Phytum Actif Anti-pelliculaire, Shampooing Gel Anti-pelliculaire (Szampon - żel przeciwłupieżowy do włosów tłustych)

Zawiera wyciąg z Palmarozy 100% roślinnej, która dezynfekuje skórę głowy. Delikatnie myje, usuwa łupież i zapobiega jego nawrotowi. Włosy są sprężyste i błyszczące.

Najlepszy na łupież.

Swego czasu zmagałam się z łupieżem. Nie pomagał żaden preparat zapisany przez dermatologa, czy polecony przez panią w aptece. Później kupiłam ten szampon z uwagi, że jest dla włosów tłustych, na likwidację łupieżu już nie liczyłam, po tylu próbach z innymi kosmetykami.

A tu proszę. Zadziałał.

Zalety:
+ Likwiduje łupież ! Stosowałam go chyba trzy miesiące i problem zniknął na dobre (czyt. nie mam łupieżu do teraz, mimo zmiany szamponu)
+ Przy innych szamponach muszę myć włosy codziennie, przy używaniu tego, co trzy dni: przeciwdziała przetłuszczaniu się.
+ Cena: o ile pamiętam, coś około siedmiu złotych.

Wady:
- Niewygodna butelka
- Niepraktyczne zamknięcie

Polecam każdemu, kto zmaga się z łupieżem,
bądź włosami szybko przetłuszczającymi się.

Używam tego produktu od: Używałam trzy miesiące
Ilość zużytych opakowań: Sześć

dobrze czyści

nie jest to ostry przeciwłupiezowy szampon, ale jest naprawde ok. porównywalny z drogimi markami. Zapach ma ciut męski - ale dla mnei przyjemny. niestety chyba wycofany ze spzredaży. Ogólnie bł to dobry szampon, głowa nie swędziała na drugi dzień po umyciu, a tez nie dawał w kości jak Head i shoulders od ktorego szybciej siwieja wlosy...:)

Ilość zużytych opakowań: 10 (zwykłych)

Zawiodłam się

Mnie nie pomógł, ale wiem, że to subiektywna ocena. Powiem nawet, że miałam przez niego jeszcze większy problem z łupieżem. Mogliby tez trochę popracować nad zapachem, bo nie był zbyt rewelacyjny.

Używałam tego produktu rok temu.
Ilość zużytych opakowań: jedno.

Peeling do ciała

dla mnie nie

Nie polubiłam tego szamponu od pierwszego użycia gdyż moje włosy po nim bardziej się tłuszczą.
Ponadto, jak wszystkie szampony i odżywki z tej serii, bardzo niewygodnie się je otwiera.

Używam tego produktu od: użyłam ok 5 razy

Najlepszy!

Mój jedyny szampon do włosów już od dawna! Używam zarówno tego żelu jak i szamponu. Zdecydowałam się go kupić, ponieważ miałam problem z łupieżem. Żaden szampon mi nie pomagał. A tu :) od razu po pierwszym myciu zauważyłam poprawę :) po kilku następnych łupiez całkowicie zniknął, włosy nadal mi się przetłuszczają, ale nie aż tak, jak to bywało dawniej. Bardzo dobrze się pieni, zapach może nie najpiękniejszy, ale jeśli znika łupież to dla mnie to jest najważniejsze :)
Włosy dobrze się rozczesują i są lśniące.

REWELACJA :)

Używam tego produktu od: 2-3 lata
Ilość zużytych opakowań: sporo

trójka z plusem

Mam wersję w kremie. Kupiłam ją, bo wydawało mi się, że będzie lepsza dla moich przesuszonych końcówek. Faktycznie, dla końcówek okazała się łaskawa, natomiast włosy przy skórze głowy trochę mi się przetłuszczają po niej. Szampon się bardzo dobrze pieni, lecz mimo tego jest niewydajny. Zapach ma trochę "męski", ale mi nie przeszkadza. Po umyciu włosy są miękkie, dobrze się rozczesują.
Co do najważniejszej właściwości, czyli działania przeciwłupieżowego, to mam wątpliwości. Kupiłam go jak już zdążyłam się pozbyć tego dziadostwa, dla podtrzymania efektu. Zasadniczo łupież nie wrócił, ale od czasu do czasu pojawiają się jego namiastki. Nie wiem, jak ten szampon poradziłby sobie z porządnym atakiem łupieżu.

oki

Jestem z niego zadowolona i nie mam co do niego wiekszych zastrzeżeń, chociaż jakieś na pewno się znajdą. Cena może odstraszać bo jak na 150ml to zdecydowanie za drogi w porównaniu do innych szamponów. Zapach i opakowanie?! No cóż może rowniez nie rewelacja ale mi nie przeszkadza, przyzwyczaiłam się.
Jest dobry jeśli chodzi o skuteczność, łagodzi podrażnienia i swędzenie. Ja mam wersję w kremie ale musze rowniez wypróbować w żelu, może bedzie lepszy.
ilość zużytych opakowań: .ok5, dokładnie nie pamiętam

więcej go nie kupię

Nie kupię go już więcej bo:
-nie leczy łupieżu
-nie da się go normalnie otworzyć, musiałam w tym celu zniszczyć nakrętkę
-mała wydajność i szybki koniec (choć może to i zaleta :-)
Byłabym niesprawiedliwa gdybym nie napisała że;
-ładnie pachnie,
-dobry do tłustych włosów

Out!

Niestety muszę przerwać dobrą passę tego szamponu. A oto powody: zawsze uważałam, że kosmetyki są robione po to, żeby pomagać i leczyć, a nie na odwrót; w przypadku tego szamponu nie mogę znależć pozytywnych słów. Po pierwsze: prawie sobie palca nie połamałam jak chciałam otworzyć butelkę. I tak jest z większością rzeczy Yves- niedługo pownni założyć fundusz na rzecz ofiar opakowań. Po zażartej walce i próbie otwarcia- czuję mentol i tylko męską wodę toaletową. Dlaczego większoć szamponów przeciwłupiżowych tak pachnie? Co gorsza ów wstrętny zapach utrzymuje się na dłoniach nawet po umyciu mydłem. Szybko się zużywa (dzięki Bogu). Włosy po nim są suche, wyszuszone. To jest szampon do włosów przetłuszaczająch się z łupieżem. Z łupieżem sobie poradził, chociaż nie miałam z nim wielkich problemów (w bardziej wymagających przypadkach NA PEWNO będzie niewystarczający), ale za to włosy zaczęły mi się przetłuszczać już po dniu, gdy wcześniej zaledwie po 3 dniach. To jakaś paranoja i kpina. Za te marne 12 zł wolę Head & Shoulders.

brawo!!!

Mam go w wersji kremu ale podejżwam że nie różnią się niczym oprócz konsystencji :). Szampon dobrze się pieni, nie ma jakiegoś silnego zapachu więc nie wiem czym pachnie :D. Ale największym sukcesem jest to że mogę myć włosy co drugi dzień!!! Nie przetłuszczają się!!! Miałam leciutki łupież i z nim uporał się ekspresowo. Jedyny minusik to otwieranie butelki, jak zawsze w przypadku tej firmy trudne.

świetny

Gęsty, niezbyt ładnie, miętowo, jakby kamforowo pachnie, ale nie zostawia tego zapachu na włosach. Dobrze się pieni i spłukuje. Dobrze myje i oczyszcza, włosy są świeże i puszyste cały następny dzień, daje rewelacyjne efekty w połączeniu z odżywką miętową Ziaji, puszyste, błyszczące, pełne życia włoski. Usuwa świąd i rzeczywiście skutecznie walczy z łupieżem. Wydajny.