Polecamy: Zostań Twarzą Kinder Bueno 3 DNI DO BIELI

Pervoe Reshenie, Przepisy Babci Agafii, Tradycyjny syberyjski balsam do włosów nr 3 na łopianowym propolisie przeciw wypadaniu włosów

Propolis od bardzo dawna ceniono za jego lecznicze i pielęgnacyjne właściwości. Do dzisiaj propolis polecany jest w chorobach a także pomaga przywrócić witalność, piękno i młodość. Syberyjska zielarka Agafia Jermakowa często stosowała propolis do przygotowania balsamów. Babcia Agafia pisała: `Jeżeli włosy słabną i wypadają , zastosuj łopianowy propolis . Weź nie każdy, tylko z tych uli gdzie łopian rośnie wysoko i ma grube korzenie. Zrób z niego wyciąg, dodaj młodej pokrzywy, pachnącego rumianku i miodu wielokwiatowego. Dołóż mydlnicy lekarskiej i opłukaj włosy na zdrowie`. Przy produkcji balsamu według recepty № 3 na łopianowym propolisie kosmetolodzy firmy Pervoe Reshenie uzupełnili receptę babci Agafii organicznym ekstraktem prawoślazu, olejkami kminku i szałwii, żeby działanie balsamu było jeszcze bardziej odżywcze i uzdrawiające. Balsam na łopianowym propolisie jest przeznaczony do pielęgnacji słabych i zniszczonych włosów z tendencją do wypadania. Regeneruje i przeciwdziała wypadaniu włosów, chroniąc je przed uszkodzeniami. Włosy stają się gęste i zdrowe.
Nie zawiera SLS, parabenów i silikonów. Zawiera salicylany z wyciągów z wierzby. Nadaje się do codziennego stosowania.

Składniki aktywne i ich działanie:
- Żywica sosny długoigielnej (Pinus Palustris Wood Tar) - silny antyoksydant, działa przeciwzapalnie, odżywia.
- Wosk pszczeli (Beeswax) -nabłyszcza, chroni i odżywia.
- Pyłek kwiatowy (Pollen Extract) - zawiera praktycznie wszystkie życiowo ważne składniki, witaminy, minerały, aminokwasy, zawiera niezbędne dla zdrowia włosów i skóry składniki.
- Łopian (Lappa Seed Oil) - przeciwdziała wypadaniu włosów, łupieżowi, ma działanie antyseptyczne, oczyszczające, ograniczające łojotok, kojące. Działa tonizująco na skórę głowy.
- Miód wielokwiatowy (Mel) - odżywia, wzmacnia, wygładza, przywraca połysk.
- Organiczny ekstrakt prawoślazu (Althaea Officinalis roqt Extract) - bogaty w substancje o charakterze nawilżającym działa osłaniająco, zmiękczająco i pozwala utrzymać prawidłowe nawilżenie.
- Olej z szałwi (Salvia Officinalis Oil) - oczyszcza i tonizuje.
- Olej z kminku (Carum Carvi Oil) - dzięki dużej zawartości witamin (A, B1, B2, C, PP) i minerałów intensywnie odżywia zniszczone włosy i zapobiega ich wypadaniu.
- Wierzba biała (Salix Alba) - reguluje wydzielanie sebum, oczyszcza, działa antybakteryjnie.
- Smółka z pączków wierzbowych (Bud Tar) - poprawia ukrwienie skóry głowy co skutkuje dotlenieniem i odżywieniem cebulek włosowych.
- Wyciąg z propolisu (Propolis Extract Milk) - działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie i gojąco na rany.

mieszane uczucia

O jezu, jak ten balsam okropnie cuchnął... Przez to nakładałam go ile wlezie, żeby jak najszybciej go skończyć. Włosy miałam po nim w porządku i chyba trochę zahamował wypadanie. Kupiłam w doz za jakieś 8 zł, co przy pojemności butelki jest śmieszną ceną, ale przez ten zapach raczej nie skuszę się ponownie.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1508056].usefull || 0 }}% pomocna.

Nie dla suchych i porowatych włosów.

