Capital Soleil, Emulsion Anti-Brillance Toucher Sec SPF 50 (Matująca emulsja do twarzy SPF 50 - wersja 2012)

Najlepsza ochrona słoneczna na poziomie komórek macierzystych do każdego typu skóry. Zawiera wzmocniony system opatentowanych filtrów z Mexorylem® XL. Vichy połączyło tu uzupełniające się filtry aby uzyskać optymalne spektrum pochłaniania promieni UVA (krótkich i długich), UVB oraz technologię szczelnej i fotostabilnej ochrony. DHC to antyoksydant pochodzenia roślinnego, który hroni komórki naskórka przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Dzięki nim emulsja zapewnia optymalną ochronę skóry przed promieniowaniem, ochronę komórek macierzystych i pro-regeneracyjnych, zapobiega poparzeniom skóry oraz uszkodzeniom naskórka powstałym w wyniku długotrwałego działania słońca.
Formuła tworzy efekt bibuły matującej. Jest niedostrzegalna, a jednocześnie działa skutecznie na skórę mieszana i tłustą. Skóra pozostaje sucha, miękka i idealnie matowana na dłużej. Delikatna mleczna konsystencja szybko się wchłania, nie klei i nie pozostawia tłustej warstwy.
Produkt hipoalergiczny. Testowany na skórze wrażliwej pod kontrolą dermatologiczną. Nie zawiera parabenu.
Stosować obficie i często ponawiać aplikację w ciągu dnia. Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało).

Skład: Water, Homosalate, Silica, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, C12−15 Alkyl Benzoate, Bis−Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Drometrizole Trisiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Octocrylene, Glycerin, Pentylene Glycol, Styrene/Acrylates Copolymer, Potassium Cetyl Phosphate, Parfum / Fragrance, Caprylyl Methicone, Acrylates/C10−30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol, Cinnamomum Cassia Bark Extract, Dimethicone, Disodium EDTA, Inulin Lauryl Carbamate, PEG−8 Laurate, Phenoxyethanol, Poterium Officinale Extract, Stearic Acid, Stearyl Alcohol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Titanium Dioxide, Tocopherol, Triethanolamine, Xanthan Gum, Zingiber Officinale Extract / Ginger Root Extract (26.07.2012.)

Cena: ok. 50zł / 50ml
/n/

wspaniały!

Mój ideał na lato, testowałam go nosząc zarówno samego, jak i pod podkład. Sprawdza się idealnie, nie błyszczy się, nie bieli twarzy. Skóra po lecie wygląda super, nie jest przesuszona, nie ma nowych zmarszczek po słońcu. Polecam :) Moje idealne połączenie na lato to vichy spf 50 a na to baza brązująca Chanel.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego opakowania

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1026227].usefull || 0 }}% pomocna.

Prawie ideał

Muszę przyznać, że ten krem jest niemal idealny! Aplikuje się na twarz bardzo przyjemnie, trzeba go tylko w miarę szybko rozsmarować, gdyż wchłania się w ekspresowym tempie. Naprawdę matowi cerę! Jeśli komuś szczególnie na tym zależy to serdecznie polecam.

Filtr chroni przed słońcem, sama opaliłam sobie tylko czubek nosa, ale to akurat (u mnie) normalne.

Jest tylko jedno ALE. W produkcie musi być jakiś składnik zapychający, gdyż po pierwszym użyciu pojawiła mi się na twarzy dość niemiła niespodzianka, a po tygodniu spędzonym nad morzem (gdzie oczywiście krem był na porządku dziennym) sprawa znacznie się pogorszyła (co ciekawe, tylko na brodzie i w jej okolicach, nie wiem czy ma to jakieś większe znaczenie). Jeśli ktoś jest bardzo wrażliwy to krem odradzam, nie ma co dokładać sobie problemów. Za to ode mnie tylko trzy gwiazdki.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
Ilość zużytych opakowań: nawet nie jedno opakowanie

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1019404].usefull || 0 }}% pomocna.

Simply the best!

