Elmex, Sensitive Plus, Płyn do płukania jamy ustnej

Elmex, Sensitive Plus, Płyn do płukania jamy ustnej

Płyn zawiera wysoce skuteczny aminofluorek i jest gotowym do stosowania preparatem, chroniącym odsłonięte szyjki zębów przed nadwrażliwością oraz próchnicą. Przy regularnym stosowaniu, aktywne składniki płynu tworzą na odsłoniętych szyjkach zębowych ochronną warstwę. Zamyka ona kanaliki zębiny w naturalny sposób i zapobiega przewodzeniu nieprzyjemnych bodźców bólowych. Warstwa ta także chroni skutecznie odsłonięte szyjki zębów przed próchnicą. Efekt ochronny jest szczególnie korzystny przy równoczesnym stosowaniu płynu do płukania ust Elmex Sensitive Plus w połączeniu z pastą do zębów Elmex Sensitive Plus.

Płyn nie zawiera alkoholu ani sztucznych barwników. Zawartość fluorku: 250ppm F-

ochronne, odświeżające
z fluorem
>100ml

Dobry płyn na nadwrażliwe zęby

Płyn poleciła mi dentystka, jak zgłosiłam się do niej z problemem nadwrażliwych zębów. Razem z zieloną pastą Elmex o tym samym działaniu dobrze działają i zęby przestają boleć w zetknięciu z gorącą herbatą/zimnym powietrzem/lodami.

Uwielbiam

Mam ogromną nadwrażliwość zębów, zjedzenie kostki czekolady powoduje ból nie do wytrzymania.
Historie zaczynałam z pastą do zębów elmex, w momencie pogorszenia chwyciłam również za płyn i nie wyobrażam sobie dnia bez tego duetu.
Świetnie pomagają jeśli chodzi o nadwrażliwość.
Płyn jest delikatny w smaku, nie ma jakiegoś specyficznego zapachu jest bardziej neutralny.
Starcza na dość sporo bo według zaleceń producenta używany go raz dziennie, dopiero przy dużej nadwrażliwości używany go dwa razy.
Butelka z twardego plastiku, lekka i dość wygodna.

Słodki

Płyn jest bardzo słodki, przez co nie odczuwam odświeżenia, które czuję przy innych płynach. Ciężko mi jest ocenić działanie ochronne.

Kupiłam tylko dlatego, ze skończył mi się koncentrat, a ten produkt był na promocji. Wracam do koncentratów.

przyjemny

Bardzo dobry płyn, naprawde polecam. Od pewnego czasu miałam problem z nadwrażliwością zębów na zimno. Ten płyn naprawde pomaga, używam także paste z tej samej serii (zielone opakowanie). Jestem bardzo zadowolona. Smak neutralny, nie przeszkadza.

Dobry płyn

+jest łagodny, nie piecze, nie podrażnia,
+odpowiedni dla zębów wrażliwych, przynosi ukojenie, sam nie powoduje bólu,
+przyjemnie pieni się w jamie ustnej,
+wygodna butelka, dobrze się dozuje,

-/+design jest ok,
-/+przeciętna wydajność,

-smak niedobry, mniej wyczuwalny niż w paście, ale wciąż nieprzyjemny,
-stosunkowo drogi

Jak komuś nie przeszkadza ten smak, polecam, zwłaszcza do wrażliwych zębów. Ja wolę pomarańczowy, którego używam na co dzień, ma lepszy smak, a takie samo działanie.

Łagodny smak, ale skuteczne działanie

Płynów dość długo nie używałam ze względu na to, że mam problem z tolerowaniem mentolowego ciosu mogącego zabić na kilometr ;) Ale ponieważ mam też problem z nadwrażliwymi zębami, w końcu przełamałam się i wzięłam ten.

Działanie: Fluoryzuje, zmniejsza nadwrażliwość i odświeża oddech. Powleka zęby odczuwalną warstewką, podobnie jak pasta Elmex (kto je zna, ten wie o jakim charakterystycznym odczuciu gładkich, zabezpieczonych zębów piszę ;) Oddech jest po jego użyciu przyjemnie świeższy, ale nie jest to mocno miętowy płyn, jakich na rynku są już dziesiątki. Nie szczypie w język, nie drażni gardła i nosa. Raczej nie przyspiesza gojenia się problematycznych dziąseł, ale też nie powoduje zaognienia zapaleń. I przede wszystkim nie czuję dzięki niemu bólu przy każdej wypitej w ciągu dnia herbacie. Zmniejsza nadwrażliwość, więc zostanie moim sezonowym przyjacielem w komplecie z pastą. Piszę ,,sezonowym" z dwóch powodów. Chociaż odświeża, to płytka nazębna zbiera mi się po jego użyciu w tym samym tempie, za to szybciej się mineralizuje :/A ponieważ mam ogromne problemy z kamieniem, a różnicę widzę już po miesiącu, nie będę raczej używać go przez cały czas. Drugim powodem jest zawartość fluoru. Marzy mi się środek, który znosi nadwrażliwość zębów, ale przy okazji go nie zawiera...

