Fitomed, Tonik oczyszczający ziołowy do cery tłustej i trądzikowej (nowa wersja)

Tonik wygładza i rozjaśnia skórę, zamyka pory. Łagodzi objawy trądziku grudkowo - krostkowego. Polecany przez dermatologów do cery tłustej i trądzikowej, wrażliwej.
Składniki aktywne: wyciąg z szałwi, oczaru, melisy, nagietka, d - pantenol oraz substancje antybakteryjne.

Tonik rewelacyjnie reguluje nadmierne wydzielanie sebum oraz koi skórę. Efekt matu utrzymuje się prz

Tonik znajduje się w prostej plastikowej buteleczce (200 ml). Kolor jest lekko brązowy. Na początku trochą obawiałam się, że tonik może barwić skórę, ale nic takiego nie miało miejsca. Zapach jest bardzo przyjemny: delikatny, ziołowy. Data ważności kosmetyku to 6 m-cy od otwarcia. Dużym plusem jest również wydajność tego produktu. Po Trzech tygodniach regularnego używania (rano i wieczorem) zużyłam 1/4 kosmetyku.
Z obietnic producenta tonik na pewno przeciwdziała nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry. Po przetarciu twarzy skóra jest ukojona, wygładzona i matowa! ;) Co do oczyszczania to wg mnie oczyszczać ma żel, a nie tonik tak więc nie mam pojęcia czy ten toni oczyszcza skórę. Nie zauważyłam jakiegokolwiek rozjaśnienia skóry, ani też zmniejszenia rozszerzonych porów. Jeśli chodzi o łagodzenie objawów trądzika to mam mieszane uczucie. Niby cera jest "uspokojona", ale wypryski nadal są i niestety pojawiają się nowe.

Jestem na TAK !!

1. Działanie:
Plusy:
+ nie podrażnia skóry
+ nie wysusza skóry
+ pojawia się uczucie świeżości
+ delikatnie nawilża
+ nie ma uczucia ściągania
+ przyspiesza gojenie się wyprysków
+ dużo mniejsza liczba krostek i wyprysków
+ zaskórniki o około 50% mniej widoczne (!!)
+ nie zawiera alkoholu.
+ jest lekki, delikatny.
+ skład jest wspaniały!

Minusy:
- Ja mam cerę mieszaną, ze skłonnością do tłustej. U mnie sobie radzi. Jednak dla cery bardzo trądzikowej i tłustej może być za słaby, za delikatny. Ale nie mówię, że tak jest.

2. Konsystencja:
Plusy:
+ typowa dla toników.
+ dobrze się rozprowadza na skórze.

3. Opakowanie:
Plusy:
+ Buteleczka 200ml - poręczna.
+ Łatwe otwieranie.
+ Najważniejsze informacje są wypisane na opakowaniu.
+ Butelka przezroczysta - widać zużycie.
+ Bardzo wydajny
+ Szata graficzna opakowania nie przypomina tych z półek sklepowych, ja się z tego cieszę, bo płaci się za produkt, a nie za opakowanie:)

4. Zapach:
Plusy:
+ ziołowy
+ delikatny
+ pachnie, a nie śmierdzi jak większość:)

Wypisałam wszystko w ten sposób, bo tak jest przejrzyście. Nigdy nie miałam toniku, który były delikatny, a jednocześnie by działał. Tutaj naprawdę widać efekty, nie natychmiast, ale stopniowo. Zaskórniki, z którymi toczę walkę od lat, są dużo mniej widoczne, jest ich mniej. Nie zniknęły całkiem, ale wydaje mi się, że do tego trzeba tonik po prostu dłużej stosować:)

Jest też bardzo wydajny, zwykle po miesiącu to kończyły mi się toniki, a tego mam jeszcze ok połowę:)

pozdrawiam, greenus-silver:)

Używam tego produktu od: ponad miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1/2