Od kilku lat moim problemem są przebarwienia hormonalne na twarzy i terapia immunosupresyjna, więc siłą rzeczy musiałam się zaprzyjaźnić z kremami spf 50. Próbowałam kilku kremów, ale o ile ich skuteczność w kwestii ochrony przeciwsłonecznej była zadowalająca, o tyle w połączeniu z makijażem (bez którego nie ruszam się z domu nawet w upał, patrz - przebarwienia) efekt był opłakany. Aż wreszcie trafiłam na krem Vichy - jak dla mnie - ideał, nie wyobrażam sobie bez niego mojego "letniego" życia :-)
+ 100% ochrony przed promieniowaniem słonecznym
+ idealna baza pod makijaż - z korektorem Catrice i podkładem Revlon ColorStay tworzą doskonały duet, który sprawdza się także w upalny dzień (niestety nawet wtedy się kamufluję, gdyż jako Pani Perfect ;-) czuję ogromny dyskomfort, gdy plamy są widoczne)
+ w przeciwieństwie do innych kremów z wysokim filtrem ma przyjemną konsystencję i zapach, nie zatyka porów, a skóra po jego nałożeniu jest niezwykle miękka i miła w dotyku;
Minusów, jak dla mnie, brak.
Wiele osób pyta mnie, co zrobiłam, że moja twarz wygląda tak dobrze (nawet nie wiecie, co to oznacza dla takiego "przepiórczego jaja" jak ja), a ja "tylko" znalazłam nareszcie swój krem, dzięki któremu przestałam się wybierać z "motyką na słońce"!

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania po 50ml

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1018722].usefull || 0 }}% pomocna.
Manicure - pastelowe paski

Zdecydowanie na nie

Kupiłam ten krem dla mojego chłopaka kiedy jechaliśmy na wakacje we Włoszech (ma jasną karnację i powinien używać wysokich filtrów), sama również użyłam go kilka razy (preferuję krem nawilżający, a nie matujący poniewaz mam suchą skórę).

Zacznijmy od opinii mojego chłopaka - krem miał służyc do codziennego stosowania w czasie wakacji. Przede wszystkim krem bardzo źle się wchłaniał i ciężko było go zaaplikować tak, by nie zostawały białe smugi na zaroście. Sam krem tworzył lepką warstwę na skórze, obiecywane zmatowienie wyglądało natomiast tak, że woda (przy takiej temperaturze ciało się poci) spływała po wartsiwe kremu..... Koszmar ;) Po kilku użyciach stosowaliśmy razem mój krem nawilżający avene.

Moja opinia: krem faktycznie aplikuje się ciężko, ale to kwestia jego dobrego wmasowania w skórę. Miałam jednak uczucie, że wszystko (piasek, zanieczyszczenia) przyklejają się do klejącej warstwy, którą ten krem stworzył na mojej twarzy. Po jego nałożeniu swieciłam się bardziej, niż po użyciu zwykłego kremu nawilżającego... W mojej ocenie to totalna porażka ;)

Nie można jednak odmówić mu, że spełnia swoje podstawowe zadanie - skutecznie chroni przez słońcem, twarz w ogóle się nie opala. Dla mnie to jednak za mało.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1018473].usefull || 0 }}% pomocna.

super ochrona!

Bardzo polubiłam ten filtr! Mam mieszaną skórę, moja strefa T lubi się świecić więc szukałam dobrego filtra, który będzie przyzwoicie wyglądał na twarzy.
Emulsja matująca Vichy spełnia moje oczekiwania.
Krem ma fajną, lekką konsystencję. Ładnie rozprowadza się na twarzy, nie bieli. Dosyć szybko się wchłania, nie pozostawia na twarzy lepkiej warstwy.
Co jest najfajniejsze to fakt, że bardzo dobrze współpracuje z kremami i podkładami - nie roluje się, cera pozostaje idealnie gładka.
Po jego użyciu skóra nie błyszczy się, nie świeci, jest przy tym bardzo dobrze nawilżona.
Krem nie zapycha, nie podrażnia, nie uczula.
Będę do niego wracać! Polecam!

Ilość zużytych opakowań: kilka opakowań

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1018453].usefull || 0 }}% pomocna.

Dobry do mieszanej pod makijaż

Nie jestem zwolenniczką codziennego używania filtrów, całkowitego blokowania promieni słonecznych. Nie popieram też smażenia się na słońcu na frytkę. Złoty środek to moje motto. Dlatego też nie odrzucam kremów z filtrami ale używam ich oszczędnie, wtedy gdy to uznam za stosowne i konieczne. Oczywiście plaża- krem chroni nas przed poparzeniem, podobnei wycieczki, pływanie itp. ale w życiu miejskim często jednak wychodzę z domu bez filtra - gdy pochurno, gdy większą część dnia spędzę w ponieszczeniu. Są jednak dni gdy filrt uznaję za bardzo potrzebny, np. dzisiaj gdy słońce praży a ja będę miała w nim do przejścia ok km czy np. po zabiegu u kosmetyczki czy w gabinecie dermatologicznym. Bardzo długo nie mogłam znaleźć "mojego" filtra a to dlatego, że jeszcze do niedawna borykałam się z tłustą skórą, która momentalnie pokrywała się świecącą warstwą sebum i większość kosmetyków dodatkowo ten błysk wzmagała. Na szczęście trafiłam na krem Vichy - mój absolutny ideał, faworyt, ulubieniec.
Krem jest lekki i całkowicie się wchłania, bez białych osadów, twarz czuje nawilżenie, makijaż trzyma się świetnie, skóra nie przetłuszcza nadmiernie. Działaniem kremu jestem oczarowana, oczywiście możemy bezpiecznie wyjść na ostre słońce, nie spotka nas poparzenie.

