Pervoe Reshenie, Zioła i Plony Agafii, Naturalne syberyjskie mydło ziołowe do kąpieli `Białe mydło Agafii`

Na bazie naturalnych składników stworzyli idealny produkt do pielęgnacji całego ciała. Mydło zawiera wyciągi , ekstrakty i oleje z ziół, kozie mleko, wyciąg z białej wierzby, mleczko pszczele, skrobie ryżową oraz wiele innych składników, które dają gwarancję wyjątkowej pielęgnacji i aromatu. Przeznaczone jest do delikatnej pielęgnacji ciała i włosów. Skóra pozostanie naturalnie gładka, odżywiona, zregenerowana, nawilżona, włosy wzmocnione, z naturalnym blaskiem, miękkie, łatwo układające się. Polecane osobom ceniącym naturalne produkty kosmetyczne do pielęgnacji każdego typu skóry.
Nie zawiera parabenów oraz sztucznych barwników, substancji zapachowych i myjących. Pieni się dzięki zawartości lukrecji i dwóch rodzajów mydlnicy lekarskiej. Nie wysusza skóry. Zawiera salicylany!

Składniki aktywne:
- Krwawnik pospolity (Achillea millefolium) - przeznaczony do pielęgnacji skóry wrażliwej, działa antyseptycznie i ściągająco.
- Arnika górska (Arnica montana) - przeciwdziała utracie wilgoci, zmiękcza skórę, usuwa poczucie napięcia.
- Szałwia lekarska (Salvia officinalis) - działa tonizująco, ściągająco, zmniejsza wypadanie włosów.
- Rumianek pospolity (Chamomilla recutita) - oczyszcza, zmiękcza i relaksuje skórę.
- Koniczyna łąkowa (Trifolium pratense) - zawiera witaminę młodości (E), oczyszcza, działa regenerująco.
- Głóg japoński (Crataegus Cuneata) - zawiera składniki odżywcze, działa regenerująco na skórę; włosy stają się miękkie i błyszczące.
- Jaśmin lekarski (Jasminum officinale) - regeneruje, tonizuje, wygładza drobne zmarszczki.
- Kwiat czeremchy (Padus Racemosa) - wygładza skórę, posiada lekki, świeży aromat.
- Wierzba biała (Salix alba) – reguluje wydzielanie sebum, oczyszcza, działa antybakteryjnie.
- Nostrzyk biały (Melilotus albus) - zawiera witaminy korzystne dla skóry, oczyszcza, rozjaśnia drobne przebarwienia skórne.
- Mierznica czarna (Ballota nigra) - działa antyseptycznie, zawiera witaminy C, B, B6, B12, odżywia i wzmacnia
- Śnieżyca letnia (Leucojum aestivum) - poprawia i normalizuje naturalne właściwości skóry.
- Miłek wiosenny (Adonis vernalis) - głęboko oczyszcza pory, posiada działanie złuszczające.
- Tarczyca bajkalska (Scutellaria baicalensis) - odżywia skórę, nadaje włosom miękkość i elastyczność.
- Oman wielki (Inula helenium) - oczyszcza pory, lekko rozjaśnia i wygładza skórę.
- Prawoślaz lekarski (Althaea officinalis) - usuwa stany zapalne, naturalny antyseptyk.
- Sosna długoigielna (Pinus Palustris) - działanie przeciwzapalne i dezynfekujące.
- Mniszek lekarski (Taraxucum officinale) - posiada fenomenalną ilość wartości odżywczych dla skóry i włosów. Wskazany dla wszystkich typów skóry.
- Jasnota biała (Lamium album) - działanie regulujące i wiążące, przywraca naturalny balans ph, wspomaga rozszerzenie porów skóry, dla ich lepszego oczyszczenia.
- Mydlnica lekarska (biała i czerwona) (Saponaria officinalis) - zawierają naturalne saponiny, środki pieniące, które miękko i delikatnie oczyszczają skórę i włosy.
Lukrecja gładka (Glycyrrhiza glabra) - delikatny środek pieniący, oczyszczający skórę.
- Cedr himalajski (Cedrus deodara) - usuwa podrażnienia skóry, sprzyja ich gojeniu, wzmacnia włosy, przeciwdziała ich wypadaniu.
OLEJE:
- Pszenica zwyczajna (Triticum Vulgare ) - odżywia i pielęgnuje skórę, zawiera dużą ilość witaminy E.
- Len zwyczajny (Linum usitatissum) - dzięki wysokiej zawartości witaminy E, działa regenerująco na komórki skóry i włosów.
- Kalina śliwolistna (Viburnum prunifolium) - stymuluje regenerację skóry, ściąga pory, włosom dodaje blasku.
- Szarłat zwisły (Amaranthus caudatus) - ma działanie odmładzające, wygładza skórę.
- Róża dzika (Rosa canina) - sprzyja odbudowie komórek, odżywia, napina skórę, powodując, że jest bardziej sprężysta.
- Łopian większy (Arctium lappa) - odżywia i wzmacnia cebulki włosowe, przeciwdziała wypadaniu włosów, obniża ryzyko pojawienia się łupieżu.
- Dynia zwyczajna (Cucurbita pepo) - działa zmiękczająco i tonizująco na skórę, powoduje, że włosy lepiej się układają.
AKTYWNE SKŁADNIKI NATURALNE:
- Kozie mleko (Goat milk) - wygładza skórę, odżywia włosy i dodaje im witalności.
- Wosk pszczeli (Beeswax) - wzmacnia włosy i dodaje im blasku; skórę chroni od niekorzystnych czynników zewnętrznych.
- Mleczko pszczele (Royal jelly) - unikalny produkt, działa regenerująco na komórki, odmładza skórę, przeciwdziała wypadaniu włosów.
- Skrobia ryżowa (Oryza sativa strach) - usuwa zaczerwienienia, podrażnienia skóry, zapobiega nadmiernemu złuszczaniu skóry, zapewnia ochronę skórze i włosom w niekorzystnych pogodowo okresach roku.
- Olej z nasion owsa (Water avena sativa kernel) - ma działanie odżywcze i nawilżające na skórę, ściąga, podkreśla jej delikatność i aksamitność.

