Polecamy: Zostań Twarzą Kinder Bueno 3 DNI DO BIELI

Pervoe Reshenie, Przepisy Babci Agafii, Tradycyjny syberyjski balsam do włosów nr 1 na cedrowym propolisie

Propolis od bardzo dawna ceniono za jego lecznicze i pielęgnacyjne właściwości. Do dzisiaj propolis polecany jest w chorobach a także pomaga przywrócić witalność, piękno i młodość. Syberyjska zielarka Agafia Jermakowa często stosowała propolis do przygotowania balsamów. Babcia Agafia mówiła: `Jeśli chcesz by włosy były długie i mocne, weź propolis z okolic lasów sosnowych, zrób wyciąg ze świerkowej żywicy i ziół zebranych w tajdze i opłukaj włosy aby zawsze były w dobrej kondycji`. W produkcji tradycyjnego syberyjskiego balsamu nr 1 na cedrowym propolisie kosmetolodzy firmy Pervoe Reshenie zastosowali ten przepis. Organiczne woski z kwiatów, oleje z cedru, maliny kamionki i propolis cedrowy aktywnie wzmacniają włosy, skutecznie je regenerują i usuwają uszkodzenia ich struktury. Przeznaczony do pielęgnacji słabych i zniszczonych włosów.
Nie zawiera SLS, parabenów i silikonów.

Składniki aktywne i ich działanie:
- Żywica sosny długoigielnej (Pinus Palustris Wood Tar) - silny antyoksydant, działa przeciwzapalnie, odżywia.
- Wosk pszczeli (Beeswax) - nabłyszcza, chroni i odżywia.
- Pyłek kwiatowy (Pollen Extract) - zawiera praktycznie wszystkie życiowo ważne składniki, witaminy, minerały, aminokwasy, zawiera niezbędne dla zdrowia włosów i skóry składniki.
- Propolis cedrowy (Pinus Sibirica Ledeb Oil) - aktywnie wzmacnia włosy, skutecznie je regeneruje i usuwa uszkodzenia ich struktury.
- Pyłek z szyszek cedrowych (Pinus Sibirica Pollen Extract) - usuwa podrażnienia skóry, szybko je goi, wzmacnia włosy, przeciwdziała ich wypadaniu
- Biały miód (Mel) - odżywia, wzmacnia, wygładza, przywraca połysk.
- Organiczny wosk kwiatowy (Jasminum Officinale Flower Wax) - chroni przed nadmiernym przesuszeniem i wpływem środowiska zewnętrznego.
- Olej cedrowy (Cedrus Deodora Wood Oil) - usuwa podrażnienia skóry, szybko je goi, wzmacnia włosy, przeciwdziała ich wypadaniu
- Olej z maliny kamionki (Rubus Saxatilis Oil) - posiada właściwości nawilżające, odżywcze i przeciwzapalne. Zawiera witaminy A, C, E, H i wit. grupy B.
- Wyciąg z propolisu (Propolis Extract Milk) - działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie i gojąco na rany.

Fantastyczny

Kupiłam go bo moja siostra była bardzo zadowolona z jego działania. Ma zupełnie inne włosy niż ja które potrzebują innej pielęgnacji więc podchodziłam trochę sceptycznie do tego balsamu...ale nie zawiodłam się.
Po użyciu tego cudeńka nie trzeba prostować włosów, są piękne i lejące, niesamowicie błyszczą, nie są obciążone i pięknie się rozczesują.
Balsam ma duża pojemność i bardzo przyjemną cenę, dodatkowo ma naturalny skład i przyjemny zapach.
Gorąco polecam

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1602416].usefull || 0 }}% pomocna.

Jestem zawiedziona... Balsam dla niewymagających włosów

Liczyłam na coś naprawdę niezwykłego, bo raz, że czytałam wiele dobrych opinii o tym balsamie, a dwa, że mam zaufanie do rosyjskich kosmetyków. I co? Bryndza. Produktu jest dużo i to już sugeruje, że jego działanie może być słabe. I tak jest.
Nie jest to balsam dla suchych, wymagających włosów. Nie ułatwia rozczesywania, nie nawilża, nie odżywia. Po jego użyciu włosy są nadal suche i bardzo się puszą.
Co jeszcze? Ano swędziała mnie po nim głowa. Pojawił się też lekki łupież. Blee...
Butla jest czarna i nie widać zużycia, bardzo to męczące.
Na plus zaliczam zapach, ładny, delikatny.

Chciałam sobie ułatwić sprawę i poszłam na łatwiznę, ten balsam trzeba krótko trzymać na włosach. Ale nie polecam tego produktu, lepiej zainwestować w jakąś skuteczną maskę.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1557136].usefull || 0 }}% pomocna.

