Klorane, Mocny Włos - szampon na bazie wyciągu z chininy i witamin B

Klorane, Mocny Włos - szampon na bazie wyciągu z chininy i witamin B

Szampon "Mocny Włos" na bazie chininy i witamin B łączy w swojej formule wyciąg z kory drzewa chinowego oraz posiadający dla włosów fundamentalne znaczenie kompleks witamin B (B5, B6 i B8). Działa na poziomie korzenia włosa, pobudzając mikrokrążenie skórne i regenerację komórek. Wzmacnia w ten sposób włos i zwiększa jego żywotność. Produktem uzupełniającym i przedłużającym działanie szamponu jest balsam "Mocny Włos" na bazie chininy i witamin B.

HIT, HIT, HIT

Moje włosy, gdy są już podniszczone i lekko przepalone (uzależniona od prostownicy) lubią wypadać. Kupiłąm ten szampon z myślą, że może poradzi sobie z moim problemem.
I o dziwo działa! Nie wierzyłam w to, ale szczotka mówi sama za siebie: włosów na niej jest coraz mniej, przeczesując włosy palcami nie wychodzą mi garści włosów. Jestem po wielkim wrażeniem, ponieważ należę do osób raczej sceptycznie nastawionych do szamponów, które mogą zatrzymać proces wypadania włosów.
Co więcej, mam wrażenie, że włosy zgęstniały.
Po użyciu ładnie się błyszczą i pachną, jednak delikatnie plączą.
Sam szampon na przyjemny, zołowy zapach.
Kolejnym plusem jest świetna wydajność- 1 szampon (200 ml) starczył mi na 3 miesiące!

Używam tego produktu od: trzech mięsięcy

Zbawienie dla moich włosów

Szampon w zasadzie dostałam w spadku, gdyż nie przypasował mamie, więc teoretycznie nie jest on dobrany do moich potrzeb, tym większe moje zaskoczenie.
Użyłam raz, później drugi i odziwo okazało się, że mogę rozczesać swoje włosy! I to bez stosowania dodatkowo odżywki. Wcześniej było to niemożliwe mimo stosowania odzywek, masek, serum itd. Jestem pod ogromnym wrażeniem! Oprócz tego włosy stały się bardzo lekkie. Idealne!
Zapach bardzo przyjemny, nie jest sztuczny. Konsystencja w sam raz, nie za rzadka, nie nazbyt gęsta. Nie pieni się zbytnio, ale szczególnie mi to nie przeszkadza - efekt jest dla mnie najważniejszy. Czas przetestować inne szampony Klorane, ale do tego na pewno jeszcze wrócę.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: Jedno duże opakowanie

przyjemny

Kupiłam ten szampon na fali pt. muszę mieć wszystko, co jest przeciwko wypadaniu włosów, co pobudza porost, co może wzmocnić włosy.

Szampon ma całkiem przyjemny skład - obok wspomnianych chininy i kompleksu witamin z grupy B mamy również nawilżającą glicerynę i panthenol. Jest również SLS, którego ja nie unikam (zdecydowanie lubie mieć domyte włosy).

Szampon ma nietypowy, bo ciemnobrązowy kolor i bardzo męsko-ziołowy zapach, dzięki czemu miałam wrażenie, że używam czegoś naprawdę dobrego i naturalnego. Ale czy on taki naturalny w istocie, to już inna kwestia ;)

Konsystencja kosmetyku jest odrobinkę rzadka, może przecieknąć przez palce. Żeby umyć nim średniej długości włosy (do ramion), zababrane standardowo silikonowym serum dnia poprzedniego oraz olejem, wylewałam sobie na dłoń dość sporo, a aplikację powtarzałam. Za każdym razem starałam się zostawić szampon na chwilę na skórze głowy, żeby dobrocie (np. witamina B) miały szansę zrobić chociaż kawałeczek dobrej roboty.
Masażu głowy nie wykonywałam specjalnie, bo i szampon to uniemożliwia - niestety baardzo plącze włosy i to w zasadzie jest główną jego wadą.
Czy zmniejszył wypadanie? Nie, włosy wypadają mi nadal.
Jak wyglądają włosy po myciu? Są bardzo błyszczące.
Czy rosną szybciej? W tym miesiącu "ruszyły", ale czy to wyłącznie działanie szamponu, to nie powiedziałabym, bo stosuję jeszcze szereg innych specyfików.

Ilość zużytych opakowań: 1x400ml

Konturowanie Smashbox

Wysiada przy Pharmaceris H Keratineum

Jak dobrze, że nie skusiłam się na ten szampon w cenie regularnej bo bym się chyba załamała. Właściwie jakoś nie zwracałam uwagi na produkty tej firmy dopóki SP nie obdarował mnie kuponem na ten szampon. Pomyślałam, że cena jest całkiem ok - ok. 15zł więc czemu by nie spróbowac?

