Sebium, Gel Moussant Purifant (Antybakteryjny żel do mycia cery mieszanej i tłustej (nowa wersja))

Antybakteryjny żel do mycia twarzy. Skład nieznacznie zmieniony w porównaniu z poprzednią wersją. Żel oczyszcza skórę, działa antybakteryjnie. Reguluje ilość wydzielanego sebum dzięki opatentowanemu kompleksowi Fluidactiv. Nie zawiera mydła. Nie wysusza skóry. Formuła z dodatkiem kompozycji zapachowej. Nie zatyka porów, nie zawiera sztucznych barwników. Butelka z pompką 200 ml.

Średni

Jak na dermokosmetyk ten żel jest mocno średni.Owszem oczyszcza,ale nie tak dokladnie jak np LaRochePossay czy Vichy.Dosc lejaca sie konsystencja,czyli niewydajny.Dobrze,ze sa na niego promocje.Tak jak lubię micele biodermy tak żele czy kremy niezbyt.

Nie taki dobry jak go opisują

Patrząc na pozytywne opinie Wizażanek i stojąc przed koniecznością sięgnięcia po coś mocno oczyszczającego twarz (trądzik grudkowy, istny koszmar...) zdecydowałam się na Biodermę. Dodatkowym plusem była wyprzedaż w jednej z aptek, gdzie dostałam żel za niecałe 10 zł! :) z niecierpliwieniem rozpoczęłam mycie twarzy Biodermą 2 razy dziennie, rano i wieczorem. Po około miesiącu mogę stwierdzić:
-żel nie jest jakoś super wydajny, jedno opakowanie starcza na miesiąc, maksymalnie półtora
-pieni się dobrze, chociaż patrząc na chemiczny skład to nie jest zaletą
-dobrze oczyszcza skórę i pory, zwęża poryi zmniejsza ich widoczność
-niestety wysusza. Przez godzinę po umyciu twarzy skóra jest tak napięta, że ciężko się uśmiechnąć :p
-zapach jak dla mnie trochę męski, ale mi to nie przeszkadza
-cena zbyt wysoka
-nie powiem nic na temat poprawy ani pogorszenia stanu skóry i wyprysków, głównie dlatego że razem z żelem zaczęłam kuracje retinoidami, i raz bywa lepiej, raz gorzej, dodatkowo zaczęłam odczuwać swędzenie twarzy, ale nie wiem czy to zasługa żelu czy też retinoidów.
Ogólnie spodziewałam się więcej od tego żelu, jednak kupiłam kolejne opakowanie ze względu na dobre właściwości oczyszczające. Stosuje go również do mycia szyi i dekoltu, jako że i tu mam skłonności do zapychania.

lubię to!

co tu dużo mówić- jest to jeden z moich ulubionych żeli do twarzy.
dla mnie liczą się tylko 3 żele- vichy normaderm, la roch- effeclar i właśnie bioderma.

skóra jest mega oczyszczona co czuć gołą ręką że tak powiem
zapach jest raczej męski, ale taki świeży, pachnie przyjemnie
dobrze się pieni
ma konsystencję żelu i łatwo go wydobyć z tbki czy z dozownika z pompką
jest bardz wydajny
skóra jest zamatowiona
zapobiega i leczy już istniejsące krosty

dla mnie same plusy, kupuję go od dawna na zmianę z powyższymi żelami i jestem bardzo zadowolona;)
minusów nie stwierdziłam bo wart jest swojej ceny

jest to produkt dla osób na ktore nie działają zwykłe żele przeciwtrądzikowe bo nie mają trądziku ... ja nie mam problemu z tradzikiem czy krotsami jak nastolatka tylko z drobnymi grudkami czy niedoskonalościami w wieku 29 lat ;D nikt nie wie od czego one sa, nawet dermatolog nie bardzo wie co to jest natomiast właśnie serie apteczne czy takie specjalistyczne jak vichy bioderma czy la roch dają radę na dojrzała ale problemową skórę.

Anna Małecka masaż twarzy drenaż

Podraznia cere tlusta/wrazliwa

Kupilam poszukujac lagodnego dermokosmetyku do oczyszczania mojej kaprysnej, tlustej cery. Zalezalo mi, aby nie posiadal ziarenek i nie przesuszal. Zel Bioderma jest ok, ale jesli nie stosuje go czesciej niz 1x dziennie (max). Zawodem sa SLSy w skladzie - podraznia, przesusza, nawet przy natychmiastowym zastosowaniu kremu. Nie wiem w jaki sposob ma "zwiekszyc prog tolerancji skory" (zapewnienia producenta), posiadajac tak agresywna substancje myjaca. Nie jest tez dziwne, ze skutkiem ubocznym mycia twarzy SLSami jest zwiekszenie przetluszczania, co tez niestety nastapilo w moim przypadku. Moja cera jest niestety tlusta, ale i wrazliwa, sklonna do podraznien. Mimo zakupu w aptece i znanej marki nalezy zwracac uwage na sklad, bo mozna slono zaplacic za przecietniaka z SLSami i gwarancje podraznien...

Zyskuje po dłuższym poznaniu

Na ten żel przesiadłam się po ulubionym Effaclarze i doznałam początkowo sporego zawodu. Effaclar jest bardzo wydajny, produkuje gęstą dobrze domywającą, ale niewysuszającą piankę i cudownie odświeża...a tu po użyciu ilości jak przy Effaclarze w ogóle nie miałam uczucia, że umyłąm twarz. Trwało to przez jakiś czas i faktycznie zauważyłąm lekkie pogorszenie skóry - twarz szybciej się przetłuszczała, pogorszyła się też faktura skóry.

