Pervoe Reshenie, Przepisy Babci Agafii, Maska do włosów drożdżowa na pobudzenie wzrostu

Maska do włosów drożdżowa to wspaniały sposób na przyśpieszenie wzrostu włosów. Drożdże piwne to naturalne źródło białka, witamin i mikroelementów, które przenikają w strukturę włosa, wzmacniając je i przyspieszając wzrost. Olej z kiełków pszenicy posiada działanie regeneracyjne i przeciwdziałające wypadaniu. Sok z brzozy to znany ludowy środek na wzmocnienie cebulek włosowych. Dzięki zawartości olejów z zimnego tłoczenia maska ułatwia rozczesywanie. Włosy stają się jedwabiste i pełne blasku.
Nie zawiera PEG i parabenów.

Maska zawiera ekstrakty z:
- Drożdże piwne (Yeast Extract) - poprawiają strukturę włosa, wzmacniają, przyśpieszają wzrost.
- Sok brzozowy (Betula Alba Juice) - wzmacnia cebulki włosowe, nadaje włosom blask, zapobiega wypadaniu.
- Oman wielki (Inula Helenium Extract) - działa antyseptycznie i przeciwbakteryjnie
- Mącznica lekarska ( Arctostaphylos Uva Ursi Extract) - znakomity naturalny antyseptyk
- Ostropest plamisty (Silybum Marianum Extract) - łagodzi stany zapalne i hamuje zmiany skórne.
oraz oleje z zimnego tłoczenia:
- Olej z kiełków pszenicy (Triticum Vulgare Germ Oil) - regeneruje wnętrze włosów, odtwarza naturalną osłonkę i wygładza ich powierzchnie. Chroni przed nadmierną utratą wody oraz promieniowaniem UV.
- Olej z nasion białej porzeczki (Ribes Aureum Seed Oil) - wykazuje działanie przeciwzapalne, intensywnie odżywia włosy.
- Olej z orzeszków cedrowych (Pinus Siberica Cone Oil) - ogranicza łojotok, zwalcza łupież, stymuluje krążenie podskórne i przeciwdziała wypadaniu włosów
- Olej z owoców dzikiej róży ( Rosa canina Fruit Oil) - odżywia, nawilża i uelastycznia włosy

Średniak

Włosy napewno nie rosną szybciej, wręcz przeciwnie, maseczka ma okropnie mdły zapach, za pierwszym razem gdy ją nakładałam miałam odruchy zwrotne. Nie działa tak jak powinna ale jedynym co ją ratuje to to że włosy po niej lśniące i nie trzeba ich prostować, jednak włosy są obciążone i szybko się przetłuszczają. Raczej odradzam :(

Z kajecika babci.

Babcia Agafia jak każda babcia ma receptę na wszystko i już dziś doskonale zna sekrety tego, co Amerykańscy naukowcy odkryją dopiero za kilka lat. Ma swój kajecik, w którym zapisuje cudowne receptury. To będzie jej wkład w przyszłość nowego pokolenia.

Przepisy babć nie są skomplikowane, natomiast zawsze okraszone dodatkową przyprawą: sercem.
Babcie wiedzą, że na porost i wzmocnienie włosów dobre są
- drożdże
- sok brzozowy
- mącznica lekarska

Zwyczajna, prosta receptura, ale skuteczna.
Maska jest dosyć rzadka, lecz nie na tyle, aby spływała z włosów. Dzięki rzadkawej konsystencji bez problemu można ją równomiernie rozłożyć na włosach, bez efektu przeciążenia. Przyjemnie, ciasteczkowo pachnie (zapach zbliżony do maseczki z mleka łosia również receptury Babuszki)
Efekty?
Chwila, chwila, wspomnieć należy jeszcze o rodzaju włosów.
Cienkie, delikatne, naturalne, niefarbowane, zdrowe i błyszczące, lekko suche na końcach, łatwo się przetłuszczają, okresowo wypadają.

