Maybelline, Instant Age Rewind Eraser (Korektor wygładząjacy)

Maybelline, Instant Age Rewind Eraser (Korektor wygładząjacy)

Pojemność 6,8 ml

Widocznie wygładzone drobne zmarszczki wokół oczu. Natychmiast wymazuje podkrążone oczy, sińce, obwódki. Ekskluzywny aplikator wypełnia i wygładza.
Skoncentrowana formula z owoców goji i haloxylu redukuje cienie i pozwala sińcom zniknąć.
Produkowany w wielu odcieniach, m. in.: Brightner, Neutralizer, Ivory, Fair, Light, Nude, Medium, Honey, Sand, Golden, Caramel, Tan, Hazelnut. Nie wszystkie dostępne w Polsce.

Póki co ulubieniec

Na wstępie zaznaczę, że mam bardzo duże cienie pod oczami, które prześwitują nawet przez bardzo kryjące korektory. Tak jest też w tym przypadku, ale nie znalazłam jeszcze korektora, który zakryłby wszystko w 100%. Na plus kolor, jasny i lekko żółtawy, idealnie wtapiający się w moją skórę. Korektor ma bardzo lekką konsystencję i nie zastyga w mgnieniu oka, co daje trochę czasu na dokładne rozprowadzenie produktu. Na wielki plus również fakt, że nie wchodzi w zmarszczki i załamania. Jego największy minus to aplikator. Gąbeczka wydaje się być bardzo niehigieniczna. Mam wrażenie, że pochłania dużo produktu. Nie sprawdza się również w rozprowadzaniu korektora pod oczami - zawsze wklepuję produkt palcami lub Beauty Blenderem.

Dobry

Korektor otrzymałam w prezencie urodzinowym i jestem z niego bardzo zadowolona. Jestem posiadaczką wyraźnie zaznaczonej doliny łez oraz ciemnych sińców pod oczami i ten korektor świetnie sobie z tym radzi. Nie spodziewałam się aż takiego efektu. Potrafi przykryć wszystkie moje mankamenty. Niestety gdy mam przesuszoną skórę pod oczami wygląda fatalnie, wchodzi w zmarszczki, podkreśla suche skórki.

Przyjemny w użyciu

Wielki plus za łatwość nakładania i rozprowadzania pojedynczej warstwy korektora oraz jedwabiste wykończenie.
Szeroka gama odcieni pozwoli każdemu wybrać coś dla siebie, chociaż niektóre odcienie są aż za blade - ja mam nr 10 i jest dla mnie zbyt jasny. Ale nie ciemnieje i nie ma pomarańczowych tonów.

Nieźle przemyślana końcówka

Korektor pod oczy Maybelline używam od około 1.5 miesiąca i właśnie go wykończyłam ostatecznie, tak,ostatecznie aż do samego dna.
Opakowanie w formie tuby przeźroczystej- super widać ile korektora znajduje się w środku. Plastikowa, półokrągła zatyczka, która niestety pękła po kilku użyciach korektora. Pod zatyczką znajduje się włochata, ruchoma gąbka przez którą wydobywa się korektor. Górna część tuby jest obrotowa a strzałki umieszczone zaraz pod zatyczką wskazują kierunek obrotu, dzięki któremu po dosłownie jednym obrocie wydobywa się na powierzchnię gąbki wystarczająca ilość korektora do pokrycia cieni pod oczami. Zużycie korentora następuje od góry ku dołowi i dzięki spiralce zakończonej plastikowym wieczkiem na brzegach opakowania nie pozostają resztki korektora.

Aplikacja korektora za pomocą gąbki jest świetna. Uważam, iż jest to jedno z lepszych rozwiązań, gdyż mogę gąbka wklepać korektor aż pod samą linię dolnych rzęs. To samo tyczy się skrzydełek nosa. Potem delikatnie doklepuję palcami i wyrównuję powierzchnię,gotowe. Korektor ma dobrą konsystencję, ładnie współpracuje ze skórą, nie pozostawia śladów w zagłębieniach. Kamuflaż cieni pod oczami jest dobry. Stosowałam go również pod skrzydełka nosa i również dobrze kryje pajączki, które od pewnego czasu zagościły w tym miejscu. Jednak przy używaniu zarówno pod oczy jak i w celu pokrycia innych niedoskonałości jego wydajność makabrycznie spada. Korektora ubywa w oczach.
Jeśli chodzi o trwałość to razem z pudrem sypkim utrzymuje się przez cały dzień a przez większość dnia kryje cienie doskonale. Po pewnym czasie zauważyłam, że korektor po paru godzinach delikatnie zbija się w załamaniach jednak przy warunkach w jakich pracuję wynik jest dobry. Jestem też zadowolona z tego, że nie wysusza skóry pod oczami i wieczorem wystarczy standardowo wklepać krem pod oczy i jest oki.

