Receptury Babuszki Agafii, Maska do włosów odżywcza `Jajeczna`

Receptury Babuszki Agafii, Maska do włosów odżywcza `Jajeczna`

Skład maski to, proteiny z białek jaj, które intensywnie odżywiają włosy i skórę głowy, żytni słód, niezastąpione źródło mikroelementów, posiadający silne działanie regeneracyjne, brzozowy sok stosowany od wieków dla wzmocnienia cebulek włosowych. Dzięki zawartości tych składników i olei z zimnego tłoczenia maska posiada silne działanie odżywcze, ułatwia rozczesywanie włosów, przydaje im blask i jedwabistość.

Składniki aktywne:
- Proteiny z białek jaj - intensywnie odżywiają włosy i skórę głowy,
-Słód żytni - wyjątkowe źródło mikroelementów, posiada działanie regeneracyjne
- Sok z brzozy - wzmacnia cebulki włosowe, nadaje włosom blask, zapobiega wypadaniu
- Szałwia - działanie oczyszczające, przeciwzapalne, ściągające, odkażające
- Malina moroszka - wzmacnia włosy, posiada właściwości nawilżające, odżywcze.
- Różeniec górski - wygładza, oczyszcza i dezynfekuje, chroni przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Oleje z zimnego tłoczenia:
- Olej z rokitnika zwyczajnego - wzmacnia włosy i pomaga powstrzymać ich wypadanie
- Olej z dyni - reguluje pracę gruczołów łojowych, oczyszcza pory i zapobiega tworzeniu zaskórników.
- Leszczyna pospolita (olej z orzechów) - dodaje włosom blasku i odżywia skórę głowy.

regenerujące
bez alkoholu, bez parabenów, bez silikonów, bez SLS i SLES
w słoiku
bogate

Kocham!

Idealna maska proteinowa!

U mnie proteiny sprawdzają się gdy używam ich maksymalnie raz w tygodniu. Miałam już parę kosmetyków proteinowych ale ta maska sprawdza się u mnie zdecydowanie najlepiej.

Włosy są odżywione, lśniące, świetnie się układają.

Maska ma przyjemny zapach, jest przystępna cenowo i ma dobry skład!

Fajna

Maska jajeczna mnie rozczarowała. Na samym początku byłam zdziwiona konsystencją - maska jest rzadka. Jej nakładanie w związku z tym nie było komfortowe - produkt spływał z włosów i dłoni. Producent zaleca pozostawienie jej przez około dwie minuty na włosach, co w moim przypadku nie gwarantowało odżywienia mojej czupryny ;). Trzymając ją dłużej, również nie odczułam jakiejś spektakularnej poprawy nawilżenia włosów.

Jest świetna

Kocham tę maskę . Nakładam ją na skórę głowy, i zauważyłam po kilku miesiącach używania że maska naprawdę działa cuda . Świetnej nawilża odżywia i pielęgnuje skórę głowy. Zauważyłam też wysyp baby hair. Staram się jej używać przed każdym myciem włosów, nakładam ją na około 15 minut, ta maska jest mega wydajna ,bo używam jej już może 4 miesięce i użyłam ok połowy opakowania

Maseczki Agafii jak zwykle u mnie trafiają do grona „ulubieńców”

Tak! To mój kolejny ulubieniec od Babuszki. Przetestowałam już 3 maseczki tej marki: drożdżowa (klasyk), łopianowa i jajeczna!

Ogólnie zakupiłam ją z myślą do skóry głowy (tak jak dwie wyżej), jednak powoduje ona u mnie ogromny przyklap (obecnie mam średniopory z tendencją do niskoporów). Oprócz przyklapu pojawiło się niestety podrażnienie i łupież. Ale dałam tej maseczce drugą szansę: zaczęłam nakładać ją na długość włosów. I to był strzał w 10! Na włosach trzymałam ją ok 2 min. wg zaleceń producenta (stosowałam tylko raz w tygodniu). Mam wrażenie, że ta jest bardziej skoncentrowana od swoich sióstr (nie wiem czy do zależy od producenta? Miałam wersję estońską).

