Przepisy Babci Agafii, Zioła i Plony Agafii, Naturalne syberyjskie mydło ziołowe do kąpieli `Białe mydło Agafii`

Sprawdź ceny produktu

Mydło zawiera wyciągi, ekstrakty i oleje z ziół, kozie mleko, wyciąg z białej wierzby, mleczko pszczele, skrobie ryżową oraz wiele innych składników, które dają gwarancję pielęgnacji i aromatu. Przeznaczone jest do pielęgnacji ciała i włosów. Skóra pozostanie gładka, odżywiona, zregenerowana, nawilżona, włosy wzmocnione, z blaskiem, miękkie, łatwo układające się.
Nie zawiera parabenów oraz sztucznych barwników, substancji zapachowych i myjących. Pieni się dzięki zawartości lukrecji i dwóch rodzajów mydlnicy lekarskiej. Nie wysusza skóry. Zawiera salicylany!

Strzał w dziesiątkę

Moja cera, skóra i włosy bardzo lubią to mydło. Jest to produkt wielofunkcyjny. Świetnie sprawdza się jako mydło pod prysznic, szampon oraz żel do demakijażu. Dobrze domywa, nie pozostawia uczucia ściągnięcia, nie wywołuje podrażnień. Obawiałam używać się go do twarzy, ale i w tym wypadku sprawdza się bez zarzutu (oczywiście do demakijażu oczu nie używam).
Konsystencja jest dość gęsta i toporna, a w trakcie używania nieco jeszcze wysycha. Nie mam jednak problemu z jego rozprowadzeniem.
Zapach bardzo ziołowy i mydlany, ale mi nie przeszkadza.
W skaldzie na drugim miejscu znajduje się sławny SLS. W przypadku tego mydła żadnej krzywdy mi nie wyrządza.
Jak skończę to opakowanie to na pewno sięgnę po inne rodzaje tego mydła.

Straszne

Wzięłam je, bo nie było czarnego... i to był okropny błąd. To mydło jest straszne. Używałam cedrowego i miodowego (jak do tej pory wypadają najlepiej) i czarnego. A to białe to kompletna porażka. Mydła te stosuję do ciała i włosów, a to konkretne jest gęste, nie chce się rozpienić ładnie w dłoniach dlatego na włosy używam go bardzo dużo (i dobrze, szybciej się skończy) i mam wrażenie, że dopiero po dwóch myciach włosy są czyste. Pachnie do tego jak proszek do prania. Straszne, nigdy więcej.

Prawie naturalne...

Uwielbiam wszystkie mydła syberyjskie Agafii , a białe wydaje mi się najdelikatniejsze. Słój dużej pojemności , umożliwiający wygodne wydobycie produktu . Mydło ma kolor biały i gęstą , żelową konsystencję.
Bardzo ładnie pachnie , delikatnie mlecznie , kwiatowo.
Dobrze się pieni ,najlepiej je stosować przy użyciu gąbki , lub myjki.
W składzie ogromna ilość naturalnych składników , ziół , ale niestety
znalazł się tam SLS , raczej w niewielkiej ilości bo nie zauważyłam jego wysuszającego działania na skórę.

Mydło jest naprawdę delikatne w swoim działaniu ,
ja stosuję go do mycia ciała .
Nie wysusza skóry, delikatnie ją nawilża. Jest aksamitne, delikatne, a skóra po jego użyciu jest miękka i pachnąca.
Dobre również do higieny intymnej ,nie podrażnia a łagodzi.
Daje długotrwałe uczucie odświeżenia.

produkt wielofunkcyny

Używam produktu jako żel pod prysznic i szampon. Świetnie się sprawdza w obu przypadkach i zaoszczędza czas podczas porannego prysznica.
Dobrze oczyszcza skórę głowy i nie powoduje, że włosy stają się "tępe". Po umyciu ciała pozostawia skórę lekko nawilżoną.

coś innego niż zwykły żel pod prysznic

lubie te rosyjskie mydla w słoiczku.
pięknie pachną, nie wysuszają skóry, są wydajne, coś innego niz zwykłe żele pod prysznic.

jedyny minus to że sa takie bardzo lejace, płynne, mogły by byc bardziej zwarte ale do przezycia;)

dla mnie warte polecenia, używałam kilku rodzajów i z każdego jestem zadowolona ale tez nie oczekuje cudów- mydlo to mydło ma myć i ładnie pachnieć i te zadania spełnia;)

Ulubione mydło all in one!

