Polecamy: Zostań twarzą Kinder Bueno

Elmex, Sensitive Plus, Profilaktyczna pasta do zębów z aminofluorkiem 0,14%F

Elmex, Sensitive Plus, Profilaktyczna pasta do zębów z aminofluorkiem 0,14%F

Cena już od 9,56 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Pasta do zębów została opracowana specjalnie do ochrony odsłoniętych szyjek zębów. Zawiera ona wysoce skuteczny aminofluorek, który tworzy na powierzchni zębiny ochronną warstwę, eliminującą dolegliwości bólowe występujące pod wpływem bodźców zewnętrznych. Efekt ten jest dodatkowo wzmacniany dzięki zawartości specjalnych substancji czyszczących. Dzięki nim, pasta do zębów czyści delikatnie zęby, nie powodując ścierania (abrazji) szkliwa i zębiny. Aminofluorek chroni także szyjki zębów przed próchnicą.

Pasta do zębów stosowana razem z płynem do płukania jamy ustnej Elmex Sensitive Plus, tworzy system do ochrony odsłoniętych szyjek zębów. Działanie systemu jest skuteczniejsze niż każdego produktu osobno.

Zawartość fluorku 1400ppm F-. RDA 30. Pasta w wygodnej stojącej tubie.

Ulga dla wrażliwych szyjek zębowych

Mam kilka odsłoniętych szyjek zębowych przez co okresowo są nadwrażliwe. Zmiana temperatur napojów skutkowała impulsem bólowym. Pasta juz po kilku dniach stosowania przyniosła mi dużą ulgę. Jedyne co mozna byloby poprawić w pascie to zeby lepiej sie pieniła i szybciej rozpuszczała. Niemniej jednak działa.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1460857].usefull || 0 }}% pomocna.

OK!

Klasyczną pomarańczową Elmex bardzo zachwala mi moja stomatolog, ale szczerze mówiąc bardzo jej nie lubię. Czasem kupuję więc turkusowy Elmex jako kompromis między zaleceniami stomatologa i moimi preferencjami ;)

Przede wszystkim turkusowa wersja ma dużo lepszy smak niż pomarańczowa. Jest delikatnie miętowy, lekko słodkawo-anyżkowy, ale całkiem przyjemny.

Kolejnym minusem zwykłego Elmexu jest to, że pasta słabo się wypłukuje i często zostawia białe ślady na ustach. Pod tym względem ta wersja też jest lepsza - zachowuje się jak każda normalna pasta drogeryjna. Zero problemu z wypłukaniem. Pasta jest biała i dość gęsta, trzeba jej wziąć ciut więcej niż typowych past drogeryjnych, bo nie pieni się jakoś spektakularnie, ale to nie jest duży problem.

Czy ma zbawienny wpływ na zęby? Nie wiem, generalnie mam mało problemów z zębami i przy tej paście nie zauważyłam różnicy, ale też nigdy nie stosowałam jej “na stałe”. Mam nadwrażliwość na niską temperaturę, ale zawsze stosuję tę pastę naprzemiennie z innymi, więc chyba nie dałam jej szansy odnieść sukcesu ;)

Plusy:
+ponoć bardzo zdrowa
+dostępność
+przyjemny lekko miętowy smak

Minusy:
-cena

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1308461].usefull || 0 }}% pomocna.

Najniższy wskaźnik ścieralności wśród popularnych past

Elmex Sensitive Plus ma wskaźnik RDA na poziomie 30, czyli jest bardzo łagodna dla szkliwa (im wyższa cyferka, tym pasta bardziej ściera szkliwo; dla porówniania, inne popularne pasty mają RDA między 70 a 100, a ,,wybielające" jeszcze więcej). Wśród popularnych marek to zdecydowanie najlepsza wartość wskaźnika.
Przeciętnego człowieka może nie obchodzić to aż tak bardzo, ale nadwrażliwca albo osobę o uszkodzonym szkliwie - już tak. Elmex obchodzi się z zębami naprawdę łagodnie, ale czyści je przy tym dość skutecznie i spowalnia wzrost płytki (mam problemy z kamieniem nazębnym, ale nie mogę powiedzieć, żeby je nasilała - znaczy, z właściwościami czyszczącymi jest ok)
Ma trochę nieprzyjemny posmaczek (to pewnie przez ,,aromat gabinetu dentysty") i pieni się słabo, ale zasadniczo nie przeszkadza to w używaniu. Wystarcza mała ilość i zęby są czyste, a oddech świeży.
Pomaga w zmniejszeniu nadwrażliwości - po kilku miesiącach jest odczuwalnie lepiej, szczególnie jeśli chodzi o reakcję na różnice temperatur.
Niestety,przy dłuższym stosowaniu, moje dziąsła zaczynają lekko strajkować i częściej krwawić. Robię sobie wtedy przerwę od tej pasty, a po tygodniu-dwóch do niej wracam.
Zęby po umyciu są ,,śliskie" - bardzo lubię to uczucie ;)
Pasta jest wydajna, więc cena absolutnie nie boli.
Polecana przez stomatologów naprawdę słusznie.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1300066].usefull || 0 }}% pomocna.

