Przepisy Babci Agafii, Maska do włosów drożdżowa na pobudzenie wzrostu

Przepisy Babci Agafii, Maska do włosów drożdżowa na pobudzenie wzrostu

Cena już od 7,28 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Maska do włosów drożdżowa to wspaniały sposób na przyśpieszenie wzrostu włosów. Drożdże piwne to naturalne źródło białka, witamin i mikroelementów, które przenikają w strukturę włosa, wzmacniając je i przyspieszając wzrost. Olej z kiełków pszenicy posiada działanie regeneracyjne i przeciwdziałające wypadaniu. Sok z brzozy to znany ludowy środek na wzmocnienie cebulek włosowych. Dzięki zawartości olejów z zimnego tłoczenia maska ułatwia rozczesywanie. Włosy stają się jedwabiste i pełne blasku.
Nie zawiera PEG i parabenów.

Maska zawiera ekstrakty z:
- Drożdże piwne (Yeast Extract) - poprawiają strukturę włosa, wzmacniają, przyśpieszają wzrost.
- Sok brzozowy (Betula Alba Juice) - wzmacnia cebulki włosowe, nadaje włosom blask, zapobiega wypadaniu.
- Oman wielki (Inula Helenium Extract) - działa antyseptycznie i przeciwbakteryjnie
- Mącznica lekarska ( Arctostaphylos Uva Ursi Extract) - znakomity naturalny antyseptyk
- Ostropest plamisty (Silybum Marianum Extract) - łagodzi stany zapalne i hamuje zmiany skórne.
oraz oleje z zimnego tłoczenia:
- Olej z kiełków pszenicy (Triticum Vulgare Germ Oil) - regeneruje wnętrze włosów, odtwarza naturalną osłonkę i wygładza ich powierzchnie. Chroni przed nadmierną utratą wody oraz promieniowaniem UV.
- Olej z nasion białej porzeczki (Ribes Aureum Seed Oil) - wykazuje działanie przeciwzapalne, intensywnie odżywia włosy.
- Olej z orzeszków cedrowych (Pinus Siberica Cone Oil) - ogranicza łojotok, zwalcza łupież, stymuluje krążenie podskórne i przeciwdziała wypadaniu włosów
- Olej z owoców dzikiej róży ( Rosa canina Fruit Oil) - odżywia, nawilża i uelastycznia włosy

Napisanych recenzji: 3

Dobra maska

Jest to mój pierwszy rosyjski produkt, więc nie wiedziałam co się po nim spodziewać. Dużo o niej czytałam i w wielu przypadkach maska miała pozytywne komentarze. U mnie jest dokładnie tak samo. Jedno opakowanie starczyło mi na ok.2 miesiące. Jestem zadowolona. Maska pobudzila moje włosy,dzięki niej stały się silniejsze i mniej łamliwe. Zapach jest cudowny.Niestety po splukaniu ciasteczkowa woń zanika i nie czuć jej później na włosach. Cena jest przyzwoita, uważam że maska warta jest swojej ceny. Jestem pewna że w przyszłości maska zagości na mojej półce.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1254411].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 38

Dobra jako baza.

Maseczka dobrze sprawdza się jako baza w kombinacjach: maska+olejek+wcierka
nakładana na godzinę, dwie pod folią i czapką działa cuda na osłabione włosy. Co prawda moje są full zdrowe a takie godzinne maseczki stosuje zapobiegawczo żeby cieszyć się zdrowymi włosami na długie lata ale wierzę, że u osoby z problemami włosowymi taki mix naturalnych składników zadziała cuda.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1246911].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 5

najlepsza! ♥

Kupiłam trochę na ślepo w promocji na naturabazar.pl i nie żałuję! Wyczynia cuda! Może włosy nie rosną znacznie szybciej, ale pojawiła masa nowych. Są miękkie, przyjemne w dotyku. Na pewno polecam na wypadanie włosów.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1246776].usefull || 0 }}% pomocna.

Fryzury na wesele

Napisanych recenzji: 22

CU-DO-WNA !!!

