Elfa, Green Pharmacy (Olejek łopianowy ze skrzypem polnym przeciw wypadaniu włosów)

Cena już od 4,44 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Naturalny olejek łopianowy w połączeniu z naturalnym ekstraktem skrzypu polnego tworzą unikalny preparat o sprawdzonym wzmacniającym działaniu na osłabione włosy z tendencją do wypadania. Dzięki regularnemu stosowaniu olejek wyraźnie wzmacnia zniszczone włosy oraz hamuje ich wypadanie. Włosy stają się sprężyste i mocniejsze, aksamitnie gładkie, lśniące i pełne życia. Odpowiednio pielęgnowane dobrze się rozczesują i lepiej układają.

Pozytywne zaskoczenie.

Rok temu zaliczyłam przygodę z jednym z olejków do włosów Green Pharmacy, jednak mój skalp nie przepadał wtedy za olejami, czego skutkiem było wzmożone wypadanie włosów po olejowaniu skóry głowy. Zniechęciło mnie to do olejowania skalpu na długo, jednak po wzbogaceniu swojej włosowej wiedzy postanowiłam dać drugą szansę tej metodzie pielęgnacji i kupiłam olejek Green Pharmacy ze skrzypem polnym.
I bardzo cieszę się, że dałam tym olejkom drugą szansę, ponieważ wersja ze skrzypem zaskoczyła mnie pozytywnie. :)

Olejek stosuję tylko na skalp, raz, czasami dwa w tygodniu, na długość nakładam wtedy inny olej.

Po czterech miesiącach regularnego stosowania zauważyłam, że olejek rzeczywiście działa.
Przede wszystkim-nie powoduje wzmożonego wypadania włosów co u mnie jest częste przy stosowaniu olei na skalp.
Produkt zdecydowanie pomaga jeszcze bardziej zmniejszyć liczbę wypadających włosów-teraz mi leci naprawdę mało(a zazwyczaj o tej porze roku zbierałam je garściami z odpływu wanny, dzisiaj góra 10 włosów przy myciu mi wypadnie), są wyraźnie mocniejsze i odporniejsze, a do tego jakby grubsze i wzmocnione.

Drugi efekt-szybszy wzrost i to nie tylko długości, ale też zupełnie nowych włosów.
Zauważyłam, że włosy na długości rosną mi szybciej, przed rozpoczęciem stosowania olejku ścięłam ich znaczną część i do teraz mi naprawdę sporo urosły, tak więc przy zapuszczaniu się przyda. :)
Druga sprawa-wysyp bejbików. :love:
Byłam naprawdę zaskoczona widząc całe mnóstwo, normalnie burzę nowych włosków, szczególnie nad czołem(po tym jak straciłam znaczą część włosów zawsze miałam problem z zapełnieniem zakoli nad czołem, po tym olejku w końcu mogę powiedzieć, że to strategiczne miejsce jest w całości porośnięte przez nowe włosy), mam głowę w antenkach i chyba zaraz zaczną mówić na mnie Porażona Piorunem, chyba, że znajdę sposób, aby ujarzmić ten tabun bejbików. :D

Czy ma działanie przeciwłupieżowe jak niektórzy mówią-nie mam pojęcia. Staram się, aby mój skalp zawsze był czysty(dokładne mycie codziennie i cotygodniowy peeling skóry głowy) oraz nawilżony(domowe oraz kupne maski z cennymi składnikami, które nakładam na skalp) dzięki czemu utrzymuję swoją wrażliwą skórę głowy w dobrym zdrowiu i komforcie. ;)
Ktoś tu wspominał, że olejek pomaga zmniejszyć przetłuszczanie-nie zauważyłam tego, głowę nadal muszę myć codziennie.

Nie wiem też jak olejek działa na długości włosów, ja ten produkt nakładam tylko na skalp, ponieważ jeśli coś jest do włosów wypadających to dla mnie automatycznie wiąże się to ze skórą głowy, bo stamtąd się bierze ten problem.

Jak stosuję olejek Green Pharmacy?
Wylewam porcję na spodeczek, ten z kolei stawiam na kubku z gorącą wodą, moczę opuszki palców w olejku i wcieram go w skórę robiąc dokładny i długi masaż-może i to czasochłonne, bo zabiera mi co najmniej 10 minut, ale za to jest efektywniejsze-wszak masaż pobudza krążenie skóry głowy co daje dużo dobrego i moim zdaniem podstawą walki o zdrowe włosy jest dopieszczanie cebulek-nie tylko za pomocą odpowiednich kosmetyków, ale też takiego pobudzającego masażu. :)
Trzymam go dłużej niż zaleca producent, u mnie to jakieś 2-3 godziny. Olejek się zmywa bardzo łatwo-jedno mycie ziołowym, klasycznym szamponem w ciepłej(ale nie gorącej wodzie) mu całkowicie wystarczy.

