Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Make Up Academy, 12 Shade Palette (Paleta cieni do powiek)

Make Up Academy, 12 Shade Palette (Paleta cieni do powiek)

Palety Make Up Academy 12 Shade Palette składają się z dwunastu odcieni i występują w siedmiu wersjach kolorystycznych, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Cienie Make Up Academy są miękkie i dobrze się rozcierają.

Jak za takie pieniądze.. Cudo.

Posiadam paletę Heaven & Earth, czyli wszelkie odcienie brązów i złota. Muszę przyznać, że dawno jej nie używałam.. Ale kiedy otworzyłam ją kolejny raz.. Znów się zakochałam. Aż chce się malować!
Nie ma się co oszukiwać, paleta wygląda dość tanio - choć napis "MUA" lekko poprawia sytuację. :) Paletka jest mała, kompaktowa. Idealna do większej może kosmetyczki.
W środku znajduje się 12 cieni, w tym wszystkie o satynowym (mocno połyskującym) wykończeniu. Mają dość miękką, masełkową konsystencję. Daleko im do tępych, sypiących się matów (choć w istocie się nieco sypią). Paleta zawiera w sobie tak odcienie chłodne jak i ciepłe. Stanowić może bazę jak i dodatek do makijażu oka. Golden Sand i Canyon - bomba. Na poważnie piękne odcienie.
Co do pracy z nimi - jak wspominałam - osypują się nieco. Pigment jest dość ciekawy, cienie nie zanikają, nie wyblendowują się. A same ze sobą pracują jak marzenie. Niestety, by zbudować codzienny makijaż potrzebujemy czegoś matowego. Ale jako paleta dodatkowa.. No można zakupić :)

Plusy:
- kolorystyka (12 kolorów w zimnych i ciepłych tonacjach)
- masełkowata, kremowa konsystencja
- dobra pigmentacja (jak za te 20zł!)
- lekki satynowometaliczny błysk
- cienie ładnie się blendują, bez problemu ze sobą pracują
- cienie nie wycierają się w ciągu dnia, utrzymują się na powiece
- cena
- wydajność

Minusy:
- dość "tania paleta"
- lekko się osypują
- dostępność (jedynie drogerie internetowe)

Przyjemnie

Całkiem dobra jakość cieni za niską cenę. Polecałabym głównie do makijażów dziennych ale odważyłam się kiedyś stworzyć nimi makijaż wieczorowy i wyszedł niczego sobie.

bardzo dobra

W swojej kolekcji posiadam paletkę MUA Undressed.

Zalety:
kolory zarówno w tonacji ciepłej, jak i zimnej
duży wybór kolorów
długo wytrzymują na skórze
dobrze się blendują
dobrze napigmentowane
tanie
idealne dla osób, które zaczynają swoją przygodę z makijażem

Wady:
lekko się osypują przy aplikacji
dostępne tylko przez internet
plastikowe, łatwo łamiące się opakowanie

Glov

To jest to!

Poszukiwania dobrej paletki, przystępnej cenowo zakończone sukcesem.
Posiadam wersję Hall Of Fame, do niej będę się odnosić. (Zawsze używam bazy pod cienie).

PLUSY:
+ ogólnie o paletkach MUA -> różne zestawy kolorystyczne do wyboru (naturalne, kolorowe, imprezowe)
+ w paletce HOF mamy cienie perłowe (10) oraz matowe (2)
+ cienie perłowe są mocno napigmentowane
+ dobrze rozprowadzają się na powiece
+ są trwałe (makijaż idealny cały dzień, całą noc, aczkolwiek można brać poprawkę na to, że korzystam zawsze i bez wyjątku z bazy pod cienie)
+ nie bledną
+ nie zbierają się w zagłębieniu powieki
+ kolory łatwo blendują się ze sobą
+ cena 20 zł za całkiem dobrą jakościowo paletkę
+ wygodny aplikator, który dobrze współpracuje. Nakładanie cieni to czysta przyjemność

NEUTRALNIE:
+/- opakowanie - zwykły plastik, ale zabierałam je kilka razy w podróż i jeszcze nigdy mu się nic nie stało

MINUSY:
- cienie trochę się pylą i delikatnie osypują się podczas aplikacji (później nie ma już z tym problemu). Sporo znajdziemy ich pod okiem po nałożeniu.
- cienie matowe nie są tak dobrze napigmentowane jak perłowe
- dostępność - nie wiem, czy można dostać je w sklepie stacjonarnym. Zawsze zamawiam z drogerii internetowej

Zdecydowanie kupię ponownie i polecam z czystym sumieniem

Tanio nie znaczy źle

Uwielbiam te paletki za to że, są przede wszystkim TANIE a ich jakość jest bardzo dobra. Posiadam wersję tej paletki Hall Of Fame. Kolory fajnie dobrane w opakowaniu, które mimo rzucania i upadania nie rozpadło się.

Plusy:
+Cena. Bardzo tanio za świetną jakość produktu.
+Dobra pigmentacja.
+Cienie utrzymują się cały dzień i nie osypują się.
+Opakowanie mimo tego, że jest wykonane z taniego plastiku daje radę i jest wytrzymałe nawet w podróży.

Minusy:
-Nie są dostępne stacjonarnie. Ale są dostępne w drogeriach internetowych :)

Używam tego produktu od: od roku
Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Niezłe

Cienie jak na taką cenę mają dobrą pigmentację . Kilka godzin utrzymują się na powiekach oczywiście z bazą ( bo cienie nie zostały stworzone żeby używać ich bez bazy czy korektora ) .Mam je naprawdę długo i dość często ich używam . Troszkę się osypują , jednak przy takim wydatku to nic dziwnego . Mimo wszystko polecam wypróbować :)

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: cały czas używam

Sprawdzony

Można śmiało powiedzieć ,że jest to bardzo zbliżony wizualnie jak i jakościowo (!) odpowiednik bardzo znanej marki produkujący znane wszystkim paletki SL .
Kupiłam z ciekawości czy rzeczywiście tańsze nie oznacza gorszę ? No i jednak można zrobić bardzo dobry produkt w przystępnej cenie na każdą kieszeń !

