Elmex, Sensitive Plus, Profilaktyczna pasta do zębów z aminofluorkiem 0,14%F

Elmex, Sensitive Plus, Profilaktyczna pasta do zębów z aminofluorkiem 0,14%F

Pasta do zębów została opracowana specjalnie do ochrony odsłoniętych szyjek zębów. Zawiera ona wysoce skuteczny aminofluorek, który tworzy na powierzchni zębiny ochronną warstwę, eliminującą dolegliwości bólowe występujące pod wpływem bodźców zewnętrznych. Efekt ten jest dodatkowo wzmacniany dzięki zawartości specjalnych substancji czyszczących. Dzięki nim, pasta do zębów czyści delikatnie zęby, nie powodując ścierania (abrazji) szkliwa i zębiny. Aminofluorek chroni także szyjki zębów przed próchnicą.

Pasta do zębów stosowana razem z płynem do płukania jamy ustnej Elmex Sensitive Plus, tworzy system do ochrony odsłoniętych szyjek zębów. Działanie systemu jest skuteczniejsze niż każdego produktu osobno.

Zawartość fluorku 1400ppm F-. RDA 30. Pasta w wygodnej stojącej tubie.

Naprawdę działa

Raz na jakiś czas pojawia się u mnie problem nadwrażliwych zębów i to w takim stopniu, że ugryzienie czegoś zimnego, czy słodkiego, powoduje mocne przeszycie bólu. Ta pasta jest rewelacyjna w swoim działaniu, bo już po kilku użyciach widzę efekty, moja nadwrażliwość powoli wygasa, a po dłuższym czasie nie mam jej wcale. Zawsze gdy wraca sięgam po tę sprawdzoną pastę, jest moim zaufanym produktem.

Jestem z niej zadowolona

Bardzo często kupuję pasty elmex, miałam już chyba wszystkie. Najczęściej gości u mnie pomarańczowa, ale tą też lubię.
Wydaje mi się ,że jest bardziej miętowa. Dobrze czyści zęby nie zostawiając na nich osadu.
Bywał czas, że miałąm problemy z bolącymi dziąsłami, zębami i nadwrażliwością, teraz jest dobrze nawet przy lodach.
Występuje w dwóch rozmiarach i często duży rozmiar można kupić w cenie tej mniejszej pasy.

Elmex

Pasta w porównaniu do Elmex (pomarańczowej) moim zdaniem jest bardziej uciążliwa. Oczywiście jej zastosowanie i efekty są bardzo dobre dla jamy ustnej aczkolwiek gdy mam do wyboru tą pastę i pomarańczową - wybieram zawsze pomarańczową, gdyż po umyciu tą drugą mam dużo lepszy smak w ustach. Obie pasty słabo się pienią. Ale obie bardzo dobrze wpływają na stan zębów. Polecam obie.

Cellulit jak stosować kosmetyki

najlepsza pasta

Idealna do wrażliwych zębów i dziąseł. Nie podrażnia wręcz przeciwnie - łagodzi podrażnienia. Ma dość neutralny zapach, smakuje dość delikatnie więc nie ma się wrażenia pieczenia podczas mycia. Polecam wszystkim bo warto zapłacić za tę pastę trochę więcej

Dobra pasta przy wrażliwych zębach

Po kilkukrotnym próbowaniu produktów intensywniej wybielających zęby nabawiłam się lekkiej nadwrażliwości zębów, a do tego doszły odsłonięte szyjki w dwóch zębach. Stosowanie zwykłej pasty nie było wystarczające, a czasami nawet bolesne. Elmex Sensitive Plus ograniczył problem nadwrażliwości. Delikatnie, ale dokładnie czyści i chroni zęby przed próchnicą.
Ma łagodny, lekko miętowy smak, słabo się pieni, ale to mi akurat nie przeszkadza. Używam szczoteczki sonicznej więc z wydajnością nie ma u mnie żadnego problemu. U osób z wrażliwymi zębami powinna się sprawdzić

taka sobie

Odpada w przedbiegach przy innych produktach do wrażliwych zębów i dziąseł. Nie dość, że kiepsko odświeża, dużo kosztuje to jeszcze nie działa jakoś rewelacyjnie na wrażliwe żeby i dziąsła.

jedyna ulubiona

Jest to pasta idealna dla moich nadwrażliwych zębów. Żadna inna nie przynosi takiej ulgi jak elmex. Dzięki niej nadwrażliwość nie jest aż tak odczuwalna. Dodatkowo pasta zapewnia odświeżenie oddechu. Używam jej również teraz, gdy mam aparat ortodontyczny i radzi sobie z moimi zębami bardzo dobrze

Łagodzi ból

Już po pierwszym użyciu wyraźni idzie odczuć ulgę przy bolących lub nadwrażliwych zębach. Była dla mnie zbawienna przy regularnych wizytach u dentysty z zębem, który wyjątkowo mi dokuczał lub w momentach, kiedy moja lekka nadwrażliwość zębów na niskie temperatury dawała o sobie znać.

Plus za skład i brak SLS. Przez to niestety mniej się pieni i staje się niewydajna.
Pozostawia ładną świeżość, która z kolei szybko zanika. Z wybielaniem przy regularnym stosowaniu również nie ma szału.

Z pewnością do niej wrócę w kryzysowych momentach. Niestety ze względu na cenę oraz jej niską wydajność ograniczyłam jej codzienne stosowanie.

Jest git

Nie mam wrażliwych dziąseł i zębów, ale odkąd regularnie używam elmexu przestaję miewać problemy z próchnicą, co wcześniej było dość nagminne. I jak działanie jest okej, to mogłaby być bardziej odświeżająca. Po szorowaniu zębów odnoszę wrażenie jakby w ogóle nie były umyte.

Dziś wole Sensodyne

Do niedawna pasta była moim hitem jeżeli chodzi o ulgę, która towarzyszy nadwrażliwym dziąsłom, natomiast odniosłam wrażenie, że pasta tak jakby mniej działa niż kiedyś, hmm ... Może to tylko takie moje zwidy, albo poprostu zęby przyzwyczaiły się do tej pasty, nie mam pojęcia, ale odkąd zmieniłam na sensodyne mam wrażenie że efekt jest lepszy.

BYŁA najlepsza

Kiedyś ta pasta była moim hitem. Już po pierwszym umyciu zębów miałam wrażenie, jakbym miała na zebach jakąś ochronną warstwę. Niestety mam tendencje do zaciskania zębów i ścierania szkliwa. Jeszcze do niedawna ta pasta spisywała się idealnie po prostu. Była takim pewniakiem.

Kupiłam kiedyś kolejną tubkę, bo poprzednia mi się kończyła i owszem pasta bardzo łagodna, ale...to już nie to. Brak mi było tej powłoczki, która sprawiała, że żeby były jakby oddzielone od warunków zewnętrznych. Porównałam składy...i okazało się, że w nowej wersji nie ma już polietylenu. Nie wiem, czy to na pewno o niego chodziło, ale odkąd go nie ma, nie czuję już tej natychmiastowej ulgi.

Pasta dalej jest bardzo dobra, ale szukam następców starego Elmexa...póki co z beznadziejnym skutkiem:/

Ulga dla wrażliwych szyjek zębowych

Mam kilka odsłoniętych szyjek zębowych przez co okresowo są nadwrażliwe. Zmiana temperatur napojów skutkowała impulsem bólowym. Pasta juz po kilku dniach stosowania przyniosła mi dużą ulgę. Jedyne co mozna byloby poprawić w pascie to zeby lepiej sie pieniła i szybciej rozpuszczała. Niemniej jednak działa.