Nie wiem też, czy to dzięki maseczce czy również już dłuższej, świadomej pielęgnacji włosów ale zaobserwowałam ogromne odżywienie włosów. Są sypkie, lśniące. Maseczka absolutnie ich nie obciąża a zapach jest obłędnie… słodki! Znajdziemy tam nutę jajeczną, ale tak jak w przypadku tej drożdżowej zapach jest dosyć nieoczywisty. Taki „wypiekowy”. Szkoda, że obecnie jest tak trudno dostępna. Można zakupić ją jedynie w drogeriach internetowych. Udało mi się zrobić zapas tych produktów i na całe szczęście mimo małej pojemności (300 ml) są bardzo wydajne. Polecam z całego serduszka :)

Szału nie ma

Kupiłam ją gdy jeszcze była dostępna w Rossmannie. Pamiętam, że na rosyjskie kosmetyki był szał kilka ładnych lat temu, kiedy w Polsce dział włosowy w drogeriach to były głównie produkty Elseve, Dove i Garnier :) Jednak ja sięgnęłam po ten produkt dość niedawno, bo szukałam czegoś, co dostarczy odpowiedniej dawki protein moim włosom - a że zazwyczaj proteiny jajeczne dobrze u mnie działały, to chwyciłam Babuszkę.

Jaki jest skład, to zależy kto na niego patrzy. Maska zawiera sporo fajnych elementów, ekstraktów, protein, ale ma też krytykowane przez wiele osób konserwanty. Mi te konserwanty jakoś specjalnie nie przeszkadzają, ale teraz staram się szukać lepszych składów (kupując maskę przymknęłam oko na ichy MS).

Konsystencja nie jest typowo maślana, raczej przypomina mi odżywkę do włosów i perłowym zabarwieniu. Zapach nie jest charakterystyczny, ale też nie jest jakiś piękny. Na szczęście nie zostaje na włosach. Maskę stosowałam zazwyczaj przed myciem - gdy sobie o niej przypomniałam ;) Nakładałam na 10-30 minut i po spłukaniu myłam normalnie włosy.

Zauważyłam, że po użyciu maski włosy miały nieco większą objętość i były takie bardziej mięsiste, co jest zasługą protein, ale nie był to aż tak szałowy efekt jak bym chciała. Spodziewałam się chyba czegoś więcej, efektu wow, tymczasem efekt był po prostu OK. Czasem po użyciu maski włosy były sztywne i takie fruwające, ale nie przeproteinowane, bo moje włosy ciężko przeproteinować. Bardziej jakby brakowało im dociążenia.

Chyba kilka razy spróbowałam ją nałożyć na skórę głowy, ale nie zauważyłam żadnych fajnych efektów.

Generalnie produkt nie zrobił na mnie zbyt dużego wrażenia i tak czy siak nie wróciłabym do niego.

Najlepsza maska!

Produkt zasługuje na 10 gwiazdek! Super odżywiająca maska do włosów. Wszystko pasuje mi w tej masce! Produkt jest mega wydajny, starcza na bardzo długo. Zapach też nie odraża. Cena jest też bardzo spoko.

Jednak jestem na nie.

Maska jest hitem dla wielu osób. Niestety u mnie się nie sprawdziła. Konsystencja rzadka, spływa z włosów. Wcale nie poprawiła kondycji włosów, a stosuje już drugie opakowanie. W dodatku zapach mało przyjemny...no cóż szkoda... szukam innej.

Świetne proteinki

Kiedy zawsze robiłam zamówienie w sklepie internetowym zawsze pomijałam tą maskę. Jak drożdżowej brałam kilka opakowań tak tej w ogóle. Aż wstyd się przyznać ale do jakiegoś czasu teoretycznie w ogóle nie używałam na moje włosy protein.
Zakupiłam jakiś czas temu jedno opakowanie i jestem mile zaskoczona. Moje włosy ją kochają. Używam podczas mycia formą MOO. Nakładam na pierwsze O, różnie na 7-10 min. Zależy ile mam czasu.
Włosy są po niej fajne, mięciutkie, gładsze, fakt to też sprawka moich innych odkryć kosmetycznych ostatnimi czasy no ale proteiny muszą być.
Używam co każde mycie i jest w porządku, jak na razie chyba włosom to pasuje- no na to wygląda.
Jeśli chodzi o opakowanie troszkę podczas mycia przeszkadza mi to pudło bo śliską ręką w produkcie nie mogę jej domknąć, trzeba najpierw opłukać co mnie denerwuje, choć to samo jest z maską drożdżową, dlatego przełożyłam do butelki z dozownikiem. I tak jest super!