Plusy :
-śliczne kolory które pasują do każdych tęczówek oczu
-coraz szerzy wybór kolorystyczny paletek
-cena
-długotrwałe utrzymywanie się na powiece
-kolory bardzo łatwo blenduje się ze sobą przez co mamy fajny efekt

Minusy :
-do kupienia chyba tylko przez internet ,stacjonarnie nigdzie ich nie widziałam

Używam tego produktu od: 1 rok

Dobra i tania

+ Jakość jest wg mnie porównywalna do Sleeka, cena niższa.
+ tanie
+ lubię mieć dobre cienie i dużo różnych, z tymi cieniami mogę sobie na to pozwolić
+ dobre do zabawy z cieniami oraz dla początkujących

- trochę się osypują

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

dobre cienie, za dobrą cenę

Mam paletkę Heaven and Earth i jest to dobra paletka za świetną cenę, cienie mają bardzo dobrą pigmentację, dobrze się rozcierają, z trwałością się nie wypowiem bo mam tak tłustą powiekę, że bez bazy i tak nie dadzą rady no i taka paletka cieni kosztuje 20zł, czego chcieć więcej?

Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego

HIT z niskiej półki cenowej!

Właściwie nie mam się do czego przyczepić, w cenie ok. 25 zł dostajemy paletkę 12 cieni, którymi wyczarujemy makijaż zarówno dzienny, jak i wieczorowy.
Po 3 m-cach uzytkowania paleta wygląda idealnie, wieczko choć plastikowe, twarde nie połamało się, nie wyłamało z zawiasów, nie zmatowiła szybka. Cienie w idelanym stanie, nie kruszą się, nie obsypują.
Na oku wraz z bazą trzymają się całkiem długo, nie rozmazują się, nie pocą na powiekach, nie obsypują.
Jedyny mankament to to, że maty są bardzo słabo widoczne, natomiast najjaśniejszy z Undress to me pokochałam.
Pasują na szybki dzienny makijaż. Sprawdzają się idealnie w podróży, gdyż nie ma potrzeby zabierania innych cieni.
Szkoda, że są słabo dostępne stacjonarnie.

Używam tego produktu od: od 3-mcy
Ilość zużytych opakowań: 1 opk.

Bardzo dobra

Oceniam paletkę Undress me too.

Paletka Undress me too jest kolorystycznym odpowiednikiem Naked 2.
Zestaw kolorów jest naprawdę udany. Spokojnie możemy tylko z użyciem tej jednej palety stworzyć cały makijaż. Znajdziemy w niej matowy beż, rozświetlający beż, chłodny średni brąz i genialnie napigmentowaną czerń, która jest wg mnie najmocniejszym punktem tej palety. Resztę stanowią cienie perłowe, głównie w odcieniach brązu i złota, choć są też dwie metaliczne szarości.
Pigmentacja jest dobra. Cienie dobrze się nakładają i blendują, chociaż mają skłonność do osypywania, więc szczególnie w przypadku ciemnych kolorów trzeba uważać.
Minusem jest zdecydowanie opakowanie ze słabej jakości plastiku, które szybko popękało.

Za cenę 20 zł jak najbardziej warto kupić tę paletkę.

Nie najgorzej ;)

Oceniam paltę Dusk Til Dawn. Paleta składa się z 12 cieni perlowych lub z drobinkami. W górnym rzędzie znajdują sie bardziej neutralne kolory, a w dolnym odcień złoty, odcienie chłodne i czerń. Paletę mam od ok. roku i sięgam po nią głównie gdy robię mocniejszy, wieczorowy makijaż.
Cienie mają stosunkowo dobrą pigmentację i ciekawą kolorystykę. Nakładam je na bazę pod cienie z Heana i utrzymują się na niej bez poprawek przez cały dzień. Niestety, cienie osypują się niemilosiernie w trakcie nakładania - zwłaszcza te o mocno perłowym czy brokatowym wykończeniu. Aby zminimalizowac ten efekt nakładam je na wilgotną, nieutrwalona pudrem bazę, dociskając pędzelkiem do powieki (czasami nawet nakładam je palcem)- jeśli nałożymy je ruchem rozcierającym spora część cieni zląduje nam na policzkach lub pod oczami. radzę również uzywac pędzelków o bardziej szorstkim włosiu, bo słabo trzymaja się gładkich, syntetycznyk pędzelków. Moimi ulubionym odcieniami z tej paletki jest 1, 3, 4 i 6 z górnego rzędu (od lewej) - ładnie rozświetlają okooraz turskus i fiolet z dolnego rzędu. Czerń jest również bardzo przyzwoita, ma mocną pigmentację i prawdziwie czarny odcień, więc nada sie i do smoky, i do rysowania kresek zamaist eyelinera.
Opakowanie jest troche tandetne i wykonne z niezbyt trwałego plastiku, ale myślę, że za cenę 20 zł nie nalezy oczekiwac zbyt wielu cudów ;)
Reasumując, moge polecić tę paletę dla niezbyt wymagających i poczatkujących dziewczyn. Paleta jest niedroga, a przy odpowiedniej technice nakładania cieni można stworzyć ciekawy kolorowy makijaż. Zdecydowanie bardziej wole jednak paletę matowych cieni z MUA.

Używam tego produktu od: od ok. roku