Polecamy: Zostań Twarzą Kinder Bueno 3 DNI DO BIELI

Pervoe Reshenie, Przepisy Babci Agafii, Maska do włosów jajeczna odżywcza

Pervoe Reshenie, Przepisy Babci Agafii, Maska do włosów jajeczna odżywcza

Skład maski to, proteiny z białek jaj, które intensywnie odżywiają włosy i skórę głowy, żytni słód, niezastąpione źródło mikroelementów, posiadający silne działanie regeneracyjne, brzozowy sok stosowany od wieków dla wzmocnienia cebulek włosowych. Dzięki zawartości tych składników i olei z zimnego tłoczenia maska posiada silne działanie odżywcze, ułatwia rozczesywanie włosów, przydaje im blask i jedwabistość.

Składniki aktywne:
- Proteiny z białek jaj (Hydrolyzed Egg Protein) intensywnie odżywiają włosy i skórę głowy,
-Słód żytni (Malt) wyjątkowe źródło mikroelementów, posiada działanie regeneracyjne
- Sok z brzozy (Betula Alba Juice) wzmacnia cebulki włosowe, nadaje włosom blask, zapobiega wypadaniu
- Szałwia (Salvia Officinalis Extract) - działanie oczyszczające, przeciwzapalne, ściągające, odkażające
- Malina moroszka (Rubus Chamaemorus Extract) wzmacnia włosy, posiada właściwości nawilżające, odżywcze.
- Różeniec górski (Rhodiola Rosea) wygładza, oczyszcza i dezynfekuje, chroni przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Oleje z zimnego tłoczenia:
- Olej z rokitnika zwyczajnego ( Hippophae Rhamnoides Oil) olej rokitnikowi wzmacnia włosy i pomaga powstrzymać ich wypadanie. Jest naturalnym blokerem promieni UVA i UVB.
- Olej z dyni (Cucurbita Pepo Seed Oil) - reguluje pracę gruczołów łojowych, oczyszcza pory i zapobiega tworzeniu zaskórników.
- Leszczyna pospolita (olej z orzechów) ( Corylus Avellana Seed Oil) dodaje włosom blasku i odżywia skórę głowy.

Yyyyy... Nie...

Najpierw kupiłam maskę drożdżową z tej serii za ok. 13 zł i byłam zachwycona. To najlepszy produkt pielęgnacyjny do włosów, jakiego kiedykolwiek używałam (a używałam ich naprawdę wiele, bo latami dochodziłam do właściwej pielęgnacji moich poniszczonych włosów).

Potem kupiłam maskę jajeczną za 16 zł i myślałam, że sczeznę. Kompletna pomyłka. A zważywszy na cenę - pomyłka do kwadratu.
Ta maska jest po prostu nieopłacalna: działa jak najtańsza odżywka za kilka złotych (a zresztą, one często działają lepiej). Wcale nie pachnie jajecznie (jest kompletnie nijaka, za to maska drożdżowa pachniała rzeczywiście ciastko-budyniowo i miło). Szybko się zużywa, ale efektów na włosach nie widać. Nie wygładza, nie nawilża, nie odżywia. Ciężko się rozprowadza.

Jedyny plus, to znakomity skład.

Zdecydowanie lepiej kupić któryś z wielkich rosyjskich Balsamów (np. na kwiatowym propolisie), bo kosztują ok. 8-12 zł, a jest ich kilka razy więcej i lepiej działają na włosy.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1488286].usefull || 0 }}% pomocna.

Przyjemna, ale nie zdziałała cudów

Troszkę mnie ta maska rozczarowała.
spodziewałam się wyraźnego nawilżenia, odżywienia włosów.
Efekt niestety utrzymuje się jedynie do następnego mycia.

