Pervoe Reshenie, Przepisy Babci Agafii, Tradycyjny syberyjski balsam do włosów nr 2 na brzozowym propolisie

Propolis od bardzo dawna ceniono za jego lecznicze i pielęgnacyjne właściwości. Do dzisiaj propolis polecany jest w chorobach a także pomaga przywrócić witalność, piękno i młodość. Syberyjska zielarka Agafia Jermakowa często stosowała propolis do przygotowania szamponów. Babcia Agafia radziła: `Jeżeli Twoje włosy są słabe i matowe weź propolis brzozowy ze słonecznych łąk i pól, dodaj go do wyciągu z kotków brzozowych, do miodu lipowego a potem opłukaj włosy aby były piękne i mocne`. W produkcji tradycyjnego syberyjskiego balsamu nr 2 na brzozowym propolisie kosmetolodzy firmy Pervoe Reshenie uzupełnili przepis babci Agafii organicznym ekstraktem z pokrzywy, olejami z żeń-szenia i wrzosu aby regeneracja włosów była jeszcze bardziej intensywna i efektywna. Balsam na brzozowym propolisie regeneruje zniszczone włosy i poprawia stan skóry głowy. Jest przeznaczony do pielęgnacji słabych i zniszczonych włosów z tendencją do wypadania. Nadaje się do codziennego użycia.
Nie zawiera SLS, parabenów i silikonów.

Składniki aktywne i ich działanie:

- Żywica sosny długoigielnej (Pinus Palustris Wood Tar) - silny antyoksydant, działa przeciwzapalnie, odżywia.
- Wosk pszczeli (Beeswax) - nabłyszcza, chroni i odżywia.
- Pyłek kwiatowy (Pollen Extract) - zawiera praktycznie wszystkie życiowo ważne składniki, witaminy, minerały, aminokwasy, zawiera niezbędne dla zdrowia włosów i skóry składniki.
- Wyciąg z kory brzozowej (Betula Alba Extract) - wzmacnia cebulki włosowe, nadaje włosom blask, zapobiega wypadaniu.
- Brzozowy propolis - przywraca włosom witalność, poprawia ich strukturę.
- Pyłek z kwiatów brzozowych (Betula Alba Flower Pollen Extract) - regeneruje, odżywia.
- Miód lipowy (Mel) - odżywia, wzmacnia, wygładza, przywraca połysk.
- Organiczny ekstrakt z liści pokrzywy (Urtica Dioica Extract) - pokrzywa znana jest ze swojego dobroczynnego działania na włosy. Przy wypadaniu włosów polecana jest do nacieranie skóry głowy. Wzmacnia cebulki włosowe i pobudza je do wzrostu.
- Żeń-szeń (Panax Ginseng Oil) - zapobiega łysieniu i wypadaniu włosów, posiada działanie regenerujące
- Olej wrzosowy (Calluna Vulgaris Oil) - działa przeciwzapalnie i ściągająco, ujędrnia, nawilża i poprawia wygląd skóry.
- Smółka z brzozowych kotków (Betula Alba Flower Tar) - poprawia ukrwienie skóry głowy co skutkuje dotlenieniem i odżywieniem cebulek włosowych.
- Wyciąg z propolisu (Propolis Extract Milk) - działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie i gojąco na rany.

Bardzo dobry produkt w niskiej cenie

W moim szale na kosmetyki rosyjskie zakupiłam kilka szamponów i balsamów tej marki z różnych serii. Seria na propolisie jest chyba najbardziej znana, sama spotkałam się z nią na wielu blogach. Wcześniej było trudno o stacjonarne kupienie tego produktu, teraz o wiele łatwiej go dostać. Postanowiłam spróbować. Balsamu używam razem z szamponem z tej samej serii.