Maski używałam w okresie jesienno-zimowo-wiosennym, kiedy miałam problem z wypadaniem włosów.

Po jednorazowym użyciu:
- włosy są delikatnie wygładzone, łatwo je rozczesać
- są miękkie i puszyste, ale nie spuszone
- ładnie pachną

Po całej kuracji (2 opakowania)
- zauważalny wysyp baby hair, zwłaszcza w okolicy skroni
- nie zauważyłam zminejszonego wypadania włosów (ale większego też nie) po okresie przejściowym problem sam minął
- nie zauważyłam aby maska wpływała na szybszy porost włosów, średnio rosną mi 1,5cm na m-c i tak też rosły.

Reasumując, to całkiem przyjemna maska, która nie obciąża włosów, nadaje im miękkość i puszystość, ma dobry, prosty skład, ładnie pachnie, nie podrażnia skóry głowy i na pewno nam nie zaszkodzi, a wręcz pomoże.

To raczej produkt uzupełniający w kuracji na porost i wzmocnienie włosów (tak jak kremy antycellulitowe), jednak sama w sobie problemu nam nie zlikwiduje.

Wiadomo bowiem, że na stan włosów wpływają: geny, czynniki środowiska, stresy, dieta, brak minerałów, hormony, itp.

Niemniej jednak maska do codziennego użytku jest fajna i...
nie pachnie drożdżami!

Łączy w sobie wyjątkowe cechy

Swego czasu była to wielka miłość, bo jest to chyba jedyny produkt, który daje nam jednocześnie wizualną poprawę włosów, jak i wpływa pozytywnie na ich strukturę i wzrost, zwłaszcza za dosyć atrakcyjną cenę.

Moje włosy są suche i rozjaśniane, chciałam tą maską trochę je zagęścić i przyspieszyć wzrost. Czy mi się to udało ?

Zalety:
+przepięknie unosi włosy u nasady
+sprawia wrażenie jakby były znacznie bardziej gęste
+przy regularnym stosowaniu zauważyłam przyspieszony wzrost, a także pojawienie się baby hari
+przepiękny zapach
+niezły skład
+niska cena

Wady:
-nieciekawa konsystencja przez co maska jest średnio wydajna i trudna w aplikacji

Dla mnie świetna maseczka bardziej na skalp niż na długość, poprawia wygląd i krótkotrwale i ma wpływ na wzrost włosów wyrastających i ich stan. Gdyby była troszkę bardziej wydajna to chyba bym napisała jakiś hymn pochwalny na jej cześć :)

Jak przedłużyć trwałość chłodnych blondów?

Całkiem dobra

Lubię takie naturalne produkty. Maska dobrze nawilża i wygładza moje włosy. Ma dobry skład. Co do pobudzenia wzrostu myślę że się sprawdza, bo ostatnio pojawiło się wiele nowych włosów na mojej głowie. Jest jednak mało wydajna, a trochę trzeba za nią zapłacić. Nie we wszystkich sklepach ją także dostaniemy, ja kupiłam w aptece. Oceniam ją pozytywnie, na pewno do niej wrócę.

Ciasteczkowa maska

Niestety jak to kobieta chciałam zmiany i ściełam włosy (widocznie za dużo) i teraz płacze. Dlatego postanowiłam że podejmę walkę o długie włosy i zastosuje kurację na szybszy wzrost włosów. Pełna nadziei i dobrych opinii na temat rosyjskich kosmetyków sięgnęłam po babuszkę agafie :-) Kupiłam szampon wraz z balsamem maską drożdżową oraz serum z myślą o tym, że moje włosy zaczną szybciej rosnąć. Oprócz tego popijałam herbatkę z pokrzywy. Nie wiem czy to wina tej całej kuracji ale moje włosy od początku stosowania tylko tych kosmetyków urosły w ciągu 2 tyg. 2 cm. Używałam całego zestawu w sumie tylko 8 razy bo tylko na tyle mi starczyło produktu (mając włosy do ramion) Nie mogę jednoznacznie powiedzieć że na 100% to od maski bo u każdego wzrost włosa jest indywidualny.