Cena trochę boli, ale jestem wstanie wybaczyć za efekty jakie daje ten produkt. Stosuję go na całe ciało i nawet włosy.
WŁOSY
Jest to jedyny produkt do włosów, który jest wstanie zmyć cały łupież ze skóry głowy. Mogę go stosować nawet przy codziennym myciu głowy i nie szkodzi włosom. Włosy są jak po dobrej terapii kosmetycznej, a to tylko mydło użyłam :) Oczyszcza,ale nie wysusza skóry głowy!
CIAŁO
Delikatne, gęste mydło otula ciało bez efektu piany. To co mi się podoba to , to, że nie wysusza skóry. Zapach bardziej neutralny, bez mocnych składników, dzięki temu mogę stosować nawet na podrażnioną skórę. Zaczerwienienia i podrażnienia znikają po myciu

Ogranicza wypadanie włosów

Opakowanie mydła jest przeurocze. Do tego całkiem wygodne. Mydło ma biały kolor. Jest gęste. Zapach jest moim zdaniem mdły, ale delikatny. Kosmetyk skutecznie pielęgnuje włosy. Jestem przekonana, że białe mydło Agafii (a także jego rodzeństwo - używam mydeł na przemian), ogranicza wypadanie włosów. Taka ilość ziół wpływa na nie bardzo korzystnie. Efekty można zauważyć dopiero po dłuższym używaniu, ale warto być cierpliwym. Mydła używam także do ciała. Skutecznie myje i oczyszcza. Ostatnio mydła pojawiły się w Lidlu za ok. 20 zł. Myślę, że warto spróbować.

Wszechstronny

Z trzech mydeł z tej serii, białe lubię najbardziej, ponieważ jest najdelikatniejsze. Używam go wieczorem do zmywania makijażu, napina lekko skórę, ale nie przejmuje się tym bo i tak na noc intensywnie ją nawilżam. Czasami myję nim całe ciało, ale nie za często, bo najlepiej na moją skórę działa mycie ją żelem do higieny intymnej z ziaji z kwasem askorbinowym. Myje nim włosy co 2,3 mycie, są bardziej puszyste, dobrze oczyszczone, ale dla pewności zawsze po tym używam odżywki do spłukiwania. Można też dorzucić go do prania czy w pralce czy ręcznego. Jest mało inwazyjne i bardzo wydajne, super na wyjazd bo eliminuje konieczność brania ze sobą dużej ilości kosmetyków.

Postawiłam mu duże wymagania

Jako, że mam problemy z włosami i skórą głowy, staram sie szukać innych, niestandardowych rozwiązań.
Jakie mam problemy: Włosy mi się przerzedziły, nie wypadają już, ale jakoś ciężko z pojawianiem sie nowych baby hair, troszkę z tego powodu mam prześwity. Borykam się z przetłuszczającą skórą głowy i to dosyć intensywnie, ponieważ moja skóra nie może wytrzymać w świeżości nawet 24h. Staram sie jak mogę, ale sebum szaleje.
Chciałam spróbować czegoś, co będzie łagodne, z przyjemnym składem, co dobrze oczyści moją skórę głowy, ale jednocześnie jej nie podrażni.
Zaznaczam tutaj, że właśnie w takim celu stosowałam to mydło, czyli na włosy. Nie wiem jak się sprawdza na ciało czy twarz.
Faktycznie, nie zauważyłam tego w sklepie, ale mamy w składzie SLES, więc jak ktoś nie lubi, to warto o tym wiedzieć. Dalej już mamy same dobroci, olejek, ekstrakty i zioła.
Mydło jest bardzo wydajne i ma specyficzny zapach, jak dla mnie taki mocno mydlany. Za bardzo nie wyczuwam tutaj ziół.
Jak się stosuje ten produkt na włosy? Więc tak, zawsze przy myciu dwukrotnie spieniam sobie włosy. Mydło dobrze się pieni i należycie domywa włosy, nawet z olejków. Jedynie nie radził sobie z serum olejkowym dwufazowym z Loreala (zapewne ze względu na jakiś składnik). Wówczas włosy wyglądały na przetłuszczone. W innych przypadkach dobrze mył włosy, doczyszczał je, był delikatny dla skóry głowy - nie zauważyłam żadnych reakcji niepożądanych. Jeżeli chodzi o inne efekty, to w sumie nie zauważyłam nic więcej - żadnego nawilżenia, odżywienia, regeneracji, wysypu baby hair, itd.
Czyli dobrze się sprawdził po prostu do mycia głowy oraz był łagodny dla skóry głowy. Dałabym mu nawet może 4 gwiazdki za powyższe fakty, za skład. Uważam jednak, że cena produktu jest zbyt wysoka. Gdyby dawał spektakularne efekty to rozumiem. Nie kupię go ponownie.

