Uriage, Hyseac, Very High Protection Sun Care for Combination to Oily Skin SPF 50+ (Fluid przeciwsłoneczny do skóry trądzikowej, wersja 2012)

Fluid przeciwsłoneczny do skóry trądzikowej SPF 50, przeznaczony do skóry tłustej, wymagającej ochrony przed promieniowaniem UVA-UVB. Filtry (Tinsorb M) i substancje aktywne zapewniają efekt matujący, właściwy poziom nawilżenia oraz działanie przeciwzapalne. Nie powoduje powstawania zaskórników. Odporny na pot i wodę. Fotostabilny, bez parabenów.
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25ml na samą twarz, 1,5-1,8ml na twarz i szyję, ok. 30ml na całe ciało)

Koszmarek

Mało nie kosztował, a prawie cały poszedł do kosza.

Plusy:
-hmmm w sumie nie spowodował wysypu pryszczy, to chyba dobrze

Minusy:
- nie da się tego normalnie nałożyć, jest toporny
- bieli przeokropnie
- roluje się
- skóra się po nim błyszczy
- i do tego drogi

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1274106].usefull || 0 }}% pomocna.

niewypał

Mam tłustą i problematyczną cerę, dlatego też latem zawsze wybieram kremy z wysokim filtrem. Nie lubię tych gęstych i tłustych, dlatego też ucieszyłam się, widząc matującą wersję dla skóry z niedoskonałościami i na dodatek filtrem 50 UVA/UVB.

Krem jest bardzo przeciętny, poza ceną (wysoką) nie zwraca niczym uwagi.

W skrócie:

- nie matuje twarzy, a wręcz potęguje świecenie
- jest białawy, widoczny na twarzy
- nie nadaje się zbytnio jako podkład pod makijaż, na co bardzo liczyłam
- spływa z twarzy podczas upału i wodoodporność ma średnią
- niezbyt przyjemnie pachnie (chemicznie)
- nie ogranicza, a wręcz mam wrażenie że potęguje wypryski i zaskórniki!

Kilka plusów:
+ dość wydajny
+ mniej tłusta konsystencja niż w przypadku innych, podobnych kremów
+ skutecznie działa jako filtr, ale trzeba powtarzać aplikację i można zapomnieć o łączeniu go z dobrze wyglądającym makijażem
+ nie powoduje dodatkowego wysuszenia skóry jak np. fluid LRP

Podsumowując - nic rewelacyjnego, mniej tłusty krem z filtrem. Zero matowienia czy pielęgnacji przeciwtrądzikowej, o tym zapomnijcie. Jako zwykły filtr na lato jest ok, ale cudów nie oczekujcie.

Ilość zużytych opakowań: 1 tubka 50 ml

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1114056].usefull || 0 }}% pomocna.

roluje się

Niestety nie mogę za wiele powiedzieć na temat tego kremu, nie spełnia swojej funkcji, bo nie zostaje na twarzy, więc jak ma chronić, skoro ledwo nałożony z niej złazi?

Roluje się absolutnie w każdej kombinacji: solo na buzi, na każdy krem czy serum, które posiadam/łam (Origins GinZing, Sesderma Vita-C, La Mer, Chanel w wersji jour i weekend, Mizon ślimakowy... no wszystko). Nakładam toto na twarz, zostaje biaława smużasta maź, która się łuszczy. Wystarczy dotknąć, czy wszystko przemieniło się w łuszczające się kawałeczki.

Aboslutny niewypał.

Używam tego produktu od: pół roku prób
Ilość zużytych opakowań: jedno nie do końca

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[936119].usefull || 0 }}% pomocna.
Cellulit mity

Poprzednik był lepszy.

Chroni słabiej niz jego poprzednik, nie matuje, raczej nawilża i lekko natłuszcza, ale to cały czas lekka konsystencja. Mam wrażenie że potrafi czasami odrobinę zatkać pory, co przy poprzednim składzie się nie zdarzało, tamten wręcz pielegnował cerę i zostawiał przyjemną matową glinkowatą warstwę ochronną na twarzy.
Zawiera mniej zdrowe niż poprzednik filtry chemiczne (tamten zawierał fizyczne). Również zapach jest mniej przyjemny - cytrusowy, czuc też lukrecję (może podrażniać), poprzedni był naturalno-kwiatowy. Na plus mogę zaliczyć to że nie zawiera alkoholu oraz dość przyjazne dla cery tłustej konsystencję i skład na bazie wody z Uriage. Czy kupię ponownie? Nie wiem, być może tak, ale do ciała.

Ilość zużytych opakowań: Kilka starych wersji i 1 nowa.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[935837].usefull || 0 }}% pomocna.

Fajny

Pomimo kilku wad bardzo lubię ten filtr i jestem pewna, że będę do niego wracać, ponieważ doskonale sprawdza się na mojej skłonnej do zapychania cerze - nie powoduje zaskórników, grudek, pryszczy, co nagminnie zdarzało się innym filtrom. Bardzo polecam ten filtr właśnie takim cerom - skłonnym do zapychania, trądziku

Zalety:
- NIE ZAPYCHA
- nie bieli ani nie świeci się tak mocno jak inne filtry, w porównaniu do nich nie jest tłusty
- cena (przez Internet lub na promocjach w Super-Pharm można go bardzo tanio kupić)
- dobrze chroni
- nadaje się pod podkład mineralny
- całkiem wydajny

Wady:
- konsystencja (wiem, że większość osób nie lubi typowej tłustej konsystencji kremów z filtrem, ale ja zdecydowanie wolę taką niż w przypadku Uriage - lejąca, rzadka)
- zapach (mocno chemiczny, dla mnie nawet lekko alkoholowy)

Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[922135].usefull || 0 }}% pomocna.

rewelacyjny

Próbowałam wielu produktów ,ale ten bije na głowę wszystkie .Mam problemy z plamami na twarzy jest jedynym filtrem który blokuje tak że nie wychodzą nowe przebarwienia .Wchłania się szybko nie waży z podkładami ,nie bieli .Raz posmarowałam twarz i tylko dotknęłam swoich ud ,po 4 godzinach spędzonych na plaży miałam dwie białe dłonie odbite na nogach :) reszta opalona .:) czyli działa bardzo mocno :)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[914787].usefull || 0 }}% pomocna.