Na plus:
-wzmacnia szkliwo
-zmniejsza zrywy bólu (częstość i nasilenie)
-odświeża oddech, nie szczypiąc, nie drażniąc i nie powalając zapachem
-opakowanie jest w porządku

Na minus:
- mnie przyspiesza powstawanie kamienia (ale mam do tego dużą skłonność)
-wydajność jest z gatunku słabych, przy okresach silnej nadwrażliwości stosuję, jak pisze producent, dwa razy dziennie i wtedy nie starcza na miesiąc

Nie mogę jednak nie zauważyć, że mimo minusów, obietnice producenta są spełnione.

Do duetu z pastą Elmex jak znalazł

Lubię płyny bezalkoholowe głównie z tego względu, że nie wypalają mi buzi. Na przykład płyny Listerine mają to do siebie, że w większości posiadają w składzie alkohol (są wyjątki), który piecze w język i policzki. Płyn Elmex był dla mnie nowością a jako, że miałam okres zwiększonej wrażliwości zębów - postanowiłam wrzucić go do koszyka w zestawie z zieloną pastą Elmex dla wzmocnienia efektu.

Płyn ma bardzo łagodny smak, bez pieczenia, bez wysuszenia śluzówki - to już podstawowy plus. Podoba mi się jego łagodne działanie i fakt, że rzeczywiście w zestawie z pastą pomaga zwalczać nadwrażliwość zębów. Mam kilka odsłoniętych szyjek i okresowo potrafią mi dopiec a z tym płynem czuję prawdziwą ulgę.

Butelka jest ok: przezroczysta, więc widzę ile płynu jeszcze mi zostało a dodatkowo dzięki temu, że sam płyn jest bezbarwny nie muszę co chwilę czyścić umywalki z zacieków. Nakrętka się nie psuje, nie jest oporna, nie sprawia problemów. Jest też na tyle duża, abym mogła właśnie do niej wlewać określoną ilość płynu.

Płyny do płukania lubię sobie zmieniać, ale jeśli zaistnieje potrzeba i moje zęby będą bardziej wrażliwe - z pewnością zdecyduję się na ponowny zakup. W prawdzie nie należy do tych bardzo wydajnych, ale jestem w stanie to znieść jeśli przynosi mi ulgę w bólu.

Delikatna

Jeden z płynów do których warto wracać, szczególnie jeśli odrzuca nas od mocno alkoholowych wariantów. Ten przyjemnie odświeża, nie drażni dziąseł i nadwrażliwych zębów. Świetne uzupełnienie działania past do zębów. Jedynym mankamentem jest niestety cena.

idealny razem z pastą

Płyn razem z pastą elmex to idealne połączenie!

+ wydajny
+ nie za ostry smak
+ leczy nadwrażliwość zębów
+ pozostawia uczucie świeżości i czystości

Drogi, ale skuteczny

Nie wiem skąd opinie, że wystarcza na 4 miesiące, to jest niemożliwe. Całe opakowanie to mniej niż miesiąc użytkowania (a używamy 3x dziennie).
Ma przyjemny smak, delikatny, dobrze odświeża i minimalizuje nadwrażliwość. Osoby piszące, że źle odświeża oddech oczekują chyba napakowania chemii i pięknych barwników do płynu tylko po to by ładnie pachniało, a nie o to chodziło producentowi przy tworzeniu tego płynu.

+ Zmniejsza wrażliwość zębów
+ Przyjemny zapach i smak
+ Brak barwników - przeźroczysty płyn
+ Delikatny, nie piecze

- Cena
- Opakowanie wystarcza na mniej niż jeden miesiąc

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1, 400ml

Rewelacyjny!

Jak dla mnie gorszy od pomarańczowego, ponieważ ma o wiele gorszy zapach i smak, ale jest do przeżycia w porównaniu z różnymi "ostrymi" płynami na rynku. Pomaga, od razu czuć odświeżenie, nie podrażnia dziąseł, co dla mnie ma duże znaczenie. Drogi, ale skuteczny. Minusem jest dla mnie zakrętka, ponieważ ciągle wlewa mi się za dużo płynu lub też się on wylewa. Bardzo dobry dla wrażliwych zębów.
1 opakowania wystarcza mi na około 4 miesiące

Używam tego produktu od: kilkanaście lat
Ilość zużytych opakowań: kilkanaście/kilkadziesiąt opakowań

Delikatny

Płyn używam na zmianę z czerwonym, jest bardzo delikatny, ma lekko miętowy smak. Jest jak balsam dla zębów. Pół gwiazdki odejmuje za cenę oraz za pojemność przez co jest nie wydajny szybko się kończy.

Ilość zużytych opakowań: cztery całe