Biovax, Intensynie regenerujaca maseczka `Keratyna + jedwab`

Biovax, Intensynie regenerujaca maseczka `Keratyna + jedwab`

Maseczka odnowia zarówno na powierzchni, jak i w ich warstwach. Maseczki to woskowa konsystencja oraz odżywcza receptura. Składniki oraz brak substancji drażniących umożliwiających regenerację i ochronę włosów. Maseczka Biovax zawiera Pro2Kera Silk - zespól białek, który dzięki zestawieniu niskocząsteczkowych aminokwasów i wysokocząsteczkowych protein wykazuje szerokie spektrum działania zarówno na poziomie rdzenia, jak i na powierzchni włosa. Aminokwasy jedwabiu wnikają do włókna włosa, wypełniając ubytki strukturalne w jego warstwach korowych. Wiążą wodę, utrwalając efekt nawilżenia. Proteiny jedwabne tworzą na powierzchni włosa delikatny biofilm, który utrzymuje wilgoć w jego wnętrzu oraz chroni go przed agresywnymi czynnikami środowiska zewnętrznego. Keratyna uzupełnia niedobór naturalnych składników budulcowych osłonki włosa, plombując jej uszkodzone miejsca.
Ekstrakt z henny ułatwia aktywnym składnikom wnikanie do wnętrza włosa i jego cebulki.

jestem na tak

Używam różnych maseczek biowax na zmianę, w zależności która akurat jest w promocji. Używam jej w ten sposób, że myję włosy, osuszam, a następnie nakładam maseczkę, na włosy foliowa torebka, po godzinie/dwóch płukam włosy i suszę. Maseczka pozostawia włosy lśniące i odżywione, niweluje efekt puszenia się włosów. Łatwo się zmywa. Polecam tą maseczkę jak i inne maseczki biowax

ZALETY: łatwo się zmywa,
włosy dobrze się rozczesują (z czym mam spory problem),
nie obciąża włosów są bardzo lekkie po niej

Maseczka do zadań specjalnych

~ Po dwóch latach od zrobienia trwałej ondulacji i w przeddzień kolejnej, postanowiłam zebrać recenzje wszystkich kosmetyków do włosów, jakich używałam przez cały czas posiadania bujnych loków. Może moje odczucia przydadzą się przyszłym wielbicielkom loków "od fryzjera" :) ~

Pierwsze tygodnie po zrobieniu trwałej były dla mnie wypełnione wyrzutami sumienia: co ja zrobiłam moim włosom? Czy da się to naprawić?
Pocieszam jednak te Wizażanki, które przymierzają się do tego zabiegu: absolutnie nie żałuję, kocham moje loki, jednak musiałam nauczyć się z nimi współpracować i w tym właśnie pomogła mi maseczka Biovaxu.

Do jej kupna zachęciła mnie koleżanka, początkowo kręciłam nosem, bo jednak opakowanie jest dość małe, zważywszy na taką cenę, ale...

...od pierwszego użycia zrozumiałam, skąd ta cena! Maseczka doskonale wygładziła moje włosy, dociążyła je, przez co pięknie się skręcały, nie pusząc się, a po wysuszeniu były gładkie, lśniące i tak obłędnie miękkie, że nie mogłam przestać ich dotykać.

Przy dłuższym używaniu zauważyłam znaczną poprawę ogólnego stanu moich włosów: końcówki nie kruszyły się i nie rozdwajały w tak zastraszającym tempie, jak miało to miejsce wcześniej. Włosy mniej się plątały i kołtuniły - rozczesywanie było samą przyjemnością, a po wysuszeniu loki były sypkie, świetnie się na nich pracowało - to na pewno zasługa jedwabiu.

