L'biotica, Biovax, Intensynie regenerujaca maseczka `Keratyna + jedwab`

L'biotica, Biovax, Intensynie regenerujaca maseczka `Keratyna + jedwab`

Maseczka odnowia zarówno na powierzchni, jak i w ich warstwach. Maseczki to woskowa konsystencja oraz odżywcza receptura. Składniki oraz brak substancji drażniących umożliwiających regenerację i ochronę włosów. Maseczka Biovax zawiera Pro2Kera Silk - zespól białek, który dzięki zestawieniu niskocząsteczkowych aminokwasów i wysokocząsteczkowych protein wykazuje szerokie spektrum działania zarówno na poziomie rdzenia, jak i na powierzchni włosa. Aminokwasy jedwabiu wnikają do włókna włosa, wypełniając ubytki strukturalne w jego warstwach korowych. Wiążą wodę, utrwalając efekt nawilżenia. Proteiny jedwabne tworzą na powierzchni włosa delikatny biofilm, który utrzymuje wilgoć w jego wnętrzu oraz chroni go przed agresywnymi czynnikami środowiska zewnętrznego. Keratyna uzupełnia niedobór naturalnych składników budulcowych osłonki włosa, plombując jej uszkodzone miejsca.
Ekstrakt z henny ułatwia aktywnym składnikom wnikanie do wnętrza włosa i jego cebulki.

Godny uwagi

Maseczka jest godna uwagi. Kupiłam ją, aby odbudować trochę moje delikatne i podatne na układanie się włosy. Maseczka na pewno działa, coś robi z włosami, w przeciwieństwie do niektórych kosmetyków do włosów. Hmmm generalnie jestem zadowolona, bo włosy są po niej miększe i bardziej błyszczące.

Ok

Maska ewidentnie działa, włosy przestają się plątać, i wyglądają lepiej, są bardziej lśniące, ale niestety, ciężkie silikony zabierają trochę ,,poproteinowej" objętości. Nie są to jednak obciążone, tłuste strąki, posiadaczki cienkich, pierzastych włosów mogą być zadowolone. Dobrze likwiduje puch, połączenie protein z silikonem robi swoje. Warto spróbować, wszystko zależy od tego, jakiego efektu się oczekuje.

Nie obciąża włosów

Maseczka doskonale regeneruje bardzo suche i zniszczone włosy, nie obciążajac ich przy tym. Świetnie nawilża skórę głowy i do tego pięknie pachnie. Włosy są po niej delikatne, odżywione i łatwiej jest je rozczesać. Jak najbardziej polecam

Studio fryzur kłos jak Olivia Wilde

Rewelka

Mam włosy długie, rozjasniane, od gory naturalny odrost.Z natury cienkie i bardzo suche, wysokoporowate i puszace.Przed ciąża prostowalam ze 3 razy w tyg, wiec duzo.Maska jest cudowna ;) uzywam raz w tyg, wystarczająco, wlosy są gładkie, dociazane i bardzo miłe w dotyku.Jedna z lepszych masek jakie uzywalam. Uzywam w ten sposób, ze myje wlosy, wycieram recznikiem, nakladam maske, czepek, ręcznik, trzymam godzinę, zmywam i zostawiam do wyschniecia. Stosowalam również maske z bambusa z tej samej serii, bede z ciekawosci testowac dalsze z tej linii, ale podejrzewam, że wrócę do tej keratynowej.

jestem na tak

Używam różnych maseczek biowax na zmianę, w zależności która akurat jest w promocji. Używam jej w ten sposób, że myję włosy, osuszam, a następnie nakładam maseczkę, na włosy foliowa torebka, po godzinie/dwóch płukam włosy i suszę. Maseczka pozostawia włosy lśniące i odżywione, niweluje efekt puszenia się włosów. Łatwo się zmywa. Polecam tą maseczkę jak i inne maseczki biowax

ZALETY: łatwo się zmywa,
włosy dobrze się rozczesują (z czym mam spory problem),
nie obciąża włosów są bardzo lekkie po niej

Maseczka do zadań specjalnych

~ Po dwóch latach od zrobienia trwałej ondulacji i w przeddzień kolejnej, postanowiłam zebrać recenzje wszystkich kosmetyków do włosów, jakich używałam przez cały czas posiadania bujnych loków. Może moje odczucia przydadzą się przyszłym wielbicielkom loków "od fryzjera" :) ~

Pierwsze tygodnie po zrobieniu trwałej były dla mnie wypełnione wyrzutami sumienia: co ja zrobiłam moim włosom? Czy da się to naprawić?
Pocieszam jednak te Wizażanki, które przymierzają się do tego zabiegu: absolutnie nie żałuję, kocham moje loki, jednak musiałam nauczyć się z nimi współpracować i w tym właśnie pomogła mi maseczka Biovaxu.

Do jej kupna zachęciła mnie koleżanka, początkowo kręciłam nosem, bo jednak opakowanie jest dość małe, zważywszy na taką cenę, ale...

...od pierwszego użycia zrozumiałam, skąd ta cena! Maseczka doskonale wygładziła moje włosy, dociążyła je, przez co pięknie się skręcały, nie pusząc się, a po wysuszeniu były gładkie, lśniące i tak obłędnie miękkie, że nie mogłam przestać ich dotykać.

