Isana, Lippen Pflegebalsam Vanille & Menthol (Balsam do ust z wanilią i mentolem)

Balsam pielęgnacyjny do ust z wanilią i mentolem, wzbogacony witaminą E i woskiem pszczelim jest przeznaczony do suchych i łatwo pękających warg. Składniki takiej jak bisabolol, wosk karnauba i olej kokosowy chronią przed wysuszeniem. Dzięki zastosowaniu składników balsam pielęgnacyjny do ust Isana oferuje dodatkowo ochronę przed działaniem niskich temperatur. Odświeżająca kamfora i mentol wspomagają schłodzenie i rozluźniają okolice ust. Pomadka do ust jest o zapachu wanilii. Tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie. Nie zawiera parafin, wosków syntetycznych ani środków konserwujących.

Treściwy, chłodzący balsam

Balsam kosztuje jakieś 5 zł. Ma świetny zapach wanilii połączonej z miętą. Jest bardzo wydajny, mam parę miesięcy, może dlatego, że jest gęsty. Bardzo dobrze nawilża, lekko chłodzi. Mały minus za to, że po jakimś czasie gromadzi sie w kącikach, co nie wygląda dobrze.

Ilość zużytych opakowań: dwa

Bardzo dobry!

Wiatr, coraz niższe temperatury i moja skłonność do oblizywania suchych warg na wietrze doprowadziła do tego, że moje usta były w okropnym stanie: popękane, piekące, suche. Zwykłe pomadki nie pomagały, chciałam kupić zwykłą wazelinę do ust, ale przypadek sprawił, że trafiłam na ten Balsam i to był strzał w dziesiątkę.

Plusy:
- ekspresowe działanie (już po kilku aplikacjach)
- odżywia
- nawilża
- nadaje ustom miękkość
- wyglądają naprawdę przepięknie, ani śladu po pęknięciach itp.
- cena

+/- :
- pojemniczek rzeczywiście mniej higieniczny od sztyftu, ale ja kupiłam go z zamiarem używania na noc jako balsamu regenerującego, więc tak naprawdę nie można uznać tego za minus

minusy:

-brak

Nic specjalnego

Balsam zakupiłam jakiś czas temu będąc na zakupach w Rossmannie. Jako że jestem od tego sklepu uzależniona i śledzę nowinki :) gdy go zobaczyłam to w pierwszej chwili pomyślałam że to jakaś nowość, bo widziałam go po raz pierwszy. Myliłam się, sprawdziłam - nie we wszystkich Rossmanach jest dostępny. Kosztował mnie chyba nieco ponad 5zł, więc zaryzykowałam i kupiłam rzecz jasna ;)

Balsam zamknięty jest w słoiczku wykonanym z grubego, odpornego plastiku. Zaznaczę, że balsam zakupiłam z myślą o stosowaniu go w domu, przed snem, bo jakoś nie uśmiechało mi się mazanie po nim brudnymi palcami :( Uważam to za mało higieniczne i przyjemne. Gdy pierwszy raz nałożyłam go na usta, pomyślałam od razu ,,jak carmex!" Tak, po dłuższym okresie stosowania mogę to potwierdzić - jest jak carmex....za którym też nie przepadam :( .
Balsam ma jasnożółty kolor i mocny mentolowy zapach. Konsystencja jest ciężka, toporna, nieprzyjemnie się go aplikuje. Na ustach wykazuje działanie chłodzące, lekko szczypie (ale nie mocno, po paru chwilach ten efekt znika). Za to w ogóle się nie wchłania i w zasadzie to tylko czeka, aż go zjemy albo otrzemy o coś :) Podoba mi się jego skład i fakt, że nie zawiera parafiny której nienawidzę. Dlaczego więc nie działa tak, jakbym tego oczekiwała? Niby wszystko ok, na lato jest dobry, bo chłodzi, jednak za ciężki. Ani nie nawilża ust, ani ich nie chroni, tylko delikatnie nabłyszcza, ale jest to warstwa niezbyt estetyczna. Poza tym, jest baaardzo wydajny i po prostu szybko się nudzi. Nie ma w nim nic takiego, co skłoniłoby mnie do ponownego zakupu - ani zapach, ani smak, ani działanie. Nawet z dostępnością jest już problem, a za cenę 5zł znalazłam już swoją perełkę w dziedzinie balsamów do ust :D

Używam tego produktu od: paru tygodni

Warty uwagi!

Kupiłam do w lipcu tamtego roku kiedy to był w rosmanowskiej promocji. Mam go do dziś i z wielką sympatią go używam

Zalety:
- wygodny słoiczek
- cena
- pojemność
- konsystencja
- zapach - mocno miętowo - kamforowy
- cudownie natłuszcza i regeneruje wargi
- idealnie się sprawdza po peelingu ust
- wchłania się powoli ale równomiernie
- doskonale sobie radzi ze spierzchnięciami i pęknięciami ust
- po aplikacji czuć malutkie mrowienie - łaskotanie ust

Minusy:
- u mnie w mieście nie ma go w każdym Rossmannie i trzeba się nachodzić w jego poszukiwaniu

Używam tego produktu od: Lipiec 2012
Ilość zużytych opakowań: Kończę pierwsze

Naprawdę działa (bardzo dobra kopia Carmexa!)

