Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Elmex, Sensitive Plus, Profilaktyczna pasta do zębów z aminofluorkiem 0,14%F

Elmex, Sensitive Plus, Profilaktyczna pasta do zębów z aminofluorkiem 0,14%F

Pasta do zębów została opracowana specjalnie do ochrony odsłoniętych szyjek zębów. Zawiera ona wysoce skuteczny aminofluorek, który tworzy na powierzchni zębiny ochronną warstwę, eliminującą dolegliwości bólowe występujące pod wpływem bodźców zewnętrznych. Efekt ten jest dodatkowo wzmacniany dzięki zawartości specjalnych substancji czyszczących. Dzięki nim, pasta do zębów czyści delikatnie zęby, nie powodując ścierania (abrazji) szkliwa i zębiny. Aminofluorek chroni także szyjki zębów przed próchnicą.

Pasta do zębów stosowana razem z płynem do płukania jamy ustnej Elmex Sensitive Plus, tworzy system do ochrony odsłoniętych szyjek zębów. Działanie systemu jest skuteczniejsze niż każdego produktu osobno.

Zawartość fluorku 1400ppm F-. RDA 30. Pasta w wygodnej stojącej tubie.

Wrażliwe szkliwo i dziąsła.

Służy mi wiernie od kilku lat i dzięki niej znów mogę sięgać po zimne i gorące napoje i potrawy.

Od dawna cierpię na bardzo wrażliwe dziąsła jak i szkliwo i jest dla mnie dosłownie ratunkiem. Używam głównie jej, czasem jej zastępcą jest sensodyne, ale ona wygrywa bez żadnego ale.

Smak - niezbyt przyjemny, ale da się do niego przyzwyczaić, na mnie nie robi już zupełnie żadnego wrażenia i chyba nawet wolę go od wersji pomarańczowej.

Bardzo dobrze sprawdza się podczas szczotkowania, zęby są czyste i pozbawione resztek jedzenia, czy osadów.

Opakowanie - klasyczne, ładne. Tubka jest stosunkowo miękka, pastę łatwo wydobyć, to wystarczy.

Bardzo dobra

Pasta idealna dla osób z nadwrażliwymi dziąsłami. Bardzo dobrze myje zęby i pozostawia uczucie odświeżenia. Jest bardzo wydajna, pomimo, że nie pieni się w ogóle.

Zgodna z opisem

Działa tak jak opisuje ją producent. Dla osób z wrażliwymi zębami, jak najbardziej godna polecenia. Faktycznie, po zastosowaniu ma się wrażenie, że tworzy pewną warstwę ochronną na zębach, mam odsłonięte szyjki, więc bardzo to cenię. Jest bardzo łagodna dla szkliwa.

Cellulit jak stosować kosmetyki

Uwielbiam

Przy bardzo nadwrazliwych zębach nie wyobrażam sobie innej pasy.
Moje zęby reagują na ciepło, zimno, ale ostre czy kwaśne po prostu na wszytsko i tylko ta pasa oraz odmiana wybielajaca przynoszą mi ukojenie i ulgę.
Nie wyobrażam sobie zamiany na inną pastę.

Spełnia oczekiwania

Pasta spełniła moje oczekiwania. W czasie ciąży i po moje zęby stały się bardzo wrażliwe. Niestety ale dochodziło również do krwawienia z dziąseł. Nie mogłam jeść nic zimnego ani gorącego. Wypicie kawy graniczyło z cudem. Postanowiłam temu zaradzić i wypróbowałam pastę Elmex. Jestem bardzo zadowolona i już po kilku użyciach zauważyłam ogromna różnice. Zęby nie były już tak nadwrażliwe jak wcześniej, nie pojawiało się już krwawienie z dziąseł. Mogłam w końcu zjeść lody i wypić gorąca kawę lub herbatę.

