Szampon lniany

Szampon lniany

Szampon zawiera łagodne substancje myjące na bazie kokosu, które oczyszczają i pielęgnują skórę głowy oraz włosy. Ekstrakt z lnu odżywia i odbudowuje zniszczone włosy oraz zapobiega ich łamaniu i rozdwajaniu się. Dodatkowo ceramidy chronią włosy przed utratą wilgoci i działaniem czynników zewnętrznych, prebiotyk inutec nawilża oraz ułatwia rozczesywanie, chroniąc włosy przed uszkodzeniami, a kompozycja mikronizowanych białek pszenicznych przywraca włosom im zdrowy wygląd.

HIT- pomiędzy koncernową chemią, a eco produktami

Najlepszy z całej serii, idealny do codziennego użytku.
Nie podrażnia skóry głowy, dobrze oczyszcza nawet po olejowaniu włosów, pachnie neutralnie i naturalnie, stosunek ceny do jakości- lepiej się nie da.
Szukając czegoś z półki pomiędzy koncernowymi chemikaliami, a ecoproduktami całkowicie naturalnymi, uważam, że ten szampon jest strzałem w dziesiątkę.

Używam tego produktu od: pół roku albo i więcej
Ilość zużytych opakowań: kilka

Przyzwoity

Szampon nie jest tak dobry, jak oczekiwałam.
Ale nie jest też zły.
Całkiem łagodny, nie robi krzywdy.
Niezbyt dobrze się pieni, nie radzi sobie ze zmywaniem olejków.
Do codziennego oczyszczania jednak jest ok.
Pomimo słabego wytwarzania piany jest całkiem wydajny.
Ładnie pachnie, ma dobrą konsystencję.
Jest niedrogi, często można go kupić w promocyjnych cenach w aptekach Doz.
Opakowanie mogłoby być nieco wygodniejsze.
Nie zauważyłam, żeby wysuszał włosy, jak np ziołowe szampony Barwa.
Pewnie jeszcze do niego wrócę albo kupię jakąś inną wersję, np. rumiankową.

Jestem zadowlona

Skusiłam się na ten szampon i nie żałuję. Znajduje się on w ciemnobrązowej butelce, jednak bardzo dobrze widać stopień zużycia. Zamknięcie jest moim zdaniem trochę niepraktyczne, bo to odkręcana zatyczka.
Szampon jest bezbarwny, gęsty i wydajny. Zapach ma bardzo przyjemny i przypomina kwiat lipy. Aż szkoda, że nie utrzymuje się długo na włosach. Bardzo dobrze się pieni i oczyszcza. Jednak ze zmywaniem olejków już tak dobrze sobie nie radzi.
Po tym szamponie włosy robią się sztywnee, więc konieczne jest zastosowanie odżywki. Ja stosowała ten szampon razem z lnianą odżywką tej marki.
Włosy są nawilżone i wygładzone, nie puszą się. Mniej wypadają, pięknie lśnią. Szampon nie obciąża włosów i nie powoduje ich szybszego przetłuszczania się.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

Max Factor 3

Dobry w swojej kategorii

Tak jak napisałam rozpatrując tanie, drogeryjne szampony ten wypada całkiem dobrze. Kosmetyk jest średnio gęsty, bezbarwny, ma łagodny, ziołowy zapach. Jeśli chodzi o działanie to dobrze myje jak to szampon z sls, poza tym:
+nie obciąża włosów
+nawilża je
+nadaje im zdrowy wygląd, są błyszczące i miękkie
+nie plącze ich zbytnio
+nie powoduje szybszego przetłuszczania

Szampon zawiera dobroczynne ekstrakty z nasion lnu, białka pszenicy, ceramidy, prebiotyk inutec. Nie sądzę żeby skutecznie odbudowywały strukturę włosa, ale poprawiają ich ogólny wygląd za co należy się duży plus. nie wrócę już do niego bo zamierzam przejść na bardziej naturalną pielęgnację, ale w kwestii drogeryjnych szamponów jest wart polecenia.

Ilość zużytych opakowań: 1x33oml

Bez odżywki ani rusz

Mam okres testowania całej serii szamponów i po pozytywnych przeżyciach z szamponem z brzozy zakupiłam ten. Opinie o dziwo miał lepsze i kilka osób wspomniało o poprawie kondycji włosów. Każde włosy są inne i moje mają dość odmienne odczucia.
Plusy:
-Zapach
-Konsystencja
-Estetyczne opakowanie
-Świetnie się pieni
-Oczyszcza, włosy są "skrzypiące"

Minusy:
-Wysusza włosy i bez odżywki tworzy na głowie siano
-Niewydajny
-Plącze włosy

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka 330 ml

Bardzo fajny ;)

Szampon kupiłam całkiem przypadkiem, w sumie nigdy nie patrzyłam na takie szampony, zawsze brałam te niby lepsze, te markowe ojej niby świetne, ale nie koniec, nie ma sensu płacić dużych cen za silikony itp. Tutaj mamy naturalny szampon, w bardzo śmiesznie niskiej cenie <jakoś 6-7 złotych>. Włosy są po nim mięciutkie, błyszczące, lepiej wyglądają, ogólnie poprawa kondycji włosów. Zapach może nie jest jakoś specjalnie ładny, ale potem na włosach jest już okej ;P. Największym minusem jest tutaj opakowanie, tak wygląda fajnie, taka buteleczka fajnie cacy, ale jak tu zakrecić kiedy w dłoni masz szampon? No tu robią się schody, albo ci się z dłoni wyleje, albo najpierw włosy umyjesz szampon zakręcisz potem. Jest bardzo wydajny, i to bardzo bardzo, z reguły myje włosy codziennie, a używam go od dobrego miesiąca, rzadko kiedy wytrzymał u mnie taki szampon. Niestety ciężko się rozczesuje po nim włosy, a raczej, jest to nie wykonalne przy moich kręconych mocno włosach, trzeba użyć odżywki, dobrej odżywki <szkoda że nie ma z tej samej serii ;c> po odżywce jest okej ;). Nie wiem czy kupie go w najbliższych dniach bo już mi się kończy a chciałabym wypróbować innych z tej samej serii ;>.