Używam tego produktu od: dwóch lat
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1017782].usefull || 0 }}% pomocna.

ideał!

Ktoś, gdzieś, kiedyś powiedział, że kremów z filtrem się nie lubi-kremów z filtrem się używa. I ja sobie żyłam z tym mottem używając filtrów przypadkowych, dokładnie takich jakie aktualnie były w promocji.
Filtruję się codziennie, niezależnie od pogody. Nie dlatego, że jestem na kwasach, retinoidach czy tym podobnych, ale dlatego, że moja celtycka skóra potrafi poparzyć się nawet zimą. Z tej racji jak większość osób które znam, a które z filtrów korzystają ( a są na wyżej wspomnianych kuracjach) moja skóra nie łuszczy się jakoś nadmiernie. Mimo wszystko jednak jestem posiadaczką cery suchej, wiec krem dodatkowo wysuszać jej nie może.
Emulsja matująca z Vichy nie wysusza. Chociaż przeznaczona jest dla skór tłustych to u mnie sprawuje się idealnie. Od razu po nałożeniu kremu skóra go "pije". Nie muszę nawet odczekiwać tych 10, czy 15 minut. Krem znika już w trakcie aplikacji i to w ilościach nawet większych niż zalecane. Mam wrażenie, że moja skóra wchłonie każdą ilość tego kremu, a i tak nie będę się nawet minimalnie świecić.
Krem ten w żadnym stopniu nie bieli twarzy. Często zdarza mi się, że posmaruję nim buzię i mogę wychodzić na miasto bez makijażu.
Jeśli już się pomaluję, to krem zachowuje się jak dobra baza pod makijaż. Nic się nie roluje, nie wałkuje, nie wyłażą białe plamy, a podkład, czy też krem nie zbierają się w zmarszczkach.
Przeszkadza mi może jego dość intensywny zapach i to, że zaraz po nałożeniu mam wrażenie, ze skóra zaczyna się grzać. Pierwszy raz spotkałam się z takim uczuciem podczas używania filtra, jednak nie powoduje to żadnego zaczerwienienia czy podrażnienia, a i mija dość szybko, więc nie przejmuję się tym.
Emulsję Vichy reaplikuję mniej więcej dwa razy dziennie, więc niestety, ale taka tubka wystarcza mi na około 10 dni, co przy jej cenie wychodzi dosyć drogo. Nie jest to minus, zdaję sobie sprawę, że każdy krem z filtrem dokładnie na tyle samo by mi wystarczył niezależnie od tego ile bym za niego nie zapłaciła, ale mimo wszystko moje kieszenie odczuwają ten wydatek, więc na dni w domu, czy w ogrodzie wybieram coś tańszego. Emulsja Vichy jednak pozostaje moim hitem na większe wyjścia i zdecydowanie jeszcze nie raz u mnie zagości.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie czwartego

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1014049].usefull || 0 }}% pomocna.

Niezastapiony!!

Wyprupowalam juz prawie wszystkie blokery....
i przy tym zostane.
Jest idealny, na plaze nakladam go bez pudru, do pracy uzywam jak podklad, przypudrowany wyglada wspaniale.
Moj KWC

Używam tego produktu od: 3 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 2 duze

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1012792].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo go polubiłam i na pewno kupię ponownie.

Nie mam doświadczenia w stosowaniu kremów z filtrami. Pierwszym był anthelios, jednak bardzo się rolował. Vichy jest super. Mam cerę mieszaną z rozszeżonymi porami i moja twarz po zastosowaniu tej emulsji wygląda lepiej, niż gdybym jej nie użyła. Bardzo ładnie wygląda pod podkładem ELDW i wraz z pudrem Kanebo. Co do ochron, ocenię za jakiś czas. Stosowałam serię peelingów i mam nadzieję, że żadnych przebarwień się nie nabawię.

Używam tego produktu od: 1 m-ca
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie używania

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1011647].usefull || 0 }}% pomocna.

Nie mialam lepszego

Kosmetyki z wysokimi filtrami to ciezki temat. Niestety czesto nawet te beztluszczowe sa jak maslo. Ten jest zdecydowanie inny: Nie bieli twarzy, nie błyszczy się, dobrze wspolpracuje z podkladem matujacym Infabile Matte. Nie musze wiec co chwila sprawdzac czy juz sie dramatycznie swiece - mam spokojna glowe i dobra ochrone.

Używam tego produktu od: 3 miesiecy na zmiane z kremem BB

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1006388].usefull || 0 }}% pomocna.