Dobry, lekki, do codziennej pielęgnacji

Bardzo dobry balsam do włosów. Nawilża, dyscyplinuje, ułatwia rozczesywanie. Włosy po jego użyciu nie są oklapnięte, nie ma też na nich puchu. Nie wiem, czy sprawdziłby się w celach regeneracyjnych, ale jako codzienne wsparcie po myciu - jak najbardziej.
Używa go również moja mama, która ma włosy wymagające i rozjaśniane i jest zachwycona - to jeden z niewielu kosmetyków, po którym może się bez problemu rozczesać.
Bardzo wydajny, jedna butla spokojnie wystarcza na kilka miesięcy. Niedługo wypróbuję balsam no.3 i sprawdzę, który z nich jest lepszy :-)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1556806].usefull || 0 }}% pomocna.
Batiste

Dużo blasku, żadnego obciążania

Cena tego balsamu spadła ostatnio niesamowicie, odwrotnie proporcjonalnie do dostępności w mojej okolicy. Postanowiłam spróbować, chociaż nie jestem wielką fanką babuszkowych receptur (są dość lekkie, a ja mam wysokoporowate włosy gustujące w ciężkich maskach; poza tym chyba nie ma człowieka, który nadążyłby za zmianami składu). Skład w mojej flaszce wygląda jak wariacja tego podanego w KWC, składniki zasadniczo te same, tylko w innej kolejności (a poza nim na półce stały butelki z innym składem - a niby również na cedrowym propolisie).

Działanie: Balsam, czyli coś z zasady lekkiego, a naprawdę ładnie nawilża i wygładza. Zapewnia niezłą miękkość. Sporo jest takich leciutkich balsamów i odżywek, które sobie z tym radzą, ale ten dodatkowo nadaje im śliczny połysk, co już nie każdy produkt potrafi zrobić. Objętości w mojej ocenie raczej ani nie dodaje ani nie ujmuje. O dziwo jednak, końcówki są na tyle ujarzmione, że chociaż nie do końca dociążone, to nie odstają wyglądem od reszty i układają się w porządku. Bardzo ułatwia rozczesywanie, więc mimo, że nie oprę na nim całej pielęgnacji swoich suchych i podniszczonych włosów, to spisuje się godnie na przemian z bardziej odżywczymi produktami.
Fantastycznie myje się nim włosy.

Na plus:
-wygładza i nieźle zmiękcza
-przepięknie nabłyszcza
-znacznie ułatwia rozczesywanie
-nadaje się do mycia włosów
-nie wpływa negatywnie na objętość i nie obciąża nasady włosów
-świetna cena
-konsystencja i opakowanie całkiem ok.

Na minus:
-u mnie dość słabo wydajny (wsiąka, więc dokładam)
-zapach jest bardzo silny, dla mnie to o wiele za wiele

Podsumowując: Nie mam zastrzeżeń do działania, nikt w końcu nie obiecuje, że to bogata maska. Wystawiam piątusię i polecam też spróbować - włosy prezentują się po nim ładnie, a jeśli nie nada się do ich odżywienia, to przynajmniej do mycia.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1299791].usefull || 0 }}% pomocna.

dla mnie bomba

Zacznę od tego, że mam grube, mocne i długie włosy, powiedziałabym, że wręcz niezniszczalne. Jedyne czego tak naprawdę potrzebują to balsam, który je zmiękczy (są sztywne), sprawi że będą błyszczeć i ich nie obciąży. I to wszystko daje mi właśnie ten balsam.
Plusy:
- skład
- nie obciąża
- włosy są mięciutkie
- włosy są błyszczące
- nie podrażnia (a już na pewno nie powoduje łupieżu)
- ma boski zapach, który niestety nie utrzymuje się zbyt długo
Minusy:
- jest raczej rzadki

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1/4

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1026925].usefull || 0 }}% pomocna.

Dobry balsamik doobry :)

Uuuuuaaa ale ten balsam nazbierał sobie słabą opinię ;P więc pozwólcie, że troszeczkę podniosę jego ocenę ;)
Balsam stosuję co drugie umycię stosuję na zmiane z inną odżywką i maską. I co mogę o nim powiedzieć?
Na pwno nie wywołał u mnie żadnego łupieżu..
Włosy wzmocniły mi się i to naprawdę sporo.. Kilka miesięcy do tyłu gdy rozjaśniłam włosy i byłam rudą blondynką włosy były w opłakanym stanie zewnętrznym. Wystaczyło że przejadę włosy palcami a już łamały się..
Teraz wreszcie wróciły do swojej normalnej kondycji i jestem zadowolona :)

Plusy:
-wyajność
-ładny delikatny jakby perfumowany zapach
-cena jest adekwatna do produktu porównajcie sobie ją z jakąkolwiek lepszą z drogerii
-dostępność- mamy XXI wiek teraz zakupy to robi się tylko przez internet można całkiem dobrą cenę za niego wyhaczyć :)
-nie obciąża

Pamiętajcie że kupując każdy kosmetyk powinno się sugerować odpowiedną strukturą włosa, co za tym idzie nie każdemu może przypaść do gustu.. :)

Minusy:
-czy tylko mnie wkurza ta czarna butla gdzie w ogóle nie widać jak dużo produktu zużyto?