Skład INCI: Aqua, Cedrus Deodara Oil, Linum Usitassimum Oil, Amaranthus Caudatus Oil, Arcticum Lappa Oil, Cucurbita Pepa Oil, Chamomilla Recutita Oil, Rosa Canina Oil, Viburnum Prunifolium Oil, Triticum Vulgare Oil, Achillea Millefolium Intractum, Arnica Montana Intractum, Salvia Officinalis Intractum, Trifolium Pratense Intractum, Crataegus Cuneata Intractum, Jasminum Officinale Intractum, Padus Racemosa Intractum, Salix Alba Intractum, Chamomilla Recutita Intractum, Taraxucum Officinale Intractum, Sodium Laureth Sulfate, Sorbitol, Cocamide DEA, Melilotus Albus Extract, Ballota Nigra Extract, Leucojum Aestivum Extract, Adonis Vernalis Extract, Salix Alba Extract, Scutellaria Baicalensis Extract, Inula Helenium Extract, Althea Officinalis Extract, Glycyrrhiza Glabra Extract, Saponaria Alba Officinalis Extract, Soponaria Rubra Officinalis Extract, Pinus Palustris Extract, Lamium Album roqt Extract, Goat Milk, Beeswax, Royal Jelly, Oryza Sativa Strach, Water Avena Sativa Kernel, Kathon CG

/n/

Wszechstronny

Z trzech mydeł z tej serii, białe lubię najbardziej, ponieważ jest najdelikatniejsze. Używam go wieczorem do zmywania makijażu, napina lekko skórę, ale nie przejmuje się tym bo i tak na noc intensywnie ją nawilżam. Czasami myję nim całe ciało, ale nie za często, bo najlepiej na moją skórę działa mycie ją żelem do higieny intymnej z ziaji z kwasem askorbinowym. Myje nim włosy co 2,3 mycie, są bardziej puszyste, dobrze oczyszczone, ale dla pewności zawsze po tym używam odżywki do spłukiwania. Można też dorzucić go do prania czy w pralce czy ręcznego. Jest mało inwazyjne i bardzo wydajne, super na wyjazd bo eliminuje konieczność brania ze sobą dużej ilości kosmetyków.

Postawiłam mu duże wymagania

Jako, że mam problemy z włosami i skórą głowy, staram sie szukać innych, niestandardowych rozwiązań.
Jakie mam problemy: Włosy mi się przerzedziły, nie wypadają już, ale jakoś ciężko z pojawianiem sie nowych baby hair, troszkę z tego powodu mam prześwity. Borykam się z przetłuszczającą skórą głowy i to dosyć intensywnie, ponieważ moja skóra nie może wytrzymać w świeżości nawet 24h. Staram sie jak mogę, ale sebum szaleje.
Chciałam spróbować czegoś, co będzie łagodne, z przyjemnym składem, co dobrze oczyści moją skórę głowy, ale jednocześnie jej nie podrażni.
Zaznaczam tutaj, że właśnie w takim celu stosowałam to mydło, czyli na włosy. Nie wiem jak się sprawdza na ciało czy twarz.
Faktycznie, nie zauważyłam tego w sklepie, ale mamy w składzie SLES, więc jak ktoś nie lubi, to warto o tym wiedzieć. Dalej już mamy same dobroci, olejek, ekstrakty i zioła.
Mydło jest bardzo wydajne i ma specyficzny zapach, jak dla mnie taki mocno mydlany. Za bardzo nie wyczuwam tutaj ziół.
Jak się stosuje ten produkt na włosy? Więc tak, zawsze przy myciu dwukrotnie spieniam sobie włosy. Mydło dobrze się pieni i należycie domywa włosy, nawet z olejków. Jedynie nie radził sobie z serum olejkowym dwufazowym z Loreala (zapewne ze względu na jakiś składnik). Wówczas włosy wyglądały na przetłuszczone. W innych przypadkach dobrze mył włosy, doczyszczał je, był delikatny dla skóry głowy - nie zauważyłam żadnych reakcji niepożądanych. Jeżeli chodzi o inne efekty, to w sumie nie zauważyłam nic więcej - żadnego nawilżenia, odżywienia, regeneracji, wysypu baby hair, itd.
Czyli dobrze się sprawdził po prostu do mycia głowy oraz był łagodny dla skóry głowy. Dałabym mu nawet może 4 gwiazdki za powyższe fakty, za skład. Uważam jednak, że cena produktu jest zbyt wysoka. Gdyby dawał spektakularne efekty to rozumiem. Nie kupię go ponownie.