+ przepiękny zapach, uwielbiam go :)
+ wydajność
+ wygładzenie i połysk włosów
+cena i dostępność ( w niemal każdym eko sklepie)

-nie daje długotrwałego efektu odżywienia i wzmocnienia włosów
- nie pobudza wzrostu
-nakładana na skalp obciąża włosy, szybko się przetłuszczają
-lejąca konsystencja, trudniejsza aplikacja.

Podsumowując maskę traktowałam raczej jak odżywkę, nie spodziewając się po niej spektakularnych efektów. Po kilku próbach zrezygnowałam z nakładania jej na dłużej pod czepek, efektów takiej kuracji po prostu nie było widać. W roli odżywki natomiast sprawdziła się przyzwoicie, przede wszystkim ze względu na przepiękny zapach, utrzymujący się na włosach ( aplikacja to po prostu czysta przyjemność i relaks! ) oraz efekt wygładzenia włosów.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1451637].usefull || 0 }}% pomocna.

Średniak

Byłam zachwycona maską drożdżową dlatego z kusiłam się na jajeczną, ale ona jest totalnie nijaka, Zapach ok, bardziej wydajna ale nie robi nic z włosami oprócz plątania

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1384926].usefull || 0 }}% pomocna.
Jak dbać o włosy zimą?

Zrobiła z moich włosów strzechę

Niestety nie mogę jej stosować ze względu na proteiny, które sprawiają że moje włosy puszą się na potęgę. Jest tak wysuszająca i "wściekła", że aż boli... Niestety trafiła do kosza.
Konsystencję ma niezwykle rzadką co sprawia, że spływała z włosów. Zapach też zbyt chemiczny.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1344986].usefull || 0 }}% pomocna.

Cudowna

Nigdy nie spotkałam maski, którą bardziej lubią moje włosy. Muszę tu zaznaczyć, że używałam jej po intensywnym rozjaśnianiu. Zdziałała cuda na przesuszone kosmyki! Włosy są po niej lśniące, gładkie, nie puszą się i świetnie rozczesują. Nigdy nie miałam lepszej.
Ponadto mamy tu spoko opakowanie, sporą ilość produktu i fajny budyniowy zapach.
A... i nie trzeba siedzieć z nią kilkadziesiąt minut na głowie....

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1314591].usefull || 0 }}% pomocna.

Uwaga - proteiny

Maska do włosów lubiących proteiny.

Osoby z suchymi włosami, albo takimi z tendencja do przesuszania powinny bardzo uważać. Podobnie panie z kręconymi włosami.

Jedno użycie tej maski i mam siano na metr średnicy. Moje loki znikają, skręt ucieka w siną dal, pojawia się suchość i puszenie.

Szczęściem ratuje mnie Nizoral (każdy mocny szampon z SLS może tu pomóc) i stosowanie potem lekkiego szamponu Agafii z odżywką Planeta Organica z toskańską oliwą.
Życie we włosy wraca.

Dam 3 gwiazdki, bo jednak dobra proteinowa maska dla tych, co protein potrzebują.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1309406].usefull || 0 }}% pomocna.

lepsza od drożdżowej

Znacznie lepsza od drożdżowej, podobna konsystencja, słodki, ale nienachalny zapach. ładnie nawilżała zdrowe włosy, ułatwiała rozczesywanie, ale gdy nadeszły bardziej wymagające czasy rozjaśniania nie poradziła sobie. Dobra jako baza do masek domowej roboty.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1276571].usefull || 0 }}% pomocna.

nie dla mnie

niestety maska podrażniła mi skórę,
wywołała swędzenie skalpu (jedna niemiła aplikacja i więcej jej nie użyję),
a jeżeli chodzi o włosy to nie było żadnych pozytywnych reakcji,
włosy nie były nawilżone ani odżywione,
żadnych pozytywów prócz naturalnego składu
i całkiem miłego budyniowego zapachu

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1156411].usefull || 0 }}% pomocna.