Na początku dwa słowa o opakowaniu. Nie wiem po co producent pakuje butelkę dodatkowo w kartonik? Jest to po prostu bez sensu, dodatkowo odruchowo kartoniki faktycznie się po zakupie wyrzuca a na opakowaniu właściwym czyli butelce nie ma niemal żadnych informacji. Nieekologicznie, bez sensownie etc.

Butelka jest poręczna, dobrze leży w dłoni, o dziwo, a ujście jest odpowiedniej wielkości. Z otwieraniem klapki też nie ma problemu.
Szampon jest koloru ciemnobrązowego, pachnie faktycznie dość męsko - kolońsko ale to dla mnie nieistotne.

Pieni się średnio, jest mało wydajny. Przy krótkich włosach musiałam wylać sporą ilość aby je dobrze umyć.

Czy ogranicza wypadanie? Może odrobinę ale nie zauważyłam znaczącej poprawy. Za to po jego użyciu włosy są po prostu beznadziejne. Nie chcą się układać, są sianowate, jakieś bez życia takie. Myślałam, że moje włosy nie lubią jedynie silikonów w szamponach. A jednak, po Klorane bez silikonów też wyglądają beznadziejnie.

Więc dla mnie - bubel. Brak mocnego działania pielęgnacyjnego jakoś bym przeżyła ale tego jak fatalnie działa na moje włosy już jakoś nie mogę mu wybaczyć.

Używam tego produktu od: ok 2 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: końcówka jednego ale chyba zużyję do innych celów

Szampon spełnia swe zadanie - dobrze oczyszcza włosy, ale trzeba go sporo użyc, więc nie jest zbyt wydajny. Zapach ma specyficzny; nie wszysczy go polubią.
Nie wiem czy hamuje wypadanie włosów, ponieważ stosowałam go profilaktycznie, by je wzmocnic.
Myślę, że nieco koloryzuje włosy i można je rzadziej farbowac. Sprawia też, że są lekkie i podatne, dodaje im objętości.
Naprawdę niezła rzecz...

Ilość zużytych opakowań: 1 x 100ml

Niezły.

Bardzo ciekawiły mnie produkty tej firmy, bo wyglądają na na całkiem naturalne (choć oczywiście w tej ocenie głównie kierowałam się wyglądem, a to chyba średnia metoda :P), ale ceny mnie odstraszały. Ostatecznie kupiłam ten szampon na przecenie w Super Pharm za 16 zł.

+ dobrze się pieni, dobrze myje, nieźle spłukuje oleje
+ ładny zapach - przynajmniej dla mnie, lubię kosmetyki o zapachu ziół, czy męskich perfum
+ kolor mi nie przeszkadza, kojarzy mi się jakoś tak "naturalnie"
+ ładne opakowanie, tylko nie wiem po co i kartonik i buteleczka (?)

+- może i wzmocnił, czy ja wiem? nie zauważyłam, podobnie jak mniejszego wypadania

- trochę za mocny! niby nie plącze i nie wysusza włosów, ale po miesiącu używania go codziennie czułam, że to jednak nie to - szampon z SLeS wolę stosować raz na tydzień, do oczyszczenia
- prawdopodobnie wysuszył mój skalp i spowodował lekki łupież, obwiniam ten szampon, bo nic innego nowego nie stosowałam.
- (mały, bardziej czepialstwo ;)) nie lubię, jak nie ma składu na butelce, pudełeczko wyrzuciłam przecież od razu ;)

Wszystko w sumie ok, ale przez ten łupież już go więcej nie kupię.

sama nie wiem

Mam mieszane uczucia co do tego szamponu. Napewno niezaprzeczalnymi jak dla mnie plusami są:

+ładny ziołowy zapach
+jest delikatny
+pogłębia kolor ciemnych włosów
+ nie plącze włosów, nie są tępe

co do skuteczności nie wiem na ile faktycznie sam powstrzymuje wypadanie włosów bo jak u mnie się to nasila stosuje terapię złożoną z ampułek, suplementów itp.
Nie mniej jednak gdyby cena (ja kupiłam w promocji w SP za jakieś 16zł 200ml więc nie było najgorzej) i to że nie jest zbyt wydajny to mogłabym go używać na co dzień.

Używam tego produktu od: paru m-cy

Super!

Rewelacja. Bardzo dobrze oczyszcza, ładnie pachnie, nie plącze włosów. A przede wszystkim - zaczęły mi dużo szybciej rosnąć, z czego się bardzo cieszę, bo zapuszczam! Wart tych sporych pieniędzy :)

Ilość zużytych opakowań: Kończę drugie

Tak, ale...

Muszę przyznać, że minęło sporo czasu, od kiedy kupiłam ten szampon. Za pierwszym razem mi się nie spodobał - splątał włosy, szybko się przetłuściły - odłożyłam do szafki.