Mięciutkie jak pianka

plusy:
+ delikatny mydlany zapach
+ dobrze oczyszcza
+ dobrze się pieni

minusy:
- kiepsko się rozprowadza

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
- za wysoka cena
- słaba dostępność
+ fajne opakowanie

wrastające włoski

Przyjemne, ale nie do włosów

Mydło jest bardzo wydajne, ma bardzo ładny skład (mówię o tym produkowanym w Rosji), przepięknie pachnie i ma naprawdę przyjemną kremową konsystencję (najlepiej rozetrzeć je na suchych dłoniach i dopiero zmoczyć).
Jest bardzo delikatne, nie wysusza, nie podrażnia, nie pozostawia uczucia ściągnięcia.

Bez obaw możemy nim umyć twarz, a nawet kilkuletnie dziecko z wrażliwą skórą :)

Do włosów się nie sprawdziło - fakt, dobrze zmywa oleje, ale zarówno u mnie jak i u córki powoduje przyklap i szybsze przetłuszczanie włosów.

Jeśli planujecie używać go jak delikatnego środka myjącego do ciała i twarzy, jak najbardziej polecam. Jest warte swojej ceny, jednak moim zdaniem bardziej wszechstronna i lecznicza jest wersja czarna.

Ultra delikatne, kremowe, po prostu cudowne!

Mydło białe różni się znacząco od mydła czarnego, nie tylko w działaniu..Jest masełkowate, bardziej zbite, kremowe, delikatne. Bardzo dobrze rozprowadza się po skórze, tworząc delikatną, otulającą emulsję. Jest bardziej wydajne niż mydło czarne. Pachnie bardzo, bardzo dziewczęco, zwiewnie, delikatnie (wyczuwam lody śmietankowe), coś leśnego i zapach kwiatów polnych.

Mydło białe nie jest tak popularne jak czarne, a szkoda, bo jest naprawdę świetne! O ile mydło czarne jest bardzo specyficzne, mocne, odkażające, to mydło białe jest zdecydowanie bardziej łagodne i nie potrzebuję przerw, bo nigdy (naprawdę) mnie nie podrażniło, ani nie wysuszyło. Jego stosowanie jest niesamowitą przyjemnością i nie wyobrażam sobie domowego SPA bez tego kosmetyku. Mogłabym dosłownie umyć nim wszystko i żyć błogo :)

Jest delikatne, kremowe i w zasadzie nie mam mu nic do zarzucenia. Jedynie średnio sprawdza się jako szampon do włosów (raz na jakiś czas daje świetne efekty, ale niestety nie takie jak mydło czarne), natomiast nadrabia w pielęgnacji twarzy i ciała. Gdyby było tańsze, to z pewnością zastąpiłoby mi tradycyjne mydła.:(

Jest taką małą namiastką luksusu.. nie dość, że zostawia skórę i włosy jedwabiście miękkie, gładkie, delikatne, to jeszcze pięknie pachnie. Może nie jest to jadalny zapach (za którymi wprost przepadam), ale jest niezwykle przyjemny i lekki, nie drażni mojego nosa, a stałam się bardzo czuła na zapachy. Jest idealne do wrażliwej, ulegającej przesuszeniom skóry.

Nie żałuję, że zakupiłam ten produkt, ponieważ świetnie uzupełnia się z mydłem czarnym. Zauważyłam ciekawą zależność między tymi produktami, ponieważ kiedy zawodzi mydło czarne, sprawdza się wersja biała.

Twarz

Mydło białe zdecydowanie bardziej przypadło mi do gustu i bez obaw mogę oczyszczać nim twarz nawet codziennie. Mimo delikatnego ściągnięcia skóry (co zdarza mi się po każdym żelu do twarzy), nie podrażniło mnie ani nie uczuliło. Doskonale oczyszcza skórę, ale nie zostawia jej tak skrzypiącej jak mydło czarne. Zdecydowanie lepiej się rozprowadza, jest bardziej kremowe i przypomina delikatny, treściwszy żel. Nie spowodowało u mnie zaskórników, ani stanów zapalnych, nie miało negatywnego wpływu na moją cerę. Bardzo fajnie łagodzi podrażnienia, nic mnie po nim nie swędzi i nie piecze. Nie wysusza skóry na wiór, nie wzmaga też przetłuszczania. W składzie znajdziemy m.in ekstrakt z wierzby białej, lukrecji gładkiej, mydlnicę lekarską, arnikę górską, czy tarczycę bajkalską. Są to ekstrakty, z którymi bardzo się lubię i często szukam ich w kosmetykach. I oczywiście ukochany olej lniany - zdecydowany faworyt wśród olei, stosowany zewnętrznie, czy wewnętrznie zawsze działa cuda. Polecam każdemu!

