Refresh, Żel do mycia twarzy do cery normalnej i mieszanej

Refresh, Żel do mycia twarzy do cery normalnej i mieszanej

Zanieczyszcenia, stres, makijaż... Warunki środowiskowe oraz tryb życia osłabiają kondycję skóry, przyczyniające się do jej odwodnienia, utraty elastyczności i zdrowego kolorytu. Kolastyna stanowi dla Twojej skóry tarczę ochronną oraz niezawodne towarzystwo podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Nasze technologicznie zaawansowane formuły wspomagają prawidłowe funkcjonowanie skóry każdego dnia.
Unikalna kompozycja kolagenu, elastyny i glikogenu, w połączeniu z minerałami (magnez, miedź, cynk) usprawnia metabolizm i proces dotlenienia komórek skóry. Alpantha Complex optymalnie nawilża i wygładza, wspomaga proces odnowy naskórka.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Acrylates/ Palmeth-25 Acrylate Copolymer, Soluble Collagen, Glycogen, Hydrolyzed Elastin, Allantoin Panthenol, Peg-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Zinc Gluconate, Magnesium Aspartate, Copper Gluconate, Tetrasodium Edta, Parfum, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Sorbic Acid, Methylisothiazolinone, Sodium Succinate, Glycerin.

Cena: ok. 10zł / 150ml

Może być

Żel do mycia twarzy ma konsystencję płynną dość rzadką. Poza tym dobrze oczyszcza skórę, wygładza, aczkolwiek bardzo wysusza skórę . Mam cerę mieszaną, więc mi to zbytnio nie przeszkadza, ale muszę koniecznie nałożyć krem po tym żelu.

Idealny

Najlepszy dla mojej problematycznej mieszanej cery, nie wysusza, oczyszcza i tak fajnie, świeżo pachnie. Mycie nim twarzy to czysta przyjemosc, fajnie się pieni i rozprowadza. Mój numer jeden, bo matuje i nie wysusza.

Odświeża i jest przyjemny dla skóry

Zalety:
- ma dość rzadką wodnistą konsystencję, ale dobrze się pieni
- pozostawia miłe uczucie chłodzenia, dużego odświeżenia skóry
- dobrze oczyszcza skórę z pozosałości makijażu z nadmiaru sebum
- wygładza skórę
- ma niską cenę
- matuje skórę

Wady:
- szybko się kończy bo wylewa się z opakowania
- trochę przesusza skórę po użyciu i ściąga ją lekko szczypie

Zrób sama kosmetyk - serum z witaminą C

Okropny!

Żel bez rewelacji, miałam przez niego więcej pryszczy, w pewnym momencie wysuszył mi skórę, do tego jego konsystencja lejąca bardzo, mało wydajny. Szczerze? Nie polecam...

Polubiłam go

Muszę powiedziec, że bardzo polubiłam ten żel . Dla mnie ma same plusy.
+ Ładnie pachnie winogronem
+Zmywa brud z całego dnia oraz makijaż( nie wodoodporny)
+Nie daje uczucia ściągnięcia
+Jest dość gęsty, nie spływa z dłoni
+Łatwo sie rozrabia z woda i lekko sie pieni
+Nie wysusza skóry
+Jest niedrogi
+Łatwo dostępny
- Nie widzę żadnych

Bardzo dobry

Żel sprawdza się na moją cerę mieszaną. Idealnie oczyszcza. Jeśli chodzi o tz. uczucie ściągnięcia skóry zauważyłam je lekko na policzkach. Jednak jest one nikłe po czasie już tego ściągnięcia nie czuć. Zapach żelu nie jest ważny. W końcu to żel który i tak zmyjemy w raz z wodą. Jest jeszcze jedna rzecz która mnie nurtuje. Wizażystki w większości napisały że żel jest beznadziejny bo... nie zmywa makijażu. Żel do mycia twarzy NIE zmywa makijażu a jedynie zanieczyszczenia, sebum z twarzy. Pewnie dziewczyny sugerowały się opisem na tubce ,,Zanieczyszczenia, stres, makijaż...Warunki środowiskowe oraz tryb życia osłabiają kondycje skóry..."Jednak na tubce nigdzie nie jest napisane że żel ten ma za zadanie zmywania makijażu. Może dziewczyny się sugerowały powyższym opisem na tubce. Wspomniany fragment wskazuje ,że nasza skóra jest narażona po prostu na wiele czynników zewnętrznych...

NIGDY WIĘCEJ KOLASTYNA

Nie kupię więcej niczego od Kolastyny. Mogłam dorzucić 4 złote i mieć fajny żel z Eveline, ehh.

Kupiłam ten produkt skuszona niską ceną i schowałam do szuflady, bo miałam jeszcze resztki innego. W międzyczasie siostra oddała mi swój tonik i płyn micelarny z Kolastyny i obydwa te produkty okazały się bublami (nic dziwnego, że siostra chciała się tego pozbyć). Płyn nie zmywał makijażu, chociaż do tego został stworzony, a po toniku szczypała mnie skóra. Dlatego też wyjmowałam mój nowiutki żel z szuflady pełna uprzedzeń, właściwie pewna, że będzie to kolejny szajs marki Kolastyna. I miałam rację.