OPAKOWANIE

Jest to ogromna, czarna butla z piękną szatą graficzną i logo marki. Mnie najbardziej urzekła ilustracja przedstawiająca liście brzozy. Jest na prawdę śliczna. Butla posiada srebrny korek z zamknięciem na klik. Jest ono maleńkie, ale nie przeszkadza to przy wydobywaniu balsamu z opakowania, ponieważ ma lekką konsystencję.

BALSAM

Przypomina mi bardzo lekkie odżywki do włosów. Ma jasną barwę, moim zdaniem jest dosyć rzadki jak na odżywkę, ale nie jest to typowa odżywka tylko balsam. Posiada bardzo przyjemny zapach jakby miodu z ziołami, lekko słodki, ale z nutą ziołową. Łatwo nałożyć go na włosy, nie spływa z nich. Balsam trzymam 15-30 minut i spłukuję. Już podczas spłukiwania czuję miękkość włosów. Po wyschnięciu są dociążone, ale nie obciążone, co przy moich dosyć cienkich włosach jest ważne. Włosy są lekkie, puszyste i błyszczące. Balsam jest bardzo wydajny i 1 butla starcza na kilka miesięcy używania, więc to dobra inwestycja. Ciesze się, że jest coraz lepiej dostępny.

PLUSY
+ piękny zapach
+ lekka konsystencja
+ nadaje włosom lekkości blask
+ nie obciąża
+ jest wydajny
+ ma niską cenę

Niezawodny

Trochę zbyt rzadka konsystencja, a jednocześnie bardzo dobrze wchłania się we włosy przez co jest raczej niewydajny, jednak za taką pojemność i cenę nie jest to duży ból. Bez obawy można go w razie potrzeby nałożyć na skórę głowy, a rzadko zdarza się odżywka, z którą mogę to zrobić. W większości przypadków kończy się to wzmożonym wypadaniem. Tu nie było problemów. Pozostawia jedwabiście gładkie i nieplączące się włosy. Bez oszczędzania starczył mi na 12 użyć.

Podrażnia skórę głowy

Skład wydawał mi się w porządku więc zaryzykowałam zakup mimo dużej butli aż 550 ml. Szampon dobrze się pieni i nawet ładnie pachnie. Odnoszę wrażenie,że słabo domywał moje włosy. Musiałam go odstawić gdy pojawił się łupież, swędzenie głowy i zaczerwienienie skóry. Podejrzewam, że jakiś składnik siał spustoszenie na mojej głowie.

Amika

Cudowny

przede wszystkim zapach i skład! zapach jest cudoooownyyy, organiczny, roślinny. Moje włosy po nim są bardzo błyszczące i miękkie, nie musiałam nawet używać dodatkowej odżywki, żeby rozczesać polowe wcześniej milion razy farbowanych i rozjaśnianych włosów. Butelka tez fajna. Polecam!

Lekki, sympatyczny, fajnie nabłyszcza

Nie lubię się z babuchą Agafią, jako marką, ale te balsamy w czarnych flaszkach są super! Używałam cerowego i kwiatowego, no i moim zdaniem są podobne w działaniu - leciutkie jak chmurka, ale włosy błyszczą po nich jak marzenie.

Działanie: Leciutki balsam, który trochę nawilża i ładnie kondycjonuje włosy. Jak znalazł w takich momentach, kiedy włosy są już trochę przeciążone bogatą pielęgnacją albo do mycia odzywką. Tak, wiem, w składzie niby sporo się dzieje, ale moje wysokoporowate i suche włosy umyte nim są świeżutkie, a wyglądają lepiej niż po każdym szamponie. Zapewnia miękkość, blask, ułatwia rozczesywanie. Włosy mają po nim ładną objętość i naturalnie, lekko się układają. Potrzebuję po nim czegoś do dociążenia suchych końców, ale poza tym daje radę.