Kupiłam go przypadkowo w Rossmannie. Już miałam sięgać po kolejne opakowanie Carmexa w słoiczku aż zobaczyłam to.Pomyślałam ,,co mi tam!" i kupiłam. Od razu wydał mi się kopią tamtego produktu, można to zobaczyć choćby po opakowaniu. Dałam za niego jakoś 6 zł, normalnie kosztuje chyba 10 zł. Przedtem używałam wazeliny ISANA, Carmexu i Tisane w słoiczku i byłam z nich zadowolona. Lubię jednak eksperymenty i co chwilę kupuję coś nowego, nie potrafię długo zostać przy jednym.
Od razu mówię, że szukałam czegoś do ust NA NOC bo w dzień używam pomadki lub niczego nie używam. Jednak przyznam, że czasem mam taki wiór na ustach, że wiem, że najlepiej sobie z nim właśnie on poradzi, więc się nim smaruje.
Opakowanie wydaje się malutkie, podobnie jak w Tisane i Carmex, ale zawartość jest większa. No i przede wszystkim jest dużo wydajniejszy od T, po prawie miesiącu stosowania ubyło mi z 2 mm produktu, nie wiem czy to nawet 1/2 opakowania. Myślę, że starczy mi jeszcze na 2 miesiące Mega wydajność jak za tą cenę.
Zapach ma mentolowy i bardzo drażniący nos. Tzn od samego wąchania uczucie zimna dostaje się do nosa i go mrowi, niesamowite. Mi ten zapach osobiście nie przeszkadza, ale w T był lepszy. Bardzo słodki.
Konsystencja na początku była też niesamowicie twarda, miałam duże problemy aby coś z tego słoiczka wyskrobać, ale udawało się. Teraz, po prawie miesiącu stosowania balsam jakby zmiękł i nie ma z nim żadnego problemu, wydostaje się go bardzo łatwo.
Da się przesadzić z jego ilością. Z doświadczenia już wiem, że potrzeba bardzo małej ilości aby pokryć całe usta delikatnym, ale chroniącym filmem. Nie trzeba go nakładać nie wiadomo ile.
WŁAŚCIWOŚCI: Bardzo dobre. Lepsze niż w Tisane, choć może jeszcze nie do końca go sprawdziłam bo nie stosowałam go na siarczyste mrozy. W tej chwili jestem z niego zadowolona. Nawilża mi usta bardzo dobrze. Niestety krótkotrwale. Rano i w ciągu dnia po kilku godzinach albo nawet szybciej usta znów wołają pić. Niestety.... Często trzeba powtarzać aplikację. Na szczęście produkt jest wydajny, więc pod tym względem problemu nie ma. Plus za to, że w ciągu jego stosowania(jak na razie) nie miałam popękanych ust, tak jak zdarzyło mi się z Tisane.
Na ustach jest transparenty, bezbarwny. Daje efekt mrowienia, chłodzenia. Dla mnie jest on bardzo przyjemny, czuć wtedy, że działa. Owej wanilii niestety nie czuję.

Ogólnie jestem zadowolona z tego produktu, jednak chciałabym żeby był bardziej trwały jeśli chodzi o nawilżanie, żeby nawilżał na 24 godziny Może kiedyś takie cudo znajdę, póki co będę używać tego. Głównie na noc, czasem tez w dzień.
Opakowanie może nie jest zbyt higieniczne i dobre dla Pań, które mają długie paznokcie. Ja mam krótkie i opakowanie o dziwo mi odpowiada ( opakowanie Tisane mi nie odpowiadało, może dlatego, że wtedy miałam długie paznokcie... ). Jest bardzo małe i po prostu fajne.

Moja recenzja wygląda trochę jak recenzja porównawcza Tisane, Carmexa i tego produktu, ale na czymś trzeba było się wzorować i zdecydować co jest lepsze i co warto kupić. Za tym produktem na tle tamtych przemawia poza podobnym działaniem przede wszystkim cena.
BARDZO UDANA KOPIA CARMEX w słoiczku

Używam tego produktu od: prawie 2 miesiące
Ilość zużytych opakowań: prawie połowa

Rewelacja!

Coś co jest 100 razy lepsze niź Carmex. Do tego nie tylko jest lepszy w działaniu, ale także składnikowo. Świetnie działa i nawilża skórę ust. Stosuję go na noc nakładając grubszą warstwę. Rano usta są nawilżone i bardzo delikatne. W czasie zimy żadnych popękanych ust! Do tego bardzo wydatny balsam.

Tańszy zamiennik Carmexa.

Uważam ten balsam za tańszą wersję Carmexa. Na pewno ma w sobie mniej mentolu, ale jest bardzo dobra. Niestety nie aż tak jak Carmex.

+ ładnie pachnie
+ cena 5zł
+ opakowanie, z którego nie zmazują się napisy
+ przyjemna konsystencja, daje chłodek na ustach
+ nawilża i chroni
+ długo utrzymuje się na ustach
+ wydajny, wystarczy mała ilość by pokryć całe usta

- nie regeneruje i nie nawilża aż tak dobrze jak Carmex

Warto jednak wypróbować. ;)

Ilość zużytych opakowań: 1 x 10ml

nie

Gdy zauważyłam tę nowość w Rossmannie, pomyślałam "tańsza wersja Carmexa". Bardzo się myliłam, Carmex przynajmniej stwarza pozory nawilżenia. Isana nie nawilża ust, moje wręcz są jeszcze bardziej wysuszone. Ten sam efekt można uzyskać stosując najzwyklejszą wazelinę. Plus za zapach i konsystencję.