Ciało

Mogłabym pluskać się nawet co godzinę, jeśli byłoby mi dane używać tego kosmetyku :) Oprócz takich walorów jak miła, delikatna, wręcz kremowa konsystencja, nie mogę mu ująć właściwości zmiękczających i nawilżających. Nie odczuwam potrzeby używania balsamu/masła po kąpieli, ponieważ czuję, że mydło białe już doskonale zatroszczyło się o moją skórę :) Łagodzi wszelkie zmiany zapalne, sprawdza się przy ogólnym podrażnieniu . Łagodzi swędzenie. Sprawdza się jako myjadło do stref intymnych.

Włosy

I tutaj spisało się średnio, na pewno będą z niego bardziej zadowolone osoby o włosach suchych i ciężkich. Moje delikatne, cienkie włosy, w dość dobrej kondycji średnio polubiły się z tym produktem, choć bywały dni, że sprawdzało się genialnie. Na plus oczywiście to, że włosy po jego użyciu były zawsze doskonale zmiękczone i nawilżone, ale niestety lubi przyspieszać przetłuszczanie włosów. Stosowane z umiarem raz na jakiś czas sprawdza się naprawdę świetnie, zwłaszcza wtedy kiedy moja skóra głowy jest przesuszona, a ja nie mam czasu na kręcenie serum z mocznikiem i glukonolaktonem. Domywa oleje przy pierwszym myciu. Bardzo dobrze pielęgnuje włosy i działa jak odżywka, nie plącze włosów. Lubię używać go naprzemiennie z mydłem czarnym.

Skład różni się zdecydowanie od mydła czarnego, które ma wyśmienity skład dla skóry typowo tłustej. Mydło białe ma idealną kompozycję składników dla skóry suchej, wrażliwej, ulegającej podrażnieniom i przesuszeniom.Osoby, które próbowały mydła czarnego,a okazało się zbyt mocne, koniecznie spróbujcie tej wersji ;) Jest delikatniejsze, ale jego działanie jest odczuwalne.

• Krwawnik pospolity (Achillea millefolium)- działa dezynfekująco I wybielająco, pomaga w pielęgnacji cery tłustej oraz mieszanej z rozszerzonymi porami, hamuje wypadanie włosów

• Arnika górska (Arnica montana)- pozyskiwane z niej ekstrakty bardzo dobrze przenikają przez naskórek i bez problemów docierają do głębokich warstw skórnych. Wykazuje działanie przeciwzapalne, nadaje się do pielęgnacji tłustych włosów oraz cer trudnych, ze skłonnościami do łojotoku, zmniejszające obrzęki, opuchlizny i bolesność skóry, poprawiające wytrzymałość ścian włosowatych naczyń krwionośnych, obkurczające naczynia, zmniejszające zaczerwieniania na skórze

• Szałwia lekarska (Salvia officinalis)- działa na włosy stymulująco, odżywia oraz wzmacnia je, działa odświeżająco na skórę głowy, zapobiega podrażnieniom. Dzięki niej włosy stają się zdrowsze i piękniejsze. Ponadto szałwia ma właściwości odkażające skórę głowy. Dodatkowo przeciwdziała nadmiernemu przetłuszczaniu i rozszerzaniu się porów. Hamuje proces wypadania włosów oraz ma właściwości lecznicze, przeciwłupieżowe, szałwia może również lekko przyciemnić oraz pogłębić ciemny kolor włosów

• Rumianek pospolity (Chamomilla recutita)- ma działanie przede wszystkim łagodzące podrażnioną skórę głowy, jest przeciwzapalny, przeciwbakteryjny i antyseptyczny, może lekko rozjaśniać włosy. Stosowany na na suche, matowe i zniszczone włosy w postaci maseczki, pozwala na ich regenerację. Dzięki niemu włosy wzmacniają się i uelastyczniają.

• Koniczyna łąkowa (Trifolium pratense)- działa korzystnie na skórę,podnosi jej nawilżenie i elastyczność, ujędrnia skórę i rozjaśnia optycznie cerę . Hamuje nadmierny łojotok i nadmierne rogowacenie skóry

• Głóg japoński (Crataegus Cuneata)- zawiera składniki odżywcze, działa regenerująco na skórę; włosy stają się miękkie i błyszczące.

• Jaśmin lekarski (Jasminum officinale)- przeznaczony do skóry suchej, dojrzałej, podrażnionej i wrażliwej, regeneruje, tonizuje, wygładza drobne zmarszczki.

• Kwiat czeremchy (Padus Racemosa)- nawilża, odżywia i wybiela skórę, usuwa stany zapalne i zmniejsza łojotok, posiada lekki, świeży aromat.

• Wierzba biała (Salix alba)- wyciągi z kory stosuje się do pielęgnacji cery tłustej, trądzikowej i mieszanej, reguluje wydzielanie sebum, oczyszcza, działa antybakteryjnie

• Nostrzyk biały (Melilotus albus)- ma działanie przeciwzapalne i rozmiękczające, zawiera witaminy korzystne dla skóry, oczyszcza, rozjaśnia drobne przebarwienia skórne

• Mierznica czarna (Ballota nigra)- działa antyseptycznie, zawiera witaminy C, B, B6, B12, odżywia i wzmacnia

• Śnieżyca letnia (Leucojum aestivum)- poprawia i normalizuje naturalne właściwości skóry.