Mięciutkie jak pianka

plusy:
+ delikatny mydlany zapach
+ dobrze oczyszcza
+ dobrze się pieni

minusy:
- kiepsko się rozprowadza

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
- za wysoka cena
- słaba dostępność
+ fajne opakowanie

Przyjemne, ale nie do włosów

Mydło jest bardzo wydajne, ma bardzo ładny skład (mówię o tym produkowanym w Rosji), przepięknie pachnie i ma naprawdę przyjemną kremową konsystencję (najlepiej rozetrzeć je na suchych dłoniach i dopiero zmoczyć).
Jest bardzo delikatne, nie wysusza, nie podrażnia, nie pozostawia uczucia ściągnięcia.

Bez obaw możemy nim umyć twarz, a nawet kilkuletnie dziecko z wrażliwą skórą :)

Do włosów się nie sprawdziło - fakt, dobrze zmywa oleje, ale zarówno u mnie jak i u córki powoduje przyklap i szybsze przetłuszczanie włosów.

Jeśli planujecie używać go jak delikatnego środka myjącego do ciała i twarzy, jak najbardziej polecam. Jest warte swojej ceny, jednak moim zdaniem bardziej wszechstronna i lecznicza jest wersja czarna.

Ultra delikatne, kremowe, po prostu cudowne!

Mydło białe różni się znacząco od mydła czarnego, nie tylko w działaniu..Jest masełkowate, bardziej zbite, kremowe, delikatne. Bardzo dobrze rozprowadza się po skórze, tworząc delikatną, otulającą emulsję. Jest bardziej wydajne niż mydło czarne. Pachnie bardzo, bardzo dziewczęco, zwiewnie, delikatnie (wyczuwam lody śmietankowe), coś leśnego i zapach kwiatów polnych.

Mydło białe nie jest tak popularne jak czarne, a szkoda, bo jest naprawdę świetne! O ile mydło czarne jest bardzo specyficzne, mocne, odkażające, to mydło białe jest zdecydowanie bardziej łagodne i nie potrzebuję przerw, bo nigdy (naprawdę) mnie nie podrażniło, ani nie wysuszyło. Jego stosowanie jest niesamowitą przyjemnością i nie wyobrażam sobie domowego SPA bez tego kosmetyku. Mogłabym dosłownie umyć nim wszystko i żyć błogo :)

Jest delikatne, kremowe i w zasadzie nie mam mu nic do zarzucenia. Jedynie średnio sprawdza się jako szampon do włosów (raz na jakiś czas daje świetne efekty, ale niestety nie takie jak mydło czarne), natomiast nadrabia w pielęgnacji twarzy i ciała. Gdyby było tańsze, to z pewnością zastąpiłoby mi tradycyjne mydła.:(

Jest taką małą namiastką luksusu.. nie dość, że zostawia skórę i włosy jedwabiście miękkie, gładkie, delikatne, to jeszcze pięknie pachnie. Może nie jest to jadalny zapach (za którymi wprost przepadam), ale jest niezwykle przyjemny i lekki, nie drażni mojego nosa, a stałam się bardzo czuła na zapachy. Jest idealne do wrażliwej, ulegającej przesuszeniom skóry.