depilacja opóźnianie porostu włosów

bardzo delikatna i łagodna

Paste zakupiłam bo zmagałam się z nadwrażliwością zebów i naprawdę zostało to zminimalizowane,Wczesniej gdy wypiłam szklanke zimnej wody zęby mnie bolały była wyczuwalna nadwrażliwość teraz gdy juz uzywam 2 opakowania nie czuje już tej dolegliowśći takze uwazam to za zasługe tej pasty.Sprawdzi się również dla osób które nabawiły sie nadwrazliośći po wybielaniu zebów .Posiada delikatny smak miętowy nie piecze ani nie pali.Delikatnie się pieni jest dość wydajna i łatwo dostepna .Ząbko po jej użyciu są dlikatnie ale skutecznie oczyszczone :) Miałam jeszcze wersje pomaranczową niemniej jednak wolę tą ze względu na smak:)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1275321].usefull || 0 }}% pomocna.

Tylko ona daje radę

Myję zęby tą pastą od kilku lat i nie wyobrażam sobie, że miałabym przestać, bo tylko po tej paście nie bolą mnie nadwrażliwe szyjki zębów. Jeśli zdarzało mi się myć inną pastą to szybko do niej wracałam, bo inne po prostu nie dają rady.
Ogromnym plusem tej pasty jest też zapobieganie próchnicy i nie jest to tylko chwyt reklamowy - znacznie rzadziej muszę odwiedzać dentystę od kiedy ją stosuję! :)
Smak to sprawa indywidualna, ja się do niego przyzwyczaiłam i nie jest dla mnie w żaden sposób dziwny czy nieprzyjemny. Taki lekko anyżowy, ale z przewagą mięty.
Jedyny mały minus to to, że się ciut słabo pieni, ale wszystkie plusy niwelują ten jeden minusik.
Podsumowując - jest to jedyna pasta, która u mnie naprawdę działa i innej nie chcę :)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1272956].usefull || 0 }}% pomocna.

Przereklamowana,

Od momentu jak kupiłam pastę i zaczęłam ją stosować im dłużej tym coraz bardziej moje dziąsła były podrażnione i zaczęły krwawić.
Delikatnie czyści zęby, ale pozostawia w ustach dziwny posmak, nawet jak dobrze się je wypłucze.
U mnie ta pasta się nie sprawdziła, a podchodziłam do niej wielokrotnie.
Bardzo przereklamowana.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1272526].usefull || 0 }}% pomocna.

Idealna dla wrażliwych zębów!

Nie widzę w tej, jak i w żadnej innej paście firmy elmex, żadnych wad. Używam jej od wielu lat i nie mam zamiaru z niej rezygnować.

+ wydajna
+ delikatny smak
+ leczy nadwrażliwość zębów (kiedyś nie mogłam gryźć lodów, teraz nie mam z tym najmniejszych problemów)
+ stosowana regularnie, razem z prawidłowym myciem zębów, zapobiega pruchnicy
+ usuwa lekkie przebarwienia
+ sprawia, że zęby są ładne i zdrowe (wszyscy dentyści mnie za to chwalą)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1254656].usefull || 0 }}% pomocna.

rewelacyjna pasta do zębów

Używam tej pasty od lat, nie wiem już ile ale przynajmniej 10 lat. Kiedyś poleciła mi ją dentystka dając próbki i do dziś kupuję tylko ELMEX sensitiv. Kilka razy próbowałam zmienić na jakąś tańszą, ale niestety moja nadwrażliwość wracała w szybkim tempie. Tylka ta pasta jest mi w stanie pomóc. Nie należy do najtańszych ale często jest w promocji więc można upolować okazję. Zdecydowanie polecam dla osób z nadwrażliwością zębów.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1180423].usefull || 0 }}% pomocna.

bardzo dobry produkt

Po pierwszym opakowaniu miałam zrezygnować ale na szczęście tego nie zrobiłam. Pasta rewelacja. w połowie drugiego opakowania zauważyłam poprawę. Im dłużej stosuję tym lepsze rezultaty. Wreszcie mogę zjeść owoc bez przeszywającego bólu no i czekoladę;)
A to że jest bardzo delikatna to dla mnie plus, bo nie lubię uczucia szczypania i bryzy w ustach.

Ilość zużytych opakowań: prawie dwa

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1071306].usefull || 0 }}% pomocna.

Pewna pomoc na nadwrażliwe zęby!

Absolutna rewelacja - pomaga na nawrażliwe zęby, krawiąze dziąsła i inne tego typu nieprzyjemne rewelacje. Do tego ma dobrą konsystencję i czyści naprawdę porzadnie - chociaż wiem, że wielu osobom przeszkadza brak mocnego miętowego zapachu i smaku, który daje wrażenie świeżości.
Jedyną wadą jest to, że przy dużej ilości kawy/herbaty/papierosów nie radzi sobie z brązowymi przebarwieniami, dlatego warto jednocześniej mieć na podorędziu jakąś mocniej ścierającą pastę.

Używam tego produktu od: ponad 3 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: dwa

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1043898].usefull || 0 }}% pomocna.