Mój Hit !!!!

Uwielbiam tą maskę za jej działanie oraz jej zapach. Kilka lat temu bardzo ciężko było ją dostać jednak teraz widuję ją w paru miejscach. Włosy po niej są sypkie, lejące. Czy pobudziła wzrost nie potrafię się wypowiedzieć gdyż nie odnotowałam większego przyrostu lecz ma zbawienne działanie na moje włosy więc będę jej nadal używać:)

Jak najbardziej na tak

Co tu dużo mówić... Na mnie maska wywarła początkowo bardzo pozytywne wrażenie i tak jest do teraz - naprawdę stymuluje wzrost i w dodatku przyjemnie pachnie. Zauważyłam również, że włosy stały się bardziej miękkie; ich stan ogólnie znacznie się poprawił, wypada ich o wiele mniej.
Bardzo odpowiada mi przede wszystkim skład maski - to właśnie dzięki niemu chętnie wracam do tego produktu.
Jedyne moje zastrzeżenia to wydajność oraz aplikacja.

Jedna z najlepszych

Maska, po której regularnym stosowaniu (wystarczy już jedno opakowanie) rośnie pełno baby-hair. Nie zauważyłam, aby specjalnie odżywiała moje włosy, ale też nie na tym się skupiałam. Zależało mi, aby po dość intensywnym wypadaniu, ponownie zagęścić czuprynę, a ta maska świetnie spełniła swoją rolę.

Sprawdza się

Na moich włosach maski Agafii spisują się świetnie. Co nie kupie, każda działa jak trzeba. O tej konkretnie mogę powiedzieć, że ciężko mi się odnieść do jej sztandarowej obietnicy czyli wpływu na porost włosów ale zdecydowanie poprawia ich kondycję. Włosy są mocniejsze i dobrze nawilżone. Nie mam zarzutów do zapachu. Daję jednak minus za niską wydajność, naprawdę schodzi ekspresowo, co w połączeniu z jej ceną czyni z niej, mówiąc delikatnie, produkt nie tani.

Nie polecam

Zupełnie nie polecam tej maski do włosów... Najgorszy zakup do włosów... Po pierwsze śmierdzi (haha ja porównuje ją do smrodu gryzoni :) ). Sama nie mogę ze sobą wytrzymać jak ją nakładam (szkoda wyrzucić :) ) Włosy po niej wydają się sianowate, w ogóle nie nawilżone. Nie widzę żadnych plusów tego produktu...

Nic nie robi

Nie wiem, jak ocenić tę maskę. U mnie nie narobiła szkód, ale pomóc też nie pomogła. Liczyłam, że poprawi stan moich włosów, ale była dla nich obojętna.
Dość rzadka konsystencja sprawia, że ciężko ją wydobyć z opakowania, a z włosów potrafi spłynąć. Lekko zmiękcza włosy, choć po umyciu spektakularnych efektów brak.
Zapach intensywny, dość nietypowy ale na pewno nie drożdżowy, spokojnie.
Wydajność średnia. W sumie nie polecam, jest za mało skuteczna.

to mój kolejny zawód produktem tej marki

To kit nie hit! Maska jest po prostu fatalna, przynajmniej dla mnie. A ten obiecywany wzrost włosów to pewnie na pocieszenie w zamian za te, które wypadają i to garściami! Zapach nieprzyjemny, konsystencja równie mało sympatyczna, która zachowuje się jak klej, który zbiera i zabiera razem z wodą nasze owłosienie :( Zgadzam się z moją poprzedniczką, że ta maska na pewno ma wpływ, ale na WYPADANIE włosów i jeśli taki jest jej cel, to oczywiście spełnia swoje zadanie (sic!)
ODRADZAM!