• Miłek wiosenny (Adonis vernalis)- głęboko oczyszcza pory, posiada działanie złuszczające.

• Tarczyca bajkalska (Scutellaria baicalensis)- zawiera ponad 20 % związków flawonoidowych, z czego główne to bajkalina, bajkaleina i wagonina, łagodzi podrażnienia, stany zapalne i alergiczne; jest silnym antyoksydantem

• Oman wielki (Inula helenium)- działa antyseptycznie i przeciwbakteryjnie

• Prawoślaz lekarski (Althaea officinalis)- posiada właściwości przeciwzapalne,łagodzi podrażnienia, odświeża skórę

• Sosna długoigielna (Pinus Palustris)- silny antyoksydant, działa przeciwzapalnie, odżywczo i antyoksydacyjnie

• Mniszek lekarski (Taraxucum officinale)- posiada fenomenalną ilość wartości odżywczych dla skóry i włosów, wspomaga leczenie trądziku, likwiduje zaczerwienienia, redukuje stany zapalne. Mniszek zawiera w swoim składzie sporo magnezu, a więc przyczynia się do poprawienia kondycji skóry. Do tego ma działanie antyoksydacyjne, dlatego skutecznie walczy z wolnymi rodnikami odpowiedzialnymi ze postępowanie procesów starzenia. Ponadto poprawia cyrkulację w tkankach oraz działa oczyszczająco, więc cera staje się gładka i zyskuje zdrowy koloryt. Sok z mniszka posiada w swoim składzie substancję zmiękczającą, dzięki czemu czyni skórę jedwabiście gładką, solidnie nawilżoną, a także perfekcyjnie zabezpieczoną przed działaniem czynników przyspieszających jej starzenie się.

• Jasnota biała (Lamium album)- posiada właściwości oczyszczające, ściągające i regenerujące

• Mydlnica lekarska (biała i czerwona) (Saponaria officinalis)- delikatnie myje włosy , zawiera naturalne saponiny, związki te charakteryzują się działaniem oczyszczającym, zmiękczającym, ponadto działają przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo, przeciwwirusowo i przeciwzapalnie, pomocna przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy, łupieżu i wypadaniu włosów.

• Lukrecja gładka (Glycyrrhiza glabra)- delikatny środek pieniący, oczyszczający skórę.

• Cedr himalajski (Cedrus deodara)- wzmacnia włosy,zapobiega ich wypadaniu, likwiduje łupież,zmniejsza przetłuszczanie włosów, usuwa podrażnienia skóry

Oleje:

• Pszenica zwyczajna (Triticum Vulgare )- jest naturalnym zestawieniem niezwykle korzystnych w pielęgnacji skóry i włosów mikroelementów – witamin A, C, B oraz składników mineralnych. Odnajduje swoje znakomite zastosowanie przy neutralizowaniu podrażnień i stanów zapalnych skóry. Wykazuje przy tym właściwości regeneracyjne pomagając odbudować ubytki w tkance, działając nie tylko powierzchownie, ale i na głębsze warstwy skóry. Pozytywnie oddziaływuje na skórę łuszczącą się lub narażoną na przesuszenia, nadając jej jednocześnie gładkość i elastyczność. Stosowanie oleju zapewnia wytworzenie na powierzchni skóry filmu ochronnego, który hamuje dopływ promieni UV, jednocześnie utrudniając nadmierny odpływ wody, i tym samym powstrzymuje intensywne przesuszanie i wiotczenie skóry.

• Len zwyczajny (Linum usitatissum)- bogaty jest w witaminę E, oraz cynk , zawiera białko(czyli uwielbianych przez włosy aminokwasów) , olej , śluz , lecytynę , sole mineralne i nienasycone kwasy tłuszczowe, działa regenerująco, zmiękczająco, nawilżająco na włosy ,pozostawia je błyszczące, gładkie, mniej puszące

• Kalina śliwolistna (Viburnum prunifolium) - stymuluje regenerację skóry, ściąga pory, włosom dodaje blasku.

• Szarłat zwisły (Amaranthus caudatus) - ma działanie odmładzające, wygładza skórę.

• Róża dzika (Rosa canina)- ma działanie nawilżające, zmiękczające i wygładzające skórę, rozjaśniają skórę i zapobiegają powstawaniu plam pigmentacyjnych. Natomiast zawarty w dzikiej róży kompleks witamin z grupy B jest skuteczny w leczeniu łojotoku skóry i zapobiega szorstkości cery. Złuszczające działanie kwasów owocowych wykorzystane zostało w leczeniu zmian trądzikowych

• Łopian większy (Arctium lappa)- Reguluje zaburzenia czynności skóry oraz odżywia ją. Bez problemu regeneruje włosy po trwałych ondulacjach chemicznych i farbowaniu, odżywia i wzmacnia cebulki włosowe, hamuje wypadanie i przyspiesza wzrost włosów odnawia ich słabą i uszkodzoną strukturę. Działa korzystnie przy łupieżu, suchości, podrażnieniach, swędzeniu skóry głowy, zawiera naturalną inulinę, proteiny, oleje eteryczne i tłuste, substancje garbnikowe, sole mineralne, witaminy.