Nie żałuję, że zakupiłam ten produkt, ponieważ świetnie uzupełnia się z mydłem czarnym. Zauważyłam ciekawą zależność między tymi produktami, ponieważ kiedy zawodzi mydło czarne, sprawdza się wersja biała.

Twarz

Mydło białe zdecydowanie bardziej przypadło mi do gustu i bez obaw mogę oczyszczać nim twarz nawet codziennie. Mimo delikatnego ściągnięcia skóry (co zdarza mi się po każdym żelu do twarzy), nie podrażniło mnie ani nie uczuliło. Doskonale oczyszcza skórę, ale nie zostawia jej tak skrzypiącej jak mydło czarne. Zdecydowanie lepiej się rozprowadza, jest bardziej kremowe i przypomina delikatny, treściwszy żel. Nie spowodowało u mnie zaskórników, ani stanów zapalnych, nie miało negatywnego wpływu na moją cerę. Bardzo fajnie łagodzi podrażnienia, nic mnie po nim nie swędzi i nie piecze. Nie wysusza skóry na wiór, nie wzmaga też przetłuszczania. W składzie znajdziemy m.in ekstrakt z wierzby białej, lukrecji gładkiej, mydlnicę lekarską, arnikę górską, czy tarczycę bajkalską. Są to ekstrakty, z którymi bardzo się lubię i często szukam ich w kosmetykach. I oczywiście ukochany olej lniany - zdecydowany faworyt wśród olei, stosowany zewnętrznie, czy wewnętrznie zawsze działa cuda. Polecam każdemu!

Ciało

Mogłabym pluskać się nawet co godzinę, jeśli byłoby mi dane używać tego kosmetyku :) Oprócz takich walorów jak miła, delikatna, wręcz kremowa konsystencja, nie mogę mu ująć właściwości zmiękczających i nawilżających. Nie odczuwam potrzeby używania balsamu/masła po kąpieli, ponieważ czuję, że mydło białe już doskonale zatroszczyło się o moją skórę :) Łagodzi wszelkie zmiany zapalne, sprawdza się przy ogólnym podrażnieniu . Łagodzi swędzenie. Sprawdza się jako myjadło do stref intymnych.

Włosy

I tutaj spisało się średnio, na pewno będą z niego bardziej zadowolone osoby o włosach suchych i ciężkich. Moje delikatne, cienkie włosy, w dość dobrej kondycji średnio polubiły się z tym produktem, choć bywały dni, że sprawdzało się genialnie. Na plus oczywiście to, że włosy po jego użyciu były zawsze doskonale zmiękczone i nawilżone, ale niestety lubi przyspieszać przetłuszczanie włosów. Stosowane z umiarem raz na jakiś czas sprawdza się naprawdę świetnie, zwłaszcza wtedy kiedy moja skóra głowy jest przesuszona, a ja nie mam czasu na kręcenie serum z mocznikiem i glukonolaktonem. Domywa oleje przy pierwszym myciu. Bardzo dobrze pielęgnuje włosy i działa jak odżywka, nie plącze włosów. Lubię używać go naprzemiennie z mydłem czarnym.

Skład różni się zdecydowanie od mydła czarnego, które ma wyśmienity skład dla skóry typowo tłustej. Mydło białe ma idealną kompozycję składników dla skóry suchej, wrażliwej, ulegającej podrażnieniom i przesuszeniom.Osoby, które próbowały mydła czarnego,a okazało się zbyt mocne, koniecznie spróbujcie tej wersji ;) Jest delikatniejsze, ale jego działanie jest odczuwalne.

