Polecamy: 3 DNI DO BIELI

Koffein Shampoo - Biotin & Koffein (Szampon do włosów osłabionych i przerzedzających się `Biotyna i kofeina`)

Do produkcji szamponu kofeinowego Alterra kompozycja substancji czynnych z prowitaminą B5 i biotyną pielęgnuje i wzmacnia włosy, które stają się sprężyste i piękne. Pobudzające kofeina i nasiona guarany zapewniają dodatkową dawkę witalności i gęstości - od nasady aż po same końce. Włosy sprawiają wrażenie wyraźnie bardziej wytrzymałych.
Gwarantowane cechy produktu:
- nie zawiera syntetycznych barwników, substancji zapachowych i konserwujących,
- bez silikonów, parafiny i innych związków olejów mineralnych,
- łagodne związki powierzchniowo czynne i substancje aktywnie myjące z surowców roślinnych,
- dobra tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie,
- produkt nie zawiera substancji pochodzenia zwierzęcego.

Nic się nie zgadza

Obiecanki-cacanki. Włosy wypadają tak samo jak przedtem, nie mają objętości. Odniosłam po prostu wrażenie, że są obciążone tym szamponem. Do tego pojawił się łupież i skóra swędzi. Jedyny plus, to gęsta konsystencja i naturalny skład.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1404686].usefull || 0 }}% pomocna.

Dobry oczyszczacz włosów

Bardzo lubię produkty tej firmy,ten szampon skusił mnie,ponieważ producent zaleca go do włosów osłabionych,czyli moich,mimo pięknego zapachu,intensywnego pienienia się,niestety nie spełnia się w tej roli,jedynie,co odczuwam,to intensywne oczyszczenie włosów i dość fajny skład,który nie szkodzi mojej skórze głowy.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1392666].usefull || 0 }}% pomocna.

odradzam !

kosmetyk po kilku myciach podrażnił mi skórę głowy która później strasznie swędziała! zdecydowanie odradzam. sporo czasu minęło zanim doprowadziłam skórę do normalności...

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1347841].usefull || 0 }}% pomocna.

Remington

Średni.

Mam problemy z wypadaniem włosów. Szampon wyjątkowo mnie skusił. Nie dość, że wzmacniający, to jeszcze eko i na promocji. Tymczasem po zużyciu jednego opakowania nie zauważyłam żadnego wzmocnienia włosów. Nie bardzo mam ochotę na kolejną buteleczkę ponieważ szampon przetłuszcza włosy i sprawia, że stają się one nieświeże. Co z tego, że wydajny i dobrze się pieni. Nie kupię więcej.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1333171].usefull || 0 }}% pomocna.

OK

Ten szampon kupiłam zachęcona opiniami, ale mnie rozczarował. To co w nim bardzo polubiłam to ten przyjemny, intensywny zapach. Ponadto szampon dobrze oczyszcza i nie obciąża włosów. Ma wygodne opakowanie i dobrze się pieni. Niestety szampon ma małą pojemność, dość wysoką cenę i nie poprawia kondycji włosów jeśli chodzi o ich osłabienie i wypadanie. Tak więc jest to szampon poprawny, ale nie spełnia obietnic producenta.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1287976].usefull || 0 }}% pomocna.

Tragedia.

Przy ostatniej Rossmanowej wizycie wylądował w koszyku. Teoretycznie delikatny, bez SLS. Kiedyś używałam tego z granatem i był ok.

Niestety... Włosy po nim zaczęły lecieć, a skóra głowy swędzieć i piec. Dodam, że nie mam wrażliwego skalpu i nigdy coś takiego mi się nie przydarzyło.
Co najwyżej zapach mogę ocenić na plus, ale przy taki spustoszeniu jakie spowodował to zbyt mało.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1180173].usefull || 0 }}% pomocna.

Nie najlepszy...

Był to mój pierwszy szampon z firmy Alterra. Kupiłam go zachęcona licznymi pozytywnymi opiniami na temat ich kosmetyków jednak się rozczarowałam. W późniejszym czasie zakupłiam inne szampony, które wypadły zdecydowanie lepiej od tego. Nie jest zły, ale ma sporo dyskwalifikujących go minusów
-powoduje szybsze przetłuszczanie się włosów
-ma okropny zapach
-zaczęła mnie swędzieć skóra głowy, a nigdy mi się to nie zdarzało
-pomimo dobrego spłukanie włosy były nie miłe w dotyku
-nie ograniczył wypadania, a czasem miałam wrażenie że nawet je wzmógł, ale
+delikatnie przyspieszył porost włosów!
+skład
+cena
+całkiem wydajny
+wygodne opakowanie
+dobrze się pieni
Mam bardzo mieszane uczucia co do tego szamponu. Oczekiwałam ograniczenia wypadania włosów, które jednak się wzmogło, a w zamian dostałam szybszy ich porost. Nie wiem czy warto pójść na taki układ, Ja wolałabym, aby działał na wypadanie. Z całą pewnością jest to produkt wart wypróbowania, bo jak widać tez ma swoje plusy.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1151996].usefull || 0 }}% pomocna.

Lubię go.

Jestem fanką Alterry, również szampony dobrze dogadują się z moimi włosami :)
Tę wersję bardzo lubię, bo sprawdza się jak należy do moich długich, ale cienkich włosów.

Szampon ma żelową, ale rzadką, wodnistą konsystencję przez co niestety nie jest wydajny i za to będzie minus. Jednorazowo trzeba wylać go całkiem sporo, aby dobrze się spienił (w końcu w składzie nie ma SLS). W połączeniu z małą butelką wydajność nie wypada najlepiej, ale za to taki poręczny produkt dobrze sprawdza się w podróżach.

Produkt spełnia swoje zadanie bardzo dobrze - oczyszcza włosy z nakładanych kosmetyków, dobrze zmywa odżywkę, oczyszcza skórę głowy i nie powoduje łupieżu. Po umyciu włosy są puszystę (nie mylić z przesuszonymi). Szampon nie obciąża ani za bardzo nie plącze włosów.

Zapach jest dość specyficzny, ziołowo-owocowy, ale jak dla mnie ok.

Przyjazny dla środowiska, wegański skład dodatkowo zachęca. No i oczywiście niska cena.
Chętnie kupię go ponownie i daję 4 mocne gwiazdki :)

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1112136].usefull || 0 }}% pomocna.

W porządku.

Tani, łatwo dostępny i wydajny. Do tego ładnie pachnie.
Zauważyłam po nim przyspieszony wzrost włosów, ale nie stały się one specjalnie mocne. Trochę je wygładzał, ale nadal potrzebowałam odżywki po umyciu, bo stawały się jakieś takie sztywne.
Plus za skład.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1074551].usefull || 0 }}% pomocna.

W miarę

+Delikatny zapach, który krótko utrzymuje się na włosach
-/+ Dodaje włosom objętości
+dobrze oczyszcza włosy
+nie powoduje łupieżu
+jest wydajny

-włosy są napuszone
-szybko się przetłuszczają

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1038360].usefull || 0 }}% pomocna.