Jako odżywka na co dzień balsam zupełnie się nie sprawdził. Mam farbowane, porowate i suche włosy, które po użyciu balsamu i pozostawieniu go na włosach przez kilka minut pozostawały dalej suche i spuszone.
Okazał się jednak całkiem niezły jako element cotygodniowej kuracji wzmacniającej włosy,
Raz w tygodniu nakładam na skórę głowy i suche włosy ciepłą mieszankę olejów (mam butlę do której zlewam olejki, które mi się znudziły albo nie przypadły do gustu) z olejem rycynowym i trzymam około godziny, a później na to nakładam tytułowy balsam i trzymam całość pół godziny pod czepkiem.
Po zmyciu tej mikstury włosy są bardzo nawilżone i wygładzone, a po dłuższym czasie jej stosowania wyraźnie zauważalne jest wzmocnienie włosów.
Balsamu używam od pół roku, dobijam do dna pierwszej butelki i raczej nie kupię ponownie.
Dużym plusem jest piękny, naturalny kwiatowo-ziołowy zapach balsamu i jego cena - kupiłam go na Doz`ie za 9 zł.
Dla niskoporowatych czy niefarbowanych włosów pewnie okaże się idealny.
Reasumując - za przyczynienie się do wzmocnienia włosów mocna trójka:)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1490916].usefull || 0 }}% pomocna.

Polecam!

Zachęcona opiniami przyjaciółek zakupiłam ten balsam. Nałożyłam go na umyte, mokre włosy i trzymałam pod czepkiem przez jakieś 30 minut.
Podczas spłukiwania włosy były gładkie.
Po wysuszeniu są miękkie, sypkie, błyszczące. Nie są spuszone. Nie strączkują się. Łatwo się rozczesują. Nie wiem czy pomaga przy wypadaniu włosów, bo za krótko go używam, poza tym stosuję kurację z kozieradki.
+ Wygodne, estetyczne opakowanie
+ Cena (zapłaciłam 13 zł)
+ Duża ilość balsamu
+ Wydajny
+ Nie spływa z włosów, dobra konsystencja
+ I ten OBŁĘDNY miodowy zapach
Polecam :)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1238881].usefull || 0 }}% pomocna.
Jak zamaskować siwe włosy

Super efekt już po 2 tygodniach, mój hit

+Balasam kupiłam za 15 zł. Cena jest jak najbardziej dobra jak na kosmetyk który jest skuteczny i ma tak duża pojemność :)
+Opakowanie jest plastikowe z zatyczką na hmm zaciskanie, nic sie nie wylewa, wygodne w uzytkowaniu
+Konststencja balsamu jest rzadka, ale nie spływa z włosów, jest wygodna w aplikacji
Ja jestem oczarowana tym balsamem. Miałam problem z wypadaniem włosów od 2 lat, próbowałam tabletek, wcierek, sprejów, ale niestety efektów nie było. Używałam go przed myciem włosów na około 3 godziny na samą skóre głowy i po myciu włosów na skóre głowy i cała długość włosów. Już po 2 tygodniach zauwazyłam ogromną róznice, Włosy wypadało zdecydowanie mniej, były uniesione i miękkie i zaczęły pojawiać sie babyhair. Dla mnie to był cudowny efekt, bo zaczęły odrastać mi włosy te które wypadły.
Odkąd uzywam tego balsamu minął już miesiąc, a ja jestem nim zachwycoan, za taka cene jest to po prostu cudo. Wysyp babyhair na głowei, włosów wypada bardzo mało, w porównaniu do tego co było wczesniej różnica jest kolosalna:)

Ilość zużytych opakowań: 1 duże w trakcie

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1121051].usefull || 0 }}% pomocna.

i tak i nie.

Balsam kupiłam w parze z szamponem z tej samej serii. Duet sprawdza się nieźle, choć szampon zdecydowanie wysuwa się na prowadzenie.

Do balsamu mam kilka zastrzeżeń. Jest świetny, jeżeli chodzi o działanie zapobiegające wypadaniu włosów, ale już kompletnie nie radzi sobie z ujarzmieniem całych włosów.
Stosuję go tylko na skalp, a resztę włosów traktuję inną odżywką. Tak sprawdza się idealnie. Zastosowany na całą długość włosa niemiłosiernie je wysusza i powoduje mocne puszenie, matowi i sprawia, że włosy wyglądają niezdrowo. Niestety.
Balsam jest wydajny i przyjemnie pachnie.

