Oriflame, Lucia EDP

Oriflame, Lucia EDP

Promienny, kwiatowy zapach z ciepłymi nutami. Najpierw pachnie orzeźwiająco cytryną, czarną porzeczką, bluszczem, liśćmi fiołka i geranium. Potem nabiera słodyczy dzięki akordom kwiatu pomarańczy, jaśminu, konwalii, lilii, tuberozy i hiacyntu. Ciepło tło tworzą drewno sandałowe, brzoskwinia, morela, białe piżmo, wanilia i ambra. Symbolika perfum nawiązuje do szwedzkiej legendy o Łucji, która przynosi ludziom najcenniejszy dar - światło oznaczające radość i nadzieję.

<50ml
Nuty
kwiatowe

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

bardzo fajna

Był to mój pierwszy zapach z oferty Oriflame, jaki kupiłam i mam do niego ogromny sentyment. To zapach inny niż wszystkie i tym mnie urzekł. Niby jest kwiatowy ale ta kwiatowość jest przełamana czymś lekkim, jakby cytryną, owocami. Ale jednocześnie ciepły. Hybryda jakich trudno szukać na rynku. To zapach, który się nie nudzi.

Ojej, piękno w czystej postaci!

Perfumy są tak piękne, że mogłabym je wąchać godzinami. No po prostu czyste piękno i z tejże okazji od razu skojarzyły mi się z Calvinem Kleinem Sheer Beauty, ale tak naprawdę chodzi mi o oryginalne Beauty. Nie, sama kompozycja nie jest może podobna, ale są tak takie nuty, ta głębia...

Czuję cytrynę, czarną porzeczkę, bluszcz, jaśmin, konwalię, morelę, wanilię, białe piżmo... Bez zamyka kompozycję. Rozpływam się nad nią, bowiem rzadko kiedy jakiś zapach aż tak mnie oczarowuje.

Perfumy są świetliste, słoneczne, ciepłe. Takie delikatne, eteryczne, w stylu motylkowym. Lekkie, zwiewne, jak piórko, jak jedwab.

Bardzo ładny zapach.

Zapach owocowo-kwiatowy na jesienno-zimowe wieczory. Ciepły ale nie mdły. Słodki ale nie ciężki, taki &quot;radosny&quot;. Długo utrzymuje się na skórze. Niestety flakonik bardzo nie poręczny.

Używam tego produktu od: kilka miesiecy temu

Quality Missala Jak dobierać perfumy

Ukochany!

Zdecydowanie mój ulubiony zapach.
Przepiękny, zmysłowy, kwiatowy.
Przywodzi na myśl piękno i czystość zimnego zimowego poranka. Zapach-bajka.
Utrzymuje się barrrrdzo długo na skórze. Zaledwie kropelka wystarcza by roztaczać wokół siebie dyskretny aromat. Zapach bardzo elegancki. Niewinny, choć z drugiej strony uwodzicielski.
Pachnąc nim czuję się jak królowa śniegu ;)
Opakowanie proste i w tym tkwi jego urok. Koreczek jest funkcjonalny i wygodny w użyciu.

Mój KWC wśród zapachów :)

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań:kilka

Bardzo trwały

Jeden z najtrwalszych zapachów Oriflame. Sama byłam zdziwiona, gdy po ok. 10 godzinach go czułam na sobie. Kupiłam ją w świątecznym opakowaniu 30 ml. Jest słodki cytrusowy, ale nie tego szukałam w perfumach, bo on jest bardziej uspokajający, a nie pobudzający. Ale ciekawy :) Chwała za to firmie Oriflame, że nie powiela zapachów, a sam kreuje swoje interesujące perfumy.

Używam tego produktu od:listopad 2007
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 30 ml

Nudny

Zapach jest zupełnie nijaki, przypomina mi odświeżacz do łazienki i, wstyd się przyznać, do tego go używam. Miałam małą buteleczkę 30ml kupioną za bezcen na allegro, więc nie żal mi użyć w nicość. Pół flakonika oddałam ale trochę miałam odlane do atomizera więc jakoś muszę skończyć ten pseudo zapach, który zupełnie się nie rozwija i nie ma żadnej głębi - początek: mydełko, i koniec: mydełko. A wiadomo, że mydełka są w łazience ;)

Używam tego produktu od: męczę jakieś pół roku
Ilość zużytych opakowań: około połowa 30ml

Nijakie smierdzidlo

Widzialam lepsze zapachy Oriflame. Ten jest wyjatkowo malo oryginalny i wyjatkowo powazny&quot;. Nie rozwija sie, nie zaskakuje, nie powala, zaczyna sie tak samo nijako jak konczy. Brakuje mu klasy, kojarzy mi sie z nudna baba. Albo nawet babiszonem.

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: 1/5

Niezbyt

Pamietam, jak go kupiłam, bo byl to zapach wycofany i akurat pojawil sie w katalogu reklamowany jako perfumy.

