Garnier, Essentials, Mleczko do demakijażu do skóry suchej i wrażliwej

Garnier, Essentials, Mleczko do demakijażu do skóry suchej i wrażliwej

Mleczko wzbogacone w mikroolejki oczyszczające oraz w wyciąg z róży usuwa makijaż i zanieczyszczenia z największą delikatnością.

oczyszczające
w butelce
mleczko
>100ml

Ujdzie

Kosmetyk wpadł w moje ręce przypadkiem, nie jestem wielką fanką, ale mleczko nie jest takie złe .Używam go na początku swojego rytuału oczyszczania twarzy, aby rozpuścić makijaż i go wstępnie usunąć. Później myję twarz żelem i używam toniku. Faktycznie dzięki temu mleczku moja skóra nie jest przesuszona i napięta po zmyciu całego makijażu. Myślę, że nadaje się przede wszystkim właśnie tak deklaruje producent do cery suchej, bo samo w sobie pozostawia tłustą warstewkę na skórze. Nie ma intensywnego zapachu, jest wydajne (nie trzeba używać dużej ilości o ile później oczyszcza się twarz jeszcze innym kosmetykiem). Minus za parabeny.

Nie za bardzo

Testowałam już dawno.

+ cena
+ ładny zapach ( mnie się podobał, nie wydawał się bardzo chemiczny ani nie śmierdział alkoholem), zapach kwiatowy
+ dobrze oczyszczał z makijażu
+ raczej nie wysuszał
+ wydajność
+ dostępność

- nie nadawał się do demakijażu oczu, gdyż oczy strasznie piekły ( no ale w sumie na produkcie nie jest napisane że mleczkiem można zmywać makijaż oczu, ale nadal to minus bo kupując coś do demakijażu, chcę móc to używać też na oczy)
- czasem podrażniał, powodował zaczerwienienia

Spełnia swoje zadanie mleczka do demakijażu, zapach brzydki

To mleczko kupiłam w Rossmannie za ok 10 zł i tak samo jak jego poprzednik o zapachu winogronowym dobrze oczyszcza twarz z makijażu nie podrażniając mojej skóry. Jedynie co mogę się doczepić to jego zapach, który mi nie odpowiada. Ostry, chemiczny, mdły. I za ten zapach nie wrócę do niego drugi raz.

Plusy;
- dobrze oczyszcza twarz z makijażu( podkład, puder, tusz, róż, szminkę)
- nawilża
- nie wysusza
- nie podrażnia
- cena
- ładne opakowanie ale takie same kształtem różniące się tylko kolorem różowym
- konsystencja lekka, nie tłusta
- wydajność
- dostępność (market, drogeria, Rossmann)

Eris film 2

tragedia

Wszystko na nie:
-śmierdzi spirytusem na kilometr
-okropnie wysusza skórę
-powoduje podrażnienia
-słabo zmywa makijaż
-skóra po użyciu pozostaje szorstka, sucha, śmierdząca spirytusem lub innym alkoholem

Niestety nie

Moje oczy są niestety zbyt wrażliwe na ten produkt, który niby jest do skóry suchej i wrażliwej.
Owszem ładnie domywa makijaż, oczywiście bez pocierania, tylko poprzez przyłożenie wacika z produktem do oka, ale niestety spowodował u mnie podrażnienie i ranki w zewnętrznych kącikach oka.
Zapach ma bardzo ładny, ale na tym plusy się kończą.
Oko po użyciu było czerwone, skóra podrażniona i nie wrócę do niego na pewno.
Wydawało mi się to dziwne, tym bardziej, że wcześniej używałam produktu dużo tańszego i który niestety wycofali, a sprawdzającego się dużo lepiej, bez podrażnień. Liczyłam, że droższy produkt będzie równie dobry i przyjemny w użytkowaniu, a butelkę kończyłam naprawdę w męczarniach.