Już podczas pierwszego użycia wiedziałam, że to będzie COŚ! A takie COSIE to ciężko znaleźć, jeśli chodzi o moje włosy. Długie do pasa, grube, suche na końcach, tłuszczące się przy nasadzie, falowano - lokowate, albo szopa - albo wiszą jak strąki (w zależności od użytej odżywki). Używam na zmianę szamponu na cedrowym propolisie i na brzozowym wraz z balsamami do nich przypisanymi. Zapach maski drożdżowej kojarzy mi się ze świeżą skórką chleba - nie porywa, ale też mi nie przeszkadza no i nie utrzymuje się na włosach po wyschnięciu. Konsystencja rzadka - mi wcale nie przeszkadza. Po umyciu pozwoliłam włosom lekko przeschnąć pod ręcznikiem i dopiero wtedy zabrałam się do nakładania maski. Nabierałam niewielką ilość palcami, rozcierałam w dłoniach i wgniatałam we włosy. Ze słoiczka prawie nic nie ubyło, a jak wspomniałam włosów mam wiele w słusznej długości ;) Maskę trzymałam ok 30min bez czepków i innych takich. Normalnie - spięte klamrą na czubku głowy. Zmyłam ją chłodną wodą, bo ja generalnie myję włosy w letniej lub chłodnej temperaturze. Zmyła się bez zarzutu. I znowu w ręcznik zawinęłam włosy do przeschnięcia. Po jakimś czasie odwijam, a włosy mięciutkie, lejące, odbite od nasady i ułożone! Nawet nie musiałam się czesać! Parę razy przeczesałam je palcami i żadnych kołtunów! I nie spuszyły się, co ZAWSZE mi robią na złość po myciu :D Jestem MEGA zadowolona, zaskoczona i szczęśliwa!!! Co do pobudzania wzrostu to się nie wypowiem, bo używam wcierki do włosów, którą sama sobie robię z kozieradki i siemienia lnianego i po tym włosy mi rosną jak szalone.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1245516].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 1

Napisanych recenzji: 86

Zwyczajna maska

Maska ta wpadła do mojego koszyka podczas internetowych zakupów, kusiły mnie obietnice producenta o wspomaganiu wzrostu włosów, co oczywiście nie pokryło się z rzeczywistością.

Maska jest niedroga (niewiele ponad 10zł w promocji).
Opakowanie ma zwyczajne, zwykły słoiczek, co nie zadowoliło mnie do końca, ponieważ raz wpadła mi do wanny i spora ilość się wylała, dlatego preferuję tubki lub butelki Może winę ponosi jednak zbyt rzadka konsystencja (no ale taka rzadka łatwiej rozprowadza się na włosach)

Zapach ma charakterystyczny, jakby herbatniki, słodki, trochę mdlący, ale pachnie tylko w trakcie mycia, później na włosach go nie czuć.

Wypróbowałam, wiem jak zachowuje się na moich włosach (jedynie ułatwia rozczesywanie i nic poza tym).

Raczej nie skuszę się na nią ponownie, nie tyle ze względu na to, iż nie zdziałała cudów, a dlatego, że nie ma jej stacjonarnie w moim mieście, a nie opłaca się zamawiać po raz kolejny produktu, który jest całkiem przeciętny.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1220661].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 2

Napisanych recenzji: 217

bardzo dobra

Jest to produkt wyjatkowy, tzn nie moge go porownac, do zadnej innej maski czy odzywki.
Jego dzialanie jest specyficzne, ale dla mnie w porządku. Mam wlosy, dlugie, ciezkie, niskoporowate, przetluszczajace sie u nasady.
Po zastosowaniu tej maski wlosy sa przede wszystkim sypkie, nie posklejane, kazdy wlos jest osobno, przez co objetosc jest zwiekszona. Wlosy sa mile w dotyku, gladkie, odzywione. Maska nie dodaje polysku, a wrecz powiedzialabym, ze matowi. Jednak przy moim ciemnym brazie ladnie to wygląda. Co wazne, dodaje objetosci rowniez u nasady, wlosy sa odbite od skalpu, nie ma przyklapu. Mam wrazenie, ze faktycznie odzywia wlosy na dluzej i doglebie, a nie tylko do kolejnego mycia. Jej dzialanie jest rozne - lepsze/gorsze w zaleznosci od tego, z jakim szaponem ja uzywam. Przy szaponach mocno nawilzajacych efekty, ktore opisalam, sa mniejsze.
Konsystencja jest wodnista, ale nie na tyle by splywac z włosów, bardzo ladnie sie splukuje, rowniez ze skory glowy, bez obawy przetluszczenia mozna ja klasc na skalp.
Minusem jest zapach, specyficzny, dosc ostry, troche jak wygazowane resztki piwa na dnie butelki :)
Uzywam jej na zmiane z innymi produktami, a takze regularnie stosuje wcierke z jantara, dlatego ciezko mi powiedziec czy po samej masce wlosy roslyby szybciej.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1164706].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 2

Rozczarowanie

Maskę kupiłam przy okazji zakupów w internetowej drogerii. Była przeceniona, więc postanowiłam ją wypróbować w ramach testowania rosyjskich kosmetyków.
No i cóż, cieszę się, że nie kupiłam jej w normalnej cenie.