Liczyłam na duzo wiecej niz na rozwodniony, owocowy, słodziutki zapaszek jakich wiele na rynku. Niestety te perfumy wogole sie nie rozwijaja od samego poczatku do konca trzymaja nas w tych samych nutkach. Trwałosc rowniez zostawia wiele do zyczenia trzyma sie blisko skory, a potem powoli zanika. Połowe flakonu oddałam mamie i ona chetnie go uzywala, ale i tak ledwo cos na niej czułam.

Używam tego produktu od:dawno temu
Ilość zużytych opakowań:połowa z 1 opakowania

delikatnie i nudno...

Posiadam wersję we flakoniku 30 ml, który któraś z Wizażanek określiła mianem opakowania na zmywacz do paznokci, hehe, całkiem trafnie, aczkolwiek mnie to nie przeszkadza.
Szczerze mówiąc na opakowanie nie zwracam uwagi, ma być po prostu praktyczne, no ale do rzeczy:
- pierwsze skojarzenie : kioskowy tandetny zapach
- nie jest mocny, ale trwały - 12 godzin minęło od aplikacji zaledwie jednej kropli, a nadal go czuję na skórze, w przypadku tego zapachu zasługą to nie jest, heh
- jest delikatny, i NUDNY, masowo NUDNY, zalewa morzem swojej nudy i nijakości
- piękna nazwa, ciekawa reklama, interesujący skład, a otrzymaliśmy &quot;kiosk.perFU!my&quot;

i jeszcze jako ciekawostkę dodam:
Lucia znaczy niosąca światło, świetlista,
święta Łucja (czyli saint Lucia) (męczennica, Włochy, 4 w n.e.) jest patronką niewidomych, ma swoje święto 13 grudnia, u nas jest mało popularne, ale na przykład w krajach skandynawskich ten dzień jest uroczyście obchodzony w kościołach katolickich, w uroczystościach biorą udział dziewczyny i chłopcy ubrani w białe szaty, pochód prowadzi dziewczyna, na głowie ma wianek z zimozielonych roślin i świec, za nią podążają, dziewczęta i chłopcy, szaty dziewczyn dodatkowo są przepasane czerwonymi szarfami, dziewczęta niosą w dłoniach świece

EDIT: nic z wyżej opisanej ceremonii nie zostało zaklęte w tej wodzie ;/

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: może ze 2 ml z flaszki 30 ml i papa

zaskoczył mnie w każdym calu:)

kupiłam tę wodę toaletową skuszona dużą promocją :) no i mimo obaw że kupuję całkowicie w ciemno jestem baaardzo zadowolona !!! najbardziej zdziwiło mnie to że ten zapach jest niesamowicie trwały jak na wodę toaletową, tym bardziej że zapachy oriflame znane są chyba z tego że są strasznie nietrwałe. Mój ukochany zapach oriflame divine muszę wylewać w dużych ilościach aby zapach się utrzymał a tego wystarczy dwa psiknięcia i cały dzień unosi sie za mną aura tego zapachu. Aż dziwię się że nigdy go wcześniej nie kupiłam. Co do samego zapachu to mimo że jest słodki to nie duszący, pierwsze nuty są zbyt mocne ale szybko przechodzą w łagodną i piękną woń. Zapach nie zmienia się zbytnio w czasie, raczej utrzymuje się wciąż ten sam odcień zapachu.
A nie wiem czy kupię bo jeden flakonik wystarczy mi na pewno na długi czas ze względu na trwałość zapachu, a poza rzadko wracam do tego samego zapachu.Używam tego produktu od:tygodnia
Ilość zużytych opakowań:pierwsze

można sie w nim zakochac:)

Dla mnie czarujący, luksusowy zapach... Uwielbiam jego słodycz, używam od czasu do czasu, aby nie stał sie codziennym pachnidłem dobrym na każdą okazję. Jest wyjątkowo trwały, ma urocze opakowanie:) Generalnie mogłabym sie rozpisywać o jego zaletach bez końca, jestem nim na tyle zafascynowana, ze nie zauważam wad.

Używam tego produktu od: około 2 lat
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Banalny, nijaki

Fakt - zapach początkowo świeży, ale w tej świeżości nie czuję ni to cytryny, ni czarnej porzeczki. Zwykła, banalna świeżość, jakich wiele w perfumach. Rozwija się też niespecjalnie, tak słodko-gorzko. Zapach tych perfum kojarzy mi się z zapachem toniku przeciw wągrom z Avonu ;) i trochę z zapachem, unoszącym się w gabinetach lekarskich. Te perfumy mają 2 główne nuty, to trochę za mało...
Nie zauważyłam w nich promienności, nie kojarzą mi się ze światłem. Lucia nie wywołuje we mnie radości.
Nawet ładna, estetyczna buteleczka.

2* za zapach, 3* za opakowanie.

Używam tego produktu od: niedawno próbki
Ilość zużytych opakowań: kilka próbek