Przepisy Babci Agafii, Tradycyjny syberyjski balsam do włosów nr 2 na brzozowym propolisie

Cena już od 8,06 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Propolis od bardzo dawna ceniono za jego lecznicze i pielęgnacyjne właściwości. Do dzisiaj propolis polecany jest w chorobach a także pomaga przywrócić witalność, piękno i młodość. Syberyjska zielarka Agafia Jermakowa często stosowała propolis do przygotowania szamponów. Babcia Agafia radziła: `Jeżeli Twoje włosy są słabe i matowe weź propolis brzozowy ze słonecznych łąk i pól, dodaj go do wyciągu z kotków brzozowych, do miodu lipowego a potem opłukaj włosy aby były piękne i mocne`. W produkcji tradycyjnego syberyjskiego balsamu nr 2 na brzozowym propolisie kosmetolodzy firmy Pervoe Reshenie uzupełnili przepis babci Agafii organicznym ekstraktem z pokrzywy, olejami z żeń-szenia i wrzosu aby regeneracja włosów była jeszcze bardziej intensywna i efektywna. Balsam na brzozowym propolisie regeneruje zniszczone włosy i poprawia stan skóry głowy. Jest przeznaczony do pielęgnacji słabych i zniszczonych włosów z tendencją do wypadania. Nadaje się do codziennego użycia.
Nie zawiera SLS, parabenów i silikonów.

Składniki aktywne i ich działanie:

- Żywica sosny długoigielnej (Pinus Palustris Wood Tar) - silny antyoksydant, działa przeciwzapalnie, odżywia.
- Wosk pszczeli (Beeswax) - nabłyszcza, chroni i odżywia.
- Pyłek kwiatowy (Pollen Extract) - zawiera praktycznie wszystkie życiowo ważne składniki, witaminy, minerały, aminokwasy, zawiera niezbędne dla zdrowia włosów i skóry składniki.
- Wyciąg z kory brzozowej (Betula Alba Extract) - wzmacnia cebulki włosowe, nadaje włosom blask, zapobiega wypadaniu.
- Brzozowy propolis - przywraca włosom witalność, poprawia ich strukturę.
- Pyłek z kwiatów brzozowych (Betula Alba Flower Pollen Extract) - regeneruje, odżywia.
- Miód lipowy (Mel) - odżywia, wzmacnia, wygładza, przywraca połysk.
- Organiczny ekstrakt z liści pokrzywy (Urtica Dioica Extract) - pokrzywa znana jest ze swojego dobroczynnego działania na włosy. Przy wypadaniu włosów polecana jest do nacieranie skóry głowy. Wzmacnia cebulki włosowe i pobudza je do wzrostu.
- Żeń-szeń (Panax Ginseng Oil) - zapobiega łysieniu i wypadaniu włosów, posiada działanie regenerujące
- Olej wrzosowy (Calluna Vulgaris Oil) - działa przeciwzapalnie i ściągająco, ujędrnia, nawilża i poprawia wygląd skóry.
- Smółka z brzozowych kotków (Betula Alba Flower Tar) - poprawia ukrwienie skóry głowy co skutkuje dotlenieniem i odżywieniem cebulek włosowych.
- Wyciąg z propolisu (Propolis Extract Milk) - działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie i gojąco na rany.

• Aqua with infusions of: Pinus Palustris Wood Tar,
  • Propolis Extract Milk,
  • Cetearyl Alcohol,
  • Cetyl Ether,
  • Behentrimonium Chloride,
  • guar hydroxypro pyltrimonium chloride,
  • Parfum,
  • Benzylalcohol,
  • Benzoic Acid,
  • Sorbica Cid,
  • Citric Acid

Napisanych recenzji: 8

Bardzo dobry!

Czytając bloga Anwen przez przypadek natrafiłam na temat rosyjskich kosmetyków do włosów. Najbardziej zachwycił mnie wychwalany balsam na kwiatowym propolisie od Babci Agafii. Myśl o zakupie takiego cudeńka prześladowała mnie parę dni, aż w końcu postanowiłam. Trochę czasu minęło zanim odnalazłam miejsce gdzie dostałabym taką odżywkę (mogłam kupić przez internet, no ale to nie to samo..;)). Kiedy dowiedziałam się o sklepie zielarskim w którym można kupić właśnie te produkty, udałam się tam niezwłocznie. Jednak pojawił się problem - panie dysponowały tylko balsamem z brzozowego propolisu. Po namyśle uznałam, że wezmę to co jest, ponieważ byłam tak zachwycona na myśl o testowaniu, że nie wytrzymałabym kolejnych dni w niepewności.
Kiedy wróciłam wieczorem do domu momentalnie zabrałam się za testowanie i wpadłam. Odżywka jest lekka, pachnąca i z dobrym składem. Dodam że opakowanie również dobrze się prezentuje. Dla mnie to strzał w dziesiątkę. Jestem posiadaczką prostych, gęstych, niskoporowatych włosów. Balsam to idealne uzupełnienie pielęgnacji.
Plusy
+ wydajny
+ ładne opakowanie, z którego prosto dozuje się produkt
+ powalający zapach
+ po użyciu moje włosy są miękkie, błyszczące i znacznie prościej mogę je rozczesać
+ przyjazny skład
Minus
- dostępność

