Clinique, Stay - Matte Oil - Free Makeup (Podkład matujący)

Clinique, Stay - Matte Oil - Free Makeup (Podkład matujący)

Cena już od 98,00 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Lekki podkład kontrolujący wydzielanie sebum, który zapewnia trwałe, matowe wykończenie.
Stworzony z myślą o właścicielkach cery tłustej i mieszanej.

Krycie
lekkie
fluidy
matujące
w buteleczce

Podkład super

Podkład jest super. Bardzo wydajny, nie muszę nakładać go dużo, żeby zakrył moje niedoskonałości.
Pięknie matuje, a w połączeniu z pudrem jest nieskazitelny nawet i cały dzień. (w te zimniejsze dni ;) kiedy na dworze panują wyższe temperatury - nawet nie nakładam podkładu, bo zaraz by mi chyba zjechał z twarzy, ale mam tak z każdym podkładem).

Ogólnie myślę, że podkład jest świetny, jednak paleta barw... Mam odcień "Alabaster", a i tak wydaje mi się, ze jest dla mnie za ciemny. Jak tylko go skończę wracam do szukania innego podkładu, bo mimo, że dobry, to jednak nie uśmiecha mi się mieszać go, żeby uzyskać mój odcień...

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1235033].usefull || 0 }}% pomocna.

Ten Mat to żart :((

Powinien się nazywać nabłyszczacz!
Koszmarnie się po nim świecę, właściwie zaraz po nałożeniu. Kupiłam go tylko dlatego, że akurat mój ukochany Pore Refining był niedostępny i żałuję.
Ma oczywiście plusy, ale co mi po nich jak nie spełnia swej podstawowej funkcji - nie daje matu!
Za tą cenę przynajmniej nie zapycha, nie podkreśla skórek, generalnie jeśli ktoś ma jak ja problemy z cerą, to nie zmienia na gorsze jej kondycji.
Używam odcienia Alabaster i jest on odrobinę jaśniejszy niż ten sam odcień w wersji Pore Refining Clinique.
Krycie lekkie (takie na lato)...
Na pewno nie kupię go ponownie i polecam jedynie tym osobom, które mają cery normalne do suchych.
Cery tłuste i mieszane powinny go sobie darować.

Plusy:
Nie zapycha
Nie podkreśla skórek
Nie tworzy maski
Ładny jasny odcień Alabaster dla bladolicych

Minusy:
Nie matuje
Nie nadaje się dla cer mieszanych i tłustych
Koszmarnie drogi

Używam tego produktu od: krócej niż miesiąc
Ilość zużytych opakowań: mniej niż 1

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1013146].usefull || 0 }}% pomocna.

jest dobry

Podkładu używam raczej okazjonalnie, mam trochę za ciemny odcień więc go mieszam z jaśniejszym podkładem, ale kiedy jeszcze pasował bo byłam opalona, to stosowałam go tylko na wyjścia. Jego główną zaletą jest to, że dobrze kolorystycznie dobrany świetnie stapia się ze skórą. Nie widać go na twarzy, matuje, ukrywa niedoskonałości ale nie jest to mur beton. Ma wadę taką, że pachnie mocno alkoholowo jak dla mnie i kilka dni z rzędu z tym podkładem, to bardziej widoczne i podrażnione naczynka. Ale raz na czas, lub dla osób które nie mają wrażliwej skóry jest idealny. Szkoda że nie ma filtrów, choćby tej 15 no ale, na impreze można go wykorzystać.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[974470].usefull || 0 }}% pomocna.

NARS wywiad z Jane Richardson

Żaden nie jest w stanie go pobić.

Ten podkład po prostu upiększa skórę.
Wygładza, matuje, kryje, koi wszelkie zaczerwienienia.
Przywraca zmęczonej cerze perfekcyjny wygląd. Wystarczy kropla, aby zdziałał swoją magię.
Cera pozostaje matowa, problem jest jedynie ze strefą T którą trzeba przypudrować po ok. 4-5 h.
Nienaruszony od rana do wieczora. Maluję się rano, ok. 8:00 po powrocie z pracy, po 14 godzinach, podkład nadal jest na swoim miejscu i ładnie wygląda. Niesamowita trwałość.