Olej jest bardzo leisty(po kilku miesiącach olejowania skalpu czystą rycyną nie mogłam się przyzwyczaić do tak rzadkiej konsystencji) i nie ma zapachu-bardzo to sobie chwalę, bo i po co pakować zbędne substancje w kosmetyki pielęgnacyjne?

Opakowanie bardzo ładne(ach, ten retro design) i bezproblemowe w użytkowaniu-duży otwór dla mnie nie jest wadą, bo olejek najpierw przelewam na spodek, dopiero stamtąd biorę go na skalp. Gdybym miała aplikować olejek bezpośrednio z butelki, to już bym na to dziursko ponarzekała. ;)
Mimo małej pojemności(100 ml) olejek jest zaskakująco wydajny, mi starczył na ponad cztery miesiące, a nie oszczędzałam go sobie.

Olejek Green Pharmacy ze skrzypem bardzo pozytywnie mnie zaskoczył okazując się świetnym olejkiem do skóry głowy. Regularnie stosowany wzmacnia włosy, pobudza wzrost nowych i sprawia, że te nowe rosną piękne i zdrowe.
Krótki, naturalny skład olejku bez wszelkich zbędności-bardzo, bardzo na plus. :)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1039904].usefull || 0 }}% pomocna.

Warto kupić

Nigdy wcześniej nie olejowałam włosów, może stąd mój zachwyt. Muszę przyznać, że za taką cenę efekty są powalające!

zalety:
- cena
- włosy po olejowaniu stają się miękkie, błyszczące i nie wypadają

wady:
- uciążliwa aplikacja, radzę uważać przy laniu, bo można za jednym razem stracić połowę buteleczki
- zakrętka, która nie chcę się zakręcić.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1017798].usefull || 0 }}% pomocna.

Nic dobrego

Dorzuciłam olejek do koszyka z zakupami, żeby mieć pełną kwotę do zniżki w Jasminie xD I raczej nie polecam takich nieprzemyślanych zakupów.
Olejek nie tylko nie zadziałał, ale poczynił pewne spustoszenia.
Przy regularnym stosowaniu moje i tak szybko przetłuszczające się włosy zaczęły wytrzymywać jeszcze krócej niż zawsze. Do tego - zmycie nawet najmniejszej ilości olejku ze skalpu kosztowało mnie zawsze wiele wysiłku. Włosy były obciążone, a skóra głowy niezadowolona. Pojawiło się nawet lekkie pieczenie.
Nie zauważyłam żadnego pozytywnego efektu z obiecywanych na opakowaniu.

Używam tego produktu od: dwa miesiące
Ilość zużytych opakowań: jedno nie w całości

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1016001].usefull || 0 }}% pomocna.

Dekoloryzacja włosów

Wszystkie gwiazdki świata dla tego olejku!

Po setkach różnych odżywek, olejków kokosowych, arganowych itd, znalazłam cudo!!!
Mam jasne, cienkie i porowate włosy, naturalnie kręcone, puszące się w wilgoci, lubiące przetłuszczać się u nasady, a końcówki są moim przesuszającym się i kruszącym po prostownicy koszmarem. Ten olejek dosłownie ratuje mi włosy. Jako, że nienawidzę mojego skrętu i co trzeci dzień w ruch idzie prostownica, moje włosy ciągle kruszą się od końcówek i mimo dobrych polecanych odżywek nie mogłam je przez to zapuścić. Po prostu znikały od końca. Odkąd mam ten olejek włosy rosną, mam je już dobrze za łopatki, nie pamiętam takiej długości od lat. Przy czesaniu prawie nie mam włosów na szczotce, końcówki się nie łamią. Włosy są sypkie, nawilżone, gładkie, błyszczące, nie nachwalę się, jestem niesamowicie zadowolona :) Dodatkowo cena olejku jest świetna, choć mówiąc szczerze kupowałabym go nawet za 100 zł. Piękne włosy są bezcenne <3

Ilość zużytych opakowań: 2 w trakcie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1003789].usefull || 0 }}% pomocna.