proteinowa perełka włosów kręconych

Jako wlascicelka kręconych włosów muszę bardzo, ale to bardzo uważać na wszelkie proteiny w mojej strategii pielęgnacyjnej. Między idealną ilością protein w pielęgnacji włosów a ich przeproteinowaniem jest bardzo cieniutka granica. Jednak nie spotkałam się z lepszą proteinową maskę która idelanie wpasowywuje się w to miejsce niż Jajeczna Maseczka Babci Agafii :)
Ma wszystko to co mieć powinna i wkomponowała się idealnie w potrzeby moich włosów, które:
- są dobrze odżywione
- nie przesuszone/ nie naelektryzowane
- ładnie się układają
- są miękkie
- dobrze się rozczesują
- nawet potrzymane trochę dłużej na włosach nie powoduje ich przemęczenia tą maseczką ;)
- bardzo dobrze współgra nałożona na olej ;)
- cena jest bardzo tania w porównania do efektów <3
- nie podrażnia/ nie uczula/ nie wywołuje łupieżu, czasem nakładałam ją na skórę głowy i wszytsko było okay ;)

Wady:
- jak dla mnie nie ma jeśli chodzi o działanie na włosach
- opakowanie lubi wyślizgiwać się z dłoni i trzeba uważać przy nakładaniu mokrymi rękoma :)

Moja ocena 6/6+

Polecam kręcony włosom jako maska uzupłniająca proteiny, stosowana od czasu do czzasu, np ja używam jej raz w tygodniu ;) Lepiej nie kusić losu używając jej co każde mycie ;)

Ilość zużytych opakowań: pelnych 5 ;)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1072946].usefull || 0 }}% pomocna.

Świetna maska z proteinami

Moje włosy lubią proteiny - czy to jedwabne, czy jajeczne, czy mleczne czy te z kreatyny. Maska Agaty okazuje się dla nich dobrą rzeczą.

Opis moich włosów:
Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt &#8222;naleśnika&#8221; czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno &#8211; ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane &#8211; od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień &#8211; obecnie farbowane na brąz z czerwonymi pasemkami (w planach bordo / wiśnia). Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg &#8211; trwała ondulacja &#8211; niestety został wykonany bardzo źle &#8211; za dużo wylanego płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu &#8222;puchu&#8221; co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie żele, gumy i pasty oraz lekkie lakiery - pianek nie cierpią (choć ostatnio je testuję i są dni gdy je akaceptują). Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem, ale w kosmetykach oleje kochają (najbardziej arganowy).

Wygodny i estetyczny słoik z możliwością wyjęcia aż do samego dna. Dzięki braku sreberka możliwość jest jego zamknięcia w trakcie użytkowania.

Zapach / konsystencja:
Zpach jest delikatny, a konystencja dość leista, ale bez przesady. Ładnie się nakłada, a maska nie spada z włosów.

Działanie:
Maska świetnie odżywia włosy. Wygładza je, likwiduje puszenie się. W połączeniu z Hegronem / Glorią daje niesamowitego &quot;kopa&quot; włosm. Włosy po niej są miękkie, gładkie, ale też puszyste i nie ulizane. Czy zwiększa przetłuszczanie włosów? Nie. Myję nadal włosy co 2 dni czyli źle nie jest. Także tu maska Agaty jest jak najbardziej na plus.

Dostępność / wydajność / cena:
Dostępność - b. dobra - eko sklepy on line i stacjonarne.
wydajność - norma - u mnie maski tego typu schodzą w miesiąc i tak jest i tutaj
cena - w normie.

Polecam tą maskę tym wszystkim które szukają protein w masce. Jajeczna maska z Agafii jest jak najbardziej na plus. Polecam posiadaczkom włosów które lubią proteiny. Ja na pewno nie raz kupię tą maseczkę - obecnie oczywiście będę testować różne inne maski, ale tą maskę Agaty na bank kupię ponowie :)

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1030401].usefull || 0 }}% pomocna.