Mam porównanie z najlepszymi podkładami w rankingach, niektóre buble za ponad 200 zł opakowane w piękne flakoniki radzą sobie o wiele gorzej niż ów produkt w niepozornej tubce.
Jest wydajny- używam już od roku (z przerwami) a w tubce jest jeszcze mały zapas.
Dwa minusy które nie czynią go kosmetykiem idealnym: pierwszy za kolory- mam wrażenie, że wszystkie są z domieszką różowego a ja jako tradycyjny "żółtek" nie mogę sobie dobrać nic idealnego z gamy kolorystycznej. Używam tego o nazwie alabaster, który mógłby być ciemniejszy i bardziej wpadający w żółć. Ratuję się pudrem.

Drugi minus - podkład strasznie wychodzi na zdjęciach z fleszem. Twarz trupa. Czyżby titanium dioxide w składzie?

Szukam czegoś co byłoby choć trochę zbliżone do tego produktu ale Clinique postawiło poprzeczkę bardzo wysoko i jak na razie nic nie jest w stanie dorównać ideałowi. Polecam cerom mieszanym.

Używam tego produktu od: ok. roku
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[968179].usefull || 0 }}% pomocna.

Nie dla tłustolicych :(

Podkład niby dla kobiet o tłustej skórze, ale chyba coś się komuś pomyliło.

Na plus jedynie odcień, który ładnie wpasowuje się do cery i nie odcina się od szyi.

To tyle. No ok, jeszcze mogę dodać, że jest dość wydajny ;)

Mnie zapycha - po kilku dniach stosowania na buzi pojawia się też charakterystyczna \'kaszka\'. Baaaardzo łatwo z nim przesadzić i nałożyć za dużo = efekt maski murowany, ma dość mocne krycie. Na mojej buzi trzyma się jakąś godzinę po czym magicznie zmieniam się w latarnię morską.

Poszukiwania idealnego podkładu trwają.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[960146].usefull || 0 }}% pomocna.

Nietrwaly+wysusza skore+skora niezbyt ladnie wyglada po jego nalozeniu

Uzylam go raptem 5 razy ..

- odcien niby beige,bardzo nienaturalnie jak pomaranczoowy wyglada

-wysuzsa skore

-nie wyglada ladnie po nalozeniu go na skore

-nietrwaly
-skora dziwnie sie w nim czula
-podkresla niedoskonalosci

Używam tego produktu od: 1 miesiac
Ilość zużytych opakowań: 1 standart

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[952207].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo nietrwały.

Da osób, które nie oczekują trwałości będzie bardzo dobry, ale czy jest ktokolwiek taki?

Podkład dobrze się rozprowadza i ładnie stapia z cerą.
Matuje, jednak nie na długo, u mnie to efekto do 3h, a nie mam problemu z nadmiernym błyszczeniem skóry.
Kryje średnio,a le producent nie obiecuje nic więcej, więc nie ma się do czego przyczepić.
Mnie nie zapchał, nie uculił.
Dodatkowym wielkim plusem jest fakt, że nie zmienia koloru po aplikacji.

Jedym, ale za to dla mnie ogromnym minusem tego podkładu jest fakt, że jest on bardzo nietrwały. O macie możemy zapomnieć już po 3 godzinach. Gdy pomalujemy się nim rano to już wczesnym popołudniem skóra wygląda jakbyśmy były w ogóle bez makijażu. Przez to nie trzyma też w ryzach bronzera czy różu.

Reasumując- podkład dobry i daje fajny efekt, ale tylko na kilka pierwszych godzin po aplikacji, później znika z twarzy w tajemniczych okolicznościach.

Używam go jako podkładu "weekendowego" żeby go zużyć, ale nie wiem czy za taką cenę to mnie satysfakcjonuje- raczej nie.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[952161].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo dobry

Po miesiacu testowania tego produktu dziele sie z wami moimi doswiadczeniami:

- nie niszczy skory, nie zapycha
- po zmyciu makijazu cera jest wypoczeta
- matuje na 5 godzin
- super konsystencja, wtapia sie w skore
- wydajny
- naturalny efekt, bez maski
- trzyma sie ok. 10 godzin
- wygodne opakowanie
- w ogole nie podkresla suchych skorek
- nie warzy sie, nie jest ciezki
- srednie krycie, ja osobiscie i tak bez korektora nie wychosze z domu :)

Jedynym minusem jest cena 30 euro.
Polecam osobom z tradzikiem lub bardzo tlusta skora.

Używam tego produktu od: miesiaca
Ilość zużytych opakowań: pol pierwszego

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[927848].usefull || 0 }}% pomocna.

Nareszcie!!!