Odżywka godna polecenia, na pewno z przyjemnością do niej powrócę.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1150496].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 1117

Uwielbiam!

Balsam służy mi jako codzienna lekka odżywka.
Bardzo go polubiłam, nie używam go co prawda codziennie, boję się wspomnianego w innych recenzjach wysuszenia za sprawą dużej ilości ziołowych ekstraktów. Przy używaniu co drugi dzień balsam sprawdza się rewelacyjnie.
Opakowanie jest duże, ale poręczne, eleganckie, z wygodnym zamknięciem na klik.
Balsam ma konsystencję lekkiego kremu, ma delikatnie zielonkawy kolor i pachnie świeżo zerwanym bzem, przepięknie.
Włosy po użyciu balsamu są miękkie, nawilżone, ładnie się układają. Kosmetyk ich nie obciąża.
Kończę właśnie swoje pierwsze opakowanie tego balsamu i zdecydowanie kupię go ponownie, wypróbuję też inne wersje.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1121366].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 3

Jeden z ulubionych

- duże opakowanie, wystarcza na długo
- dobrze rozplątuje moje niepokorne włosy
- delikatny ziołowy zapach
- dobry skład
- konsystencja dość rzadka, ale nic nie spływa
- używam także solo jako maseczki na 20-30 minut
- włosy mam po nim miękkie, bardzo miłe w dotyku

- minusów w zasadzie brak
- jedynie dostępność ograniczona, nie jest to produkt dostępny w każdej sieciówce

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1071906].usefull || 0 }}% pomocna.

Katarzyna Gudan fryzura karnawałowa 02

Dodanych produktów: 1

Napisanych recenzji: 41

Świetny do mycia włosów samą odżywką

Balsam ma rewelacyjny skład, bogaty w przedziwne ekstrakty roślinne, za który obdarzam go dużym plusem i wielką miłością.

Ze względu na konsystencję nie do końca nada się do kondycjonowania bardzo wymagających suchych włosów kręconych, których jestem posiadaczką i które potrzebują czegoś treściwszego.

Natomiast świetnie nadaje się do mycia włosów samą odżywką, która to metoda jest propagowana coraz szerzej przez zwolenników unikania silnych detergentów w szamponach do włosów. W odżywkach znajduje się najczęściej \'behentrimonium chloride\' - delikatny surfaktant kationowy, znajduje się on także w tej odżywce. Dzięki takiemu myciu włosy są mięciutkie, ładnie odżywione od samej nasady, błyszczące. Bogactwo składników roślinnych świetnie wpływa też na cebulki, które wyraźnie stają się mocniejsze przy regularym użyciu.

I mam pewność, że nie są obdzierane z delikatnej warstwy ochronnej. Oczywiście raz na jakiś czas trzeba zastosować jakiś szampon, żeby zafundować skórze głowy bardziej intensywne oczyszczanie, ale musi to być szampon bez slsów, bo te wyjątkowo wysuszają moje włosy.

Ze wzgledu na dość rzadką konsystencję jest troszkę mało wydajny, ale w końcu do balsam do włosów, nie odżywka, więc trzeba mu wybaczyć ;).

Ilość zużytych opakowań: 2 zużyte

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1025986].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 134

Przyjemny, ale zbyt lekki

Mam włosy niskoporowate, niezniszczone, ale wypadające.
Tego balsamu używałam kilka razy w tygodniu. Nakładałam go po myciu na kilka lub kilkanaście minut na włosy i skalp.

Plusy:
- prześliczny, rześki zapach
- bardzo wygodne opakowanie
- cena, wydajność
- skład
- włosy po użyciu są sypkie, lekkie, nie sklejone, nie przetłuszczają się szybciej niż zwykle
- nie podrażnia skalpu

Minusy:
- zbyt lekki jak na odżywkę do codziennego używania. Najlepiej po zmyciu go nałożyć jeszcze jakiś jedwab lub trochę olejku.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 x 600 ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1003917].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 51

Napisanych recenzji: 91

Świetny!