Klasyk dla nadwrażliwców

+nadwrażliwe zęby powinny oddawać jej cześć, kiedyś nieopatrznie zastosowałam jakąś kurację wybielającą i myślałam, że umrę, ta pasta stopniowo przyniosła ukojenie,
+na co dzień używam co prawda pomarańczowej wersji, ale ta także jest doskonała i działa równie dobrze,
+dobrze czyści zęby,

-/+design ok,
-/+przeszkadza mi to, że za każdym razem trzeba odblokować pastę zakrętką,
-/+przeciętna wydajność,
-/+konsystencja jak każdej innej pasty,

-nie pieni się,
-ma niedobry smak, osobiście go nie cierpię, dlatego używam pomarańczowej, tej tylko sporadycznie, głównie jak jestem w domu rodzinnym, tata jej używa,
-w porównaniu z innymi na rynku jest droga

Jeśli komuś nie przeszkadza ten smak, a ma wrażliwe zęby - polecam.

Pasta która zniosła nadwrażliwość zębów

Past Elmex i Meridol używam lata całe. Borykałam się kiedyś z problemem mega nadwrażliwych zębów - naprawdę ciężko było zjeść cokolwiek i wypić - lody, kawa, herbata. A ja lubię pić gorące napoje. Po dłuższym czasie stosowania, plus tam jakichś zabiegów dentystycznych zabezpieczających dziąsła, zauważyłam, że ta nadwrażliwość została zredukowana o jakieś 80%. Pytałam dentystki i sama stwierdziła, że jest to m.in również zasługa dobrej pasty.

Ja ogromnie polecam, bo produkt warty swojej ceny. Wydajność również jak najbardziej na plus - jedna tubka wystarcza mi na miesiąc stosowania całą rodzinką (ja, mąż i syn).

Pozostawia zęby czyste, świeże, osad nie gromadzi się zbyt szybko na zębach, odświeża na długo, poprawia stan dziąseł, nie drętwieje buzia (a przy niektórych specjalistycznych pastach to się zdarza).

Naprawdę działa

Raz na jakiś czas pojawia się u mnie problem nadwrażliwych zębów i to w takim stopniu, że ugryzienie czegoś zimnego, czy słodkiego, powoduje mocne przeszycie bólu. Ta pasta jest rewelacyjna w swoim działaniu, bo już po kilku użyciach widzę efekty, moja nadwrażliwość powoli wygasa, a po dłuższym czasie nie mam jej wcale. Zawsze gdy wraca sięgam po tę sprawdzoną pastę, jest moim zaufanym produktem.

Jestem z niej zadowolona

Bardzo często kupuję pasty elmex, miałam już chyba wszystkie. Najczęściej gości u mnie pomarańczowa, ale tą też lubię.
Wydaje mi się ,że jest bardziej miętowa. Dobrze czyści zęby nie zostawiając na nich osadu.
Bywał czas, że miałąm problemy z bolącymi dziąsłami, zębami i nadwrażliwością, teraz jest dobrze nawet przy lodach.
Występuje w dwóch rozmiarach i często duży rozmiar można kupić w cenie tej mniejszej pasy.

Elmex

Pasta w porównaniu do Elmex (pomarańczowej) moim zdaniem jest bardziej uciążliwa. Oczywiście jej zastosowanie i efekty są bardzo dobre dla jamy ustnej aczkolwiek gdy mam do wyboru tą pastę i pomarańczową - wybieram zawsze pomarańczową, gdyż po umyciu tą drugą mam dużo lepszy smak w ustach. Obie pasty słabo się pienią. Ale obie bardzo dobrze wpływają na stan zębów. Polecam obie.

najlepsza pasta

Idealna do wrażliwych zębów i dziąseł. Nie podrażnia wręcz przeciwnie - łagodzi podrażnienia. Ma dość neutralny zapach, smakuje dość delikatnie więc nie ma się wrażenia pieczenia podczas mycia. Polecam wszystkim bo warto zapłacić za tę pastę trochę więcej

Dobra pasta przy wrażliwych zębach

Po kilkukrotnym próbowaniu produktów intensywniej wybielających zęby nabawiłam się lekkiej nadwrażliwości zębów, a do tego doszły odsłonięte szyjki w dwóch zębach. Stosowanie zwykłej pasty nie było wystarczające, a czasami nawet bolesne. Elmex Sensitive Plus ograniczył problem nadwrażliwości. Delikatnie, ale dokładnie czyści i chroni zęby przed próchnicą.
Ma łagodny, lekko miętowy smak, słabo się pieni, ale to mi akurat nie przeszkadza. Używam szczoteczki sonicznej więc z wydajnością nie ma u mnie żadnego problemu. U osób z wrażliwymi zębami powinna się sprawdzić