Ostatnio jednak zaczęłam stosować maski z naftą kosmetyczną, żółtkiem i oliwką, a do zmycia tego cudeńka potrzebny jest mocny szampon ziołowy. I wrócił na prysznicową półeczkę.
Tym razem na dobre.

Zastrzegam, że tym razem używam go wyłącznie po masce, po umyciu nakładam odżywkę z CeCe Sweden z serii medycznej.

+ Zapach - z tego, co zauważyłam w komentarzach, bardzo dyskusyjny. Ja jestem za. Mocno ziołowy, lekko męski, charakterystyczny. Gdyby jeszcze dłużej trzymał się na włosach, byłby idealny.
+ Skuteczność - włosy mocniejsze, sypkie, przyjemne
+ Opakowanie - całkiem poręczne

- Konsystencja, a więc wydajność - preferowałabym gęstszy
- Bardzo plącze włosy, bez odżywki są nie do rozczesania...
- Nieco zawiódł mnie stosunek jakości do ceny, ale ja zawsze narzekam, że drogo :D

Ogólnie u mnie na plus.
Mimo, iż plusy i minusy są dość wyrwnane.
Nie wiem, czy kupiłabym go ponownie, ponieważ nie był idealny - a ideału szukam.

Ilość zużytych opakowań: 1 małe - 200 ml

Nieskuteczne, brak efektów

Kiedy jeszcze nie czytałam skąłdów kosmetyków skorzystałam z promocyjnej ceny w SP i kupiłam ten produkt razem z balsamem.
Zapach straszny, ale zakładam, że kosmetyk ma działać a nie pachnieć.
Szampon według mnie nie jest wydajny, szybko go zuzyłam.
Nie zauwazyłam ograniczenia wypadania włosów. Trudno mi szczerze mówiąc uwierzyć, iz cos co trzymamy może 2 minuty na głowie wniknie w cebulki i je wzmocni.
Gdyby nie balsam z tej samej firmy nie rozczesałabym włosów.
Miałam wrażenie, że podkresla mój brązowy kolor włosów.

Używam tego produktu od: 2 lata

może być

Kupiłam małe opakowanie (100ml) na testy za 8zł. Szampon nie zużywa się tak szybko jak myślałam. Ma rzadką konsystencję, ładnie pachnie, ma ciemno brązowy kolor. Opakowanie łatwo się otwiera, wygodnie się używa. Cena do przeżycia, choć sam w sobie mnie nie zachwycił. Dokładnie myje, włosów wydaje się jakby więcej. Trochę je plącze podczas mycia, ale odżywka daje rade.
Włosy wypadają, ale trochę mniej. Nie wiem czy sięgnę po niego ponownie, bo jest jeszcze kilka szamponów, które chciałabym przetestować, a są tańsze. Można spróbować.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze opakowanie

Ach ta moc promocji w SP...

Mam włosy cienkie. Ten szampon podobno jest do włosów cienkich, słabych, wypadających. Toteż kupiłam go aż czterokrotnie i z przerwami na przygody z innymi specyfikami, zużyłam.

Pierwszy raz kupiłam za namową Pani konsultantki. Zachwalała, że to najlepsze połączenie na moje problemy. A później już jakoś nabywałam kolejne, zwłaszcza że to nie jest najgorszy szampon, jakiego używałam. Włosy nie wypadają mi na potęgę, ale czasem (stres etc.) wymagają wzmocnienia. Cierpliwie wyczekałam te 4 butelki z recenzją i teraz czas na ocenę.

KOLOR
Szampon ma brązowy, kasztanowy kolor. I w sumie za to otrzymuje jedną gwiazdkę, a nawet półtorej. Dlaczego? Moje włosy bardzo łatwo "łapią" wszelkie barwniki z szamponów, płukanek etc., a od słońca robią się złociste refleksy. Nie farbuję ich, żeby nie stracić efektu i jeszcze ich nie osłabić. Ale lubię, jak szampon nadaje delikatny kolor. A ten nadał rudobrązowy połysk.

ZAPACH
Zapach nie drażni mnie, ani też nie zachwyca. Ot, ziołowy, w sumie może być.

KONSYSTENCJA
Szampon jest rzadki, a nawet bardzo rzadki. Dość łatwo się wylewa z butelki, można przesadzić z aplikacją.

OGÓLNY EFEKT
Szampon pieni się nieźle, dobrze się spłukuje. Naprawdę dobrze oczyszcza włosy. Nie jestem pewna, czy istotnie wzmacnia włosy, ale na pewno moim nie szkodzi. Może i osłabił wypadanie, ale nie jestem w stanie rzetelnie ocenić, bo jednocześnie stosowałam i stosuję preparaty witaminowe. Nie plącze włosów i za to również wielki plus (stosowałam czasem z odżywką inną niż Klorane, a czasem bez odżywki). Nie obciąża ich. Pozostawia włosy czyste, aż niemalże piszczą.

Używam tego produktu od: 1,5 roku może 2 lata
Ilość zużytych opakowań: 1 duże i 3 małe