Kompletna porażka

Zupełnie nie rozumiem jak ten kosmetyk może być przeznaczony do skóry tłustej skoro sam jest tak tłusty, że gwarantuje świecenie przez 24h na dobę.

Minusy:
- skóra świeci się nieziemsko przez cały czas po nałożeniu
- w kontakcie z wodą morską przegrywa i nie chroni

Plusy:
- dzięki tłustej konsystencji idealnie nadaje się do ochrony całego ciała (poza twarzą) przed słońcem

Podsumowując - szkoda, że w aptece nie było próbki tego kremu i myślałam, że będzie niczym dry touch...

Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka 30ml

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[831004].usefull || 0 }}% pomocna.

pokonany przez dry-touch\'e

Gdybym recenzowała ten filtr rok temu, gdy go kupiłam miałby przynajmniej gwiazdkę więcej. Teraz, gdy na rynku są dostępne filtry suche w dotyku, nie znajduję dla niego miejsca w kosmetyczce.

+ nie robi z skórą trądzikową ani normalną nic złego
+ nie tłuści skóry tak bardzo jak zwykłe filtry (ale przegrywa z drajtaczami ;P )
- ściera się, co przeszkadza szczególnie gdy ta ochrona przed słońcem jest naprawdę potrzebna (sporty)
- niezbyt odporny na wodę, bo wraz z nią spływa do oczu i mocno je podrażnia

Podsumowując, obecnie lepiej zainwestować w kosmetyki nowszej generacji, które są po prostu lepszej jakości i mają inny komfort stosowania :)

Używam tego produktu od: półtorej roku
Ilość zużytych opakowań: 1 pełnowymiarowe

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[821080].usefull || 0 }}% pomocna.

Trudno powiedzieć o nim coś złego. Dobrego też.

Na fali testowania preparatów ultrawysokiej ochrony uv sięgnęłam oczywiście i po udoskonaloną wersję Uriage Hyseac. Pamiętam jeszcze wersję przed tunningiem i stwierdzić muszę, że nie zaobserwowałam żadnych istotnych ulepszeń ani zmian. Preparat nie jest ani lepszy ani gorszy ale prawdą jest, że w warunkach silnej konkurencji na rynku ten kto stoi w miejscu cofa się.
Filtr Hyseac nie uczynił mojej bardzo tłustej, skłonnej do zapychania skórze żadnej krzywdy. Ma lekką, silikonową konsystencję, bieli akceptowalnie, wchłania się dość szybko pozostawiając na skórze tłustą, nieco lepką warstwę która wymaga użycia sporej ilości jedwabnego pudru. Po kilku godzinach błysk oczywicie wyłazi spod pudru znów zatem trzeba po niego sięgnąć. Kolejnego, trzeciego pudrowania w ciągu dnia nie ryzykuję, zmywam wszystko z twarzy i gdy to konieczne nakładam nową warstwę filtra.
Zawarty w preparacie Hyseac silikon wyraźnie męczy moją cerę, po dniu z filtrem Uriage skóra jest poszarzała a pory rozszerzone.
Mimo deklarowanej przez producenta potoodporności mam wrażenie, że filtr Hyseac nie nadaje się na najgorętsze dni roku ani też do uprawiania sportu. Podczas upału lub wysiłku wprost spływa z twarzy i tłuści się niemiłosiernie, lepiąc się i bieląc wszystko co niepatrznie dotknę twarzą. Komfort stosowania jest, by już się dużej nie rozwodzić, mocno dyskusyjny.
Podsumowując, są lepsze preparaty na rynku. Być może kilka lat temu Uriage Hyseac byłoby hitem, teraz jest filtrowym przeciętniakiem.

Używam tego produktu od: poł roku

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[818320].usefull || 0 }}% pomocna.

Beznadziejny

Coz..pieniadze w bloto wrzucone.

Mam wrażliwą, trądzikową i skłonną do zapychania cerę ale ŻADEN krem, podkład ani nic innego tak fatalnie nie zapchało mi porów i to natychmiast.

Krosty porobily mi sie na policzkach w miejscach tam gdzie nigdy ich nie mialam.

Powstały male kulki. Leczyłam buzię ponad 2 miesiace i nadal widze przykre konsekwencje tego kremu.

Podchodzilam do niego 3 razy ale, niestety, za kazdym razem bylo to samo.

Podsumowujac:

Plusy:
-szybko sie wchlania ale pozostawia lepki film na twarzy
-nie bieli ale to akurat dla mnie nie problem jesli filtr bieli
-skora sie nie blyszczy

Wady:
-strasznie męczący zapach, czulam go caly dzien i nastepnego mdlilo mnie od samego otwarcia tubki
-zapycha
-lejąca konsystencja, przecieka przez palce
-dosyc szybko zastyga i nie zawsze daje sie dobrze nalozyc na twarz

Ilość zużytych opakowań: zostało około połowy, może mniej

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[817501].usefull || 0 }}% pomocna.