Na plus:
-wygładza, zmiękcza, ułatwia rozczesywanie
-przepięknie nabłyszcza
-można umyć nim włosy
-nie obciąża i nie zabiera objętości
-cena świetna
-ładne opakowanie

Na minus:
-niezbyt wydajny (włosy go ,,piją")
-nie lubię intensywnego, zapachu

Podsumowując: Polubią się z nim pewnie prawie każde włosy, chociaż takim suchym jak moje, potrzeba jeszcze przeplatania z bogatszymi produktami.

Nadaje blasku

Nigdy nie miałam tak cudownie błyszczących włosów jak po tym balsamie! Po wyprostowaniu włosów tworzy się na nich tafla, są pięknie lejące, pięknie błyszczące, układają się świetnie i wyglądają bardzo zdrowo. Wszystko cudownie ale niestety odżywka bardzo obciąża włosy przez co tracą one sporo na objętości. Zapach cudowny.

Bardzo dobry!

Czytając bloga Anwen przez przypadek natrafiłam na temat rosyjskich kosmetyków do włosów. Najbardziej zachwycił mnie wychwalany balsam na kwiatowym propolisie od Babci Agafii. Myśl o zakupie takiego cudeńka prześladowała mnie parę dni, aż w końcu postanowiłam. Trochę czasu minęło zanim odnalazłam miejsce gdzie dostałabym taką odżywkę (mogłam kupić przez internet, no ale to nie to samo..;)). Kiedy dowiedziałam się o sklepie zielarskim w którym można kupić właśnie te produkty, udałam się tam niezwłocznie. Jednak pojawił się problem - panie dysponowały tylko balsamem z brzozowego propolisu. Po namyśle uznałam, że wezmę to co jest, ponieważ byłam tak zachwycona na myśl o testowaniu, że nie wytrzymałabym kolejnych dni w niepewności.
Kiedy wróciłam wieczorem do domu momentalnie zabrałam się za testowanie i wpadłam. Odżywka jest lekka, pachnąca i z dobrym składem. Dodam że opakowanie również dobrze się prezentuje. Dla mnie to strzał w dziesiątkę. Jestem posiadaczką prostych, gęstych, niskoporowatych włosów. Balsam to idealne uzupełnienie pielęgnacji.
Plusy
+ wydajny
+ ładne opakowanie, z którego prosto dozuje się produkt
+ powalający zapach
+ po użyciu moje włosy są miękkie, błyszczące i znacznie prościej mogę je rozczesać
+ przyjazny skład
Minus
- dostępność

Odżywka godna polecenia, na pewno z przyjemnością do niej powrócę.

Uwielbiam!

Balsam służy mi jako codzienna lekka odżywka.
Bardzo go polubiłam, nie używam go co prawda codziennie, boję się wspomnianego w innych recenzjach wysuszenia za sprawą dużej ilości ziołowych ekstraktów. Przy używaniu co drugi dzień balsam sprawdza się rewelacyjnie.
Opakowanie jest duże, ale poręczne, eleganckie, z wygodnym zamknięciem na klik.
Balsam ma konsystencję lekkiego kremu, ma delikatnie zielonkawy kolor i pachnie świeżo zerwanym bzem, przepięknie.
Włosy po użyciu balsamu są miękkie, nawilżone, ładnie się układają. Kosmetyk ich nie obciąża.
Kończę właśnie swoje pierwsze opakowanie tego balsamu i zdecydowanie kupię go ponownie, wypróbuję też inne wersje.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Jeden z ulubionych

- duże opakowanie, wystarcza na długo
- dobrze rozplątuje moje niepokorne włosy
- delikatny ziołowy zapach
- dobry skład
- konsystencja dość rzadka, ale nic nie spływa
- używam także solo jako maseczki na 20-30 minut
- włosy mam po nim miękkie, bardzo miłe w dotyku

- minusów w zasadzie brak
- jedynie dostępność ograniczona, nie jest to produkt dostępny w każdej sieciówce

Świetny do mycia włosów samą odżywką

Balsam ma rewelacyjny skład, bogaty w przedziwne ekstrakty roślinne, za który obdarzam go dużym plusem i wielką miłością.