Bardzo długo szukałam podkładu matującego dla siebie. Mam cerę mieszaną bardzo szybko przetłuszczającą się w strefie T, z pojedynczymi niedoskonałościami, ale dośc zanieczyszczoną. Nie zależało mi na silnym kryciu, raczej na wyrównaniu kolorytu no i macie przede wszystkim.
W końcu trafiłam na Clinique, choc bez większego przekonania, bo kiedys stosowałam ich system 3 kroków i nie bylam zadowolona.
Ale ten podkład to dla mnie hit! Ładnie wyrównuje koloryt, kryje śrdenio (mocniej od Affinitone Matt Maybelline, słabiej od MakeUp Forever matującego) i na prawdę matuje. Sprawdził się nawet w upalne dni- nie warzy się, nawet jak po dotknięciu skóry czuję, że jest już trochę tłusta to nadal jest matowa. W upalne dni mat bez poprawek utrzymuje się jakieś 6-7h, przy umiarkowanej pogodzie nawet do 10h. Do wykończenia makijażu używam pudru bambusowego Paese, który świetnie podtrzymuje efekt matu (ale to podkład gra główną rolę, bo puder używany na inne podkłady nie był szczególnie długo skuteczny) REWELACJA!!
Podsumowanie:
Zalety
+ matuje na długo

+nie robi efektu maski, mat jest naturalny

+nawet jak pod koniec dnia skóra lekko się błyszczy to jest to taki "naturalny" błysk a nie efekt tłustej, świecącej skóry

+ odpowiednie dla mnie, średnie krycie

+ matuje stłuste partie, jednocześnie nawilżając suche

+ nie zatyka porów

+ przyjemna konsystencja, łatwo się rozprowadza

+ świetnie stapia się ze skórą, dzięki czemu efekt jest naturalny

+ rozprowadza się świetnie zarówno palcami (tak nakładam na co dzien) jak i pędzlem/ gąbeczką (gdy chcę osiągnąc troszkę mocniejszy efekt, np przy wieczorowym makijazu)

+ nie utlenia się (albo utlenia bardzo słabo)

+ nie warzy się nawet po całym dniu w upale

+ nie podkreśla suchuch skórek jak większośc matujących podkładów

+ ładny zapach

+ wydajny

+nadaje się również dla skóry wrażliwej/ alergicznej

Wady:
- cena, chociaż nie ma tragedii

- opakowanie- tubka jest wygodna, ale żeby zużyc końcówkę kosmetyku pewnie będę musiała ją przeciąc, wolę "pompki" zdecydowanie.

Używam tego produktu od: 2 m-cy
Ilość zużytych opakowań: niecałe pół

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[908824].usefull || 0 }}% pomocna.

Calkiem w porzadku

Zaczne od tego, ze nie lubie marki Clinique i nigdy sama nie zakupilabym tego produktu Dostalam go od kolezanki-ktorej zupelnie nie pasowal wiec postanowilam sprobowac.

Bylam BARDZO zaskoczona, gdy po nalozeniu produktu ujrzalam w lusterku moja ladniejsza wersje :D
Koloryt wyrownany, wszelkie delikatne zaczerwienienia zamaskowane.
Na prawde bardzo sie polubilismy!
Teraz ciekawostka: mam cere sucha (!) wiec zdecydowanie przeciwienstwo tego, do czego ten podklad jest marketingowany. Powinien mnie on wiec z zalozenia wysuszyc... nic takiego sie nie dzieje. Faktem jest, ze uzywam zwykle paru podkladow w ciagu tygodnia i raczej nie zdarza sie zebym uzywala tego wlasnie pare dni pod rzad.
Nie wiem jak podklad poradzilby sobie u ososb, ktore oczekuja lepszego krycia bo ja nie mam wiekszych problemow z cera i zalezy mi glownie na wyrownaniu kolorytu. Nie lubie efektu maski. Wole jak fluid stapia sie cera.
Kolor kolezanki pasuje do mnie idealnie ;)
Na mojej twarzy podklad przypudrowany zaczyna sie swiecic w drugiej polowie dnia jak wiekszosc moich podkladow.
Konstystecja w porzadku, lekko lejaca. Nakldam pedzlem steplujacym, flat topem.
Nie zamierzam go juz nigdzie oddawac, wykocze ta tubke- nie kupie ponownie bo jest duzo nowych produktow, ktore chcialabym przetestowac.

Używam tego produktu od: pol roku
Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[897653].usefull || 0 }}% pomocna.