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: ciężko powiedzieć? tak 2\\5

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[909201].usefull || 0 }}% pomocna.

mocne 3 z +

Szłam do drogerii z zamiarem zakupu balsamu na kwiatowym propolisie, jednak ekspedientka tak mną zakręciła, że kupiłam wersję cedrową, razem z szamponem. Wróciłam do domu i przeraziłam się opiniami na wizażu. Używałam go sumiennie przez miesiąc, podczas każdego mycia. I muszę przyznać, że w zestawie z szamponem jest bardzo przyzwoity.

Plusy:
Duża butla(600ml w cenie 15 złotych w promocji)
Piękny zapach,
kremowa konsystencja,
fajny zapach,
włosy są po nim miękkie, błyszczące,
naturalny skład, bardzo łagodny,
nie obciąża

Minusy:
-nie daje po użyciu uczucia śliskości włosów, przez co ciągnę je grzebieniem, są splątane, trzeba to robić bardzo delikatnie.
- mam wrażenie, że nie rozprowadzam go równomiernie na włosy, przez co zużywam go szybciej niż szampon

Ogólnie jest to produkt bardzo przyzwoity, jednak będę szukać dalej lepszego:)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[882149].usefull || 0 }}% pomocna.

Nigdy więcej!

Chciałabym zrecenzować najgorszy rosyjski produkt do pielęgnacji włosów jaki do tej pory używałam.

Moje włosy są bardzo długie, generalnie zdrowe - zdarza mi się katować włosy prostownicą. Ponad to są gęste, mięsiste i nie potrzebują wiele uwagi, co nie znaczy że nie lubią być rozpieszczane.

Pod wpływem wizazu, zamówiłam ten balsam i niestety jestem zawiedziona.

- balsam nie wygładza włosów
- ZERO nawilżenia
- powoduje łupież!
- włosy nie chcą się układać
- zbyt długie trzymanie odżywki (u mnie ok.10 minut) powoduje obciążenie włosów i jeden wielki przyklap

+ cena
+ cudowny skład
+ opakowanie

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[868133].usefull || 0 }}% pomocna.

Gorszy od szamponu z tej serii

Kupiłam ten balsam do spółki z szamponem. I jest gorszy niż szampon.

Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt „naleśnika” czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno – ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane – od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień – obecnie naturalny lekko popielaty średni brąz. Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg – trwała ondulacja – niestety wykonana makabrycznie – za dużo płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu „puchu” co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację.

Konsystencja tego szamponu jest kremowa, mniej żelowa. Jednak trzeba go sporo użyć.

Działanie:
I tu jest główny haczyk. Produkt nie wygładza włosów. Pozostają po nim szorstkie. Czy wzmacnia je hamując wypadanie? Polemizowałabym. Z powodu utrudnionego rozczesywania po jego użyciu można wyrwać sobie dość sporo włosów. Niestety przez to wypadanie włosów - z którym zmagam się w zimowym sezonie nie jest zahamowane, a szkoda. Trzeba go użyć dość dużo by móc go poczuć na włosach. Nie obciąża jednak ich i nie zwiększa przetłuszczania, a skóra głowy nie jest podrażniona.

Produkt jest pakowany w świetne opakowanie z systemem klikania - znacznie lepszy niż pompka od serii Planeta organica. Korek z tym systemem ułatwia dozowanie produktu.

Zużycie jest na poziomie 1,5 miesiąca a to słabo. Szampon wzmacniający używałam przez ponad 2 miesiące.

Cena jest w normie, jednak nie jestem zachwycona jego działaniem. Na mniej suche i zniszczone włosy pewnie by działał lepiej. Nie kupię go ponownie. To mój pierwszy zawód made by Rosja.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 całe 600 ml.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[854676].usefull || 0 }}% pomocna.

niestety nie

nareszcie koniec!! ten zamulacz nie zrobil nic z moimi wlosami po uzyciu byly wrecz sztywne( co dziwne patrzac na sklad) suche jedyny plus to to ze troche je prostowal ale nie za cene takich drutow mysle ze tej serii powiem nie gwiazdki jedynie za sklad ktory u mnie nie dziala...

Używam tego produktu od: pol roku

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[833379].usefull || 0 }}% pomocna.