Balsam kupiłam na samym początku włosomaniactwa .Moje włosy wyglądały okropnie ;/ Co z tego,że nigdy ich nie farbowałam,nie maltretowałam suszarką,prostownicą ani lokówką ,jak wyglądały bardzo nieciekawie :( Bardzoooo suche,puszyły się niemiłosiernie no i kompletnie się nie układały ;(
W tym czasie wybuchło ogromne bum na kosmetyki rosyjskie i każda blogerka,włosomaniaczka musiała coś z tego mieć ;p Tak też jako ta druga wybrałam ten balsam.Nie było wtedy za wiele sklepów z rosyjskimi cudami więc kupiłam na all za wielce wygórowaną cenę . Mimo to nie żałuję ani złotówki. Po pierwszym użyciu balsamu nie mogłam uwierzyć,że moje wiecznie matowe włosy (czego z całego serce nienawidziłam) zaczęły błyszczeć!!
Plusiki:
-piękny zapach;bardzo naturalny,roślinny
-nieziemska wydajność
-cena,pojemność
-dostępność(rosja wkrada się do aptek ale nawet w internecie kupimy wszędzie i za niską cenę już z przesyłką)
-nie plącze włosów
-nabłyszcza
-włosy są mięciutkie
-pogłębia skręt
Minusy:
-twarde opakowanie ale zawsze przelewam do innego :D
Podsumowując balsam zawierza wiele roślinnych ekstraktów,które działają trochę tak jak proteiny :D Raczej do używania raz na jakiś czas,bo może przesuszać.Mam do niego ogromny sentyment,bo nie dość,że był moim pierwszym rosyjskim zakupem to jeszcze dał mi nadzieję,że z moich włosów coś będzie :D

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[868854].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 8

Napisanych recenzji: 341

DOBRY.

Skusiłam się na ten balsam pod wpływem mojego rozwijającego się włosomaniactwa. Mam, co prawda włosy bardzo problematyczne i silikony w kosmetykach tak naprawdę mi służą, ale postanowiłam wprowadzić do ich pielęgnacji trochę naturalnych produktów, a silikony stosować nieco rzadziej.
Może zacznijmy od określenia MOICH WŁOSÓW:
- podcinane ostatnio 3 miesiące temu, dość dużo, bo z długości do połowy pleców stały się czuprynką za łopatki.
- mam włosy w kolorze blond, mój odcień jest naturalny do okolic brody, poniżej jest jeszcze pozostałością rozjaśniania do efektu ombre.
- tendencja do przetłuszczania u nasady.
- silnie wypadające fazami.
- falują się i kręcą, niemiłosiernie puszą podczas mgły i wilgotnych dni.
- końcówki rozdwajają się i kruszą, nawet pomimo korzystania z różnych zabezpieczaczy i olejów.
- są szorstkie w dotyku, sianowate, bardzo zniszczone.
- kiedyś bardzo często traktowałam je prostownicą, dziś dążę do poprawy ich stanu.

OGÓLNIE O BALSAMIE:
+ podoba mi się jego OPAKOWANIE, duża, pojemna czarna butla, z ładną, egzotyczną oprawą graficzną, wygodnie się otwiera, ładnie wygląda, bardzo ją polubiłam, chociaż czasami ciężko wydobyć odżywkę no i ten klips otwierający lubi sobie przy zamykaniu strzelić odżywką np. na kafelki w łazience. ;)
+ CENA w stosunku do pojemności jest jak najbardziej korzystna.
+ KONSYSTENCJA taka jak lubię, treściwa, ale rzadka, bardzo przyzwoicie rozprowadza się ją na włosach, nie spływa, ani nie jest toporna.
+ ZAPACH - ziołowy, swojski, kojarzy mi się właśnie z taką babką zielarką, pachnie dość naturalnie, nie zbyt chemicznie. Mi ten zapach odpowiada, ale to będzie już bardzo osobliwa opinia, każdy ma inny zmysł powonienia, wiem, że nie każdemu takie ziołowe zapachy odpowiadają.
+ SKŁAD - przede wszystkim. To chyba największa zaleta tego produktu, jest bardzo naturalny, zdrowy, to jest właśnie to, co tak lubię w rosyjskich kosmetykach. Niestety przy codziennym stosowaniu ilość ziół może trochę przesuszać.