• Dynia zwyczajna (Cucurbita pepo)- działa kojąco oraz wspomaga procesy odnowy skóry. Poprawia stopień nawilżenia oraz elastyczność skóry. Zmniejsza szorstkość skóry,wygładza drobne zmarszczki. Działa przeciwzapalnie,przeciwalergicznie , a dodatkowo stymuluje działanie układu immunologicznego skóry. Witamina A wspomaga procesy regeneracyjne skóry, witamina C skutecznie wymiata wolne rodniki, a witamina E działa odmładzająco

AKTYWNE SKŁADNIKI NATURALNE:

• Kozie mleko (Goat milk)- obfituje w witaminy A, B, E, PP i D, a ponadto posiada w swoim składzie również takie składniki mineralne jak: wapń, potas czy fosfor. Zawartość kazeiny, o wiele wyższa niż w przypadku zwykłego mleka, zapewnia nawilżenie skóry, a mleczne proteiny pobudzają ja dodatkowo do produkcji kolagenu, związku odpowiedzialnego za jej jędrność. Jedwabista gładkość to efekt aktywności peptydów, które tworzą na powierzchni skóry naturalny film ochronny, a witalność, młody wygląd i zdrowy kolor – rezultat aktywności laktoferyny, neutralizującej szkodliwy wpływ wolnych rodników.

• Wosk pszczeli (Beeswax)- uelastycznia oraz zmiękcza skórę , zawiera w sobie wiele cennych kwasów takich jak: palmitynowy, melisowy, octowy, masłowy, walerianowy i wiele innych.Zapobiega wysuszaniu skóry. Uelastycznia i zmiękcza ją oraz nie pozwala na utratę wody przez naskórek.

• Mleczko pszczele (Royal jelly)- należy do najcenniejszych surowców naturalnych – w jego składzie znajdziemy wiele różnorodnych składników odżywczych, a należą do nich między innymi: magnez, potas, żelazo, miedź, mangan, kobalt, krzem, siarka, nikiel, cynk, witaminy A, C, D, E, PP i z grupy B (w tym kwas foliowy). przyspieszającym regenerację tkanek (w tym skóry – mleczko pszczele pobudza produkcję kolagenu), przeciwdziała wypadaniu włosów

• Skrobia ryżowa (Oryza sativa strach)- usuwa zaczerwienienia, podrażnienia skóry, zapobiega nadmiernemu złuszczaniu skóry, zapewnia ochronę skórze i włosom w niekorzystnych pogodowo okresach roku.

• Olej z nasion owsa (Water avena sativa kernel)- ma działanie odżywcze i nawilżające na skórę, ściąga, podkreśla jej delikatność i aksamitność.

Mydła zabezpieczone są dodatkowym wieczkiem, a w środku znajdziemy rozkładane etykiety o składnikach użytych w mydłach. Skromne,a takie ładne, tak jak opakowania. :) Choć są to produkty z lekką ściemą (mydlić to może nam producent, a nie mydlnica) , choć w gąszczu tych cudownych składników perfidnie czają się AŻ trzy detergenty (dość mocne) i średniej mocy konserwanty, to jestem skłonna ponownie wydać dość sporą sumę (kupuję je po około 35 złotych) , ponieważ są niezwykle wydajne, wszechstronne w użyciu i robią dobrze każdej części mojego ciała ;)

Pojemność takiego słoiczka to aż 500ml, przy takiej wydajności starczy na bardzo długo :)

Choć rosyjskie kosmetyki nie są już tak rozchwytywane w blogsferze i sama bardziej skłaniam się ku polskim produktom, to są to kosmetyki warte swojej horrendalnej, narzuconej przez dystrybutorów ceny (kto bez namysłu wyda 50złotych na mydło?). Zasługują na określenie \'lecznicze\' , gdyż ich działanie jest odczuwalne i widoczne gołym okiem. Mam także pewność, że nie są to jedynie śladowe ilości tych składników, ponieważ skład przedstawiony po rosyjsku dowodzi tego, że rolę zagęszczaczy stanowią oleje naturalnego pochodzenia. Muszę wspomnieć, że mamy tutaj wyciągi i oleje z 37 syberyjskich ziół, które skutecznie pielęgnują naszą skórę i włosy. Nie zawiera parabenów, sztucznych barwników, chemicznych substancji zapachowych . Mydło nie wysusza skóry.

Używam tego produktu od: około roku
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

prawie naturalne........