Żel się nie pieni prawie w ogóle, przez co trzeba używać dużej ilości.
Nie czyści nic a nic! Nigdy nie używam żeli ani toników do zmywania makijażu, nawet tego niewodoodpornego. Najpierw płyn dwufazowy, a potem dopiero żel. Tak samo było i w tym wypadku, a mimo to twarz nadal miałam w resztkach makeupu i w ogóle nie było uczucia świeżości.
Nie czuję by cera była czysta.
Na pewno nie matuje.
Chyba w ogóle nic nie robi.
Ale podoba mi się zapach. Może używam innego produktu niż reszta recenzentek (aczkolwiek nazwa i zdjęcie się zgadzają), ale mój żel pachnie gumą balonową, tak bardzo słodko. Nie dostrzegam tam męskiego zapachu ;)

Używam tego produktu od: 1 tygodnia

Wysusza i nie oczyszcza

Żel do mycia twarzy Kolastyny jest tani, opakowanie przyjemne dla oka, ale nie radzi sobie z większym brudem oraz wysuszył mi skórę w okolicach policzków. Producent obiecywał wiele, a nawet podstawowej rzeczy - oczyszczenie twarzy, nie zagwarantował. A szkoda, bo kosmetyk przyjemnie się używa, tylko nie działa jak powinien i ostatecznie twarz zmywam z brudu tonikiem, a nie żelem...

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Żel do mycia, który nie myje

Żel kupiłam w rossmanie, skuszona promocyjną ceną. Pierwszy raz zakupiłam żel myjący, który zwyczajnie nie myje. Użyłam go zaledwie kilka razy. Za pierwszym miałam na sobie ciężki, trwały podkład Estee Lauder Double Wear, który naprawdę cieżko zmyć... dałam mu więc drugą i trzecią i kolejną szansę... Na innych, lekkich podkładach, kremach BB także się nie sprawdził. Żel po prostu nie radzi sobie ze zmyciem makijażu. Po umyciu nim twarzy cały czas czuje na sobie warstwę podkładu, co potwierdza przemycie potem twarzy wacikiem i płynem micelarnym. Podkład po umyciu tym żelem, nadal jest na twarzy, nawet taki z najniższej półki, który nie jest specjalnie long lasting. Nie będę więc rozpisywać się na temat jakichkolwiek innych właściwosći, bo tej sytuacji inne aspekty nie mają najmniejszego znaczenia... Żelu używaobecnie mój mąż, liczę na to, że radzi sobie z jego "zanieczyszczeniami" dnia codziennego lepiej niż z moim makijażem, chociaż kto wie...

To tak jakby kupić patelnię, na której nie można smażyć, co z tego że jest ładna i ma ciekawy kształt... Jednym słowem, porażka.

Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

nie, nie, nie!

Co tu dużo mówić, po prostu produkt ten nie sprawdził się.
Dlaczego?
- słaba wydajność , prawie w ogóle się nie pieni
- co najważniejsze nie usuwa makijażu ( i nie mówię tu o ciężkim wodoodpornym podkładzie). Zawsze po umyciu twarzy tym żelem, na cerze dalej był podkład, którego nie był w stanie usunąć (można było to zauważyć na płatku podczas aplikacji toniku)
- trudno usunąć go ze skóry, bez gąbeczki do mycia twarzy, trwało by to wieki
- dziwny, lekko męski? zapach

Zużywam go jedynie przy porannej pielęgnacji twarzy, aby odświeżyć ją po całej nocy.

Więcej z pewnością go nie kupię.

Ilość zużytych opakowań: pierwsze i ostatnie

Całkiem

Niestety średnio działa na moją (tłustą) cerą. Zmywa powierzchownie, ale nie radzi sobie z głębszymi problemami - takimi jak np. zaskórniki. Bardzo lubię jednak świeże uczucie zaraz po nałożeniu żelu. Czuję, że moja skóra jest odświeżona. Zapach również bardzo mi się podoba. Konsystencja nie jest jednak wydajna. Kupiłam żel prawie miesiąc temu i stosując go raz dziennie już zużyłam całe opakowanie. Zdecyduję się na ponowne kupno tylko jeśli akurat będzie na promocji.

PLUSY:
+ ładny zapach
+ odświeżające uczucie zaraz po nałożeniu

MINUSY:
- wydajność
- myje tylko powierzchownie

szystko super gdyby nie ten zapach...

Recenzję zacznę od ogromnego minusa jaki ma ten żel - ZAPACH. Strasznie męski! Przez to używam żelu tylko wieczorem gdy idę spać i nie ma ryzyka że będę czuła ten zapach. Gdy pierwszy raz użyłam żelu to ten zapach aż mnie odzucił, później powoli się przyzwyczailam. Nie jest to zapach nieprzyjemny, w żadnym wypadku. Jest po prostu .. męski :) nie chciałabym żeby ktoś pomyślał, że np. używam męskiego antyperspirantu ;)
Żel się dobrze pieni, łatwo spłukuje, radzi sobie z makijażem, nie wysusza. Jedyne co bym zmieniła to chciałabym opakowanie z pompką. Na plus jednak to że jest ono przeźroczyste i widać ile zostało.
Kupiłabym ponownie gdyby nie zapach :)

Używam tego produktu od: ok dwa miesiące