciastko
czy mi pomogła- nie umiem powiedzieć, czyli pewnie średnio. hamowanie nie wstrzymało się od niej, ale na pewno coś tam pomogła. jeżeli jednak chcecie coś naturalnego, to polecam-włosy są gładkie i ślicznie pachną,

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1424911].usefull || 0 }}% pomocna.

Świetna!

Uwielbiam tą maskę. Mam cienkie włosy, liche. Po tej masce świetnie się układają, trochę sztywnieją i zakurzają z rośnięciem jak złe. Uwielbiam! Gwiazdkę odejmuję za wydajność,bo mimo, iż się świetnie pieni to jest jej mało.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1420586].usefull || 0 }}% pomocna.