• Krwawnik pospolity (Achillea millefolium)- działa dezynfekująco I wybielająco, pomaga w pielęgnacji cery tłustej oraz mieszanej z rozszerzonymi porami, hamuje wypadanie włosów

• Arnika górska (Arnica montana)- pozyskiwane z niej ekstrakty bardzo dobrze przenikają przez naskórek i bez problemów docierają do głębokich warstw skórnych. Wykazuje działanie przeciwzapalne, nadaje się do pielęgnacji tłustych włosów oraz cer trudnych, ze skłonnościami do łojotoku, zmniejszające obrzęki, opuchlizny i bolesność skóry, poprawiające wytrzymałość ścian włosowatych naczyń krwionośnych, obkurczające naczynia, zmniejszające zaczerwieniania na skórze

• Szałwia lekarska (Salvia officinalis)- działa na włosy stymulująco, odżywia oraz wzmacnia je, działa odświeżająco na skórę głowy, zapobiega podrażnieniom. Dzięki niej włosy stają się zdrowsze i piękniejsze. Ponadto szałwia ma właściwości odkażające skórę głowy. Dodatkowo przeciwdziała nadmiernemu przetłuszczaniu i rozszerzaniu się porów. Hamuje proces wypadania włosów oraz ma właściwości lecznicze, przeciwłupieżowe, szałwia może również lekko przyciemnić oraz pogłębić ciemny kolor włosów

• Rumianek pospolity (Chamomilla recutita)- ma działanie przede wszystkim łagodzące podrażnioną skórę głowy, jest przeciwzapalny, przeciwbakteryjny i antyseptyczny, może lekko rozjaśniać włosy. Stosowany na na suche, matowe i zniszczone włosy w postaci maseczki, pozwala na ich regenerację. Dzięki niemu włosy wzmacniają się i uelastyczniają.

• Koniczyna łąkowa (Trifolium pratense)- działa korzystnie na skórę,podnosi jej nawilżenie i elastyczność, ujędrnia skórę i rozjaśnia optycznie cerę . Hamuje nadmierny łojotok i nadmierne rogowacenie skóry

• Głóg japoński (Crataegus Cuneata)- zawiera składniki odżywcze, działa regenerująco na skórę; włosy stają się miękkie i błyszczące.

• Jaśmin lekarski (Jasminum officinale)- przeznaczony do skóry suchej, dojrzałej, podrażnionej i wrażliwej, regeneruje, tonizuje, wygładza drobne zmarszczki.

• Kwiat czeremchy (Padus Racemosa)- nawilża, odżywia i wybiela skórę, usuwa stany zapalne i zmniejsza łojotok, posiada lekki, świeży aromat.

• Wierzba biała (Salix alba)- wyciągi z kory stosuje się do pielęgnacji cery tłustej, trądzikowej i mieszanej, reguluje wydzielanie sebum, oczyszcza, działa antybakteryjnie

• Nostrzyk biały (Melilotus albus)- ma działanie przeciwzapalne i rozmiękczające, zawiera witaminy korzystne dla skóry, oczyszcza, rozjaśnia drobne przebarwienia skórne

• Mierznica czarna (Ballota nigra)- działa antyseptycznie, zawiera witaminy C, B, B6, B12, odżywia i wzmacnia

• Śnieżyca letnia (Leucojum aestivum)- poprawia i normalizuje naturalne właściwości skóry.

• Miłek wiosenny (Adonis vernalis)- głęboko oczyszcza pory, posiada działanie złuszczające.

• Tarczyca bajkalska (Scutellaria baicalensis)- zawiera ponad 20 % związków flawonoidowych, z czego główne to bajkalina, bajkaleina i wagonina, łagodzi podrażnienia, stany zapalne i alergiczne; jest silnym antyoksydantem

• Oman wielki (Inula helenium)- działa antyseptycznie i przeciwbakteryjnie

• Prawoślaz lekarski (Althaea officinalis)- posiada właściwości przeciwzapalne,łagodzi podrażnienia, odświeża skórę

• Sosna długoigielna (Pinus Palustris)- silny antyoksydant, działa przeciwzapalnie, odżywczo i antyoksydacyjnie

• Mniszek lekarski (Taraxucum officinale)- posiada fenomenalną ilość wartości odżywczych dla skóry i włosów, wspomaga leczenie trądziku, likwiduje zaczerwienienia, redukuje stany zapalne. Mniszek zawiera w swoim składzie sporo magnezu, a więc przyczynia się do poprawienia kondycji skóry. Do tego ma działanie antyoksydacyjne, dlatego skutecznie walczy z wolnymi rodnikami odpowiedzialnymi ze postępowanie procesów starzenia. Ponadto poprawia cyrkulację w tkankach oraz działa oczyszczająco, więc cera staje się gładka i zyskuje zdrowy koloryt. Sok z mniszka posiada w swoim składzie substancję zmiękczającą, dzięki czemu czyni skórę jedwabiście gładką, solidnie nawilżoną, a także perfekcyjnie zabezpieczoną przed działaniem czynników przyspieszających jej starzenie się.