ZALETY:
można trafić na fajne ceny tej maski w drogeriach internetowych
moje włosy ją kochają, po użyciu mięciutkie i gładsze
ładny zapach
wydajne opakowanie

WADY:
forma opakowania

Jakoś wliczona w niska cenę

Maseczka jajeczna bardzo mnie zaskoczyła, zupełnie nie pachnie jajkami co jest dużym plusem produktu. Ma śmietankową konsystencję, delikatna i świetnie rozprowadza się po włosach. Chwale sobie w niej również wydajność bo już niewielka ilość wystarczy na pokrycie całych włosów. Maskę trzymalam zwykle 15/20 min przed myciem i tak też świetnie mi się sprawdziła. Wyglądała włosy i zauważyłam że mniej się po niej puszą. Są ładne, zdrowe i nawilżane. Myślę że dla osób ze zniszczonymi włosami może być strzałem w 10.

Świetna jakość za niską cenę!

Nie oczekiwałam od tej maski cudów, a jednak pozytywnie się zaskoczyłam.
Maska ma zwartą konsystencję (jak śmietana) i jest delikatna pod palcami. Ma delikatny i przyjemny zapach, który wcale nie kojarzy się z jajkami.
Włosy po użyciu tej maski są wyraźnie nawilżone, ale nie przeciążone, co dla mnie jest ogromnym plusem. Włosy pięknie się błyszczą i są bardzo miłe w dotyku, nie puszą się.
Najważniejszym dla mnie odkryciem jest fakt, że wyraźnie po używaniu tej maski w bardzo nieregularnych odstępach czasu (nic innego nie wprowadzałam do pielęgnacji włosów) pojawiło się u mnie baaardzo dużo baby hairs! Dlatego z całą pewnością sięgnę po tę maskę ponownie.
Polecam!

Bardzo przyjemna

Jest to maska proteinowa, która zazwyczaj stosuje jako 1O, szczególnie wtedy, kiedy moje wlosy wygladaja na szczegolnie suche i zniszczone.

#MOJE WLOSY
*blond, rozjasnianie u fryzjera
*z tendencja do przesuszania się
* w miare dobrze pielegnowane - olejuje, stosuje OMO
* przetłuszczające się, myte co 1-2 dni
* z tendencją do wypadania
* plączące się

#STOSOWANIE
Ja maskę stosowałam jako
* 1O przed myciem - tu bardzo fajnie wygladza włosy, nie placza sie tak przy myciu, a po myciu moge nawet czasem sobie darowac 2O.
*pare razy jako 2O - ale tu moje wlosy odczuwały nadmiar protein.

PLUSY:
+ cena
+ wygodne opakowanie, pozwalajace na wydobycie i wykorzystanie całego kosmetyku
+ duza dostepnosc
+ ciekawa konsystencja - cos pomiedz rzadka galaretka, a koglem-moglem. Bardzo fajnie rozprowadza sie na wlosach. Tu szczerze, naprawde szczerze polecam ;)
+wydajnosc, mi maska wystarczyla na dosc długo
+działanie - wyglądza włosy, odżywia je. Wygladaja po niej zdecydowanie lepiej i zdrowiej.

MINUSY:
- nie nadaje się na 2O, przynajmniej u mnie, bo wtedy łatwo przeproteinowuje włosy

#SKLAD:
Bardzo dobry, dużo naturalnych składników, na pierwszym miejscu w składzie proteiny z białek jaj, na końcu tez łagodne emolienty w postaci oleju z rokitnika. Bardzo bardzo fajny ;)

Ja bardzo lubie raz na jakis czas do niej wrocic, bo przyjemnie wygladza wlosy choc nie jest w moim top. Ale bardzo polecam do sprobowania.

Lubię

Bardzo dobra maska do włosów za niewielkie pieniądze. Pięknie wygładza i odżywia włosy, są po niej miękkie, gładkie i puszyste. Bardzo odpowiada mi jej zapach i pojemność. Opakowanie też jest w porządku. Jedyne, do czego mogę się przyczepić to skład- niestety nie jest idealny.