Zastanawiając się nad kupnem tej maski warto zadać sobie pytanie: "Czy moje włosy wyglądają jak siano? Czy naprawdę są aż tak zniszczone?". Piszę o tym, gdyż maska ta może się okazać zbyt "przeładowana" składnikami, jeśli ktoś posiada włosy (ogólnie) zdrowe. Moje włosy po trwałej potrzebowały nawilżająco-odbudowująco-regenerującej bomby witaminowej i wtedy maseczka ta sprawdziła się doskonale. Zaprzestałam jej używania, gdy uznałam, że moje loki są już dość odżywione. Wtedy zmieniłam tę maseczkę na coś lżejszego, by nie "przekarmić" włosów, które z pewnością zaczęłyby się wtedy nadmiernie przetłuszczać i straciłyby na lekkości.

Podsumowując: jeśli komuś potrzeba maseczki do zadań specjalnych, jedwabno-keratynowa kuracja może sprawdzić się znakomicie :)

Nie za bardzo

Skuszona recenzjami youtuberek postanowiłam ją kupić. Maskę zużyłam, jednak nie zajęło mi to zbyt dużo czasu. Opakowanie 250 ml za taką cenę to trochę słabo dokładając fakt, że nic nie robi z włosami.

Katarzyna Gudan fryzura sylwestrowa 02

idealna

Używam tej maseczki na zmiane z domowymi już z 1,5roku, dobrze dba o włosy które trudno mi opanowac (puszą się, na szczęście dobrze temu zaradza), wydają się lżejsze i lepiej się układają:) bardzo ale to bardzo polecam:)

Używa produktu od: próbka

moje włosy jej nie lubią

Załamana stanem moich włosów zakupiłam saszetkę tej maseczki. Już w trakcie jej rozczesywania grzebieniem na włosach miałam problem. Potem było już tylko gorzej. Włosy po wysuszeniu były jakby tłuste, miałam problem z ich rozczesaniem. Wydaje mi się, że to przez keratynę, której niektóre włosy nie lubią. Moim zdaniem to nie wina tej maski ale typu moich włosów. To po prostu kosmetyk nie dla mnie. Dobrze, że firma Biovax robi takie saszetki "na raz".

Nie kupię ponownie

Niestety BioVax Keratyna + Jedwab nie robi z moimi włosami chyba nic. Ani dobrego, ani złego. Spodziewałam się czegoś lepszego po dawce protein, jednak bez różnicy, dlatego wykończyłam go z poczuciem zmarnowanych pieniędzy. Konsystencja dość gęsta, bardzo ułatwiająca nakładanie. Nie spływa z włosów. Niestety mało wydajny. Zapach kosmetyczny, przyjemny. W BioVaxach bardzo podobają mi się gratisy dołączone do maski, tj czepek i serum na końcówki.

Super

Bardzo wygładza włosy. Stają się miękkie i lejące, dodatkowo przyjemny zapach utrzymywał się na nich przez cały dzień. Włosy po niej stały się bardziej elastyczne i odporne na uszkodzenia mechaniczne, zauważyłam, że ograniczyła się podatność na rozdwojenia. Na pewno będę do niej powracać.

Bardzo dobra

Wiadomo, kiedy jest się Polką, Biovaxy są w zasadzie standardem włosowej pielęgnacji, a priorytetem jest dopasowanie odpowiedniej serii do swoich potrzeb. Maskę tę, oceniam przy włosach niskoporowatych, uwielbiających wszelkiego rodzaju proteiny, tak więc jestem z niej bardzo zadowolona.
Po użyciu włosy są gładkie, wręcz śliskie, błyszczące i lekkie. Delikatnie dociążone i nieco prostsze niż zwykle. Zapach,w moim odczuciu, jest bardzo przyjemny, kremowy, trochę pudrowy, ale nie zbyt ciężki, nie dusi.
Maska nie spływa z włosów, ma dosyć gęstą konsystencje, jest umiarkowanie wydajna. Można ją dostać w praktycznie każdej drogerii i aptece, a cena też nie jest wygórowana. Zawsze do niej wracam, oczywiście z przerwami na inne eksperymenty,ale tę maskę mogę polecić z czystym sumieniem.
Uważam,że jak w przypadku innych masek Biovax, opakowanie jest najsłabszym punktem - słoiczki z których ciężko wygrzebać resztki produktu, przewężony rant przy otwarciu opakowania pod którym zbiera się maska oraz zakrętka, w której także osadzają się pozostałości kosmetyku. Trzymam kciuki, że L'Biotica kiedyś przeprojektuje swoje opakowania, bo wtedy używałoby się ich produktów z większą przyjemnością.
Pomijając drobne wady kosmetyczne, bardzo polecam "Keratynę i Jedwab".