Przy dłuższym używaniu zauważyłam znaczną poprawę ogólnego stanu moich włosów: końcówki nie kruszyły się i nie rozdwajały w tak zastraszającym tempie, jak miało to miejsce wcześniej. Włosy mniej się plątały i kołtuniły - rozczesywanie było samą przyjemnością, a po wysuszeniu loki były sypkie, świetnie się na nich pracowało - to na pewno zasługa jedwabiu.

Zastanawiając się nad kupnem tej maski warto zadać sobie pytanie: "Czy moje włosy wyglądają jak siano? Czy naprawdę są aż tak zniszczone?". Piszę o tym, gdyż maska ta może się okazać zbyt "przeładowana" składnikami, jeśli ktoś posiada włosy (ogólnie) zdrowe. Moje włosy po trwałej potrzebowały nawilżająco-odbudowująco-regenerującej bomby witaminowej i wtedy maseczka ta sprawdziła się doskonale. Zaprzestałam jej używania, gdy uznałam, że moje loki są już dość odżywione. Wtedy zmieniłam tę maseczkę na coś lżejszego, by nie "przekarmić" włosów, które z pewnością zaczęłyby się wtedy nadmiernie przetłuszczać i straciłyby na lekkości.

Podsumowując: jeśli komuś potrzeba maseczki do zadań specjalnych, jedwabno-keratynowa kuracja może sprawdzić się znakomicie :)

Nie za bardzo

Skuszona recenzjami youtuberek postanowiłam ją kupić. Maskę zużyłam, jednak nie zajęło mi to zbyt dużo czasu. Opakowanie 250 ml za taką cenę to trochę słabo dokładając fakt, że nic nie robi z włosami.

idealna

Używam tej maseczki na zmiane z domowymi już z 1,5roku, dobrze dba o włosy które trudno mi opanowac (puszą się, na szczęście dobrze temu zaradza), wydają się lżejsze i lepiej się układają:) bardzo ale to bardzo polecam:)

Używa produktu od: próbka

moje włosy jej nie lubią

Załamana stanem moich włosów zakupiłam saszetkę tej maseczki. Już w trakcie jej rozczesywania grzebieniem na włosach miałam problem. Potem było już tylko gorzej. Włosy po wysuszeniu były jakby tłuste, miałam problem z ich rozczesaniem. Wydaje mi się, że to przez keratynę, której niektóre włosy nie lubią. Moim zdaniem to nie wina tej maski ale typu moich włosów. To po prostu kosmetyk nie dla mnie. Dobrze, że firma Biovax robi takie saszetki "na raz".

Nie kupię ponownie

Niestety BioVax Keratyna + Jedwab nie robi z moimi włosami chyba nic. Ani dobrego, ani złego. Spodziewałam się czegoś lepszego po dawce protein, jednak bez różnicy, dlatego wykończyłam go z poczuciem zmarnowanych pieniędzy. Konsystencja dość gęsta, bardzo ułatwiająca nakładanie. Nie spływa z włosów. Niestety mało wydajny. Zapach kosmetyczny, przyjemny. W BioVaxach bardzo podobają mi się gratisy dołączone do maski, tj czepek i serum na końcówki.

Super

Bardzo wygładza włosy. Stają się miękkie i lejące, dodatkowo przyjemny zapach utrzymywał się na nich przez cały dzień. Włosy po niej stały się bardziej elastyczne i odporne na uszkodzenia mechaniczne, zauważyłam, że ograniczyła się podatność na rozdwojenia. Na pewno będę do niej powracać.

Bardzo dobra

Wiadomo, kiedy jest się Polką, Biovaxy są w zasadzie standardem włosowej pielęgnacji, a priorytetem jest dopasowanie odpowiedniej serii do swoich potrzeb. Maskę tę, oceniam przy włosach niskoporowatych, uwielbiających wszelkiego rodzaju proteiny, tak więc jestem z niej bardzo zadowolona.
Po użyciu włosy są gładkie, wręcz śliskie, błyszczące i lekkie. Delikatnie dociążone i nieco prostsze niż zwykle. Zapach,w moim odczuciu, jest bardzo przyjemny, kremowy, trochę pudrowy, ale nie zbyt ciężki, nie dusi.
Maska nie spływa z włosów, ma dosyć gęstą konsystencje, jest umiarkowanie wydajna. Można ją dostać w praktycznie każdej drogerii i aptece, a cena też nie jest wygórowana. Zawsze do niej wracam, oczywiście z przerwami na inne eksperymenty,ale tę maskę mogę polecić z czystym sumieniem.
Uważam,że jak w przypadku innych masek Biovax, opakowanie jest najsłabszym punktem - słoiczki z których ciężko wygrzebać resztki produktu, przewężony rant przy otwarciu opakowania pod którym zbiera się maska oraz zakrętka, w której także osadzają się pozostałości kosmetyku. Trzymam kciuki, że L'Biotica kiedyś przeprojektuje swoje opakowania, bo wtedy używałoby się ich produktów z większą przyjemnością.
Pomijając drobne wady kosmetyczne, bardzo polecam "Keratynę i Jedwab".