Odstawiłam kosmeyk na jakiś czas, ale jednak chciałam go zużyć, zaczęłam używać go znacznie więcej na mycie i nie spieniałam aż tak bardzo w rękach, bo potem miałam wrazenie, jakbym myła twarz samą wodą. Po dłuższym czasie doszłam do wniosku, że żel jest całkiem dobry - skóra była odświeżona i oczyszczona, ale jednocześnie w ogóle nie przesuszona - powiedziałabym wręcz, że zostawała lekko nawilżona. Sama cera też ochłonęła z szoku:P i zaczęła wyglądać dobrze. Pod koneic opakowania nawet polubiłam ten żel, mogłam go stosować nawet na podsuszoną czy podrażnioną twarz i ciągle wszystko było ok.

Myślę, że żel spodoba się osobom albo ze skórą tłustą podatną na przesuszenie, albo po uwrażliwiających kuracjach, bo nie jest takim lepiszczem jak zalecane w taki czasie Cetaphile i Physiogele a jest naprawdę łagodny dla skóry.

Aha, produkt naprawdę niezbyt ładnie pachnie - coś jakby rozmoczony szary papier i świeże ogórki, ale zapach jest dpść delikatny i nie stanowił przeszkody w użytkowaniu.

Idealny

Po długim użytkowaniu innych żeli do mycia twarzy - kupno tego okazało się strzałem w dziesiątkę. Wcześniej miałam mała problemy z zaskórnikami, ale już po pierwszym użyciu nastąpiła pozytywna zmiana - skóra stała się dużo gładsza i przestały pojawiać się nowe zmiany.

Najlepszy w oczyszczaniu i odświeżaniu

Żel kupiłam na promocji 500 ml + 500 ml gratis.

Jego działanie jest wielostopniowe - czyści, odświeża, nie powoduje podrażnień, koi, pięknie świeżo pachnie, świetnie współgra ze skórą.

Po jego zastosowaniu moja cera jest świeża i czysta - przygotowana na dobry krem :)

Na etykiecie jest napisane, że sprawdza się do golenia - zgadzam się, dzięki niemu golenie maszynką to czysta przyjemność - nie podrażnia, działa antybakteryjnie i zastępuje piankę do golenia.

Polecam! Warto polować na zestaw 1+1, który starczy chyba na lata :)

super !

Mam cerę wrażliwą, z AZS a przy tym lubią pojawiać mi się na twarzy różne niespodzianki. Nie ukrywam, że przy mojej cerze bałam się wysuszenia po tym żelu ale mimo to dałam Biodermie szansę (nigdy się nie zawiodłam), no i:

+ nie wysusza skóry co jest ogromnym plusem,
+ rewelacyjnie oczyszcza twarz (nawet z podkładu),
+ wydajność,
+ zapach bardzo delikatny, nie przeszkadza, nie drażni,

- cena.

Poza ceną nie mam się do czego przyczepić. Polecam.

Bardzo dobre działanie bez podrażniania

Mam cerę mieszaną skłonną do przesuszenia. Jest też wrażliwa. Czasami lubią pojawić się na niej niespodzianki. Kosmetyki muszę dobierać bardzo ostrożnie. Żel ten polecono mi w aptece i nie zawiodłam się. Kosmetyk dokładnie oczyszcza cerę, ale przy tym nie wysusza. Nie powoduje podrażnień. Ma przyjemny delikatny zapach i odpowiednią konsystencję. Jest wydajny. Choć nie jest tani, będę do niego wracać.

Nie na dluzsza mete...

Mam cere mieszana (troszke odwodniona) problematyczna.
Zel radzi sobie z wszelkimi zanieczyszczeniami, dobrze myje buzie, ale niestety BARDZO WYSUSZA. Po umyciu uczucie sciagnietej twarzy jest okropne, a co za tym idzie moja twarz zaczela produkowac wiecej sebum :( wykoncze butelke i mam zamiar kupic delikatniejszy zel bez SLS w skladzie.

Najlepszy do golenia ;)

Żel kupiłam po długich poszukiwaniach produktu do golenia - przyjaciółka poleciła mi ten żel antybakteryjny, bo sprawia, że skóra będzie po nim bez podrażnień i bez wrastających włosków.

Miała rację - żel jest rewelacyjny!

Uwielbia go moja skóra poddana depilacji jak i skóra twarzy - czyści, super świeżo pachnie, działa antybakteryjnie, przyjemnie odświeża i wygładza.

Polecam kupować na promocji 100 ml gratis lub w zastawie 1+1 - cenowo wychodzi naprawdę ok, a dodatkowo jest mega wydajny,

Polecam!

Mój ulubieniec z żeli do twarzy.

Trafiłam na niego przypadkiem gdy zaczynałam przygodę z Biodermą.
Stał na półce w aptece w dwupaku w super cenie, myślałam wtedy "wow bioderma dwa żele w takiej cenie - biorę!" no i to był strzał wo 10!
Żel jest super, mega wydajny, dokładnie oczyszcza, skóra po umyciu jest gładka, ma fajny lekki zapach, daje uczucie świeżości i tak jakby ukojenia.
Naprawdę nie mam sie do czego przyczepić. Starcza na baaaaaardzo długo. Kupując w dwupaku, te dwa opakowania przy codziennym użytkowaniu starczają mi na ok pół roku.