Przeciętny, ale w porządku

Olejowanie stosuję od 3 lat. Moje włosy są w dobrej kondycji, ale pomimo różnych specyfików i dobrej diety dość mocno wypadają. Niestety ten olejek tego nie zmienił.

Plusy:
- cena, dostępność, wygodne opakowanie
- często w promocjach
- dość rzadka konsystencja, nie jest tępy i gęsty jak niektóre oleje
- zapach
- bardzo łatwo się zmywa już za pierwszym razem i to łagodnym szamponem
- włosy po umyciu są bardziej miękkie, elastyczne, puszyste

Minusy:
- składu nie można nazwać naturalnym...
- nie wpływa na zahamowanie wypadania

Polecam dla niewymagających i początkujących olejko-maniaczek :)

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: 1, na zmianę z innymi

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1003424].usefull || 0 }}% pomocna.

Dobry olejek

Polecam ten olejek zwłaszcza osobom, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z olejowaniem włosów. Jest dosyć wydajny, bardzo tani, po dokładnym zmyciu go z włosów mam wrażenie, że są one bardziej gęste, miękkie, lśniące i puszyste. Ten efekt utrzymuje się jeden dzień. Niestety podczas jego stosowania nie zauważyłam, aby włosy wypadały mi mniej niż zazwyczaj.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1002955].usefull || 0 }}% pomocna.

Strzał w 10!

Świetnie wspomaga porost włosów. Po 2 tygodniach stosowania, zaczęły mi wyrastać baby hair w dużych ilościach. Aktualnie to mój 4 tydzień kuracji, mam już baby hair mierzące około 2 cm.
Plusy:
- wydajność (małe opakowanko starczy na 1,5 - 2 miesiące)
- cena
- działanie - około 2 cm na miesiąc

Minusy:
- brak

Polecam gorąco!

Ilość zużytych opakowań: połowa pierwszego

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[997560].usefull || 0 }}% pomocna.

Nie dla mnie

Był to mój pierwszy olejek, nie powiedziałabym, że należy do najgorszych, ale do najlepszych też nie.

Plusy:
- cena
- wydajność
- nakładany na same włosy faktycznie poprawił nieco ich stan, ale... producent obiecuje zahamowanie procesu gubienia włosów, a u mnie było odwrotnie
- przy nakładaniu na same włosy minimalizuje ryzyko pojawienia się rozdwojonych końcówek, nawilża i nie plącze włosów

Minusy:
- podrażnił mi skalp, nie mogłam go zbyt długo trzymać, bo głowa zaczynała mnie swędzieć
- nakładany na skalp powodował wzmożone wypadanie włosów, szczególnie przy płukaniu

Olejek może być dobry dla początkujących włosomaniaczek, które chcą odżywić swoje włosy za niską cenę, ale uważajcie przy nakładaniu olejku na skalp.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[996611].usefull || 0 }}% pomocna.

Nie dla mnie :(

PLUSY:
- cena
- skład

MINUSY:
- nie zapobiegł wypadaniu włosów
- nie poprawił kondycji moich włosów
- zapach nie przypadł mi do gustu
- ciężko było mi zmyć olejek z włosów

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[993542].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo dobry

To kolejna wersja olejku GP, jaką stosuję. Na poprzednich się nie zawiodłam, na tym również nie. Bardzo dobrze wpływa na moje włosy- przestały się puszyć, lepiej się układają. Olejek nie powoduje szybszego przetłuszczania. Włosy są gładsze, bardziej miękkie w dotyku, sypkie. Widać, że ich kondycja jest w o wiele lepszym stanie, wydają się zdrowsze i przede wszystkim zdecydowanie mniej wypadają. Końcówki przestały się rozdwajać i są zdecydowanie mniej szorstkie. Zauważyłam też , że włosy zaczęły mi szybciej rosnąć i pojawiło się sporo tzw. baby hair.
Konsystencja jak to w olejkach- jest tłusta, oleista, bezzapachowa, w delikatnym kolorze złota.
Butelka wygodna w użyciu, mimo, że jest ciemnobrązowa, to dokładnie widać, ile już go zużyliśmy. Szeroki otwór ułatwia wygodne wlewanie olejku do porcelanowej miseczki. Całość wieńczy szczelna zakrętka.
Olejek jest wydajny i przy moich długich włosach wystarczył na ponad dwa miesiące.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[963630].usefull || 0 }}% pomocna.