Polecam, choć trzeba z nim uważać :-)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1038745].usefull || 0 }}% pomocna.

mi pasuje

Co prawda nie odżywka nie zrobiła na mnie aż takiego wrażenia jak szampon ale pomimo to uważam że jest lepsza od jakiejkolwiek której używałam.
Balsam ładnie zmiękcza i ujarzmia włosy. Ma ładny ziołowy zapach i gęstą konsystencję. Z pewnością zauważyłam zmniejszone wypadanie włosów podczas stosowania balsamu wraz z szamponem. Opakowanie jest praktyczne a relacja ceny do ilości oraz jakości bardzo niska.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[986158].usefull || 0 }}% pomocna.

Nie polubiliśmy się

Miało być tak pięknie a wyszło kiepsko. Kupiłam ten balsam z nadzieją, że sprawdzi się jako codzienny, lekki, nawilżający i nieobciążający kosmetyk i może przy okazji zredukuje wypadanie włosów.
Moje kłaki są długie, naturalnie jasne, cienkie i niskoporowate. Ostatnio potrzeba im do szczęścia naprawdę niewiele, najważniejsze żeby odżywka nie obciążała.

KONSYSTENCJA, ZAPACH, SPOSÓB UŻYCIA Balsam jest przyjemnie gęsty, ma ładny ziołowy zapach (to lubię - jak coś ma w składzie zioła, powinno nimi pachnieć), dobrze się rozprowadza i jest wydajny (przynajmniej dwa razy bardziej niż maska drożdżowa). Jako jeden z nielicznych kosmetyków d/s nakładałam go także na skalp, co niestety znacznie zwiększało zużycie. Jak większość odżywek, trzymałam ją na ok. 15 min. Łatwo się spłukuje, pozostawiając włosy gładkie, ale bez nieprzyjemnej powłoczki.

DZIAŁANIE - i tu pojawia się problem. W połączeniu z szamponem z tej samej serii balsam działał nieźle, ale bez rewelacji. Po szamponie oczyszczającym był za słaby. Gdy doprowadziłam włosy do całkiem niezłego stanu, zaczął obciążać u nasady, a przy tym coraz częściej puszył końcówki. Nakładanie jej od ucha w dół trochę mija się z celem. Niezależnie od użytego szamponu, pozostawiał włosy baaaardzo miękkie. To zaleta dla osób mających sztywne, grube włosy, ale moje cienkie, delikatne i miękkie z natury włosy upodabniał do wiotkich włosków dziecka. Były jeszcze delikatniejsze w dotyku, jeszcze bardziej miękkie, wyglądały na jeszcze cieńsze niż zwykle. Gdy używałam balsamu kilka razy pod rząd, włosy błagały o usztywnienie proteinami. Nie zauważyłam żadnego działania na wypadanie i przyrost (choć moje włosy dość dobrze reagują na różne przyspieszacze). Przyznam, że najbardziej irytowała mnie nieprzewidywalność efektu. Raz było ok, raz włosy wyglądały jak tłuste, raz w końcówki piorun trafił - w żaden sposób nie zależało to od użytego szamponu, czasu trzymania itp. Niestety, ani razu nie uzyskałam efektu "łał", który miewam po kosmetykach o teoretycznie znacznie słabszych składach.

OPAKOWANIE, CENA I DOSTĘPNOŚĆ: Na szczęście mam możliwość zakupu rosyjskich kosmetyków stacjonarnie w rozsądnej cenie (za ten balsam zapłaciłam 20 zł). Biorąc pod uwagę wydajność i wielkość opakowania - to niewiele.
Ale jak każda recenzentka produktów z tej serii jestem niezbyt zadowolona z opakowania. Nie dość, że jest za duże (jeśli kosmetyk się nie sprawdzi,jak u mnie, trzeba się przemęczyć nie z 200 ml a wielką flaszką, nie da się wziąć go na wyjazd), to jeszcze nie widać zużycia. Mam w domu twardą wodę, więc po 2 tyg. trzymania balsamu w kabinie prysznicowej, butelka była pokryta paskudnym osadem. Na jasnych tego nie widać ;)

Podsumowując:
+ dobra konsystencja
+ świetna wydajność
+ ładny zapach
+ dobry stosunek ceny do ilości i wydajności

- nieprzewidywalny efekt
- zbyt mocno zmiękczał włosy
- niekiedy obciążał u nasady i puszył końcówki
- nie zauważyłam obiecanego pozytywnego wpływu na przyrost i wypadanie
- niepraktyczne opakowanie

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[931466].usefull || 0 }}% pomocna.