Dostałam 40 ml próbkę tego cuda od sklepu - sama bym nie kupiła ze względu na nie do końca naturalny skład, wbrew nazwie (po co ten sles??????).
No ale dostałam - nie wyrzucę, więc zużyłam. Bez przesadnej przyjemności jednak.
Przywykłam do dziwnych konsystencji różnych kosmetyków, więc nie zniechęcają mnie one, wręcz przeciwnie - intrygują :D Jednakże konsystencja tego mydła całkiem mi nie pasuje. Ciężko się go używa samymi łapkami, mydło jest jakby "sklejone", nie zmienia konsystencji pod wpływem wody w całości, zostają takie glutki, które nie chcą się rozpuścić nawet po dłuższym mydleniu ciała, takie kawałki bardziej zbite niż reszta produktu. Dość mocno mnie to denerwowało..... Oczywiście efekt ten nie dawał się we znaki przy stosowaniu mydła z gąbką lub rękawicą, ale ja lubię używać mydeł gołymi rękami :-).
Co do efektów - szału brak. Ot - mydło do mycia. Ładnie pachnie, ciekawie wygląda, ale jego używanie w niczym nie zachwyca. Myje, to plus :D czasem miałam wrażenie, że pomimo, iż na skórze pozostawała całkiem przyjemną i jedwabistą powłoczkę, to jednak lekko wysuszało. Na włosach pieniło się świetnie, super też oczyszczało, ale pomimo to obciążało moje włosy i sprawiało, że po umyciu były tępe i mocno splątane. Nie były też tak sprężyste i elastyczne jak zazwyczaj, były jakby przytłumione, przygaszone i niezbyt fajnie wyglądały.
Na pewno mydło jest wydajne.

Używam tego produktu od: używałam przez 2 miesiące
Ilość zużytych opakowań: 40 ml

Świetne z lekką ściemą

Oprócz zawartości SLES mimo całej ekologicznej otoczki (na szczęście dość daleko w składzie) kosmetyk praktycznie bez wad. W sumie dziwi mnie, że producent zdecydował się na dodanie tego składnika. Miałam już produkty, w których za pienienie się odpowiadała wyłącznie mydlnica i doskonale się sprawdzała (tutaj uświadczymy aż dwa jej rodzaje). Fakt, mydło potrafi pienić się jak szalone, jest przez to niesamowicie wydajne, ale czy naprawdę było warto ryzykować dla czegoś takiego reputację firmy prawdziwie przychylnej naturze i konsumentowi, nie upychającej w gąszczu składu syntetycznych detergentów i jednocześnie chwalącej się naturalnymi saponinami? Niezależnie od tego, jak naprawdę z ową szkodliwością SLES jest. Przecież sporo konsumentów po dokładnym przestudiowaniu składu (a w przypadku osób decydujących się na pielęgnację ekologiczną sporo tak właśnie robi) odłoży go z powrotem na sklepową półkę.

Przejdźmy jednak do samego działania. Tym jest jak najbardziej usatysfakcjonowana. Zwłaszcza w przypadku włosów - już dawno nie miały w sobie tak wiele energii i blasku, nawet w przypadku niezastosowania odżywki. Na nich też pieni się w moim przypadku najobficiej, mimo, iż są z natury tłuste. Po latach porażek na polu poszukiwania szamponu rozważam stałe przerzucenie się na ten produkt.

Mydło stosuję także regularnie do mycia twarzy. Skóra jest mocno oczyszczona i odświeżona, przy jednoczesnym braku naciągnięcia i przesuszenia. Niedużo kosmetyków to potrafi.

Pod prysznic stosuję stosunkowo najrzadziej, bo ogólnie mydeł tam używać nie lubię i nie za bardzo potrafię. Sprawdza się jednak i wtedy (chociaż na ciele pieni się gorzej), dzięki miękkiej masłowatej konsystencji daje się nałożyć także na myjkę. Poza tym, mimo sporych gabarytów słoika, jest świetnym rozwiązaniem na podróż, wtedy od stóp do głów możemy się umyć tylko nim.

Za opakowanie zapłaciłam 40 zł. Jest to sporo, zważywszy, że dochodzą do tego koszty wysyłki. Przy rozsądnym dozowaniu mydło może nam służyć naprawdę długo,
o dobroczynnych rezultatach nie zapominając. Dlatego jak najbardziej polecam. Opakowanie estetyczne, z cienkiego lecz solidnego plastiku, zapach specyficzny, lecz niebrzydki.

Używam tego produktu od: ponad dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Niestety, mydlenie, nie mydlnica.

Jestem dużym, marzącym dzieckiem, które uwielbia bajki, bo mają zawsze dobre zakończenie, dlatego bez dłuższego namysłu siegnęłam po przeczytaniu poniższej recenzji po kosmetyki tej marki. Niestety z ogromnym żalem muszę zaniżyć ocenę temu mydełku. Miała być bajka, a skończyło się na melodramacie. Mydło koszmarnie mnie uczuliło. Muszę przy tym podkreślić, że nie jestem alergiczką. Dzięki niemu nareszcie przekonałam się, co to prawdziwe uczulenie, bo żyłam dotąd w przekonaniu, że wiem, co to alergia na kosmetyki po przejściach ze skórą mojego synka. I teraz szczerze przyznaję, że jednak nie wiedziałam, do czego kosmetyki są tak naprawdę zdolne.