Dobre

Jak dla mnie bardzo przyzwoite mleczko do zmywania makijażu twarzy. Nie podrażnia ani nie uczula. Ma przyjemny zapach i delikatną konsystencję. Nie zapchało mi porów, żadne wypryski się nie pojawiły. Pozostawia skórę twarzy nawilżoną. Bardzo podoba mi się opakowanie, ma w sobie coś uroczego. Jest wydajne, wystarcza na naprawdę długo. Jest niedrogie i ogólnie dostepne. Jedynym minusem tego produktu jest to, że prawie w ogóle nie radzi sobie z tuszem do rzęs. Pół biedy, gdyby chodziło o wodoodporne tusze. Ale ono nie radzi sobie nawet za zwykłymi. Mimo tego na pewno warto przetestować, ja kiedyś na pewno do niego wrócę. Może producenci ulepszą formule i będzie sobie lepiej radzić z tuszem do rzęs.

Niestety nie :(

Z racji tego, że moja cera ostatnio była bardziej przesuszona i podrażniona więc postanowiłam sięgnąć po coś nowego i mój wybór padł akurat na mleczko do demakijażu :)
Kosmetyki Garnier sprawdzają się u mnie naprawdę całkiem fajnie a płyny micelarne nie mają sobie równych myślałam, że i w tym przypadku efekt będzie "wow" no ale ..... niestety :(

Mleczko słabo radzi sobie z demakijażem, na skórze pozostaje dziwny "tłusty" film, który w dodatku jest bardzo upierdliwy bo czuję go na skórze nawet po użyciu żelu, jedyne co na niego działa to peeling.
Demakijaż oczu tym kosmetykiem to koszmar - nie mówię już o tym, że aby usunąć tusz (niewodoodporny) potrzeba zużyć 5 wacików to oczy po jego użyciu są podrażnione i zaczerwienione.
Co najgorsze zapycha, zapewne dzięki parafinie obecnej w składzie :(
dwa użycia i potrzebowałam tygodnia aby buźkę doprowadzić do porządku ...

Dwie gwiazdki daję mu jedynie za przyjemny, delikatny zapach i wydajność.

Nie polecam :(

Słabo

Używam mleczka, ponieważ mam cerę mieszaną/suchą. Mleczko jest wydajne,
niestety słabo zmywa makijaż- do oczu w ogóle się nie nadaje. Nie zmywa tuszu do rzęs oraz pieką mnie po nim oczy. Niestety jest to totalny średniak.

Coś podejrzanego

Przed pisaniem tej recenzji, przeczytałam recenzję micmag. I otworzyło mi to oczy!
Kilka dni temu skończył mi się mój ulubiony płyn micelarny, a zostało mi trochę tego Garniera, więc stwierdziłam, że przed zakupem nowego płynu, po prostu wykorzystam ten.
Używam go dopiero 4 dzień, a moja buzia jest w coraz gorszym stanie - także pojawiają mi się okropne gulo-wypryski na linii żuchwy.
Najpierw myślałam, że to przez poszewkę od poduszki, więc ją wymieniłam, później zaczęłam zwalać na bazę. Obecnej bazy uzywam od dwóch tygodni i raczej już bym zauważyła, że robi mi krzywdę.
Więc to musi być to mleczko.
To nie jest jego jedyna wada:
-jest bardzo niedokładne
-"ślizga" się po powierzchni skóry
-bardzo niewydajny - muszę zużyć ok, 4-5 wacików żeby jako tako pozbyć się makijażu (a nie maluję się mocno)
-dziwnie szczypie skóra po jego użyciu

Ogólnie odradzam. Pokochałam płyny micelarne i chyba już nigdy nie wrócę do mleczka, a już na pewno nie do Garniera.