• Jasnota biała (Lamium album)- posiada właściwości oczyszczające, ściągające i regenerujące

• Mydlnica lekarska (biała i czerwona) (Saponaria officinalis)- delikatnie myje włosy , zawiera naturalne saponiny, związki te charakteryzują się działaniem oczyszczającym, zmiękczającym, ponadto działają przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo, przeciwwirusowo i przeciwzapalnie, pomocna przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy, łupieżu i wypadaniu włosów.

• Lukrecja gładka (Glycyrrhiza glabra)- delikatny środek pieniący, oczyszczający skórę.

• Cedr himalajski (Cedrus deodara)- wzmacnia włosy,zapobiega ich wypadaniu, likwiduje łupież,zmniejsza przetłuszczanie włosów, usuwa podrażnienia skóry

Oleje:

• Pszenica zwyczajna (Triticum Vulgare )- jest naturalnym zestawieniem niezwykle korzystnych w pielęgnacji skóry i włosów mikroelementów – witamin A, C, B oraz składników mineralnych. Odnajduje swoje znakomite zastosowanie przy neutralizowaniu podrażnień i stanów zapalnych skóry. Wykazuje przy tym właściwości regeneracyjne pomagając odbudować ubytki w tkance, działając nie tylko powierzchownie, ale i na głębsze warstwy skóry. Pozytywnie oddziaływuje na skórę łuszczącą się lub narażoną na przesuszenia, nadając jej jednocześnie gładkość i elastyczność. Stosowanie oleju zapewnia wytworzenie na powierzchni skóry filmu ochronnego, który hamuje dopływ promieni UV, jednocześnie utrudniając nadmierny odpływ wody, i tym samym powstrzymuje intensywne przesuszanie i wiotczenie skóry.

• Len zwyczajny (Linum usitatissum)- bogaty jest w witaminę E, oraz cynk , zawiera białko(czyli uwielbianych przez włosy aminokwasów) , olej , śluz , lecytynę , sole mineralne i nienasycone kwasy tłuszczowe, działa regenerująco, zmiękczająco, nawilżająco na włosy ,pozostawia je błyszczące, gładkie, mniej puszące

• Kalina śliwolistna (Viburnum prunifolium) - stymuluje regenerację skóry, ściąga pory, włosom dodaje blasku.

• Szarłat zwisły (Amaranthus caudatus) - ma działanie odmładzające, wygładza skórę.

• Róża dzika (Rosa canina)- ma działanie nawilżające, zmiękczające i wygładzające skórę, rozjaśniają skórę i zapobiegają powstawaniu plam pigmentacyjnych. Natomiast zawarty w dzikiej róży kompleks witamin z grupy B jest skuteczny w leczeniu łojotoku skóry i zapobiega szorstkości cery. Złuszczające działanie kwasów owocowych wykorzystane zostało w leczeniu zmian trądzikowych

• Łopian większy (Arctium lappa)- Reguluje zaburzenia czynności skóry oraz odżywia ją. Bez problemu regeneruje włosy po trwałych ondulacjach chemicznych i farbowaniu, odżywia i wzmacnia cebulki włosowe, hamuje wypadanie i przyspiesza wzrost włosów odnawia ich słabą i uszkodzoną strukturę. Działa korzystnie przy łupieżu, suchości, podrażnieniach, swędzeniu skóry głowy, zawiera naturalną inulinę, proteiny, oleje eteryczne i tłuste, substancje garbnikowe, sole mineralne, witaminy.