STOSOWANIE:
Ja korzystałam z niego na kilka różnych sposobów, spisywał się różnie, ale mimo drobnych wad, bardzo go polubiłam.
1. Po umyciu włosów szamponem, jako jedyną odżywkę do spłukiwania.
+ zmiękcza włosy, są milsze w dotyku, nie tak szorstkie.
+ troszkę lepiej się układają.
+ delikatnie wygładza.
+ zapach nie pozostaje na włosach.
+ nie zauważyłam aby wysuszała włosy.
Nie robi nic nadzwyczajnego, ale widać, że w ogóle coś robi stosowana w takiej formie. Ma bardzo delikatne działanie, mi ono odpowiada, ale nie ma co się spodziewać fajerwerków.

2. Do olejowania na odżywkę.
Jestem dość początkująca w kwestii olejowania i przyznam się szczerze, że zazwyczaj nakładam oleje raczej na suche włosy i w czystej formie, przede wszystkim z lenistwa. Zrobiłam jednak kilka prób olejowania na odżywkę i ten produkt spisał się całkiem fajnie.
+ włosy były błyszczące i miękkie.
+ bardzo dobrze się układały, moje delikatne zazwyczaj faje skręciły się mocniej i były bardziej gładkie.
+ mniej odstających włosków.
+ włosy miłe w dotyku.
+ nie obciążone.
+ jest lekka, dobrze miesza się z olejem, mam wrażenie, że dzięki niej oleje nieco lepiej się zmywają przy użyciu jedynie wody.
+ z użyciem tej odżywki efekty olejowania są lepsze, niż kiedy stosuję sam olej.

3. Do maseczki proteinowej.
Używała tego balsamu również w mieszance z żółtkiem jaja, miodem, sokiem z cytryny, witaminami i olejami.
+ dobrze komponowała się z pozostałymi składnikami.
+ całość dawała bardzo fajne efekty na moich włosach.
+ ponownie muszę zaznaczyć, że mam wrażenie, iż ta odżywka nadaje lekkości wszelkim ciężkim mieszankom, jakie funduję moim włosom.
+ włosy miękkie, gładsze, lepiej się układały.
+ poprawia jakość mojego skrętu.

4. Myłam nim włosy.
Wiem, że to nie jest najlepszy wybór, ale nie miałam nic innego pod ręką i zdarzało mi się nakładać go na włosy od ucha w dół, a górę myć szamponem, później oczywiście korzystałam z innej, bardziej odżywczej maseczki lub odżywki. Ciężko stwierdzić czy pomagała, ale na pewno nie szkodziła.

PODSUMOWANIE:
+ jest lekka, nie obciąża włosów.
+ delikatnie zmiękcza i wygładza włosy.
+ nie męczy zapachem.
+ nadaje się do różnych mieszanek.
+ super sprawdza się w przypadku olejowania na odżywkę.
+ naturalny skład.
+ ma wygodne opakowanie.
+ ziołowy zapach.
+ duża pojemność butli w rozsądnej cenie.

- jej działanie jest bardzo delikatne, nie nada się do włosów bardzo wymagających, suchych i zniszczonych.
- przy zbyt częstym stosowaniu może przesuszyć.
- trudno dostępna, ja zamawiam przez internet.

Polecam posiadaczkom włosów normalnych, bez większych wymagań, i pań lubiących naturalną pielęgnację, produkt idealny do tworzenia własnych mieszanek włosowych.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[846143].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 68

Napisanych recenzji: 384

Wcale nie taki wspaniały

Robiąc zakupy w sklepie z rosyjskimi kosmetykami wzięłam wszystkie cztery balsamy Agafii - dla porównania. Brzozowy testowałam przez okres 6 tygodni, balsam bardzo mnie zawiódł.

Mam włosy cienkie, delikatne, bardzo łatwo jest je obciążyć.

Po pierwsze - nie znoszę takiego przedstawiania składu, nie zdziwiłabym się, gdyby wszystko znajdowało się za kompozycją zapachową.. ale do rzeczy.

Balsam nie spełnia swojej podstawowej roli - nie ułatwia rozczesywania włosów. Używałam go po szamponie Bambino, który nie robi mi \'kołtunów\' ale nawet po nim nie wygładził nawet delikatnie włosów - kładłam go i pod czepek, ogrzewałam i na 10minut, i nad ciepłą wodą - w żaden sposób nie działał jak trzeba. Mordowałam się, by rozczesać po nim włosy, to była udręka! Miałam wrażenie, że obkleja włosy..

Balsam nie przesuszył moich włosów, były błyszczące - ale niestety, niewygładzone i trochę szorstkie w dotyku.