Jest dobrze, ale mogło by być lepiej - cudu nie ma ;)

Kupiłam ten balsam do włosów bo szukam swojego balsamu z efektem anty wypadanie. Niestety przy ŁZS włosy mi wypadają. Efekt się zmniejszył po skróceniu ich, ale niestety nadal potrafią wypadać.

Opis moich włosów:
Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt „naleśnika” czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno – ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane – od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień – obecnie naturalny lekko popielaty średni brąz. Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg – trwała ondulacja – niestety wykonana makabrycznie – za dużo płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu „puchu” co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie żele, gumy i pasty oraz lekkie lakiery - pianek nie cierpią. Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem.

Obecnie są ścięte na chłopaka. Ułatwia mi to i pielęgnację i zmniejsza problem rozczesywania włosów i pielęgnacji przy tak wymagającej skórze głowy (wcieranie Captavitu przy dłuższych włosach było udręką).

Balsam ma przyjemną kremową konsystencję i biały perłowy kolor. Nie ścieka z włosów. Opakowanie na klik! jest fantastyczne. Dozuje odpowiednią ilość balsamu. Balsam też jest dopracowany od strony butelki - jest odpowiednio miękka i nie ma szans na męczenie się z końcówką.

Zapach jest delikatny ziołowy, bardzo przyjemny. Nie jest zbyt ostry, ani duszący.

Co do działania:
Balsam nawilża włosy. Dobrze się po nim rozczesują, choć obecnie posiadam krótkie, więc nie mam z tym problemu.
Co do wypadania - nie jest źle, ale mogło by być lepiej. Włosy nadal lecą, ale w mniejszych ilościach - po kilka sztuk, a nie w sporej ilości. Jak dla mnie osobiście nie jest to ideał, bo chciałabym się pozbyć tego problemu całkowicie. Jak dla mnie lepszy jest Captavit z Herbapolu, który nie dość, że łagodzi skórę głowy to też zmniejsza wypadanie. Ale jak wiadomo jest to zależne od osoby.

Co do przetłuszczania się włosów. Jest ono w normie, ale przyznaję, że używam ideału do mycia - szamponu nr. 1 z tej serii który jest mistrzem w hamowaniu łojotoku, jednak ten balsam nie obciąża włosów na tyle by ten proces przyśpieszyć.

Cena jest ok, dostępność w normie. Bardzo wysoka jest jego wydajność - butelkę 600 ml wykończyłam w 2,5 miesiąca - to bardzo dobry rezultat.

Nie wiem jednak czy kupię go ponownie, bo szukam czegoś z lepszym rezultatem.W znaczeniu jest ok, ale cudu nie ma :) Jeśli jednak nie trafię na inne cudo, to będę pamiętać o nim, bo może i cudu nie ma, ale nie jest gorzej, a to jest wyjątkowo ważne :)

Używam tego produktu od: 2,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 cała butelka

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[910414].usefull || 0 }}% pomocna.

szkoda, że się nie udało

Balsam niestety mimo pokładanych w nim nadziei nie sprawił,że włosy mniej wypadają, wręcz przeciwnie-przy kazdym spłukiwaniu działa się tragedia, wielkie kłeby włosów w sitku;( jedyny plus to ciekawy zapach i nawet widoczny blask po użyciu, niestety u mnie zbytnio wzmaga przetłuszczanie. Nie mniej jednak rosyjskim kosmetykom dam jeszcze szansę

Ilość zużytych opakowań: jedno całe opakowanie

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[900425].usefull || 0 }}% pomocna.

Czemu nie działasz ?

Ma wspaniały skład stąd moje oczekiwania też były wysokie. Niestety nie radzi obie z moimi zniszczonymi farbowaniem włosami. Włosy myję co 3 dni i chyba w związku z tym potrzebna im bomba regeneracyjna, żeby jakoś móc zadziałać. Ten balsam nadaje się raczej do codziennego stosowania. Nie ma po nim efektu wow, ale do rzeczy

nie zauważyłam zmniejszonego wypadania
nie wspomaga rozczesywania moich splątanych włosów
nie nadaje im miękkości

Sam produkt jest wydajny, a przez swoją lejącą konsystencję łatwo się rozprowadza. Ma fajny dozownik, świetny skład i dobrą cenę. Niestety efektów bark.

Używam tego produktu od: 3 m-ce
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1-go

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[895131].usefull || 0 }}% pomocna.