Uważam, iż jest to dobry korektor z ciekawym rozwiązaniem w postaci gąbki dzięki której wydobycie korektora następuje na zewnątrz- nie wciskamy pędzelka do tuby i smarujemy nim skórę oraz dzięki spirali z końcówką zużywamy korektor praktycznie w 100%. Minusem jest wydajność oraz cena regularna bo w tej cenie można kupić 2 a nawet 3 korektory o podobnych zaletach no może bez gąbeczki... które równie dobrze się sprawdzą. Niemniej jednak jestem zadowolona i jeśli wyhaczę na promocji to go kupię ponownie.

Tyle szumu o...

Bardzo dużo słyszałam o tym produkcie od koleżanek, dlatego sama postanowiłam go przetestować. Osobiście mam problem z "workami" pod oczami. Są dość ciemne i widoczne, dlatego zawsze jestem otwarta na nowości i możliwość maskowania. Korektor ma fajny kształt, jest dość poręczny i posiada gąbeczkę. Co do niej nie wiem jakie mam odczucia. Fajnie nakłada się produkt, tak "miękko", ale sama gąbka nie rozprowadza produktu, trzeba użyć palca lub innej gąbeczki. Co do krycia, jest całkiem w porządku, ale sam produkt nie zostaje na twarzy do końca dnia i pod tym względem mnie zawiódł. Jak widać moje uczucia są dość mieszane, chyba warto samemu przetestować produkt i się przekonać jak zachowuje się na swojej skórze.

Zalety:
- zgrabne opakowanie,
- dobrze maskuje "worki",
- gąbka - "miękka" aplikacja,
- dostępność.

Wady:
- korektor nie utrzymuje się przez cały dzień,
- cena, ale można trafić na promocję.

Żaden ideał

Korektor i ten cały szum wokół niego pominęłabym gdyby nie to, że maybelline poszerzył gamę kolorystyczną tego korektora, a do niedawna "najjaśniejszy" odcień był dla mnie o co najmniej 2 tony za ciemny, więc go omijałam aż do dnia gdy na jednej z drogerii internetowych ukazała mi się całkiem spora gama odcieni do wyboru tego korektora i pomyślałam, że już dobra sprawdzę o co ten cały szum.
No i jak to bywa korektor okazał się przeciętny. Stosuję go pod oczy i na ich okolice i o tym piszę w recenzji. Wykończenie jakby pudrowe - na pewno lepsze niż te zastygające na wiór i tworzące skorupę popularne korektory, ale dla mnie nadal troche za suche, z daleka wygląda ładnie, ale z bliska już niezbyt. Odcień (ivory 00) za to naturalny faktycznie bardzo jasny, korektor ładnie stapia się z cerą i daje efekt rozjaśnienia. Krycie od razu po nałożeniu całkiem dobre, ale z godziny na godzinę się dosłownie ulatnia :o i sińce jak były tak są, bez przypudrowania się raczej nie obejdzie, choć i tu z trwałością i kryciem coś nie halo, może w połączeniu z podkładem, a nie na gołą skórę da lepszy rezultat choć tu nie mamy pewności, że nam się z którymś nie zwarzy.
Dla niewymagających polecam, ale dla osób z problematyczną skórą pod okiem, suchymi skórkami czy większymi sińcami już nie.

Bardzo dobry korektor

Długo zastanawiałam się nad kupnem tego korektora, ponieważ słyszałam o nim wiele skrajnych opinii, a cena wydawała mi się dość wygórowana. W końcu kupiłam go w drogerii internetowej i nie żałuję. Od kiedy go mam, wszystkie inne korektory poszły w odstawkę. Używam go zarówno pod oczy, jak i na niedoskonałości i w obu przypadkach sprawdza się świetnie. Moim zdaniem bardzo dobrze kryje, szybko zastyga i trzyma się na miejscu. Co mnie zaskoczyło, jest też bardzo wydajny (pozbyłam się gąbki). Małą kropelką zakrywam wszystko, co trzeba. Jednak myślę, że jeżeli ktoś ma problematyczną skórę pod oczami, może się nie sprawdzić, ponieważ po zastygnięciu jest dość "suchy". Według mnie największą wadą produktu jest gąbka, ponieważ marnuje się przez nią bardzo dużo produktu.

Mój nowy ulubieniec

Przyznam, że byłam sceptycznie nastawiona. Sporo osób bardzo go chwali, ale tutaj naczytałam się masy niepochlebnych opinii, tym bardziej cieszę się, że u mnie sprawdza się rewelacyjnie. Kupiłam go niedawno, nie mogę więc do końca ocenić jego wydajności, natomiast jest kilka rzeczy na które muszę zwrócić uwagę:

- Aplikator. Dla większości osób piszących o tym produkcie - koszmarny, dla mnie cudowny. Spotkałam się z komentarzami, że jest niehigieniczny oraz wypija podkład. Co do pierwszego zarzutu można się zgodzić, ale wystarczy raz na jakiś czas go przemyć i jest jak najbardziej w porządku, sama do aplikacji korektora zawsze używam małego pędzla lub gąbki więc wystarczy ten aplikator potraktować podobnie. Dodatkowo świetnie rozprowadza produkt, nie jest bez celu, bo przy takiej formule istotne jest nakładanie cienkiej warstwy (można też fajnie zblendować granice dzięki czemu pięknie się wtapia)

- Krycie. No tutaj bym nie przesadzała, nie jest to najbardziej kryjący korektor jaki miałam, zdecydowanie polecałabym mocne przebarwienia czy cienie pod oczami zneutralizować cienką warstwą korektora kolorowego. Jeśli ktoś nie lubi szpachli (jak ja) to jest to coś dla niego.