Maska nie robi absolutnie nic pozytywnego z włosami. Mam cienkie i suche włosy, które bardzo lubią się z wszelkimi olejkami i przy odpowiedniej pielęgnacji potrafią wyglądać bardzo dobrze. Niestety, po tej masce były smutne, matowe, zwisały w strąkach i plątały się niemiłosiernie.

Kolejnym minusem jest konsystencja produktu. Woda, woda i jeszcze raz woda. Do tego zapach - nie wiem, gdzie tu czuć ciasteczka. Dla mnie maska po prostu śmierdzi, i to czymś stęchłym zbliżonym do brudnych skarpetek. Okropna woń, która długo utrzymuje się na włosach.

Jedynym plusem jest dla mnie opakowanie - wygodny duży słoiczek, z którego można usunąć wszystkie etykietki. Z pewnością nadam mu drugie życie.

Maskę zużyłam w końcu jako uzupełnienie maseczki z żółtkiem i tutaj jakoś się sprawdziła (zadziałała neutralnie i nie wpłynęła na zabieg).

Ogólnie jestem bardzo na nie. A szkoda, bo dość mnie to zniechęciło do dalszych testów rosyjskich dóbr kosmetycznych.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1161201].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 2

Napisanych recenzji: 27

Średniak! Raczej nie dla cienkich i delikatnych włosów

O masce drożdżowej słyszałam wiele sprzecznych opinii, dlatego postanowiłam sama sprawdzić ją na swoich włosach, zwłaszcza, że mam słabość do kosmetyków rosyjskich.
Niestety maska nie sprawdziła się na moich włosach, które są raczej cienkie, dysplastyczne, z tendencją do przetłuszczania się przy skalpie i suchości na końcach.
Po pierwsze włosy po jej użyciu stawały się szorstkie, co najbardziej było odczuwalne przy jej spłukiwaniu. Miałam wrażenie, że na moich włosach tworzy się jeden wielki kołtun, którego nie będę mogła rozczesać. To było spore zaskoczenie, bo z tego co czytałam maseczka zawiera kilka różnych olejów, które powinny porządnie nawilżyć włosy i ułatwić ich rozczesywanie, a nic takiego nie miało miejsca. Wydawało mi się wręcz, że włosy są bardziej przesuszone, niemiłe w dotyku.
Po drugie maska jest bardzo niewydajna. Jej bardzo lejąca konsystencja sprawia, że nie trzyma się ona dobrze włosów, jak większość maseczek, które mają zazwyczaj bardziej gęstą konsystencję.
Po trzecie nie zauważyłam, żeby włosy po maseczce rosły szybciej. Pewnie jest to wina tego, że zużyłam ją dosyć szybko, bo w około miesiąc (chyba nawet krócej), a kuracja pewnie powinna trwać około 3 miesięcy.
Plusem maseczki są natomiast wygodne opakowanie i całkiem przyjemny zapach (tego ostatecznie akurat się nie spodziewałam ;), ale mimo wszystko to nie jest wystarczająca zachęta do kolejnego zakupu.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1152256].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 1

Napisanych recenzji: 32

Wow :D!

Postanowiłam kupić maskę, po zachwalaniu jej na róźnych blogach i wizażu.
ZALETY:
-wyrosły baby hair :)
-włosy są wygladzone i mają połysk
-wyglądają na zdrowe
-naturalny skład
-zapach-napewno nie drożdżowy, blisko do tego ale to nie to, jest przyjemny^^
-peeling dla skóry głowy
-unosi lekko od nasady
-dobrze się zmywa
-opakowanie
-cena
NEUTRALNE:
-zależy jakiego szamponu się użyje, dodaje gęstości lub ją zmiejsza
-dostępność
-wydajność-używałam na całej długości, skończyłam opakowanie w miesiąc(nie żałowałam go, ponieważ mam tych masek dużo)
MINUSY:
-włosy nie rosną szybciej:(
-odrazu po umyciu, mokre, wyglądają jak strach na wróble(naszczęście po wyschnięciu i rozczesaniu są ładne)
-przyśpiesza troszkę przetłuszczanie się włosów.
Zazwyczaj, po tym 3 minusie przekreślam kosmetyk. Temu jestem w stanie to wybaczyć za efekty:).

Napewno kupie ją ponownie, najpierw muszę zużyć produkty które goszczą w mojej łazience. Skuszę się na wersje jajeczną, a potem kupie znowu drożdżową.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1149396].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 1

dobra, zmiękczająca maska

ta maska raczej nie pobudziła u mnie wzrostu, jednak włosy po niej są miękkie, sypkie i łatwiej się rozczesują. dobra jakość w stosunku do niskiej ceny. na pewno kupię jeszcze kilka opakowań. konsystencja, zapach i opakowanie na + :)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1146881].usefull || 0 }}% pomocna.