• Dynia zwyczajna (Cucurbita pepo)- działa kojąco oraz wspomaga procesy odnowy skóry. Poprawia stopień nawilżenia oraz elastyczność skóry. Zmniejsza szorstkość skóry,wygładza drobne zmarszczki. Działa przeciwzapalnie,przeciwalergicznie , a dodatkowo stymuluje działanie układu immunologicznego skóry. Witamina A wspomaga procesy regeneracyjne skóry, witamina C skutecznie wymiata wolne rodniki, a witamina E działa odmładzająco

AKTYWNE SKŁADNIKI NATURALNE:

• Kozie mleko (Goat milk)- obfituje w witaminy A, B, E, PP i D, a ponadto posiada w swoim składzie również takie składniki mineralne jak: wapń, potas czy fosfor. Zawartość kazeiny, o wiele wyższa niż w przypadku zwykłego mleka, zapewnia nawilżenie skóry, a mleczne proteiny pobudzają ja dodatkowo do produkcji kolagenu, związku odpowiedzialnego za jej jędrność. Jedwabista gładkość to efekt aktywności peptydów, które tworzą na powierzchni skóry naturalny film ochronny, a witalność, młody wygląd i zdrowy kolor – rezultat aktywności laktoferyny, neutralizującej szkodliwy wpływ wolnych rodników.

• Wosk pszczeli (Beeswax)- uelastycznia oraz zmiękcza skórę , zawiera w sobie wiele cennych kwasów takich jak: palmitynowy, melisowy, octowy, masłowy, walerianowy i wiele innych.Zapobiega wysuszaniu skóry. Uelastycznia i zmiękcza ją oraz nie pozwala na utratę wody przez naskórek.

• Mleczko pszczele (Royal jelly)- należy do najcenniejszych surowców naturalnych – w jego składzie znajdziemy wiele różnorodnych składników odżywczych, a należą do nich między innymi: magnez, potas, żelazo, miedź, mangan, kobalt, krzem, siarka, nikiel, cynk, witaminy A, C, D, E, PP i z grupy B (w tym kwas foliowy). przyspieszającym regenerację tkanek (w tym skóry – mleczko pszczele pobudza produkcję kolagenu), przeciwdziała wypadaniu włosów

• Skrobia ryżowa (Oryza sativa strach)- usuwa zaczerwienienia, podrażnienia skóry, zapobiega nadmiernemu złuszczaniu skóry, zapewnia ochronę skórze i włosom w niekorzystnych pogodowo okresach roku.

• Olej z nasion owsa (Water avena sativa kernel)- ma działanie odżywcze i nawilżające na skórę, ściąga, podkreśla jej delikatność i aksamitność.

Mydła zabezpieczone są dodatkowym wieczkiem, a w środku znajdziemy rozkładane etykiety o składnikach użytych w mydłach. Skromne,a takie ładne, tak jak opakowania. :) Choć są to produkty z lekką ściemą (mydlić to może nam producent, a nie mydlnica) , choć w gąszczu tych cudownych składników perfidnie czają się AŻ trzy detergenty (dość mocne) i średniej mocy konserwanty, to jestem skłonna ponownie wydać dość sporą sumę (kupuję je po około 35 złotych) , ponieważ są niezwykle wydajne, wszechstronne w użyciu i robią dobrze każdej części mojego ciała ;)

Pojemność takiego słoiczka to aż 500ml, przy takiej wydajności starczy na bardzo długo :)

Choć rosyjskie kosmetyki nie są już tak rozchwytywane w blogsferze i sama bardziej skłaniam się ku polskim produktom, to są to kosmetyki warte swojej horrendalnej, narzuconej przez dystrybutorów ceny (kto bez namysłu wyda 50złotych na mydło?). Zasługują na określenie \'lecznicze\' , gdyż ich działanie jest odczuwalne i widoczne gołym okiem. Mam także pewność, że nie są to jedynie śladowe ilości tych składników, ponieważ skład przedstawiony po rosyjsku dowodzi tego, że rolę zagęszczaczy stanowią oleje naturalnego pochodzenia. Muszę wspomnieć, że mamy tutaj wyciągi i oleje z 37 syberyjskich ziół, które skutecznie pielęgnują naszą skórę i włosy. Nie zawiera parabenów, sztucznych barwników, chemicznych substancji zapachowych . Mydło nie wysusza skóry.

Używam tego produktu od: około roku
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie