L'biotica, Biovax, Intensywnie regenerujący szampon do włosów blond

L'biotica, Biovax, Intensywnie regenerujący szampon do włosów blond

Kompozycja ekstraktu z cytryny i emolientów, działa rozjaśniająco, przywracając włom świetlisty, żywy kolor. Zabezpiecza przed utratą wilgoci utrzymując naturalną barierę lipidową skóry głowy. Zmiękcza i wygładza włosy.
100% ekstrakt z henny ułatwia aktywnym składnikom wnikanie do wnętrza włosa i jego cebulki.
Efekt na włosach:
- ntensywne nawilżenie i regeneracja włosów,
- ożywiony, rozświetlony kolor,
- włosy lekkie i miękkie w dotyku.

Taki sobie

Używam całej gamy z tej serii do włosów blond tzn. szampon, maseczka, dwufazowa odżywka oraz odżywka 60 s.
Obecnie jestem przy drugim opakowaniu tego szamponu, gdyż 200 ml starczyło mi zaledwie na 2 tygodnie przy codziennym myciu włosów.
Kupiłam w aptece 400 ml i też niedługo się skończy. Używam tych produktów od początku kwietnia. Szampon jest konsystencji płynnej,o kolorze kremowym, pieni się średnio. Zawsze myję włosy szamponem 2 razy. Przy drugim razie troszkę lepiej się pieni. Wraz z odżywką dobrze rozczesują się włosy. Niestety nie rozjaśnił moich naturalnych blond włosów, które jesienią, zimą oraz wiosną są dość ciemne, a latem to samo słońce pięknie rozjaśnia mi włosy. Jestem lekko zawiedziona tym, że nie rozjaśnia włosów, a powinien. Czy kupię ponownie ? Raczej nie.

zaskoczona ....i troszkę zawiedziona

Szukałam szamponu, który rozjaśni moje włosy... skład podpowiadał, że powinno się udać...
Mycie tym szamponem to udręka. Strasznie tłusty i trudny do rozprowadzenia. Szampon ma myć a nie pielęgnować. Co prawda zakupiłam go będąc świadoma, że zamiast SPC - ma SPC amfoteryczne, ale nie spodziewałam się, że będzie tak ciężko go spienić.
Kolor włosów- nie uległ zmianie.

Warto przetestować

Próbowałam już 3 szampony z marki Biovax.
- szampon ma ładny zapach
- całkiem fajny skład w porównaniu do typowych mocno chemicznych szamponów drogeryjnych
- fajnie się pieni i myje włosy, przyjemnie się go używa, ale na pewno nie dba jakoś mocno dogłębnie o nasz włosy. No chyba że efekty widać po wielu miesiącach regularnego stosowania. Ja używałam kilka miesięcy 2-3 opakowania.
- nie podrażnił skóry głowy
Ogólnie stosując go miałam wrażenie, ze robię coś dobrego dla swoich włosów, gdyż drogeryjne szampony z mocnymi detergentami zaczęły bardzo źle wpływać na mój skalp.
Polecam spróbować.

Amika

rozczarowanie.

Kupiłam na promocji razem z maską i odżywką z tej samej serii. Od lat farbuje włosy na jasny blond i po zasłyszeniu fantastycznych opinii o Biovaxie postanowiłam je zakupić, aby odżywić włosy.

+ rzeczywiście odżywia, nie puszą się, kondycyjnie lepiej wyglądają
+ odnawia kolor (w połączeniu z codzinną odżywką, i cotygodniową maską), zapobiega żółknięciu blondu, delikatnie je rozjaśnia
+ skład

+/- zapach, na pewno przyjemny utrzymuje się przez parę godzin po umyciu

- kołduny we włosach, podczas mycia jest rzeczą niemożliwą nie zrobić sobie szopy na głowie - nawet codzienne używanie odżywki nie zawsze ratuje sytuację
- matowi włosy, brakuje im zdrowego połysku
- przetłuszcza skórę głowy (normalnie myłam włosy co dwa-trzy dni, teraz muszę codziennie)
- włosy są obciążone, "ciężkie"
- mało wydajny

Podsumowując jedyna sytuacja, w której mogłabym ten szampon polecić to u osób, które sobie włosy porządnie zniszczyły - farbowaniem, termicznie, po lecie. Biovax podratuje, ale na dłuższą metę zbyt dużym kosztem.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

to naprawdę działa, niestety na krótko

Po pierwszym użyciu byłam zachwycona, włosy były miękkie, błyszczace, uniesione u nasady. Niestety z czasem szampon stracił swoje właściwości, włosy zaczęły się strasznie plątać, były oklapnięte. Plusem jest wzmocnienie moich naturalnych blond pasemek oraz piękny zapach.

Ma swoje plusy i minusy

Szampon jest dość trudny do ocenienia, ponieważ ma zarówno zalety jak i wady.