Plusy:
-nawilża
-cena <!>
-wydajny <bardzo>
-ładny wygląd<ogólnie sam szampon jest przeźroczysty ;)>

Minusy:
-buteleczka <a raczej jej używanie ;/>

Neutralnie +-
-zapach <na początku mnie irytuje, na włosach mi się podoba, eh>

Używam tego produktu od: ponad miesiąc
Ilość zużytych opakowań: koniec pierwszego

Zdecydowanie na tak!

Uwielbiam go. Pierwsze opakowanie kupiłam dawno temu i przepadłam. To jedyny szampon z SLS którego systematycznie używam, chociaż tylko raz w tygodniu.
Mimo detergentów w składzie z jednej strony myje delikatnie, z drugiej strony: bardzo skutecznie domywa wszelkie zanieczyszczenia, lub oleje.
Pięknie pachnie, jest wydajny, nie podrażnia i nie wysusza skóry głowy, nie obciąża włosów i nie wysusza końcówek. Włosy po nim dobrze się rozczesują, nie elektryzują, są sypkie i miękkie. Dobrze współgra z różnymi odżywkami.

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: 2 i w trakcie 3

cudowny !

Kupiłam ten szampon, z tego względu na to, że chciałam dać odpocząć moim włosom od szamponów nasyconych w większości chemią.
Same plusy ;) :
- delikatny i przyjemny zapach
- włosy są lśniące i miękkie w dotyku
- włosy nie puszą się i nie elektryzują
- są wzmocnione
- nie wysusza włosów
- włosy są miękkie
- dobrze myje i nie plącze włosów
- przede wszystkim WYDAJNY !

Z chęcią wypróbuję inne szampony z tej serii.

Hm.. w sumie jest jeden minus, ale jakoś nie przywiązuję do tego wagi, mianowicie opakowanie a tą nakrętką jest niewygodne. Trzeba uważać, żeby nie wylać za dużo kosmetyku :)

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

mój faworyt

Bardzo lubię szampony ziołowe Farmony ten jest jednym z lepszych
1. Skóra głowy po nim nie swędzi
2. Nie wysusza i nie obciąża
3. niska cena
4. Dobry skład- olej lniany , mocznik, ceramidy, kwas mlekowy...
Polecam ten szampon mimo sls na pierwszym miejscu jest bardzo łagodny.Niektóre szampony bez sls bardziej potrafią wysuszyć i podrażnić.

Ilość zużytych opakowań: więcej jak 4

Bardzo polubiłam

Bardzo dobry szampon! Próbowałam już kilka rodzai Farmony i są dosyć podobne do siebie.

Przede wszystkim delikatny, nie wysusza skóry ani włosów ale jednocześnie dobrze myje. Włosy są bardzie puszyste ale nie spuszone. Zniwelował wypadanie moich cienkich, rzadkich włosów wraz z kuracją joanna rzepa.

Zgadzam się że konsystencja jest dosyć wodnista i trochę może męczyć, ale ja się przyzwyczaiłam. W moim wypadku jest wydajny. Zapach przyjemny ale i delikatny.

Zdecyowanie polecam dla wrażliwych skalpów, wypadających cienkich, rzadkich włosów.

Używam tego produktu od: 1.5 miesiąca

Przyjemny, ale rozejrzę się wśród innych szamponów Farmony

Szampony lniane to chyba najlepsze szampony dla włosów cienkich, delikatnych, suchych. Nistety, w Polsce prawie nikt ich nie produkuje...

Ponieważ w tym roku eksperymentuję z ziołowymi szamponami Farmony, po szamponie do włosów suchych i łamliwych, postanowiłam wypróbować lniany.

Szampon ma piękny zapach, przypomina trochę pachnącą łąkę. Bardzo dobrze sie pieni, trzeba tylko uzyć trochę więcej wody do stworzenia piany.
Co najważniejsze - nie wysusza włosów tak bardzo jak robią to inne ziołowe szampony. Delikatnie je zmiękcza. Nie obciąża. Oczywiście do rozczesania włosów absolutnie trzeba używać odzywki, ale to chyba normalne? Idealnie nadaje się jako szampon do codziennego stosowania.

Jest na pewno jednym z lepszych szamponów ziołowych, jakich używałam. Dlaczego więc zaznaczyłam, że nie wiem czy go kupię ponownie?

Po pierwsze: chciałabym wypróbować inne szampony Farmony, a zwłaszcza rumiankowy.

Po drugie: ciągle szukam szamponu, który pozwoli mi poradzić sobir z dermatozami skóry głowy. Ten jednak radzi sobie średnio.

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze opakowanie

Jestem na nie

Szampon nie poradził sobie z moimi włosami. Moje włosy są suche i strasznie się plączą. Nie nawilżył on moich włosów i je strasznie poplątał. Włosy po umyciu wyglądają jak siano. Słabo się pieni, przez co jest mało wydajny.

Używam tego produktu od: używałam go przez miesiąc