- Ważenie się, zbieranie w zmarszczkach. Jako, że jestem osobą młodą to ze zmarszczkami nie mam problemu, jedynie pod oczami gdzie korektor najbardziej lubi się zbierać, ten tego nie robi więc i tutaj nie mam na co narzekać. Z podkładami czy kremami BB jakie posiadam nie wchodzi on w jakieś dziwne reakcje i nie waży się, chociaż wiadomo, każdy produkt tego typu nie lubi się ze wszystkim. Pudru używam tylko trochę, głownie pod oczy, na nos i czoło. Nawet płatki nosa pod koniec dnia wyglądają całkiem dobrze, jest też bardzo trwały, oczywiście jeśli nie dotyka się cały czas twarzy zwłaszcza nakremowanymi rękami.

- Kolor. Osobiście jestem zachwycona, jako osoba bardzo blada wśród produktów drogeryjnych nie mam za bardzo w czym wybierać, kolor 00 IVORY jest dokładnie w kolorze mojej szyi (może mógłby być tylko nieco bardziej żółty, ale jest wystarczająco jasny i nie jest różowy, a mi to już wystarczy)

- Cena. W porównaniu z innymi drogeryjnymi korektorami jest jednym z tych najdroższych to prawda, ale przy okazji różnych promocji nie wygląda to już tak źle. W Hebe wypatrzyłam go za ok. 26 zł, także moim zdaniem jak najbardziej do przeżycia.

Moim zdaniem produkt świetny, zaryzykowałabym stwierdzeniem, że dla każdego typu cery, pod warunkiem, że potrafi się odpowiednio o nią zadbać i dobrze przygotować pod makijaż. W przeciwnym wypadku cera sucha (jak moja) oraz tłusta mogą nie dać sobie z nim rady. Należy też pamiętać, że przy takiej formule należy stosować bardzo cienką warstwę i dobrze ją rozprowadzić, w przeciwnym razie prawie na pewno zważy się, zbierze w zmarszczkach, będzie się odcinał i brzydko ścierał. Czyli robił wszystko to czego przy dobrym użyciu nie robi, wyjdzie to też na plus dla wydajności.

Nigdy więcej...

Kupiłam produkt, ponieważ wszystkie youtuberki, ktore oglądam go zachwalały. Korektor miał być bardzo mocno kryjący, nie wchodzący w zmarszczki i w ogóle idealny pod oczy. No niestety nie w moim przypadku.. Już przy pierwszym nałożeniu po kilku sekundach zrobił mi okropne "ciacho" pod okiem i brzydko się zważył.. Wyglądało to tak źle, że musiałam to zmyć, przy kolejnych nakładaniach było dokładnie to samo. Nieistotne na co nałożyłam ten korektor - czy na dobry krem pod oczy, czy bez kremu na suchą skórę, produkt ważył mi się z każdym możliwym podkładem. Dodatkowo zbiera się w zmarszczkach pod oczami już kilka sekund po nałożeniu, również w przypadku szybkiego przypudrowania. Dodatkowo cena regularna jak za taki produkt jest moim zdaniem zbyt wysoka. Produkt zużyłam na niedoskonałości na twarzy, pod oczy to on się nie nadaje. Nie polecam.

Wszechobecnie polecany koszmarek...

Korektor kupiłam z racji wielkiego bum na ten właśnie produkt. I jak to często bywa obietnice producenta i opinie osób publicznych nijak się mają do rzeczywistości, albo moja skóra pod oczyma jest o wiele bardziej wymagająca. Nie sprawdził się. Nie kupię ponownie. Myślałam też z początku, że ta gąbeczka to taki fajny gadżet, ale po pierwszym użyciu ją zdjęłam, bo zabierała zbyt wiele produktu. Także nie, nie kupię ponownie.

Korektor

Miałam, lubiłam i używałam dosyć długo. Mam duzy problem z cieniami pod oczami, niestety niektóre z korektorow nie radziły sobie, ciężko sie je rozcieralo, albo co najgorsza - rolowaly sie pod oczami ???? Akurat ten bardzo przypadł mi do gustu. Najbardziej podobała mi sie latwa i szybka aplikacja produktu dzięki gabeczce. Kupie jeszcze nie raz.

Nie wiem o co tyle szumu...

Oczywiście „poszłam za tłumem” i kupiłam ten korektor. Zawiodłam się już po pierwszym użyciu, skóra pod oczami bardzo mnie piekła (żaden inny kosmetyk mnie nie uczula) i podkreślił wszystkie niedoskonałości mimo dużego krycia. Później zdałam sobie sprawę, że zapłaciłam za niego ponad 60 zł mimo, że nie cierpię niczego co ma tego typu aplikator (mam cerę problematyczną)... Dałam mu szansę jeszcze kilka razy i uważam, że jest wiele lepszych korektorów nawet w niższej cenie- nie warto!