Na całym ciele pojawiła się okropnie swędząca, wędrująca pokrzywka, wygląda to mniej wiecej jak bąble po ukąszeniu komara, jest ich bardzo dużo, jeden na drugim, wędrują ( znikają w jednym miejscu i pojawiają się na kolejnej częsci ciała), i tak nonstop przez ok 3 dni, po czym pokrzywka znika. Niestety, w ciągu tego czasu nie idzie wytrzymać swędzenia, myślałam, że zadrapię się do kości. Nigdy wcześniej, a przynajmniej tam, gdzie moja pamięć sięga, nic mnie tak nie uczuliło. A pamięć mam dobrą. Radzę bardzo uważać.

Po otrzymaniu przesyłki, zobaczeniu tego ogromnego słoika i otwarciu go zakochałam się bez pamięci. Mydło ma konsystencję gumowatego, gęstego masła, zbitą i pachnie przepięknie.

Pieni się też bardzo fajnie i zgadzam się, genialnie myje i pielęgnuje włosy. Bardzo dobrze sie rozczesują bez odżywki, co jest w moim przypadku wielce pożądane i niezwykle rzadko spotykam szampony, po których moje długie włosy nie wymagają nałożenia czegoś odżywczego.

Niestety, i tu czar znów pryska, niczym piep...a bańka!!! To pienienie wcale nie jest zasługą mydlnicy lekarskiej, ani innych saponin występujących w roślinach, a po prostu najprawdziwszego z prawdziwych SLES! Recenzentki miały prawo go nie dostrzec w gąszczu i bogactwie całego składu, ja też go na poczatku nie zauważyłam, ale ONO tam naprawdę jest!!! Co prawda niewielka ilość, ale jednak:-(((

Mydło mimo wszystko polecam, jest wprost urzekające, na pewno jedyne w swoim rodzaju:-) Zużyję do mycia włosów, bo jakimś cudem tu spisuje się rewelacyjnie, a skóra głowy nie reaguje żadnym uczuleniem. Wyjaśnić tego jednak nie potrafię???

Uważam, że ocena na 3 gwiazdki jest słuszna, zasadna i sprawiedliwa, ale bardzo żałuję, że nie mogę przyznać wyżeszej noty. Babcia Agafia zamysł miała genialny. Szkoda, że nie wzięła pod uwagę, iż za parędziesiąt lat populację ludzką dotknie cywilizacyjna choroba zwana alergią:-( Tak kończy się bajka:-(

Co do pozostałych zakupionych przeze mnie produktów tej marki, to jestem "zadowolona" po "bardzo zadowolona". Recenzje wkrótce:-)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego, zużycie minimalne, pojemność ogromna

Fajny do wszystkiego

To moja pierwsza recenzja, bo urzywam mydła już dawno i nie mogę nie pochwalic. Myję i włosy i całe ciało, nie wysucha, jest bardzo delikatne. Miałam i czarne mydło, ale to bardziej podobało się, zapach fajniejszy.

Co do włosow, mam tłuste , i zauważyłam, że po umyciu, włosy są dłużej świeże, jakbz i mniej wypadają.

Jako do ciała - sprawuję się już jedynie na tym, że nie potrzebuję losjonu po każdej kąpieli.
No i skład o wiele lepszy, niż te różne z SLS.

Prepraszam za blędy, mieszkam w Litwie.

Używam tego produktu od: 2-3lata z przerwami
Ilość zużytych opakowań: 4 duże

Bajka z morałem:)

Ależ oczywiście, że kupię ponownie! Dlatego, że nie lubię mydeł...;)

Dawno temu, za górami, żyła sobie Dziewczynka nie lubiąca mydeł. Czyli ja. Od mydła w kostce skóra Dziewczynki wysychała, napinała się nieznośnie a każde mydło pozostawiało w mydelniczce obrzydliwe bagienko białawej ciapci.
Dziewczynka się oprotestowała i zaczęła używać żeli i olejków pod prysznic.
Aż trafiła na Mydło...

Mydło okazało się inne niż pozostałe mydła. Miało konsystencję gęstego, białego masła. Dziewczynka podeszła nieufnie do owego mydła, ale przekonał ją zapach: kwiatowo - ziołowy, cudny, delikatny i do tego pozostający na ciele.
Mycie skóry Mydłem sprawiało Dziewczynce dziką radość, bo skóra była czysta, pachnąca, i wcale nie spięta i podrażniona a nawilżona i miękka. Oprócz tego Mydło nadawało się również do mycia włosów i wcale nie pozostawiało ich sianowatych i trudnych do ułożenia. W dodatku Mydło pieniło sie delikatnie i Dziewczynka nigdy więcej nie widziała białej brei w mydelniczce.
Mydło było również wydajne, a kiedy Dziewczynka przeczytała skład, ze zdumieniem odkryła, że mydło nie zawiera szkodliwych substancji, a tylko zioła, te najlepsze dla obszaru, w którym mieszkała, i kozie mleko, które bardzo lubiła. I wosk pszczeli...

Dziewczynka bardzo polubiła Mydło i od tamtej pory tylko owego Mydła używa:)

Jaki z tego morał?
Spoglądajmy łaskawiej za Wschodnią Granicę:D