PIERWSZY BIOVAX I OD RAZU MIŁOŚĆ

PLUSY:
+ idealna konsystencja
+ widoczne i wyczuwalne wzmocnienie włosów
+ gładkość, połysk, optyczne pogrubienie
+ nie obciąża, za to dociąża
+ solidne opakowanie, gratisowy czepek i serum na końcówki
+ zapach (lekko kokosowy)

NEUTRALNE:
Cena. Myślę, że jest odpowiednia, jak za taką jakość. Ani za niska, ani za wysoka.

MINUSY:
Póki co nie zaobserwowałam i mam nadzieję, że tak pozostanie.

Używa produktu od: próbka

Nie dla mnie

Włosy wyglądały po niej kiepsko- jakby były niedomyte, oklapnięte, suche. Niestety ale keratyna w ogóle nie sprawdza się na moich włosach. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się u mnie proteiny mleczne.

Do zadań specjalnych

Przetestowałam wszystkie maski Biovax i ta jest jedną z tych, które najmniej mi podpasowały. Może dlatego, że jest przeznaczona naprawdę do zniszczonych włosów i moje raczej zdrowe po prostu są nią przekarmione. Jeśli użyję jej od czasu do czasu, raz na parę tygodni, działa świetnie. Włosy błyszczą i są wizualnie pogrubione. Przy regularnym stosowaniu dla moich niskoporowatych włosów to po prostu za dużo dobrego, robią się oklapnięte, szybciej przetłuszczają i strączkują. Kupuję ją czasami w saszetce, pełnowymiarowe opakowanie zużyłam jedno i to dla moich włosów było za dużo dobrego. Użyta raz na jakiś czas jako bomba proteinowa się sprawdza.

Tania i dobra maska

Maseczki Biovax są już teraz łatwo dostępne (na przykład w drogerii Natura czy w drogeriach internetowych) i atrakcyjne cenowo, bo można je kupić w granicach 10-12zł.

Gęsta i zbita konsystencja maski czyniła ją bardzo wydajną. Możnaby powiedzieć, że jest zbita niczym masło, które dopiero co zaczęło się rozpuszczać, Łatwo nabiera się na dłonie i wyślizguje się z rąk. Dobrze ,,przyczepia" się do włosów i na nich osiada.

Zauważyłam efekt wygładzenia i połysku już po pierwszym zastosowaniu, nie obciążała mi włosów i bardzo ładnie pachniała, co dodatkowo dawało mi przyjemność z jej stosowania i zachęcała, aby sięgnąć po nią ponownie. Przyjemny zapach kosmetyku, ale niezbyt krzykliwy często sprawia, że nie nudzi mi się i nie mam ochoty, aby skończył się jak najszybciej.

W zestawie producent dołączył także czepek dla wzmocnienia efektu - fajnie, bardzo się przydaje. Na czepek owijam jeszcze bawełniany ręcznik i maska ma szansę głębiej wniknąć.

Stosowałam ją przez kilka miesięcy mniej więcej raz w tygodniu, więc uznaję ją jako wydajną i polecam tym, którzy mają, skłonne do zniszczeń włosy, które dodatkowo potrzebują blasku i wygładzenia. Tania, dobra i skuteczna :)