+ NIE PODRAŻNIA SKÓRY GŁOWY - dla mnie zbawienie, w koncu nie swędzi mnie głowa (jednak SLS robi swoje kurcze)
+ wydajność
+ zapach (ah ta cała seria biovaxa)

- plącze włosy, makabrycznie ... ale to szampon w miarę naturalny, więc jest to jego nieodłączna część ..
- nie do końca dobrze myje - znów pewnie przez brak SLS, wiec raz w tygodniu muszę użyć czegoś mocniejszego

i trudno mi tak naprawdę zdecydować, bo z jednej strony w końcu coś nie podrażnia mojej skóry głowy, ale z drugiej wyrywam sobie ich mnóstwo próbując rozczesać - nawet z odżywką ..

Używam tego produktu od: od miesiąca

Nie domywa włosów

Kupiłam szampon bo szukałam czegoś bez sls ale ten szampon się w ogóle nie sprawdza
nie domywa włosów miałam rózne szampony bez sls które potrafiły domyc włosy
zapach okropny i do tego gęsty i taki tępy jak się myje włosy
brzydki silikon w składzie nie jestem przeciwnikiem silikonów ale producent tak sie chwali że ten szampon to takie dobro bez złych składników a tu prosze trimethylsilyamodimethicone , silikon który oblepia włosy trzeba szamponu z sls żeby go zmyć

Obecnie mój ulubiony

Na szampon zdecydowałam się ze względu na naturalny sklad oraz obietnicę regeneracji zniszczonych blond włosów.

Oto co o nim sądzę!

Plusy:

- szampon ślicznie pachnie.
- ma bardzo dobry skład, żadnych parabenów i slsów.
- stan włosów po dłuższym czasie użytkowania szamponu zdecydowanie się poprawił
- włosy są sypkie i błyszczące
- raczej nie rozjaśnia, ale zdecydowanie rozświetla kolor
- nawet jeśli nie mam czasu na odżywkę, włosy rozczesują się w miarę dobrze.

Minusy:
- dość wysoka cena przy małej wydajności
- szamponu należy nałożyć naprawdę sporo aby się dobrze pienił, co wiążę z brakiem sls, więc wybaczam :)

Ilość zużytych opakowań: cztery

Mogło być lepiej

Szampon ogólnie dobrze działa na moje włosy. Są po nim miękkie, gładkie i ładnie się błyszczą. Jednak jest jeden, wielki minus... Jest to gęstość tego produktu. Trzeba naprawdę dużo użyć tego szamponu, aby jakoś umyć włosy. Pierwszy raz spotkałam się z tak gęstym szamponem. Jest to chyba 3 szampon do blond włosów tej marki, który używam. Nie wiem, czy jeszcze raz go kupię... A to wszystko przez tą gęstość. Mam nadzieję, że inne szampony Biovax nie mają takiej konsystencji! :D

Podsumowując:

Plusy:
+włosy są miękkie
+włosy są gładkie
+włosy się błyszczą

Minusy:
-cena (za niższą cenę mogłabym kupić znaleźć lepszy szampon)
-brak ALS, który przetłuszczającym się włosom na pewno by się przydał :)
-gęstość

Bardzo dobry zamiast farb

Bardzo lubię ten szampon. Mam dlugie blond włosy i nigdy ich nie farbowałam a kolor mam obłędny i każdy pyta, co robię z włosami. Szkoda, że tak ciężko wytłumaczyć, że to NIE farba. Po 3-4 myciach widać jaśniejsze włosy. Naprawdę polecam osobom, które chcą ładnie rozjaśnić włosy bez zabawy z farbami, które niszczą nasze włosy. Używam go co jakiś czas dla uzyskania jednolitego koloru na całej długości włosów i sprawdza się naprawdę OK. zapach nie bardzo i konsystencja też,ale to wybaczam.

NIGDY WIĘCEJ!

Jest straszny, nic nie robi. Umyłam nim włosy tylko 2 razy, ale to wystarczyło, żeby go znienawidzić. Już za pierwszym razem włosy były straszne, ale powiedziałam: ok, nie poddam się, spróbuję jeszcze raz. I żałuję.

Minusy:
-Nie domywa włosów (nie są czyste)
-Ohydna lepka konsystencja
-Gęsty (za gęsty, nie da się z nim pracować)
-Wydajność, a raczej jej brak, jak mówiłam, użyłam 2 razy i już nie ma 1/2 (co dla mnie jest plusem, bo jest okropny)
-Zapach (kwestia gustu)
-Cena, nie jest jej warty
-Włosy po nim wyglądają nie za ciekawie

NIGDY WIĘCEJ GO NIE UŻYJĘ. NAJGORSZY SZAMPON JAKI MIAŁAM, MÓWIĘ MU STANOWCZE NIE!

Używam tego produktu od: użyłam 2 razy
Ilość zużytych opakowań: 1/2 opakowania

nic takiego specjalnego

Szampon dobrze oczyszcza włosy, nie plącze ich mocno. Są miękkie i sypkie. Jednak zawartość butelki dość szybko znika. Mam włosy przetłuszczające się dlatego szampon nie jest dla mnie zbyt ekonomiczny, ponieważ włosy musiałam i tak przy nim myć włosy codziennie.
Regeneracji włosów oczywiście żadnej nie było, ale o tego na pewno nie są szampony...

Używam tego produktu od: 1 miesiąc