Odradzam zdecydowanie

Niestety ale mleczko do demakijażu Garniera to przyczyna moich wyprysków na żuchwie...
Po tym jak w składzie pojawiła się parafina na mojej twarzy z dnia na dzień przybywało coraz więcej bolących gul – nie zwykłych pryszczy – były to ogromne, bolące wypryski. Dodam jeszcze, że goiły się bardzo długo. Przekonana, że to zmiany hormonalne (tak sądzi Internet) są przyczyną zmian na linii żuchwy, zrobiłam chyba wszystkie badania hormonalne (zapłaciłem za nie łącznie jakieś 800zł). Zrobiłam testy na nietolerancje pokarmowe (około 2000zł) schudłam jakieś 7kg i nic – pryszcze dalej się pojawiały. Nawet rezygnując z robienia codziennego makijażu lub zmiany kosmetyków na „naturalne” problem cały czas istniał, gdyż każdego wieczoru przemywałam twarz mleczkiem, żeby oczyścić buzię ze wszystkich zanieczyszczeń... Któregoś razu zauważyłam, że demakijaż sprawia mi dyskomfort – okropnie swędziała mnie twarz podczas tej czynności. Teraz napiszę może coś obrzydliwego dla większości ale problem rozwiązał się kiedy poznałam mojego obecnego chłopaka. Jak zmyć makijaż i mu się pokazać z taką okropną buzią? Z pryszczami i ziemistą cerą? Nie miałam wyjścia – zmywałam tylko makijaż oczu – twarz zostawiałam. Byłam pewna, że rano obudzę się z buzią w jeszcze gorszym stanie. O dziwo buzia była „uspokojona”. Nie czułam nowych, rosnących gdzieś w głębi „nieprzyjaciół” To mnie zastanowiło! Kupiłam płyn micelarny do demakijażu Bioderma i było o niebo lepiej. Ciężko oczywiście pozbyć się tego z dnia na dzień – narobiłam sobie strasznych blizn. Mimo to poprawa była ogromna! Wszystko trwało jakieś 2 lata... Zrobiłam sobie jeszcze później porządne złuszczanie kwasami u kosmetyczki (zabieg Dermamelan) plus jeszcze ze 3 razy poszłam na lżejsze kwasy. Teraz zamierzam regularnie się złuszczać, żeby oczyszczać twarz bo mam niestety tendencje do zapychania. Dzięki Bogu koszmar minął (mimo, że raz na jakiś czas coś się niestety pojawi) nie jest to aż tak przerażające J Jakieś 3 tygodnie temu skończył mi się płyn z Biodermy i pożyczyłam od mamy, na szybko, płyn (nie mleczko) z Garniera... po 2 tygodniach używania zaczęły wyskakiwać bolące gule na żuchwie! Od razu odstawiłam – zaczęły znikać i ładnie się goić. Straszne mam przeżycia z marką Garnier i niestety NIE POLECAM – WRĘCZ ODRADZAM. Badziew jakich mało i do tego przyczyna mnóstwa przepłakanych nocy.... Mam nadzieję, że ten post komuś pomoże Trzymam kciuki! Powodzenia

Bardzo dobry

To mleczko do demakijażu kupiłam na promocji w biedronce w zestawie z tonikiem. I bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie oba produkty. Ale tu o mleczku. Bardzo ładny zapach, dobrze zmywa makijaż, aczkolwiek trzeba trochę bardziej się męczyć, żeby zmyć porządnie wodoodporny tusz. Kiedy dostanie się do oczu okropnie piecze, choć nie powinien. Idealny dla mojej suchej i wrażliwej skóry! Nie wywołuje kolejnych podrażnień i "dba" o nią. Jestem jak najbardziej zadowolona.

Nie dla mnie

Początkowo było dobrze. Zmywał makijaż, może bez szału, ale na spokojnie wszystko się dało zrobić, cena była kusząca, był bardzo wydajny. Niestety w połowie opakowania moje oczy zbuntowały się i po kontakcie z tym mleczkiem rano budziłam się ledwo mogąc otworzyć oczy, bo tak były spuchnięte, a w ciągu dnia były tak wysuszone, że krople nawilżające nie były w stanie postawić tego na nogi. Zapach też wiele zostawiał do życzenia. Nie zużyłam do końca tego opakowania, bo szkoda mi pogarszać stan oczu.
Nigdy więcej tego nie zakupię.