Absolutnie nie obciąża włosów, jest bardzo lekki, konsystencja jest jasnawo zielona, przyjemna. Dla mnie ten kosmetyk jest wydajny, mimo tego, że trzeba nałożyć go sporo.

..A teraz inny sposób użycia..:)
Baslsam genialnie sprawdza się do olejowania na odżywkę, potrzebuje oleju i natychmiast zmienia swoje działanie. Ja używałam Alterry Migdał i papaya\' i taka mieszanka sprawdziła się świetnie. :)

Na plus na pewno design - lubię ładne opakowania, szata graficzna jest bardzo miła dla oka.

Otwór jest okropny, nie wiem jak można wydobyć produkt potrząsając nim. Zawsze odkręcam nakrętkę - szkoda moich nerwów.

Balsam kupiłam za 18,50, za 600ml to dosyć tanio, nawet jeśli nie robi cudów z włosami :)

Jak pachnie? Dla mnie niezbyt przyjemnie, nie wiem jak ktoś wyczuwa w tym nutę owocową, ziołową, kwiatową, ten balsam akurat pachnie chemicznie.

Czy kupię ponownie? Raczej nie, jego \'bracia\' sprawdzają się o wiele lepiej :)

Używam tego produktu od: prawie dwa miesiące

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[832758].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 77

Napisanych recenzji: 676

Przesusza, słabo dociąża, zbyt lekki

Spodziewałam się po nim świetnych efektów po tak dobrych recenzjach, jednak taka ilość ziółek i aktywnych składników nie jest dla mnie.

Skład:
Skład jest naturalny, dużo ładnych naturalnych rzeczy, wszystko jest już ładnie opisane, nie będę się zatem powtarzać.

Dla mnie bardzo przyjemny, kwiatowo-ziołowy, nie czuję go potem na włosach.

Konsystencja:
Średnio gęsta, świetnie nakłada się na włosy, zielonkawy kolor, ciekawie wygląda, nie powiem :)

Duża butla, ładnie wygląda, w nakrętce jest jednak tak imały otworek, przez który ciężko wydobyć odpowiednią ilość balsamu.

Działanie:
Po tak dobrych recenzjach na kwc - ja niestety nie jestem zadowolona. Skręt jest po nim ładny, ale po kilku użyciach zauważyłam, że włosy robią mi się przesuszone, chyba za dużo ziółek na raz. Nie są też dociążone, są lekkie, dla mnie za lekkie. Kilka kropel oleju nieco załatwiało sprawę, ale nie do końca. Końcówki miałam po nim bardziej szorstkie. Nie ma też nawilżenia i tej mięsistości, jak przy moich ukochanych odżywkach z alterry czy maskach z biovaxa.

Szczerze - spisał się słabo, a a na skórę głowy delikatnie podrażnił, dobrze, że wzięłam z siostrą na pół. Nie kupię więcej już chyba żadnego balsamu na propolisie i będę uważać na taką ilość ziół, bo mogą przesuszyć.

Używam tego produktu od: początek czerwca
Ilość zużytych opakowań: 300ml, drugą połowę dostała siostra

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[804985].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 1

Napisanych recenzji: 37

Nie dla mnie

Plusy:

bardzo ładnie zaprojektowana etykietka
cena w stosunku do pojemności jest w porządku
ułatwia rozczesywanie włosów
włosy się po niej szybciej nie przetłuszczają
wyciągi roślinne w składzie

Minusy:

nie zauważyłam, żeby jakoś szczególnie pomagała moim włosom (nakładałam na 2 min jak zaleca producent- raz więcej, raz mniej, robiłam z niej maskę i podgrzewałam... wszystko na nic)
po umyciu włosy są sztywne i jak gdyby obklejone
zauważyłam wzmożone wypadanie włosów, początkowo myślałam że to przypadek, ale testowałam ją z przerwami ponad miesiąc i nie - to nie przypadek, po jej użyciu moje włosy robią się sztywne, a więc bardziej podatne na uszkodzenia i łamliwe
zapach, który długo się utrzymuje - ja osobiście nie wyczuwam w nim ziół, tylko proszek do prania...
nieporęczne opakowanie, które sprawia wiele problemów z aplikacją

Czy kupię ponownie?
Nie. U mnie ta odżywka zupełnie się nie sprawdziła. Miałam wrażenie, że moje włosy lepiej czują się bez niej niż po jej nałożeniu. Oddałam ją mamie, bo ona o dziwno jest zachwycona, więc wszystko zależy od tego jakie macie włosy. Ja mam włosy cienkie i rozjaśniane, delikatne.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 które po jakimś czasie oddałam

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[804534].usefull || 0 }}% pomocna.