Ze względu na konsystencję nie do końca nada się do kondycjonowania bardzo wymagających suchych włosów kręconych, których jestem posiadaczką i które potrzebują czegoś treściwszego.

Natomiast świetnie nadaje się do mycia włosów samą odżywką, która to metoda jest propagowana coraz szerzej przez zwolenników unikania silnych detergentów w szamponach do włosów. W odżywkach znajduje się najczęściej \'behentrimonium chloride\' - delikatny surfaktant kationowy, znajduje się on także w tej odżywce. Dzięki takiemu myciu włosy są mięciutkie, ładnie odżywione od samej nasady, błyszczące. Bogactwo składników roślinnych świetnie wpływa też na cebulki, które wyraźnie stają się mocniejsze przy regularym użyciu.

I mam pewność, że nie są obdzierane z delikatnej warstwy ochronnej. Oczywiście raz na jakiś czas trzeba zastosować jakiś szampon, żeby zafundować skórze głowy bardziej intensywne oczyszczanie, ale musi to być szampon bez slsów, bo te wyjątkowo wysuszają moje włosy.

Ze wzgledu na dość rzadką konsystencję jest troszkę mało wydajny, ale w końcu do balsam do włosów, nie odżywka, więc trzeba mu wybaczyć ;).

Ilość zużytych opakowań: 2 zużyte

Przyjemny, ale zbyt lekki

Mam włosy niskoporowate, niezniszczone, ale wypadające.
Tego balsamu używałam kilka razy w tygodniu. Nakładałam go po myciu na kilka lub kilkanaście minut na włosy i skalp.

Plusy:
- prześliczny, rześki zapach
- bardzo wygodne opakowanie
- cena, wydajność
- skład
- włosy po użyciu są sypkie, lekkie, nie sklejone, nie przetłuszczają się szybciej niż zwykle
- nie podrażnia skalpu

Minusy:
- zbyt lekki jak na odżywkę do codziennego używania. Najlepiej po zmyciu go nałożyć jeszcze jakiś jedwab lub trochę olejku.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 x 600 ml

Świetny!

Balsam kupiłam na samym początku włosomaniactwa .Moje włosy wyglądały okropnie ;/ Co z tego,że nigdy ich nie farbowałam,nie maltretowałam suszarką,prostownicą ani lokówką ,jak wyglądały bardzo nieciekawie :( Bardzoooo suche,puszyły się niemiłosiernie no i kompletnie się nie układały ;(
W tym czasie wybuchło ogromne bum na kosmetyki rosyjskie i każda blogerka,włosomaniaczka musiała coś z tego mieć ;p Tak też jako ta druga wybrałam ten balsam.Nie było wtedy za wiele sklepów z rosyjskimi cudami więc kupiłam na all za wielce wygórowaną cenę . Mimo to nie żałuję ani złotówki. Po pierwszym użyciu balsamu nie mogłam uwierzyć,że moje wiecznie matowe włosy (czego z całego serce nienawidziłam) zaczęły błyszczeć!!
Plusiki:
-piękny zapach;bardzo naturalny,roślinny
-nieziemska wydajność
-cena,pojemność
-dostępność(rosja wkrada się do aptek ale nawet w internecie kupimy wszędzie i za niską cenę już z przesyłką)
-nie plącze włosów
-nabłyszcza
-włosy są mięciutkie
-pogłębia skręt
Minusy:
-twarde opakowanie ale zawsze przelewam do innego :D
Podsumowując balsam zawierza wiele roślinnych ekstraktów,które działają trochę tak jak proteiny :D Raczej do używania raz na jakiś czas,bo może przesuszać.Mam do niego ogromny sentyment,bo nie dość,że był moim pierwszym rosyjskim zakupem to jeszcze dał mi nadzieję,że z moich włosów coś będzie :D